Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

davebono

Dobrá akční komedie. Jako malý, když to byla novinka, jsem tento film miloval. V kontextu dnešní doby a současných akčních komedií, už to taková pecka není a hodnotím 3*. Nicméně pořád baví a to je úspěch. ()

Voxel

Zas tak často se nepovede aby pokračování bylo minimálně stejně dobré jako originál (u mě dokonce lepší). V tomto filmu najdu všechno děj má hlavu i patu, dokonale vybraní herci, humor, hlášky, super hudba a vrchovatá porce akčních scén. Jeden z mých absolutně nejoblíbenějších filmů, viděno snad patnáckrát. ()

Otan

Akční film tohoto typu mi asi 2x stačí.Řekl bych ,že milostná zápletka je tu hodně ke škodě a nezdá se mi,že by byl tento film něčím výjimečným.48% ()

spalep

Stále za pět hvězd, ale jednička je prostě klasika. Bohužel se ve dvojce přešlo na zábavnější formát. Takže dodali idiota do parádního příběhu a doufali, že to zabere. Bohužel Leo je ten, kdo film strhává. Bez něj by byla ústřední dvojice výborná jako poprvé. Ale pořád je to jeden z nejlepších akčnáků osmdesátek a zároveň jedna z nejlepších buddy sérií... ()

P@\/EL

Druhý díl akční série se mi líbil ještě o trochu víc než jednička. Film je totiž plný vynikající akce, skvělých hlášek a dialogů. Za vše mluví naprosto geniální scéna s bombou na záchodě. Ač příběh nepůsobí už tak vážně, tak je o to působivější, protože se v něm objevují ještě o něco proradnějsí a více slizcí hajzli než v prvním filmu a je tu taky odkaz na smrt Riggsovy ženy. ()

Toxic

Glover se mi po komické stránce líbí o dost víc než Gibson. Miluju, když si protáhne krk, vystřelí a řekne: "Právě byla zrušena..." ()

SantaCruz

Auta, honičky, výhružky, pomsta,opet výhrůžky a opět pomsta na úkor děje, spádovitosti a přitažlivosti ublížilo "dvojce". Stejné herecké obsazení včetně rejžy nestačí, když je osobitý scénárista vyměněn za středně proudého emerického pisálka. ()

WilliamWalla

Druhý diel legednárnej série pokračuje v tom, čo v prvom dieli tvorcovia vybudovali. Riggs/Murtaugh a ich dokonalá chémia nemá obdobu. Rozhodne najlepšia policajná dvojka filmovej tvorby a scéna na konci ako Roger drží Martina v náruči je jedna z mojich najobľúbenejších vôbec :) K tomu pekná herečka, perfektne zapadajúci Joe Pesci a to správne zdravé krimi napätie, ktoré vám z filmu robí ohromný zážitok! ()

kodwin

Začátek byl přesně, jak jsem čekal - trochu otravný a laciný humor obou hlavních protagonistů, ale postupně se film rozjížděl, gagům jsem se i zasmál, no a nakonec to nebyla vůbec sranda, což se mi líbilo. Pro mě určitě lepší než jednička. ()

Camel91

Nejlepší akční duo (když se zamyslím tak mě nenapadá kdo by tuhle dvojici dostal a to tu máme dobré spolupráce Tango a Cash, Mizerové, Willis a T.Morgan/D.Wayans, Jackie Chan a Tucker, Tom a Jerry) - spousta parádních dvojic ale tato prostě vede perfektně napsané,natočené, legendární. Žádný z dílů nemá chybu a né nejsem starej na tyhle srandy ;) ()

A.MacGyver

Pro mě nejlepší díl celé série a vlastně nejlepší film této kategorie (Všechny ty zbraně, pasti, Arnold a nevím co vše USA vyplivlo v 80. a začátkem 90. let). Je tam vše - silný příběh, velice záporný a nebezpečný záporák (a ani nepotřebuje svaly), humor, akční scény... Každý scéna má svůj smysl, vše hraje dohromady. Je to vlastně dost drsný film, který je pro TV verze vlastně i bez určitých scén a zároveň tam je snad více hlášek než v kdejaké průměrné komedie z 80. let a určitě více než ve všech současných "komedií" USA. Dávám plný počet hvězd a palec nahoru!!! ()

motyka52

Dvojka je ta s tou bombou na hajzlíku! Ježiš, to je celý tak krásně pitomý a naivní. A přitom to není blbý. Feel good film, ve kterým umírají desítky lidí. Pesci chemii mezi ústřední dvojící vůbec nenarušil, naopak. Ale stejně to zase stojí na párečku policajtů, kteří mají mnoho přívlastků "nej" - nejneopatrnější, nejšťastnější, nejvtipnější, nejsympatičtější. Bez nich to bylo jen vysmívané akční béčko. Protože v tom filmu je tolik nesmyslů. Ale je to úplně jedno. Výborný je třeba rande, které naruší dvě helikoptéry plné chlápků se samopalama, kteří se vás snaží zabít, což se jim nepovede, protože zabijete vy je, a když to uděláte, tak co uděláte? Pokračujete v rande na jiným místě a přitom se právě prožité situaci chichotáte, jako byste maximálně odněkud utekli bez placení. Mrtvoly nemrtvoly. A kdo doprdele projektoval a stavěl ten pylonový dům na pláži?! To byla pěkná fušeřina. Od nich bych si nenechal udělat ani poštovní schránku. Zato si velmi rád nechám líbít třetí pokračování. ITS JUST BEEN REVOKED! ()