Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

sedm.1

Tomu já říkám důstojné pokračování! A pokud jsem o jedničce psal jako o naprosté legendě a kultu, tak ta samá slova musím použít i tentokrát. Zde ovšem měli tvůrci navíc tu výhodu, že se nemuseli nějak moc zdržovat seznamovačkou, a tak to tady jede od prvních vteřin, Gibson s Glover jsou jak utržení ze řetězu, prakticky bez přestávky hážou životní hlášky, a když se k nim pak ještě přidá Joe Pesci, tak to je pak teprve kurevskej tah na bránici a opravdu velká část filmu je tím prakticky už jen ryzí komedií. Jinak možná že mě tu ještě o něco víc než v jedničce bavila akce, které je jednak víc a jednak je i lépe zpracovaná, naopak o trochu méně mě zaujala zápletka, která zde tedy spíš fakt sloužila už jen jako podklad k co největší exhibici všech hrdinů, než k nějakému regulérnějšímu, napínavému a zajímavému pátrání, ovšem hlavní záporák i se svou pravou rukou „Adolfem“ zase výborní. Nadále tu fungovali i emoce a atmosféra a i vývoj mezi oběma parťákama je zpracován velice výrazně a silně. Opomenout samozřejmě nemohu ani několik vážně nezapomenutelných scén, jako záchod, reklama Murtaughovi dcery, či závěrečné zúčtování na lodi, takže zkrátka i dvojka Smrtonosné zbraně je opět dokonalou jízdou, prostě dynamická, zábavná a bezchybná záležitost! ()

Kaceris

Podľa mňa najlepší diel celej serie smrtonosných zbraní. Nie je tam ešte zapojená až tak komediálna stránka podľa mňa, ale aj cez to je to vynikajúce dielo. Čo viac chcieť ako vidieť Riggsa a Murtaugha opäť v akcii proti gangu rasistov. ()

herr_carter

Můj jednoznačně nejoblíbenější díl celé série ! Ty dva monstrózní komiky bravurně doplňuje ukecanej Pesci. Perfektní výběr hlavního záporáka, se kterým Gibson perfektně hlásí ("být tebou bych si zvykal na tenhle pohled"). Oblíbené scénky: na imigračním úřadě (ambasádě), scénka u televizní reklamy a především scénka na hajzlu a hláška: škoda, že tu bombu nedali tvý ženě do trouby, aspoň by skončilo to trápení :-)))).....................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Sdoom

Po naprosto perfektním prvním dílu přichází dokonalý díl druhý. Nemám vůbec co vytknout, pravděpodobně nejlepší akční komedie všech dob. Riggs tady už sice není až takovej magor, ale líbí se mi, jak se celý film vyvíjí jeho vztah s Rogerem. Scénáristicky je to zmáknuté na podtrženou jedničku s hvězdičkou, je zde hodně krutej záporák, parádní akce, neskutečný vtípky a hlášky...prostě nechybí vůbec žádná ingredience. 100%. (Blu-ray, orig.) ()

BluT

Kam se hrabe Smrtonosná past, se kterou si tuhle sérii pletu (i obráceně). TOHLE má koule a je to ten správnej film na odreagování. Proto to taky furt pouštěj na Českejch Televizích, Novách a Primách. ()

jondoe

O trosicku slabsie pokracovenie prveho dielu. Scenar pridal na humore a oproti jednotke sa da tento film hodnotit uz ako akcna komedia. Sice poslednu pol hodinu nabere pribeh istu dramaticnost, ale prva hodina a pol je skor priemerna. Ku osvedcenej dvojke sa pridal vzdy skvely Joe Pesci, ktory ma neuveritelne bavi a aj on ma velky podiel na uspesnosti tohto pokracovania a to nie len v tejto casti. ()

bari68

Je veľmi málo filmov ,kde pokračovania(dvojky,trojky...) dokážu mať rovnakú úroveň ako prvý diel. Smrtonosná zbraň je výnimkou. ()

Mistickzz

O chlp lepšie ako jednotka. Viac som sa bavil, akcia mi prišla lepšie natočená a hlavne to celé oživila postava Lea Getza v podaní Joa Pesciho. 82% ()

KoRner

Najlepšia filmová dvojica vôbec má stále plnú povalu hlášok, akcie a k tomu ich ešte doplnil Pesci. Páčilo sa mi všetko, až na ten nadstavovaný záver. ()

Zagros

Smrtonosná zbraň dvě je jednou z mála dvojek, která se mi líbí více než jednička. Napínavá atmosféra jedničky zůstala, ale k napětí se místy přidal také humor. Dvojice Mel Gibson a Danny Glover fungovala už v jedničce skvěle, ale tady je jejich vzájemné propojení ještě vystupňované. Sledoval jsem každý jejich dialog s nadšením, co zase přijde. Opravdu málokterá dvojka na filmovém plátně funguje tak úžasně. Když k tomu připočtu sympatickou Patsy Kensit jako třešničku na dortu, vychází z toho opět silné čtyři hvězdy. ()

HiddenDragon

Dvojku mam nejradsi, protoze je dejove asi nejzajimavejsi. Opet je to akcni snimek, ktery lze videt mnohokrat. Sice tu jsou drogy opet soucasti obchodu, ale jen jaksi druhotne. To hlavni, co se zde do USA pasuje (formou triangular tradu, jako za dob otroctvi), jsou zlate mince Krugerrandy z Jizni Afriky. To vpodstate dela z "LE2" maly vylet do historie, kdy v teto africke zemi jeste fungoval apartheid, s nimz byly prave mince spojeny a tudiz v USA zakazany. "Neonacisticti" zaporaci v cele s Acklandem jsou vyborne vybrani a zahrani a poprve se zde objevuje i figurka Leo Getze (Pesci), ktery roztomile doplnuje hlavni buddy cop duo. Je tu i krasna "bond girl", blondata Kensit, takze dojde i na sex. Konecne jsem taky tenhle dil videl v originale. Tady se to jeste stihat da (na rozdil od velmi ukecane trojky), ale cesky dabing byl zde taky povedeny, jako u hodne filmu "devadesatek". ()