Je to už desať rokov, čo Sydney Prescottová (Neve Campbellová) naposledy bojovala o život s maskovaným vrahom. Dnes sa vracia do rodného mesta Woodsboro, aby promovala svoju novú knihu, v ktorej sa vyspovedala z traumatických zážitkov minulosti. Bola to skvelá metóda na očistu duše a terapia s katarzným účinkom. Po príchode sa zvíta s Gale Weathers-Rileyovou (Courteney Coxová) a jej manželom, šerifom Deweym Rileym (David Arquette). Jej návrat však priláka aj sériového zabijaka s maskou ducha - Ghostfacea (Dane Farwell) a v mestečku prepukne panika. Po tom, čo zavraždi dve študentky strednej školy, Sidney dostane varovnú správu. Tuší, že vrah ide po nej a musí sa ukryť. Sydney sa uchýli k svojej tete Kate (Mary McDonnellová) a sesternici Jill Robertsovej (Emma Robertsová) a stane sa svedkom vraždy svojej kamarátky, ktorá býva oproti. Vydesená Sydney si uvedomuje, že história sa opakuje - tentoraz už po štvrtýkrát. Keďže umierajú ďalší ľudia, Sidney sa rozhodne dopadnúť vraha na vlastnú päsť. Zároveň plánuje načerpať inšpiráciu pre svoju ďalšiu knihu. Onedlho sa sama stane obeťou, ale útok, našťastie, prežije. Sydney napokon zistí, kto sa skrýva pod maskou sériového zabijaka, a je šokovaná. Vďaka svojim skúsenostiam vraha oklame, podarí sa jej vyviaznuť a prichádza čas na záverečný duel... (TV JOJ)

Chrustyn

Původní "Vřískot" nebyl klasickým hororem, ačkoliv se tak snažil tvářit ale spíše jakousi satirou. "Vřískot 4" už je ale vyloženou parodií, ne hororů ale sebe sama a netroufám si tvrdit, jestli alespoň něco, mysli tvůrci vážně. ()

iamek

Na návrat Cravena jsem se moc těšil, ale poté co jsem viděl jeho nový snímek Vem si mou duši jsem si říkal před čtvrtým Vřískotem, že to moc dobře dopadnout nemůže. Ale pletl jsem se. Vřískot 4 je hned po prvním díle nejzábavnější části. Hodně za to může dobře vybraní herci kde hlavně Emma Roberts okouzluje svou krásou a potěšil mě taky Rory Culkin a stále skvělá Courteney Cox, která si zaslouží hrát ve více filmech. Vůbec bych se nezlobil kdyby Craven natočil další triologii téhle legendární vyvražďovačky. ()

korbitch22 odpad!

Zvracel sem desetkrát a viděl sem to jen jednou :-) Jsem na vážkách..jestliže to má být Scary Movie 5,možná bych 3 hvězdy vykouzlil,protože takhle sem se nenařechtal ani nepamatuju :-) Vřískot byl,je a bude vždy tou nejprimitivnější imbecilní debilitou a příkladem toho nejabsurdnějšího scénáře a jeho přítomnost v červených číslech si dokážu vysvětlit jedině lehkou demencí uživatelů,či vlivem drog,jak měkkých,tak tvrdých.Netřeba mluvit o totálních kolapsech v logice a rozumném myšlenní.Vy by ste zůstali v baráku,kde o metr vedle vykuchali vaší kamrádku?asi těžko že jo,což vás vede k logické myšlence...že rozuzlení...jak už mělo být šokující...je velmi vtipné,páč je jasné od první minuty,jen sem teda nevěděl komplice...abych zas tak nemachroval :-) luxusní srandy typu vše máme pod kontrolou..načež epesně přistane blbá blbka na autě dodávky(málem se se smíchem pokakal) :-) nebo další opravdu kulervoucí srandy,nemůžou prostě tuhle spodinu filmového průmyslu vytáhnout víc jak na 10%. Je mi opravdu na nic z toho,jakým kultem se stala tahle vypatláná srágora pro dementy,kde se snaži odkazovat na vymazlené horory a přitom je to výsměch snad všem žánrům,kromě toho komediálního .-) Majkle vstaň a prosím všechny idioty rozkošně rozpižlej .-) ()

