Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

Pato77

Hlavní představitel zaujal "zdravým" egem a intelektem. Oběma vlastnostmi plýtvá na jednoduché případy, které sou vyřešené již na začátku epizody. Poté 20 minut pátrá po důkazech a motivech. Asi nějak podobně by vypadal kopírák, přes který je napsán každý díl. Hlavní zápletka seriálu, tedy seriový vrah Rudý John, působí spíš jako mýtus nebo pohádka. Kočkování s ním bych spíše hodnotil jako honění se s vlastním stínem. Přes svoje nedostatky, je to odpočinkový seriál, který pobaví i potěší. ()

Accacia

První produkt, který mě tak bavil, že jsem na něj byla ochotna dívat se i v angličtině. Je to oddechovka, nikdo není vysloveně protivný, jednotlivé díly mají spád. Nic zázračného, ale mám to ráda. ()

Evziiik

Patrik je neuvěřitelná postava. Vždycky mě fascinovala lidská psychika a to, že jí dokáže takhle porozumět a předvídat.. Navíc osobitý humor a to vše v podání skvělého herce... 5* a rozhodně si nenechám si ujít žádnou reprízu. ()

L_Into

Začátek vypadal slibně, potom seriál spadl někam do lehkého nadprůměru, ze kterého ho tahal jen a pouze šarm hlavního hrdiny. Svým stylem, vzhledem i chováním by mohl leckomu lézt na nervy - kdyby zároveň ta kombinace důvtipu a úsměvné dětinskosti nebyla naprosto neodolatelná. Ke konci série už ale ani modré oči a odzbrojující úsměv Simona Bakera nedokáží přebít ztrácející dech scénaristů. Škoda. ()

T5D6L

Pro mne velmi zábavný seriál , opravdu jsem na začátku 4. série a seriál mě pořád baví , nemám co vytknout takže rozhodně 5* ! ()

mpet odpad!

Možná tady naštvu spoustu lidí, ale tento seriál je prostě jen další Odpad!!! Prakticky je to jen další detektivka s dokonalým a vševědoucím detektivem, který řeší fádní případy levou-zadní. Bohužel mi je však tento týpek absolutně nesympatický a mám chuť ho praštit jen jak ho vidím. No zkrátka nechápu co na tomto seriálu lidi vidí. Vždyť je tolik detektivek na stejný téma, který mají aspoň něco navíc. ()

+sfinx+

Vyrovnaný brácha Mého přítele Monka. Dosti podobný, přesto originální. Hlavní postava je sice také konzultant, bez kterého by se policie neobešla, který má zvláštní smysl pro detaily, ale tento navíc i hluboké znalosti z oblasti psychologie a místo autismu velmi osobitý charakter. Podoba pokračuje v pátrání po vrahovi "Trudy" a náhlou proměnu v dílech, ve kterých jde o jejího vraha - Rudého Johna. Jinak jde ale o krásný seriál vysoce převyšující všechny kriminálky, vyšetřovací služby a další blbosti, spoléhající se na moderní výdobytky a akci. Tady jde stále o roli detektiva, hrajícího si se svou kořistí. To je ale i největší slabina seriálu - někdy má až příliš navrch a metody dokazování mi někdy opět připomenou Monka - ale v tom negativním a nepřesvědčivém smyslu. // Vzhledem k posledním dvěma sériím bych mohl vzít zpátky tu část o moderních výdobytcích v souvislosti s efbíaj, jejíž agenti z nahraného zvuku motoru stojícího před barákem poznají barvu auta a číslo bot řidiče. Ty série byly odbyté. Smrt poměrně známé postavy, ke které měl Jane vztah berou jen jako epizodu a zápletku bez jeho nejmenší reakce (nechci prozradit příliš, ale ta postava zemřela kvůli němu), jeho originální postupy se mění v jednoduché pastičky na lumpy. Snižovat hodnocení ale nebudu. Originalita a zajímavost předchozích sérií si to nezaslouží. ()

