Reklama

Reklama

Pred pár rokmi boli Sara (Cameron Diaz) a Brian (Jason Patric) Fitzgeraldovci tými najšťastnejšími manželmi a rodičmi na svete – mali malého synčeka a dcérku a k dokonalému šťastiu im v podstate nič nechýbalo. Lenže jedného dňa sa ich pokojný, obyčajný život rozpadol na prach - vo chvíli, keď ich iba dvojročnej dcérke Kate diagnostikovali leukémiu! Obaja sú zúfalí a odhodlaní urobiť všetko potrebné, len aby ich milovaná dcérka prežila, obzvlášť však Sara. A v tomto prípade je potrebná Anna – Kateina malá sestrička, ktorú Sara a Brian splodili len preto, aby Kate zachránili život... Od toho momentu uplynulo už niekoľko rokov. Kate (Sofia Vassilieva) a Anna (Abigail Breslin) k sebe majú oveľa bližší vzťah, ako súrodenci zvyčajne mávajú. Pretože hoci je Kate staršia, jej život úplne závisí od Anny. Hoci sú veľmi mladučké, majú už za sebou mnoho náročných a bolestivých lekárskych procedúr a nemocnica sa v podstate stala ich druhým domovom, tak často v nej sú... Rodina drží v ťažkých časoch neustále spolu, matka Sara sa už dávno vzdala slušne naštartovanej kariéry právničky, len aby sa o chorú Kate mohla nonstop starať a jej manžel Brian ju vo všetkom podporuje, ako vládze, no v porovnaní so Sarinou neuveriteľnou vnútornou silou si často pripadá ako slaboch... Ich syn Jesse (Evan Ellingson) sa nie bezdôvodne cíti akoby bol neviditeľný, pretože stredobodom rodičovskej pozornosti sú stále len Kate a Anna. A potom sa stane niečo nepredstaviteľné – medzičasom už jedenásťročná Anna sa totiž jedného dňa vzbúri! A aby sa z medicínskeho hľadiska stala úplne nezávislou od rozhodnutí svojej matky, požiada známeho právnika Campbella Alexandra (Alec Baldwin), aby ju zastupoval pred súdom.... (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (705)

Renton 

všetky recenzie užívateľa

Scénář: Jeremy Leven, Nick Cassavetes .. Já. Sama o sobě. ___ Obšírnější pohled na rodinu a podrobněji na její členy, kde jeden z potomků trpí obtížně léčitelnou chorobou. S výborným hereckým obsazením, kde po dlouhé době příjemně potěšila civilní Cameron Diaz. My Sister's Keeper má své mouchy, ale přesto dojme, některé zaručeně rozpláče. ()

T2 

všetky recenzie užívateľa

Rozpočet $30miliónovTržby USA $49,200,230Tržby Celosvetovo $95,714,875Tržby za predaj DVD v USA $23,454,007 //počet predaných kusov 1,691,204 ║ smutné, v obsadení jediná chyba a to nestráviteľná Cameron Diaz, ináč emočne silné /60%/ ()

Reklama

J*A*S*M 

všetky recenzie užívateľa

Tento film ve mně vyvolal ryze negativní pocity, méně sympatický snímek jsem už pěknou řádku dní neviděl. My Sister´s Keeper je citové vydírání ve své nejčistší podobě a považuju za svůj osobní úspěch, že to na mne nefungovalo. Ve "smrtelně vážných" dramatech by podle mne prostě děti neměli být vyspělejší než dospělí, tečka. Herci a režie výtečná. ()

larelay 

všetky recenzie užívateľa

Velmi emotivny film o jednej rodine, ktora stoji a pada na svojej sudrznosti v boji so zakernou chorobou dcerky Kate. Film vam da presne co cakate, 100 minut emocii, sucitu, ale zaroven vam predostrie jednu velmi velku moralnu dilemu. "Znicit" zivot jednej zo svojich dcer len preto, aby ste nasilu zachranili zivot tej druhej? Chvalim skvely vyber hudby, rovnako ako aj herecke vykony a musim povedat, ze Cameron, aj ked ju brutalne nemusim, podala jeden zo svojich lepsich vykonov, aj napriek tomu, ze mi jej postava matky teda set sakra liezla na nervy... Takze summa summarum, velmi tazky dojak, pri ktorom si poplacete, ale sa i zasmejete, a to je velmi dolezite. ()

Subjektiv 

všetky recenzie užívateľa

Komentář kromě SPOILERŮ obsahuje i myšlenky svědčící, že Subjektiva nedojímají umírající děti. Není tomu tak, dojímají ho i umírající dospělí. Nedojímá jej tento film. Člověk by se s radostí rozhovořil o citlivosti, s kterou Cassavetes zpracoval téma dívenky, jež už nechce rozdávat kusy svého těla na zachraňování starší sestry. Je ovšem otázkou, k čemu že to byl režisér citlivý. K tématu jistě ne, neboť pocit: "Ach ta, dívenka tak krásně umírala, smrk, a to bylo tak krásný, když nakonec bylo po ní. Fňuk. Taky bych chtěla, aby moje holčička dostala rakovinu, brek," který film vyvolává, by neměl patřit k emocionální výbavě člověka s rozumem i srdcem na správném místě. Nedůvěřivec zase bude mít problémy s rozhovory typu: "Ach sestřičko, já tě mám tááák ráda, ale tu ledvinu ti nedám a ty umřeš. Tady máš pěknou pusu, mám tě tááákhle ráda," "To je v pořádku, já bych ji snad ani nechtěla (ledvinu, ne pusu), já vím, že mě miluješ, a já tebe taky strašně miluju," "Holky moje, vy jste zlaté, vy se tak milujete, to je krása.." Nějaké to zaskřípění v rodinných vztazích se zpočátku sice objeví, ale odplaví ho dojetí fabrikované dle vzorkovníku hudby Hollywood Melancholy (2005-2010). Harmonii americké rodiny prostě nemůže rozrušit vůbec nic a divák to ví od počátku. Našla by se i řada dalších prohřešků, která vážné téma ponižuje na sladkobolný kýč, ale já na sepsání toho seznamu nemám. Tak tedy jen poznámka na okraj: v americkém soudnictví vítězí ve sporech ten, kdo více dojme soudkyni. Slabé **. ()

Galéria (16)

Zaujímavosti (7)

  • Film je natočen podle stejnojmenného románu z pera Jodi Picoult, nicméně je v něm pozměněn konec oproti knížce. (Kreeki)
  • Keď si Sofia Vassilieva oholila vlasy a obočie, aby mohla hrať chorú Kate Fitzgeraldovú, z jej vlasov sa pre ňu vyrobila parochňa, ktorú potom nosila pri natáčaní TV relácie Medium. (misterz)
  • Na konci filmu odjíždí advokát se svým psem autem. Žádný člověk s aktivní epilepsií nemůže vlastnit řidičský průkaz i přesto, že má k dispozici nejchytřejšího asistenčního psa. (Veronixxx)

Reklama

Reklama