Fringe

• Česko Hranice nemožného (viac)
Ukážka z filmu 22
Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (viac)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

vorheese

Stejný problém jako u předchozího Abramsova seriálového potomstva. Spousta záhad, které se šokujícím způsobem..............překryjí dalšími záhadami, takže se na ně zapomene. ()

Kaluž

Trvalo patnáct epizod než se to pořádně rozjelo a došlo k nějakému účinnému propojení v ději. Epizoda s týpkem, který na ostatní přenáší své emoce byla jednoznačně průlomem ze zatuchlosti předchozích dílů (Akiva Goldsman je zárukou kvality). Máme tady nabouchaný seriál v téměř komiksové stylizaci s paralelními vesmíry a pošahaným vědcem navrch. Rozhodně se můžeme těšit na druhou sérii a doufat, že bude mít pořádný říz jako zakončení té první. Prozatím za tři (posledních pět epizod si ovšem zasluhuje bodové maximum). /// Po 2. sérii navyšuji hodnocení. I přestože se ústřední zápletka s paralelním vesmírem objeví jen sporadicky, jednotlivé epizody fungují bezvadně a seriál tak šlape na paty legendárním Aktům X. Poslední díl opět koketuje s jinou realitou a snad se už v příští sérii dozvíme detaily o tom, jak to s těmi Bishopovými tenkrát bylo. /// 3. série zůstala nepokořena. Tam, kde vše běželo jako na drátkách a s napětím se gradovalo až do fantastického finále, se ve 4. sezóně znovu restartovalo, oživovalo a vůbec dělalo spoustu přihlouplých rozhodnutí. Předvídám brzký konec, to nejlepší jsme už nejspíš viděli. /// 5. sezóna /// Sci-fi náhul se vším všudy. Závěrečná sezóna představila odvážný veletoč, který jednoznačně pomrkává po fanoušcích tohoto výtečného seriálu. Tady se už nováčci nechytnou. Epizodický charakter šel stranou a jede se čistě v hlavní dějové linii. Vše je uzavřeno, vše má svůj řád a své místo. Žádní Ztraceni se nekonají, J. J. Abrams se zase jednou může poplácat po zádech. Walter, Peter, Olivia a Astrid (Astril, Astro, Astra, Enid?) mi budou chybět. ()

scroochy

Mladá agentka FBI Olivia Dunhamová je donucena spolupracovat s vědcem Dr. Walterem Bishopem a jeho synem Peterem Bishopem, aby mohla objasnit a pochopit vyskytující se nevysvětlitelné úkazy ohrožující lidské životy. Po zhlédnutí pilotu: Skvělý start série, která by mohla být VELICE zajmavá. J.J. Abrams špatné seriály neumí a hlavně je dokáže prodat. O sledovanost bych se tedy nebál. Teď jen stačí doufat, že si to udrží kvalitu pilotu. Ten byl akční, napínavý, dramatický a vzbudil spoustu otázek, na které chci znát odpovědi :) ()

Desperado

Fringe určite nie je nudný. Je len zábavnou parafrázou na seriály ako sú AktaX, na ktorých tematickej línii parazituje len čiastočne. Scenáristicky a herecky však neexceluje, je to písané zrejme od mladých a pre mladých. S logikou si príliš hlavu netreba lámať, lebo to len diváka naštve a znechutí. Avšak ako trištvrtehodinová výplň na upršané popoludnia funguje Fringe dostatočne. Otázkou len zostáva, či po vysoko nastavenej Abramsovej laťke kvality, je tento seriál potrebný pre jeho extrémne rastúcu popularitu. P.S.: po 18 dieloch má kvalita seriálu stúpajúcu tendenciu. ()

MATADOR

Fringe působí jako příjemný vánek, který přivanul odněkud. Fringe je působivý hned v prvních několika minutách a zapůsobí na Vás okamžitě. Ale tímto končí, ono totiž vymyslet nějakou opravdu zrůdnou záhadu, kterou řeší FBI zase nebude nic složitého, ale průběh, jakým se dostávají hlavní hrdinové k pachateli je už daleko složitější a nudnější, než by se na úvodní minuty každého dílu mohlo zdát. Fringe je originálně pojatý, hraje si na něco, co tu ještě nebylo a zapomíná, že od každého seriálového hitu přebírá mnohé, od kriminální zápletky, až po ztracené existence. Potenciál byl mnohem větší! První minuty jsou úžasné, další už průměrné. ()