Mahalkita1

Patrick Jane má momentálně přesně to, co potřebuji (samozřejmě kromě toho, že je děsně, děsně chytrý) - vtip, nadhled, šarm. A dělá si prdel z věcí, u kterých by to většinu z nás nenapadlo ani na Silvestra. Čtyři z pěti. ()

machy15

U tohoto seriálu je podle mě důležité, aby Vás zaujala hlavní postava Patricka Jana... a to se u mě přesně stalo. Simon Baker tuto postavu hraje tak skvěle, že se do ní dokážu vcítit. Mnozí mu vyčítají, že tuto postavu hraje přílíš arogantně, ale taková ta postava prostě je. Patrick Jane je přesvědčený o svých schopnostech a dává to všem najevo. Musím říct, že jsem si tento serál velice oblíbil. Scénáristé se sice snaží tento seríál natahovat díly, který nemají s hlavním dějem nic společného, ale to je srozumitelné. Snaží se tuto serii natáhnout co nejvíce, dokud diváky bude zajímat. Myslím že i obsazení vedjlejších postav bylo dobré. Nenašel bych tu asi žádného herce, která by nepropůjčil své postavě určitý charakter. Proto tomuto seriálu dávam 4 hvězdičky. ()

Ermanaricus

Zatím jsem viděl tři série, a teda Janovy schopnosti mě fascinují. Jasně, je to naddimenzované, ale je to prostě televize :P za mě pět bodů ()

pupidup

Ano, je občas neuvěřitelný a i s Rudým Johnem už mi začínají lézt na nervy... ale stále je to jeden z mála seriálů, na které se dívám ráda. A proto dávám víc než tři... :o) ()

lllleon

Kdysi jsem tenhle seriál nemohla vystát, dělaly to nejspíš všechny ty reklamy a podobně. Říkala jsem si, že je to jen další hloupost s chlapem s nelidskými schopnostmi, co vždycky všechno dokáže, v hlavní roli. Jednou to náhodou běželo v naší televizi. Začala jsem se dívat a zjistila, že mě to zajímá. Postupně jsem zhlédla všechny díly a teď patří Mentalista k mým nejoblíbenějším seriálům. Má něco, co jiné kriminálky nemají - takovou tu hlavní dějovou linku, co se táhne všemi díly i řadami a která mě nutí seriál sledovat, protože jsem prostě strašně zvědavá, jak to celé vlastně je. K tomu to neskutečné charisma Simona Bakera, který se na roli tak zvláštního člověka, jakým je Patrick Jane, opravdu hodí. A i když jsem zprvu plánovala dát Mentalistovi jen čtyři hvězdičky, když vidím ta hodnocení přede mnou, z rozmaru jich dám pět. Je to koneckonců jediná kriminálka, kterou sleduju, a dost mě baví. ()

kreyson13

Jeden z hodně dobrých seriálů poslední doby. Není to o efektech z laboratoří a piteven, nebo rychlých koltech proklatě nízko. Celý to stojí na hlavním hrdinovi a jeho charismatu a zvláštním humoru a jeho výrazných parťácích. Jediným co mně leze dost na nervy je skoro v každém díle nějaký odkaz na Rudýho Johna, kterýho stále nemůže dostat a furt se tím seriálem prolíná. Bez něj by to bylo možná lepší. ()

Tom Binnary

Hlavní postavu, kterou ztvárnil, v tomto seriálu Simon Baker pokládám za velice dobrou volbu a těžko by se nacházel lepší herec pro tuto roli. Jeho herecký výkon tomu rozhodně nasvědčuje. Neotřelé charisma a inteligence hlavní postavy často přivádí zážitkovou podívanou, která rozhodně po zhlédnutí více dílů nespadá do kolejí stereotypu. I ti, kteří v některých dílech samí působí, jako dobří manipulátoři při konfrontaci s Patrikem velice tvrdě narazí. Seriál mohu jen doporučit. ()