Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

starbrejkr

Snad ještě o maličko lepší než jednička! Duo Riggs/Murtaugh jsem si vážně oblíbil a mám pocit, že tihle dva snad nemůžou zklamat. Dvojka jde trošku jinou cestou než jednička a je to jen dobře, protože tak nevaří ze stejné vody. Zatímco jednička byla celkově dost vyvážená, dvojka je trochu proměnlivá, zvlášť co se týče rozložení akčních a humorných scén. Skoro celá první půlka dvojky je totiž spíš komedií místy s akčními prvky a to tak, že komedií hodně povedenou, hlavně Šprcgumovník neměl chybu:-D Snad jen pitvoření se Joea Pesciho je místy trochu na hraně, ale ještě se to dá....Postupně a dost přirozeně ale film ztemňuje, abychom pak na úplném konci zase měli úsměv na rtech - takové skoky a přesto to nepůsobí hybridně ba naopak, za to poklona Richardu Donnerovi, že dovedl už tak vymakaný příběh (bomba na hajzlu, sakra, kde na to chodí?:-)) citlivě pospojovat v tak pestrou mozaiku. K výkonům není snad potřeba nic říkat, zmíním snad jen, že Patsy Kensit byla opravdu kočkózní:-) ()

C0r0ner

Mohl bych sice napsat Viz Smrtonosná zbraň, ale neudělám to, protože dvojka je pro mě jednoznačně nejlepší díl série. A to přitom uznávám, že všechny díly jsou špičkové. Je to totiž do dokonalosti dotažená buddy akční komedie, rovnající se Poslednímu skautovi a sypající brutální fóry, parádní akci a kupodivu i slušnou haldu emocí. Naprostá špička žánru. 100% ()

Cheeter

Určitě důstojné pokračování první části a skvělý film, pokud si potřebujete vyčisti hlavu nějakou akcí. Na mě už místy přehnané, nicméně dívat se na to dalo bez problémů. ()

zette

Urcite zabavnejsi a akcnejsi podivana nez u dilu prvniho. Velke plus je take obsazeni Pesciho, ten to umi rozjet tim spravnym smerem. Martin a Roger jsou sympataci, prilis ale nesdilim takove nadseni pro tuto serii, vzdy se v prubehu filmu zacinam trosku nudit. No, muj problem:-). ()

pakobylka

Mel Gibson a Danny Glover jsou zpátky - a s nimi i příběh plný zatraceně napínavých a dramatických situací, místy prošpikovaný lehce komediálními prvky. Na první pohled všechno funguje bez nejmenších problémů, třebaže Mel Gibson částečně přišel o svůj typický, sympaticky šílený výraz - a Danny Glover naproti tomu někam založil svou předpisovou opatrnost a dobromyslnost. Jenomže ruku v ruce s těmi zdánlivě podružnými maličkostmi se z děje do určité míry vytratily i bezkonkurenční opravdovost a bezprostřednost. Navzdory tomu snímek přináší víc než "jen" třeskutě dobrou zábavu, takže přehnaná kritika není na místě. ()

campix

Pokračování většinou tolik neuchvátí, ale kdo by to byl řekl, že dvojka Smrtonosné zbraně bude ještě daleko více prošpikovaná akcí a skvělými hláškami, které vás prostě nenechají vydechnout. Riggs a Murtaugh opět v akci a opět jim to vychází na jedničku. Ke všemu ještě dokonalé spojení s Joem Pescim a o královskou zábavu máme postaráno. Jedna z nejlepších akčních legend. ()

Juto

Smrtonosná zbraň 2 je vzácnym pokračovaním s väčšinou rovnakých vlastností ako originál. Film má divokú energiu ako originál. Je to úhľadná, cynická, vysokorýchlostná jazda automobilových honičiek, vtipov, sexu, výbuchov a krvi. 10/10 ()

Googlak

Táto dvojica patrí k určite k najlepšej a k najpopularnejšej dvojici vo svojom obore, fim nadupaný skvelou akciou a ešte lepšími hláškami, Mel Gibsom sa narodil pre to, aby zahral túto vyšinutú rolu + vynikajúci Joe Pesci - BRAVO!! Martin Riggs: Ty jsi černej, já jsem šílenej. Bude sranda.:-) ()

WolfR

Dvojka Gibbon a Glover alias Riggs a Murtaugh se vrátila v plné parádě! Opět tu máme skvělý příběh a kopu výživné policejní akce! Kvalitativně stejně vysoko jako výborná jednička, plus vtipná postava Joe Pesciho, 5 hvězd. ()

mortak

Vzor všech bromancí (i s mileneckým objetím na konci). Je to vlastně sled volně pospojovaných scének, které sice moc nedrží pohromadě (fungování policie v Los Angeles je tu vylíčeno jako naprostá anarchie), ale pravda je, že každá ta jednotlivá situace je přesně vypointovaná. ()

Radiq

Dvojka, která není horší, než jednička. Je totiž tak na stejné úrovni, takže vysoké. Zase se u toho člověk královsky baví a nemusí moc přemejšlet, ještě nám tam přibyl vtipně založenej Leo Getz (I'm Leo Getz, and whatever you want, Leo gets). Nešetří se náboji ani sem tam hláškama a bomba na hajzlu, to je prostě bomba. Málokdy dávám pět hnvězd, obzvlášť když to zavání tuctovostí, ale tohle je předek a vzor všech těch šitů... ()

Nivenx

Já ty akční filmy opravdu moc nemusím a není zde nic na co bych vpomínal jako nezapomenutelné. Zkrátka z mého pohledu lehký naprůměr. 55% ()

E=mc2

Doplňujúce jednotku vo všetkých kladných významoch. Zbožňujem túto quatrológiu. Richard Donner a Jeffrey Boam sú páni vo svojom remesle. Gibson a Glover zase na plátne. ()

panMartin

Ideální odpočinkový film. Richard Donner nezklamal ani podruhé a natočil snímek srovnatelný s prvním dílem. Je přímo nabitý akcí, přestřelkami, humorem, hláškami, zběsilostí a dynamikou. Ti dva se hledali až se našli, parádně se doplňují, černý polda, co má pár let do penze a bílý šílený psychouš. Jejich hádky jsou ještě brutálnější a ostřejší. Film je plný nezapomenutelných hlášek, o které se stará nejen Mel Gibson (Riggs) a Danny Glover (Murtaugh), ale i Joe Pesci (Leo Getz), jehož slovní průjem nemá chybu. Dokonalá režie. PS: jeden z posledních filmů s výborným a povedeným dabingem. ()

Deyw

doprdele..jak tam ten borec delal tu podlahu tou hrebikovackou a oni se lekli a zalehly a namirili na nej bouchackou :D:D:D a ten borec doprdele co to svama je..omlouvame se..ma pravdu jednali sme neuvazene...kladiviko ti nic nerika..doprdele.. :D:D kurva..to je tak nahlaskovana magorina ze tu chciju smichy jeste dva dny po tom..na takovouhle klasiku se to chce divat jednou za rok..to maly hovado to ozivuje jako svine..genialni :D ()