Jedná se o českou verzi britské televizní pěvecké soutěže Pop Idol. Z neznámých amatérských zpěváků se díky televizi stávaly známé tváře, které lidi prosili o podpisy. První řada v roce 2004 u nás byla oblíbená. Diváci posílali hlasy pomocí SMS a telefonátů a dva s největším počtem hlasů postoupili do finálových kol. V první řadě postoupilo do finálových kol 10 účastníků, ve druhé 12 a ve třetí, která byla vysílaná v roce 2006 10 účinkujících. V každém finálovém kole opět hlasovali diváci a účastník s nejmenším počtem hlasů byl vyřazen. Vítězem se stal ten, který zůstal jako poslední nevyřazen; od producentů, kteří jsou partnery soutěže, dostane smlouvu na vydání alba. (duklak2)

Meow86

Tenkrát to bylo něco nového a neokoukaného. A tak jsme s napětím čekali, kdo že bude ten první SMSkový Super Slavík. A vida, alespoň v první řadě vyhrál někdo, kdo umí opravdu zpívat. ()

yarghoul

Když to bylo poprvý, tak budiž, ale x-tá řada už mě vážně ze židle nezvedne, natož pak jakási posmrtná křeč v podobě československé superstar. btw. vy si ještě vzpomenete na výherce jednotlivých řad, nedejbože finalisty?? ()

Honzad007

První řada pobláznila ČR v čele s dobře zpívající divnou Langerovou, druhá zklamala slaboučkým Horváthem a dobrým Bendem (který se stále drží), třetí pobavila směšným Spilkou a Drdou.. za první řadu 2*. ()

HennessyVSOP

Tuhle zhovadilost sem ani neviděl, ale slyšel z obýváku do pokoje a to nedobrovolně. Nechápu jak někoho může bavit koukat na amatéry jak zpívají cizí písničky, proč si ti lidi raději nepustí na přehrávači originální album se svoji oblíbenou hudbou? Kvalita bude pochopitelně mnohem vyšší, bez reklam a prudérní poroty. Jedna hvězda je za ten výjezd exotiky s IQ a hlasivkami paviána, který mne, jakožto škodolibou osobu, pobavil. 15% ()

zigy

Čtyřhvězdičkovou palbu si zaslouží porotci Vodník Česílko Hejma a drsoň Habera ("Tvůj zpěv je stejně potřebný jako klimatizace v jeskyni."). Rovněž svěží moderátorské duo Mareš - Banášová, které to do sebe hustě šilo. Soutěžící buď potěší krásným zpěvem, nebo pobaví svým neuměním. Za výběr rádoby moderních písní by však někdo potřeboval pořádně zfackovat.... ()

Vital

1.řada byla dobrá a neušel mi ani jeden díl,a postupem dalších superstar až prozatím do česko-slovenské superstar jsem toho už moc neviděl.. ()