Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

Drakie

Výborný děj každé epizody, herecké obsazení skvělé, všechny série do sebe zapadají a není to takovéto klišé, co je třeba nějaká kriminálka např. Námořní vyšetřovací služba. Tenhle seriál mě opravdu baví. ()

machopoltar

V seria kde je patrik stale blizsie a blizsie k red johnovi je vyborna,,,viac ma zaujima jeho boj ktory sa tiahne vs castami ,ako pripad venovany kazdemu jednemu dielu,,,,niekto tu pisal ci uz nieje tychto krimi serialov viac ako by malo byt,,ano je ,ale mentalista s charizmatickym bakerom je dobra volba venovania pozornosti,,,, ,,,podarilo sa mi zatial najst cas a prechadzam pravidelnym sledovanim prvych dielov z VI serie ktora tvrdo pokracuje na love po red johnovi,,,,, ma to pekne grady ,,,, podmanilo si ma to,,, tak isto ako patrik chcem vediet,,,,kto je red john,,,, pre mna zatial najlepsi detekt serial,, ()

hesoyam123

Nikdy som nevidel lepší seriál ako je tento. Ľudia si často neuvedomujú, že v tomto seriáli je oveľa hlbšia myslienka než si myslia. Veľa vecí v seriáli je zo skutočných poznatkov z psychológie. Mentalista je postava ktorá na vonok vyzerá ako zákerný a nezraniteľný človek, ale to je iba jeho predstieranie pred svetom aby skryl skutočnú bolesť a pravdu. ()

studentice

Po shlednutí všech dílů sedmi sérií, musím přiznat, že seriál si svou úroveň víceméně udržel a dokázal v důstojný čas skončit. A i ten happy end se mi líbil, oba hrdinové si ho zasloužili a my, věrní diváci taky. ()

Vernissage

Český dabing s Janem Vondráčkem a spol byl na vynikající úrovni, současní náhradníci jsou opravdu jen odvar a zůstává po nich pachuť na nynějším vnímání české verze tohoto seriálu, nehledě na to, že tito dabéři parazitují na práci svých kolegů, kteří se postavili proti absolutně nekorektní platební politice dabingové společnosti a finálně i televizi NOVA jako takové. Nyní již opravdu nemá smysl Mentalistu sledovat jinak než v původním znění. ()

padlar

Nic, co by mne zaujalo. Hlavní postava pomáhající týmu detektivů zde má téměř magické schopnosti, co se týká všímání si věci a znalosti chování lidí. Sice zajímavá, ale nesympatická postava, na jejíchž schopnostech jsou postaveny všechny díly (alespoň, co jsem viděl), takže po pár dílech nuda. ()

aDancer

Tenhle seriál řadím mezi své oblíbené hlavně kvůli tomu, že mi přijde super, jakým způsobem vždy dokáže hlavní hrdina Patrick Jane rozlousknout i ty nejsložitější případy. Vím, že existují i jiné podobné seriály, ale Mentalistu mám prostě nejradši. Hlavní příběhová linie, týkající se Rudého Johna, mi také vůbec nepřijde špatná a líbí se mi, jak si jde Jane za svým, a to nejen při chytání tohohle sériového vraha. Možná se dá i říct, že mě to celé občas až trochu fascinuje. ()

ferika

V komentaroch k serialu "Prihody detektiva Murdocha" som napisal, ze ma ocarilo jeho pohodove tempo bez velkych explozii, potokov krvi a citovych vylevov. No a toto som vlastne chcel napisat aj o tomto seriali. Je to rozpravka na dobru noc. Na rozdiel od niektorych kritikov tohto "diela" si myslim, ze je tu americkej propagandy decentne. Musim ukludnit kolegov, ktori sa obavaju vplyvu vykalov americkej pseudodemokracie na moje objektivne myslenie. Amerika je choroba, ktorej nemienim podlahnut. Ale pokial mam naladu na rozpravku zo sucasnosti s dvoma sympatickymi hercami v popredi, tak je toto uplne v poriadku. Moje mentalne zdravie tym neutrpi, serialu verim presne rovnako, ako spravam na CNN :) ()

Flatron

V minulosti jeden z mojich najobľúbenejších seriálov vôbec. Momentálne keď si to z času na čas pozriem v TV, už z toho taký vo vytržení ako kedysi nie som. ()

pepco

Mne osobne sa tento serial velmi pacil a medzi krimi serialmi ho radim k mojim najoblubenejsim ako su NCIS, Castle ci White Collar. Prve serie boli take rozjazdove a clovek sa oboznamoval a bavil na tomto novom druhu krimi serialu. Neskor sa to zacalo kvalitne zamotavat a priostrovat. Samozrejme vsetko to vyvrcholilo v 6.serii a tam niekde by uz obycajny divak cakal koniec, avsak velmi dobre preniesli tento serial k na scenu FBI a mal som pocit, ze bude tento serial vo velmi dobrom deji pokracovat 7.seriou vyssie pri ktorej sa sledovanost v USA opat pozdvihla. Zial prisiel koniec a jedine co sa da tomuto serialu vytknut resp. mne to velmi nesedel v zaverecnej serii hlavnych postav, vobec mi tato "milostna" poloha nesedela k ich postavam a popravde povedane ako to zahrali bolo na velmi slabej urovni. Ale inac nemam ziadne vyhrady. ()

Ashleen

Nějak nechápu, co se všem na Mentalistovi nelíbí. Sympatický Simon Baker a jeho ještě sympatičtější postava hned zvedají charakter celého seriálu. Promyšlené případy a smrti, nečekané zvraty - dle mého má Mentalista vše, co by řádná "detektivka" měla mít. Charakter "Šéfky" Lisbonové mi sice občas leze na nervy, ale není to tak zlé. Dokonce i dabing do češtiny je ucházející, což se často nestává. Hvězdu strhávám za posledních pár sérií (asi dvě), kde už to v FBIovském prostředí jaksi není ono. Mentalistovi nadešel čas konce a jsem ráda, že to uťali předtím, než by se z toho stala pouhá peníze dolující kravina. ()

cartyci

Veľmi dobrý seriál.Pre mňa trochu lepšie vyhodnocovanie páchateľov ako vo všetkých CSI. Často krát neočakávané avšak nie nudné. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Nikdy to nebylo nic světoborného. 1 a 2 série jsou ty nejlepší. Hlavní dějová linka o Rudém Johnovi je nesmyslná. Po 6 letech se dozvíte, že Rudej John je šerif ze zapadákova, kterému pomáhá i ředitel policajtů jen tak vraždit ženský. Jo, čtete dobře až tak pitomý to je... Po Rudém Johnovi je přechod na FBI. Nové postavy nové prostředí, nicméně na seriálu jde vidět že pomalu chcípe, až po 1 roce bez Rudýho Johna chcípne. To jsou negativa. Proč jsem vydržel až do konce? Sympatický herec Simon Baker v roli nezapomentulného Patricka Jane. Nebral jsem to nikdy jako kriminálku, ale spíše jako komediální seriál. Lhal bych kdyby tvrdil že jsem se u dost epizod nebavil - nesmál. Proto hodnotím 3 hvězdami 60% pro Mentalistu. R.I.P Patrick Jane. ()

Generi

Mentalistovi neverím vôbec nič - nepresvedčivý hlavný hrdina, bez akejkoľvek charizmy a vymyslené príbehy postrádajúce čo i náznak logiky - pre mňa 1 hviezda ()