Moon

To nejtěžší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám. Astronaut Sam Bell (Sam Rockwell) je jediným zaměstnancem pobývajícím na měsíční základně firmy Lunar Industries, se kterou uzavřel tříletou smlouvu. Jeho úkolem je kontrolovat jinak plně zautomatizovanou těžbu vzácného plynu Helium-3, který je na Zemi používán jako palivo. Spojení mezi základnou a Zemí není kvůli pravidelným poruchám téměř možné, a tak je Samovým jediným společníkem a zároveň pomocníkem inteligentní počítač Gerty (jeho hlas namluvil Kevin Spacey). Po téměř třech letech v izolaci si Sam nepřeje nic jiného, než být zpátky na Zemi se svou ženou a malou dcerou, která se narodila těsně před jeho odjezdem. Do návratu na Zemi mu naštěstí zbývají už pouhé dva týdny. Samův zdravotní stav se ale začíná zhoršovat. Bolesti hlavy a halucinace, kterými trpí, způsobí při rutinní prohlídce jednoho z těžebních strojů téměř fatální nehodu, při které je Sam zraněn. Následně překvapivě zjišťuje, že na Měsíci není sám a co víc, že jeho svět možná zdaleka není takovým, jak se zdál být… (oficiálny text distribútora)

Dannyhell

Podmanivé od prvej chvíle. Hlavne vďaka Samovi Rockwellovi, ktorý ma v tejto roli prekvapil. Skvele zahrané a hutná hudba to pekne zaobalila. ()

Chlo0opek

Tak tenhle film mě chytl. Pěkně jsem se do děje vnořil až do konce. Výborný, přitom celkem jednoduchý námět, který nebyl pokažen nějakým špatným vysvětlením oné situace. I hudba byla příjemná. Trochu slabší, ale stejně nakonec 5*. ()

Richie4422

Sci-Fi mysteriózny ťaživý film o tom, aké je to byť vo vesmíre úplne sám.. či? Veľmi príjemná jednohubka, ktorá vás zaleje osamoteným mesačným vánkom. ()

Biges

Pěkná kamera, solidní herecký výkon. K tomu všemu ale díry ve scénáři, hloupé chování postav a vůbec základní myšlenka nedávající smysl. Konec to dorazil. ()

Primus tesla

Komorní SciFi drama Moon mě bavilo. Tady nejde o triky. tohle nejsou Star Wars. Sam Rockwell táhne celý film skvěle a emocionální výbuchy jsem mu fakt věřil. Jsem moc rád že jsem dal tomuhle filmu šanci. ()

lajkus

Spoilery! Po delší době jsem si zpříjemnil večeři a úklid kuchyně filmem... A zas tak nic moc.... Technické nesmysly jak to ve vesmíru chodí plus nesympatické hlavní postavy, kterým snad bylo v rámci klonování sníženo IQ, aby se mohli po stanici motat a hodinu přemýšlet co se kurník děje. Plus hlavní únikový plán machra je pěkně blbej... Já bych probudil co nejvíc klonů, přistávajícímu komandu bych dal na frňák, šlohnul jejich lod, jak bych odlétal pustil bych si Dynamite od AC/DC a celou stanici pomocí něčeho zapálil, případně jinak sabotoval, ať si planeta Země místo spalování Helia šňupe svoje prdy. S armádou klono-kámošů bych pak zaletěl do Karibiku na panáky pravého rumu a pořádně bych si ten tříletý život užil. Na dceru sere pes.... Asi moc koukam na ačkňáky. Ale věřte, že kdyby film vznikl v 80-tých letech obsadil by se Arnold, tak by to přesně takhle vypadalo.... ()

freshprince

Neobvyklá Sci-Fi podívána, která na první pohled zaujme jednou konkrétní věcí. Hraje tam pouze jeden herec a to Sam Rockwell, který se předvedl neskutečným způsobem. Emotivní a napínavý příběh o astronautovi který naprosto sám žije/pracuje na těžební základně na odvrácené straně měsíce a nemůže se dočkat až se vrátí domů a uvidí zase svojí malou dceru a milovanou ženu. Jenže to nebude tak jednoduché. Naprostý vizuální skvost. V podstatě bez výhrad 5* ()

prectemys

Poměrně dobrá OneMan Show. Ze začátku jsem tedy čekal jakýsi 'reálnější' příběh a zápletku, ale i tak je dobré se podívat takovýto typ filmu. ()