mcb

Úmyslně nablblý, na povrchu téměř stoprocentně čitelný zástupce nynějšího žánrového úpadku, který ale vystihuje dnešní pohlcenost mediální érou lépe než leckterý ambicióznější projekt. Pod slupkou rutinní zábavy však najdeme sofistikovanou a chytrou hru s divákem, jenž nám servíruje a následně sklízí žánrová očekávání se stolu. Čtvrtý Vřískot tak rozhodně není hororem, za který je širokou veřejností přijímán (a té také bude připadat (pod)průměrný), ale spíše úsměvným ohlédnutím za minulostí, kterou už dnes nelze brát vážně. Vtipné hlášky, hrátky s odkazy a všudypřítomná nadsázka reflektuje dnešní postavení hororových slasherů v podstatě stejně, jak to Coenovic duo udělalo s westernem v Opravdové kuráži. Žánr je mrtev a už mu není pomoci. Jediné, co dnes dokážeme, je se mu zasmát. Když pomineme i tuhle "neviditelnou metaforu", tak dostaneme pořád vysoce nadprůměrný remake/restart/sequel/film ve filmu a nevím, co ještě, který dokáže stejně vyděsit, jako přijít s vychytralými pointami nebo nemístnými hláškami o Bruci Willisovi. Co na tom, že herci jsou ohraní a zápletka "úmyslně" totožná se všemi vyvražďovačkami, co se za posledních let dostaly do kina. Vřískot 4 je hravý, svěží a rozhodně nejlepší díl ze série, jenž vystihuje povrchní mánii internetového bloggerství a facebookování stejně přesně jako okázalá pravidla hororových remaků. Zároveň je také splněným snem filmového fanouška od filmových fanoušků. 9/10 ()

heyda

Já Vřískot bohužel nemůžu brát jako horor, na mě totiž v mnoha ohledech působí jako parodie na skutečný horor, čímž se stává sice zábavnějším, ale méně děsivým. Těžko říct, jestli to Cravenovi vyčítat. Prostě takový už Vřískot je a ani tento díl z něho neudělal něco víc. Ikdyž musím uznat, že konec byl krutě expoatační. O to víc mě ale mrzí, že jsem to nemohl s postavami prožívat a nefandil jsem vlastně nikomu. Je to asi moje chyba, ale já kvůli tomu prostě nemůžu jít s hodnocením výš. 55% ()

Stanislaus

Jedna z nejkrvavějších hororových sérií je zpět a oproti předešlým dvěma dílům sálala ze čtvrtého Vřískotu děsivá a nezapomenutelná atmosféra samotného úvodu série. Vrah je tentokrát odvážnější, vraždy jsou mnohem krvavější a účast starých i nových známých je lákavá. Od začátku do konce je Scre4m od vrchu dolů prošpikovaný odkazy na své předchůdce či ostatní horory a to vše je doplněno novými, ale efektními nápady. Do tohoto sequelu jsem vkládal velké naděje a mé předpoklady se vyplnily na výbornou. Wes Craven je stále v ráži (když vynecháme pár předešlých propadáků) a návrat maskovaného zabijáka zinscenoval tak, jak nejlépe mohl. ()

Oktavianus

Nádherná hra na remake v přímém pokračování (a přenosu). Hlavní dojem z filmu? Zamiloval jsem se do Hayden Panettierové, které to nejen v účesu á la Hitchcockovy krásky pekelně slušelo, ale navíc tu ohromovala láskou k hororům. Nemám co řešit :-) Bylo to prostě skvělé - od nádherně nakombinovaného úvodu (film ve filmu ve filmu) přes parodické a sebeparodické hlášky, mladou krev a žitím pro horory. Koncentrace kočiček byla tak vysoká, že ani nemuselo dojít na žádnou postelovou scénu, třebaže právě to Vřískot nikdy nezdobilo. Průšvih ale nastal, když na scéně byla stará garda - Courtneney ani make-up nezabíral a můžeme tak směle počítat její vrásky v každém záběru, Neve Campbellová taky už dávno není co bejvala a pokud je šerifem ve Woodsboro obtloustlej strejc Davida Arquetta, nedivím se Jill a Charliemu, že si troufli hned na jedenáct mrtvol (jojo, my statistici to máme těžký). Problém je ale hlavně v závěru - pojednou se vytrácí lehkost, švih i nadsázka, jež film zdobily po celou dobu, ale seriózní thriller stejně nevznikne. Vlastně mi bylo jedno, jak to dopadne, což je prostě špatně. Na procenta bych se při hodnocení hodně blížil k devadesáti, ale plnej počet dát nemůžu, i když bych si to moc přál. ()

