Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

ripo

Vtipné, s dejom a dobrým spádom. Spevu len tak primerane a .... princezna Rapunzel - tá nemala chybu. Myslel som si, že , tak ako často, kdď idem so synom na povinnú jazdu do kina, že si tam pospinkám. Aj teraz som si to myslel. Až do chvíle pokiaľ sa na plátne neobjavila deva krv a mlieko - Rapunzel ... Až som sa musel prefliaskávať, či to nie je náhodou nejaké nové 3D péčko. Lebo princeznička bola dokonale vytvarovaná, priam ako z rozkladacej trojstrany nemenovaného časopisu. To, ale aj výborný dej a vtip ma držali v kresle v bdelom stave ....))) ()

PinokKio

Tady se za pětku stydět nebudu. Pořád v sobě mám kus dítěte a to si někde uvnitř mne poskakovalo radostí. Je to sice vesměs standartní Disney s písničkami a zvířátky, ale v parádním kabátku a hlavně s chameleonem navrch (viz můj profil). ()

freddy

Byla nebyla, jedna blonďatá kráska čekala odříznutá od lidí a světa ve věži tak dlouho, až se dočkala čerstvého závanu v podobě kriminálníka, který se stal jejím osudem... Konečně jsem se dostal k tomuto animáku od Disneyho, který mě dlouho míjel. A můj dojem je pochopitelně kladný. Kůň, který by strčil do kapsy leckterého služebního psa? Holka, jejímž nejlepším kamarádem je chameleon? Mladý muž, který má nakročeno k tomu, aby jednoho krásného dne skončil na šibenici? Bába toužící po věčném mládí? Super postavy, které vhodně smíchané spolu s ostatním křovím tvoří dokonalou směs pohádky, dramatu, dobrodružství a vlastně i fajn romantického příběhu. Na jedno zhlédnutí během všedního odpoledne je tento animák ideální, a řemeslně je to zajisté velmi kvalitní film, ale po té páté hvězdě prostě nesáhnu z toho důvodu, že na tomto filmu není nic, kvůli čemu bych toužil vidět ho znovu. Z mého pohledu je tohle další fajn kvalitní film od Disneyho, ale žádná píseň mě výrazně nezaujala a celkově je tohle příběh na jedno kouknutí. Ale ty čtyři hvězdy si film zajisté zaslouží. ()

Spooner

Pohádková atmosféra, jak ze starých disneyovek doprovozená excelentním animovaným světem, ve kterém by se člověk rád prošel. Příběh sice jede podle disneyovské šablony, ale to bude v tomhle případě vadit málokomu. Humorné scény se tu taky najdou a vedlejší postavy (Maximus!) člověka zaujmou víc než ústřední duo. Jen škoda, že písničky jsou dost průměrné a ty romantické dialogy nefungují tolik, jako ty humorné. I tak ale další z výborných animáků loňského roku. ()

MMR

Na dva vítězný? :-D Upgrade: 15.8.2011 v 23:18: No, tak se snad na krátký koment zmůžu. Bylo to úchvatné, vtipné, perfektní. Po druhém shlédnutí zařazuji do topky :-) ()

Davies182

Svěží komediální pohádka šmrncnutá několika povedenými muzikálovými vystoupeními - a i když jsem tu hudební vložku nečekal, příjemně mě překvapila. V paměti nejspíše navždy zůstane stopovací kůň a samotný nápad s dlouhovlasou Locikou, jinak jsem asi čekal více akčních scén. Čert ví, proč mám poslední dobou u animáků právě tenhle problém... asi si pokaždé vzpomenu na pixarovské šílenosti a japonskou tvorbu. Shlédnuto v kině s titulky, 3D verzi si upřímně nedovedu přdstavit :-); ve 2D spokojenost. ()

gogo76

Štúdiu Disney sa konečne podarilo zabodovať a keď už, tak poriadne, pretože je to jeden z najvydarenejších animákov za posledné roky. Zámerne nechcem porovnávať, pretože animáky pozerám rád a tých podarených je naozaj dosť. Plagát k filmu nebol nijako zvlášť lákavý, no trailer vo mne prebudil zvedavosť a natešené recenzie ma utvrdili v tom, že som sa rozhodol rovno kúpiť DVD. Deti sú z filmu pobláznené už asi mesiac a stále ich to drží a ja som si to užil tiež. Na Disneyovkach mi vždy vadili pesničky, ale tu až na tú sladkú "lampiónovú" nevadili, skôr naopak. Pieseň z krčmy "Každý svoj sen má" si mumlem popod nos už niekoľko týždňov po zhliadnutí. Humor funguje skvele, naozaj som sa dobre bavil a najviac u mňa bodoval chameleón Pascal. Naháňačky i akčné scény sú výborne natočené, zvlášť sa vydaril útek z krčmy a pretrhnutá vodná priehrada. Animáky výnimočne pozerám s dabingom a tu je naozaj vydarený. Keď som začul hlášku " trošku mi lepí", tak ma to prekvapilo i pobavilo. Používali sme to asi pred dvadsiatimi rokmi a myslel som, že táto hláška vymrela. Každý, komu "lepí" a váha či to pozrieť by sa mal určite odlepiť a poobzerať sa po tomto animáku, pretože stojí za to. Ideálny darček pre deti a neviem či sa mám hanbiť, ale i pre mňa. 100% ()