Helo

Nejdříve lehce nadprůměr a poté opravdu příběhově, emočně i mysteriozně silný seriál. Edit: Nevím, kdo dělal scénáře do poslední řady, ale zasloužil by přes držku. Vše co jsme totiž měli na Fringe rádi (záhady, mystéria, zvraty) ustoupilo do pozadí a místo toho nastoupil téměř přímočarý děj, kde se řešili téměř výhradně vztahy. Ano, měl to pár světlých chvil (smrt jedné postavy, Peter s implantátem v hlavě), ale ani ty nebyly využity tak, jak by měly a byly zbytečně brzo zazděno. Nejlepším dílem páté řady tak je až poslední díl, který sliboval důstojné a velkolepé ukončení seriálu. Důstojné možná, velkolepé rozhodně ne - vše bylo uchvátané a s nesmysly, co se týče cestování v čase a paradoxů. Shrnutí: první čtyři řady parádní seriál, řada pátá jen téměř zbytečné rádoby ukončení. ()

PogoJoe

Kdyby se o nějakém seriálu dalo říct, že zraje jako to nejkvalitnější víno, byl by to Fringe. Poslední 5. série, 13 dílů, byla zkrátka perfektní. Pozorovatelé byli osobitým, chladným a nelítostným nepřítelem a každá z těchto epizod - zkrátka zážitek. I příběhová linie s alternativní realitou z předešlých sérií se mi líbila a jestliže v prvních dvou sériích se nacházelo dost epizod poněkud průměrných až podprůměrných, se vzrůstajícím časem těchto špatných epizod ubývalo a Fringe se rozjel k vynikajícímu finále. Nejoblíbenější postava: Walter Bishop, v podání skvělého Johna "Denethora" Nobla, patří k mým top seriálovým charakterům vůbec. ()

Aiax

Nový Abramsův seriál je, co se dramatické křivky týče, pravým opakem Lostu. Začíná poměrně neslaně, uprostřed se pomalu začíná mastit a na konci už je to hodně chutná sci-fi polívka. Potěšil mě vynikající John "Denethor" Noble, minimum "vycpávkových" dílů, vcelku sympatická agentka Dunhamová a velké překvapení nakonec neboli kdopak je pan Bell? Celkově je zastřešující zápletka úhlednější, vkusnější a přátelštější k divákům než ta "Lostí". Autoři s námi pochopitelně hrají typickou hru na mrkev a oslíka, ale není to tak frustrující a cynické jako u Lostu. Na další sezónu se každopádně těším, Abrams holt umí. ()

dom156

Walter, Peter, Olivie a další... Ta parta mi strašně přirostla k srdci hned během první série a ne a ne se pustit. Prožíval jsem každý případ, každou epizodu a ke konci zůstalo jen prázdno, že těch 5 sérií a 100 dílů je za mnou. Ano občas to bylo dosti nechutné (primárně u první řady nedoporučuji jíst během sledování) a mimo vyšetřování postupné a čím dál frekventovanější řešení hlavní problematiky, která je kreativní a zaujímavá. Bohužel jak to tak bývá, scénář se postupem sérií vyčerpal a nastavovaná kaše, kterou bych ještě ve 4 sérii vydržel, už byla v páté dost přes čáru. Kdyby celý seriál skončil se 3 sériemi úplně by to stačilo, tak mi to dosti kalí celkový pohled. I přes mírnou výtku doporučuji. ()

grogodil

K pilotu: Historka o lietadle plnom ľudí rozložených na kosť v lietadle, ktoré pristane na letisku v Bostone je spočiatku zaujímavá, no iba dovtedy, kým scenáristi nezačnú tlačiť na pilu až príliš a vyšetrovacie metódy typu rozhovoru v kóme a pod. nezačnú odporovať až príliš racionálnemu mysleniu. Len dúfam, že scenáristi budú trošku striedmejší a nebudú čoraz viac balancovať niekde na hranici absurnej sci-fi a seriózneho mysteriózneho trilleru....za pilot 60% PS: obavy sa naplnili, po šiestich epizódach prestávam pozerať ()

lucifrid

Srdcovka, jež mě chytla hned od začátku a já napjatě sledovala, čím nás tvůrci zase překvapí a kolikrát mi ještě spadne čelist až na zem. Walter byl úžasný, Olivia (ve všech případech) dokonalá a ty neustálé boží nápady ohledně případů, ale i celých sériových linek! Finále druhé a hlavně třetí řady jsou nezapomenutelná a patří mezi ty nejvíc jaw-drop-down momenty seriálové historie. ()

Fanucci

Jackson a Noble jsou výborní, seriál se v půlce první série stane napínavou podívanou, která se bohužel nedá atmosférou srovnat s Akty X, ale i tak jde o nadprůměrný seriál. ()

Reesam

Záhady, které vedou k dalším záhadám. Odhalení, které nás občas překvapí. To je Hranice nemožného. Nic není nemožné. Postavy jsou promyšlené, do jednotlivých záhad se dostává do pozadí problémy s paralelními světy. Podle mě jeden z nejlepších seriálů, kde když neuvidíte pár dílů, začnete se ztrácet. ()

zipexx

Fringe mě nejprve příliš nenadchl, nevěděl jsem, co očekávat. Naštěstí s každou další epizodou mě tenhle seriál upoutával čím dál více. Zvláště několik posledních epizod první série bylo velmi povedených. Celkově jsem spokojen a netrpělivě vyhlížím druhou řadu. 4 * ()

iHyik

Po shlédnutí série konečně můžu trošku přitvrdit a s čistým svědomím prohlásit, že tyhlety "krajní vědy" si vysloužily čtyři hvězdičky. Na to, že jsem Fringe chtěl původně zodpadnit je to známka prakticky nejlepší. ()

Lord.Jim

Čím dýl to sleduju, tím to mám raději. Některý díly jsou slabší, ale jinak je to celkem bomba. Můj největší miláček je zmatený tatínek (John Noble). ()

Scylla

Z Fringe se po pár epizodách stala regulérní srdcovka, které odpustím i drobné nedostatky. Sympatická parta hrdinů a neodolatelný John Noble jako Walter Bishop...vědecké, alternativní, nápadité... Pátá řada je trochu rozpačitá, ale počkejme si s hodnocením až na konec... ()

Cl3ricK

Fringe už sleduju nějaký ten pátek, ale až začátkem 4. série jsem schopný sesmolit koment. Osobně si myslím, že tento seriál tady chyběl, protože je prostě trochu jiný. Tak jak se chemici vyžijí v Breaking Bad, tak toto je zas něco pro fyziky. Je fajn, že díly nejsou jen CSI typu, ale postupem série se rozplétá zajímavý příběh. A vymyslet paralelní vesmír byla genialita. Z herců je samozřejmě nejlepší Nobel a to bez debat. Takže 5 jednotek bez rozmyslu. ()

M.i.k.e

k Fringe jsem doputoval až nyní a v půlce první série jsem spokojen,i přes to,že seriál začíná hodně,ale hodně Abramsovatět a pokládá a otevírá víc a víc otázek,aniž by alespoň na některé odpovídal.Uvídíme dále...80% ()

Vojťas

J. J. Abrams v tom prostě umí chodit a ví, co svět chce. .... A i když za nejlepší epizodu shledávám stále ten pilotní díl, i tak je o co stát. Druhá sezóna se oproti první více věnovala hlavní dějové linii a né pouze případům okolo, což mě velice těšilo! Po 3. sérii ovšem musím jednu * ubrat, protože můj zájem sledovat další díly lehce opadá! ... To co bylo dříve zajímavé a poutavé se stalo klišoidním, ale hlavně chaotickým. Prosím včasný konec seriálu nebo se vrátit do starých kolejí a nezamotávat vše ještě více! (Ať to nedopadne jako s Prison Break či Heroes!) :o( ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (viac)