Kmotr

Perfektní hra s žánrem propojena s problematikou sociálních sítí a mediokracií. Originální navázání na krvavou trilogii s důvtipnými odkazy na legendární scény. Pravidla jsou striktně dodržována, ale hranice je tenká-vše je dovoleno:). Wes představil novou formu hororu, která se mi zamlouvá s každým promítnutým okénkem víc a víc. Co dodat screamingovým srdcařům-legend wait for it..! ()

TheEvilTwin

Potěší technicky krvavější a vizuálně lepší vraždy a stejně tak zas a znova šokující odhalení vrahů na konci - to se musí sérii nechat, divák už po čtvrté do konce filmu netuší, o koho jde. Co už zde ale zamrzí je trochu neosobní přístup, kdy 1. + 2. díl byly co se týče postav daleko lepší - zde už jsou to takové typické šablonovité kostry bez osobnosti, a stejně tak chování obětí je místy trochu úsměvné. Suma sumárum ale další obstojný zářez do kultovní série. A teď už hurá na pětku, těším se jak malé dítě a očekávám plnou pětkovou, krvavou palbu. ()

HellFire

Ach jo. Wes Craven se snaží vrátit na výsluní svým druhým dobrým filmem. Ono ale není o co stát. Bát se nemá cenu, protože mě nedokáže nic překvapit. Opravdu nesnáším, když se ve filmech naráží na opravdu natočené filmy nebo se na ně přímo odkazuje. Sice je to teoreticky správný přístup, ale v praxi to bije do očí. O klasickém neduhu každého moderního hororu už snad ani nemá cenu mluvit - všichni jsou dokonale krásní a přitom dokonale hloupí. Vyjímku tvoří Neve Campbell. Ta je krásná, ale odvážná. Courteney by si za tu snahu o herectví zasloužila facku. ()

Kailo

You forgot the first rule of remakes: Don't fuck with the original. Milé překvapení, ale hnědé dálnice na trenkách se nekonají, k tomuhle dílu už se přistupuje spíš jako k "chill slasher" co místy pobaví a slabé povahy občas vyleká. Chválím výběr herců, díky těm hezkým tvářičkám Emmy, Hayden, Brittany, Lucy, Kristen se na film dobře kouká. Co ale nikdo nemůže zapřít, že W. Craven vaří z vody. Každý jeho film je o tom samém, stejná zápletka - vrah je někdo z našich řad a postavy jsou nablbé asi jako kdyby trpěli mozkovou dysfunkcí. 75% [HD] ()

jonyyy

Začátek hodně navnadil. Na 4. díl velká spokojenost, možná jen mohlo být více hlášek a srandy. S jedničkou nejlepší díl, který hodnotím stejně jako celou sérii - 75% ()

Pítrs85

Obsahuje spoilery! Uf teda takhle trapnej a zbytečnej film jsem už dlouho neviděl... Ghostface(s)- ano "originálně" opět dvě postavy v zabijákově masce, jsou, narozdíl od prvního dílu, dva absolutně nesympatičtí pubošy (nevím, kde takový dva střízlíci vzali takovou sílu, ale tak co už), děj předvídatelnej až běda a ten závěr aspiruje na nejubožejší rozuzlení hororové zápletky ever (ten natahovanej konec by mě zabil s větší jistotou než samotný Ghostface :p). A to jsem si už myslel, že slaboučkou trojku nic nepřekoná... Craven se samozřejmě držel všemožných šablon, aby byl jeho nový snímek co nejvíc cool a tak se opět dočkáme všech těch i-founů, Fuckbooků (hehe kolik má asi Ghostface přátelů) nebo twitterů (už ho vidím, jak denně twittuje). Absolutně nechápu zdejší hodnocení, za mě jedna hvězda a to jen díky tomu skvělému kostýmu hlavního (anti)hrdiny a taky, že se přeci jen jedná o "legendární" Scream. Jinak by to letělo rovnou do odpadu. A při myšlence, že tvůrci vyhrožují s dalšími pokračováními... Gott mit uns :-) ()