Martinko991

Mne sa film páčil a nenudil ma ani trochu Sam si odohral Sama skvele a snáď prvý robot vo filme ktorý pomáhal ľuďom :) Možno len ten koniec mohli viacej rozobrať, ale inak nemám v podstate čo vytknúť. ()

vobrn

Takové artové sci-fi. Slibný začátek (3 hvězdy), nudná druhá polovina (2 hvězdy), překvapivé vyvrcholení (4 hvězdy). Jen pro otrlé arťáky, či scifisty. ()

TheKleofa

Heuréka! Sam Rockwell umí hrát a neštve mě! Příjemná jednohubka, která prostě tak nějak plyne. Nepraskne vám napětím cévka ale nudit se rozhodně nebudete. ()

nezavisle

...skvelý chytľavý film. Taká kultofka. Škoda toho prevedenia, nechápem tvorcov, ktorí mi v tomto prípade pripadajú, ako keby nevedeli predvídať veľkoleposť tejto príbehovej myšlienky. Zatváranie poklopu na roveri, ktorý je tenší ako kanál, vchádzanie do zberača kameňa cez padajúce kamene, alebo ťukanie kódu do klávesnice tak, že Rockwell stlačí naraz a opakovane aj tri tlačice, hm to fakt naštve....proste to rušilo, ale určite to už oľutovali.... Inač som nepohopil na čo bolo jednému astronautovi tak veľké ubytko, veď by sa tam vošla celá jeho rodina, aj s manželkinej strany. ()

Nortizop

Velmi podobné Oblivion, které jsem viděl dříve. Otázky klonů jsou celkem nepříjemné, když nad nimi rozjímáte. Ještě nějaký čas, než objevil zpopelňovací kapsuli, jsem očekával závěr, typu přiletí ho vyzvednout, najdou ho tam v otřesném stavu a zjistí, že mu totálně šiblo, tedy že se mu to vše jen zdálo. Co velmi oceňuji je interakce s Gerty, kde jsem neskonale rád, že vše nezmařili cliché: zlé dehumanizované AI, které chce zničit lidstvo, ale dali mu rozumnější podobu. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem

22.01.2018

Duncan Jones se po Zdrojovém kódu vrhnul na Warcraft, teď se ale konečně vrací ke kořenům. Už 23. února se totiž na Netflixu objeví sci-fi noir Mute, duchovní nástupce jeho debutu Moon, který chce… (viac)

Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi

Režisér Warcraftu chystá temnou sci-fi

23.09.2016

Duncan Jones měl letos zachránit videoherní adaptace, moc se to ale nepovedlo. Jeho Warcraft sice vydělal krásných 433 milionů dolarů, 90% tržeb se ale sesbíralo mimo Ameriku a o pokračování se zatím… (viac)

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

Kristen Stewart si zkusí sci-fi

04.05.2014

Drake Doremus je jeden z mála filmařů, kteří dosáhli uznání již před svými třicátými narozeninami. Režisér, který sklidil velký úspěch na Sundance festivalu s filmem Zamilovaní se i svým následujícím… (viac)

Filmový Warcraft našel režiséra

Filmový Warcraft našel režiséra

01.02.2013

A je to velmi zajímavá volba. Brit Duncan Jones (jen tak mimochodem, je synem Davida Bowieho) se prosadil působivou psychologickou sci-fi Moon, kterou pořídil za skromných 5 milionů dolarů. Na… (viac)