Xmilden

Přeskočím skoro celý film a zaseknu se u dvou tří vět, které pronesl Ron Perlman. Přesně tolik mi stačí ke štěstí, když největší bouchač Hollywoodu se nacpe do animované disneyovky. To jen tak na okraj. Na vlásku mi trošku připomíná Shreka, když ještě za něco stál. Podobnost je hlavně v tom, že se jedná o čistokrevnou pohádku. Hudební vložky fajn, humor správně dávkován, snad mohu prozradit že i konec je šťastný. U mě spokojenost. 85% ()

FlyBoy

Našťastie som zarytý odporca (komerčnými distribútormi pretláčaného) 3Dčka a takisto málokedy ustojím scestné bľabotanie (asi nahluchnutých) dabérov. Preto jasne volím originál a spestrenie nedelňajšieho dopoludnia po boku mojej zlatej tmavovlásky sa môže začať. "Tangled" je v skutku podarená záležitosť, ktorej poslanie, zacielenie aj vyplnenie má už pri úvodnej zvučke známeho adresáta. To však nebraní ani takmer švrťstoročnému chlapcovi nájsť si čosi požívateľné pod zub a nechať aspoň na moment rozplývať sladkú chuť detstva. Žerem tátoša Maximusa - jeho priebojnú bodylanguage, rešpektujem žubrienku uhrančivku - jej kamuflážne triky, berem kyprú iróniu aj srandičky typu transformer 's jump a toť vše. Muzikálne slabšie než nedávny "Princess and the Frog", koloritne menej odzbrojujúce jak dávna "Little Mermaid" a oproti napríklad "Treasure Planet" pokrokovo málo zdatné. Čiže taká milá oddychovka bez pridanej hodnoty s feši premenou zatratenej princezny Aguilery na budúcu kráľovnú Imbrugliu. ()

Arbiter

Mě už tyhle šablonovitý standardy nějak nudí. Pořád dokola: Hodná pěstounka vychová plnohodnotnou lidskou bytost (pravda, s lehkou vadou řeči), rozvijí v ní cit pro hudbu, umění, literaturu, domácí práce a péči o tělo. Očividně jí poskytne více vzdělání, než kterého se dostane drtivé většině obyvatel království a na oplátku se dočká pouze opovržení a nevděku. Dcerunka jí uteče s gaunerem, spřáhne se se spodinou společnosti, zkorumpuje prvotřídního člena gardy a díky povrchní kráse a cíleně potrhlému hraní na city a chtíči, který vyvolává u naivních jinochů, si vybuduje hierarchickou společnost, vystavenou na kultu charismatické panovnice, což jde ruku v ruce se svrhnutím doposud vládnoucí královské dynastie. Bezohledná cesta na vrchol za 'emancipací' jest dokonána zfanatizovaným sebeobětováním podmaněného otroka jejího klína. Skrze krev přichází dospělost, skrze vraždu macechy předzvěst vlády nové generace, skrze změnu barvy vlasů potvrzení nového společenského statutu.__ Jak říkám, co svět objevil Disneyho, jde pořád dokola o to samé. ()

Phobia

Jako už tradičně jsem ségřinu návštěvu u nás v Prdelovicích okořenila sledováním animáku. A jako už tradičně jsem z téhle především dětem určené podívané nebyla vyloženě v extázi. Locika mě kdovíjak neoslovila (já jako děvčátko chodila stříhaná na ježka - na vlastní žádost), Flynn-Evžen měl být scénáristou stvořen němý, policejní kůň zpočátku celkem rozesmál (než vyměknul), chameleon nedostal moc příležitostí pobavit a ubohá mrcha čarodějnice tam holt nebyla, aby vyhrála Miss Sympatie. Mimochodem, ten její cigánský vzhled - není to hen ten racyzmus, móre?! Vše bylo podáno náležitě roztomile v jásavých barvičkách, s dialogy kořeněnými převážně infantilními vtípky. Nechyběly mnou protrpěné zpívánky, které jsem řešila odchodem z místnosti - není na škodu si čas od času odskočit vyprázdnit močový měchýř, uvařit si kafe nebo se krátce věnovat blbnutí s psiskem a k obrazovce se vrátit až v okamžiku, kdy umlkne přeslazené kvílení. Příběh neurazil ani neoslnil a být ve správné věkové škatulce, tedy smrádě 10 až 12 let mladé, nejspíš by se "Na vlásku" směle zařadilo k mým oblíbeným animáčům. Jako stará, tuhá řepa můžu akorát pokrčit rameny a utrousit: "Ale jo, ušlo to." Snad nevznikne pokračování, už tohle mělo svá slabá, nudná místa. 59% ()