hansel97

Emma Roberts je pro mě nejlepší Ghostfacem celé hororové série, opravdu jsem si jí užíval naprosto nejvíc ze všech těch vrahů. V předposledních dvou filmech mi ty postavy vrahů i přišli nezajímavé, ale tenhle návrat ke kořenům filmu se prostě povedl a jsem rád, že si před svým koncem Scream vylepšil reputaci, protože zakončit to tou 3 by bylo fakt fuj. Mám na tomhle ?hororu? rád, že se nebojí dělat si ze sebe srandu a házet fakt dobrý hlášky, to se v málo kterých dnešních hororech dělá, tam je to prostě moc serious. Začátek byl skvělý! ()

eraserhead666 odpad!

To si snad Wes Craven dělá prdel, ne? Ale kdyby to byla aspoň prdel. Nejprotrpěnějších 111 minut co si za poslední dobu vybavím. Příběh? Naprosto nijaký. Zápletka? K smíchu. Postavy? Jeden loser vedle druhého - víte jak vyberete hloupého policajta? Namátkou. A stejně namátkou v tomto filmu narazíte na naprosto idiotskou a tupou postavu. Pointa? Škoda slov. Vrah? Asi nejvylízanější, co jsem viděl. Zábavné? Ani náhodou - nuda, šeď, vata, prázdnota. Ale tak přispěl jsem Wesovi na složenky. Už teď toho lituji. ()

SOLOM.

Jedenáct let – přesně tak dlouho trvalo, než se Craven a Kevin Williamson rozhoupali znovu oživit tento nekonečný příběh. Byl to však opravdu dobrý nápad? Může nám tato série nabídnout ještě něco nového? Ehm, podle některých fanoušků se zrodila pecka, podle mne film balancující na hranici podprůměru a odpadu. Jediné co se tvůrcům opravdu „vyvedlo“ byl příchod odpudivé digitální krve, jinak se tu dočkáme jen „stárnoucích“ legend, které asi neměli zrovna do čeho píchnout a tak se nechali ukecat, aby se účastnili tohoto „průseru“. Nechali se obklopit bandou druhořadých herců (až na pár výjimek – Brody, Panettiere), logika tu nemá moc šancí, protože již viděné klišé se tu střídá se stupiditou nejen postav (ale i scénáristy) a hurá do další přemrštěné stopáže. Je sice pěkné, že se tu vzpomene několik známých hororových filmů, ale srovnávání s jedničkou je opravdu scestné. Možná jako její parodie by se to ještě dalo zkousnout, ale to už mne bavila dvojka víc, než tohle. ()

ARI50

Jak můžu s velkým překvapením říct nad míru spokojeny ze začátku hodně dolu ale nakonec se ukázalo že i po 11 letech natočit 4 stalo zato. Wes Craven jednoduše věděl do čeho de a já jsi aspoň dovolím říct že mně nezklamal nečekané a užasne. ()

claudel

Starý dobrý Vřískot se vrátil a jsem rád, že tady na čsfd mohu vidět horor v červených barvách, je jich tu totiž jako šafránu. Já mám tenhle žánr v kolonce relaxační tuze rád a čtvrtý díl této kultovní série se moc povedl. Takže hurá na pětku, Wesi! ()

Ištván87

A to jsem slušnej... No, dobře, možná by to i na dvě, ale já se taaaaaaak strašně nudil... Wes Craven holt zestárl a ubylo mu umu.... Druhá možnost je, že to bylo natolik inteligentní že jsem to nepochopil, popřípadě že to je od začátku až do konce parodie a naprosto každá vážně pronesená věta bylo tvůrčí pomrkávání na hloupost slasher hororů... No nic, bylo to strašné a už nikdy to nechci vidět... Nejsem si jist, jestli nejsem náhodou jenom o hooooodně blbější než ostatní uživatelé, ale doufám že jen nejsem úplně slepej... Dvě hvězdičky za cca 2 dobrý vtipy či scény. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (viac)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky