Sú síce partneri, ale nemohli by byť rozdielnejší - losangeleskí policajti Martin Riggs (Mel Gibson), výbušný bitkár s dušou romantika, a jeho partner Roger Murtaugh (Danny Glover), vyrovnaný otec rodiny s jediným prianím - dožiť sa v pokoji dôchodku... To však s Riggsom nie je vôbec jednoduché. Keď sa jedného dňa dostanú k náloži v podzemí jednej z mnohých luxusných kancelárskych budov, výsledkom Riggsovej horkokrvnosti je kopa trosiek a vzápätí degradácia na obyčajných pochôdzkárov. Tak si Murtaugh určite posledný týždeň pred dôchodkom rozhodne nepredstavoval... S Riggsom sa však ani na ulici nenudí. Hneď v prvý deň sa stanú svedkami prepadnutia banky. Obaja detektívi dostanú šancu prípad vyšetriť a okamžite sa dostanú do konfliktu s temperamentnou agentkou Lornou Coleovou (Rene Russo), ktorá má s nimi spolupracovať. Kým sa hádajú, je ich jediný zdroj informácií zavraždený bývalým policajtom Jackom Travisom (Stuart Wilson). Do prípadu sa samozrejme zapletie aj starý známy Leo Getz (Joe Pesci), živiaci sa teraz ako realitný agent. Dvojici detektívov prezradí, že Travisovi zaobstaral permanentku na hokej a vydá sa spoločne s nimi na štadión. Tu Travisa skutočne objavia, ale ten im utečie. Vzťahy medzi sebavedomou Lornou a oboma kolegami sa pomaly otepľujú, a to nielen pri vyšetrovaní - ale pokiaľ ide o Riggsa, i v súkromí... Pátranie sprevádzané množstvom dramatických naháňačiek a prestreliek zavedie detektívov až na Travisom financovanú stavbu domu v Mesa Verde, kde sa rozpúta finálna prestrelka, pri ktorej musia Riggs, Murtaugh i Coleová dokázať nielen odvahu a presnú mušku... (TV Markíza)

Bilky

Ako som písal už pri LW1, nepriama úmera tu funguje. Už je to vyslovene len ústredné duo čo drží latku, lebo humor ktorý v 2ke ozváštnil a zaujal - tu sa mi zdá už silený. Aj PESCIho je tam už príliš. Film už postráda pevnú dejovú osu a GIBSONove výlevy sú skôr na škodu veci. U mňa je to 3/4* To najhoršie fšak ešte len príde :( ()

Goodmen

"Tady je víc plastiky než má Cher." Velmi dobré pokračování, které však už těžko dokáže překonat první dva díly. Více prostoru zde dostává humor, ale akce je tu pořád stále dost, k tomu ještě nováček v podobě nádherné Rene Russo. Stále jsem se však královsky bavil. ()

smrtubohem

Jedna z nejlepších akčních sérií všech dob, vynikající hlášky, napětí, výborný kontrast dvojice Gibson-Glover. Považuju to za jeden ze svých nejoblíbenějších filmů. Zbylé díly stejně výborné jako tento. ()

megajalec

Tvorcovia sa posunuli (alebo chceli?) viac do žánru komédie. Bohužiaľ, humoru tu veľa nie je a keď áno, tak je trápny. Neskutočne trápna bola napríklad scéna Gibsona so psom. Pardón, ale toto nie. Pesci je menej na place ako v dvojke, ale keď sa objaví, stojí to za to. Prvá polovica rozťahaná a v podstate o ničom. Slabé, dosť slabé, zaostáva za dvojkou. Zatiaľ najslabší diel z celej série, slabšie 3* ()

Jaffaro

No tak tento film už má svoj vek ale aj napriek tomu je perfektný. Mel Gibson aj naďalej dokonale stvárňuje jednu z mojich najobľúbenejších filmových postáv. Ako vždy dobrý dej, plno akčných scéna humoru. (Najviac sa mi páči scéna s tým psom :) Nuž niet sa načo sťažovať, film na jedničku. ()

bobin

Akce ve Smrtonosných zbraních jsou slušné. Ale neustále debilně zmatené kecání a hádky Gibsona a Glovera jsou unavující a stereotypní. Zápletky se začínají opakovat a záplava explozí a detonací je už nudná. ()

Mates97

Dávám sice čtyři hvězdičky, ale nadchlo mě to o mnoho víc, než dvojka. Jenže pět hvězdiček tomu dát taky nemůžu, protože se mi tam pár věcí nelíbilo. Ale jinak je to suprový film u kterého se zasměju a jsou tam i akční scény, takže skvělá kombinace. ()

Marty_cz

Pyrotechnici přijedou, až za 10 minut to nemůžou stihnout. Ty Rogere, víš, jak tady byla ta kočka? Jo? Popadni a zdrhej! Hned po první scéně jsem se válel smíchy na podlaze. Tenhle film stejně jako ostatní díly snad nikdy neomrzí. Vždy mě dokážou pobavit i když vím, co se už stane. Bombastická komedie. ()

AndrewNewman

Prítomnosť René Russo poteší ale už je to trochu obohratá platňa,ktorá okrem overených princípov neprináša nič nové. Stále slušná zábava avšak po prvýkrát sa na skvelom vtipe zasmejete do popuku, po tretíkrát nasleduje len mierny úškrn. ()

martins

Oproti jedničce i dvojce nejméně o třídu horší. Ne tak herecky, původní sestava zůstala a i Stuart Wilson v roli záporáka výborný, navíc je zde skvělá kopačka Rene Russo, ale dějově je to takové nemastné, neslané. Hodně hluchých míst. Střelba na stadione, honička v autech s penězi. 2x opakující se scéna s bombou. Navíc český dabing mohl být pestřejší. ()

Wulz

Po nejlepším prvním díle, a druhém nejlepším hodně dobré třetí pokračování. PS:Hodně (nejlepší) dobrá byla Paní Karatistka. ()

Frca

"Tady je víc plastiky, než má Cher". Naše oblíbená dvojka je zpátky a stejně tak i "osina v p*deli se spoustou známostí" jménem Leo Getz, protože ten se jim pořád snaží nějak fušovat do řemesla. Však víte, co řekne Getz, není žádnej kec, jasný. :D Ale už dost narážek. (Nebo ne? :D) Tentokrát se naše oblíbená dvojka musí postavit nepříteli, který o tom, jak pracují, ví první poslední. Ano, je to bejvalej policajt. A jako takový s nimi rozhodně nebude jednat v rukavičkách. Jako vždy je tu ta oblíbená část, zahrnující ohrožení "termitama prolezlé barabizny" seržanta Murtaugha. A samozřejmě nesmím zapomenout na skvělou Thorovu mamku Friggu. Teda...vlastně seržantku Lornu Cole z vnitřních záležitostí, která má s hlavní dvojicí skvělou chemii. (Tedy hlavně s Riggsem, samozřejmě). Asi můj nejoblíbenější díl z této série. A ta scéna s Riggsem a rotvajlerem... Je to prostě blázen. Když se chcete odnaučit kouřit, noste s sebou psí suchary. :D ()

Salus

Renee Russo je příjemným zpestřením již zavedených schémat, ale Joe Pesci začíná být trapný a to bude ještě hůř. ()

mr.sulas

Tohle je úžasná série,při které mi dochází slova.Můžu se na tyhle dva ďábly dívat pořád dokola a pořád se u toho budu tlemit jak idiot! ()