darkrobyk

Spíše zklamání. Animace je mizerná a já zavzpomínal na báječné klasické kreslené disneyovky. Pokud by u filmu stál Disney, nabídl by více tajemna a strašení (což se přímo nabízelo) a jistě i humoru... ()

kinej

Disney navázal na svoji tradici opravdu ve velkém stylu. Na vlásku je opravdu pěkná pohádka, ale zcela subjektivně musím napsat že kreslené postavičky, či loutky por mne budou vždy krásnější než digitální. Ty jsou totiž produktem mnoha tvůrců a nenesou onu osobitost. Ale i tak Disney dokázal, že animovat umí, třeba pohyby koně Maximuse geniálně parodují skutečné chování koní. No a pak j zde muzikálová hudba, která je pro mě osobně protivná, protože je patetická a připomíná mi muzikály, a hlasovým projevem pak Superstar a podobné debility. ()

LiVentura

Naprosto příběhově i technicky zvládnutá anim.pohádka. Skvěle vygradovaný děj. Opravdu jsem se bavil, na tyto tvůrce se ohledně tohoto žánru zaměřím a uvidím, co nám ještě nadělí, protože své řemeslo naprosto zvládají..! :-) ()

juta

Je to pěkná pohádka, přesto má několik ale. Byl tu hodně cítit americký styl, což se sem moc nehodilo, hlavně taková ta puberťácká mluva, která mi přišla už na normální pohádku příliš. Taky se mi tady nelíbilo zpívání, které tam vůbec nemuselo být. Mohlo se to vynechat a přesto by byl film dlouhý. Na druhou stranu to bylo vtipné, takže nemůžu říct, že se mi to zas až tak nelíbilo. Kdyby tam nebylo to co jsem vyjmenoval, tak by to bylo supr. ()

balone

Všechny ty animáci začínají být na jedno brdo, ať je to Pixar nebo Disney nebo někdo další. Jakože pro děti super, pro diváka jako jsem já, nic moc, takovej lepší průměr. 65% ()

Fiftis

Niektoré piesne sa zdali byť trocha vynútené, ich obsah mohol perfektne vystihnúť aj dialóg, ale tento jav je pre Disneyho muzikály typický. Jednoznačne však platí, že vďaka Rapunzel sa zbierka animovaných snímkov rozrastá o ďalší klenot tohto žánru. ()

Hunt

Hudba: Alan Menken. I když na animované pohádky moc nejsem- zvláště, když se v nich zpívá- ale tahle animovaná pohádka neměla chybu! skutečný rodinný film, plný dobrodružštví, příjemnou hudbu, vítětství dobra nad zlem, výborné "herecké" výkony (kůň Maximus je prostě famózní, těšil jsem se na každé jeho vystoupení a v mnoha případech jsem se neubránil smíchu), skvělé vtipy, pochválil bych i režii a dabing Vojty Kotka. Vím, že s tímhle výrokem mnoho lidí nebude souhlasit, ale: "kam se hrabou zelení Shrekové, když půjdu s dětmi do kina, chtěl bych vidět filmy tupu Tangled (Na vlásku)". ()

Shakers

Za tie prachy to vyzerá fakt pekne to je fakt.Čo sa týka deja, tak ako je zvykom, tak aj Na vlásku má "rozprávkový dej" ("dobrý, zlý, princ a princezná").Na to sa vlastne pri rozprávkach nedá ani stažovať.Takže čo tu vlastne môžme vynachváliť, čo považovať za plus? Tak v prvom rade ako som hovoril, tak je ta animácia, ktorá je poslednú dobu v každom animáku nádherná.Ďalej by som pokračoval hlavnými postavami (tu si nájdu aj chlapci aj dievčatá svoje).Pokiaľ sa vám hlavné postavy nepáčia ťažko sa na to potom pozerá.Čo sa týka humoru, čiže vtipov, tak to tiež môžem považovať za plus - nenásilné, vtipné a vhodné.Však čo by to bolo za rozprávku kde sa nezasmejeme? Príjemný soudntrack, fungujúce postavy a príbeh, ktorý plynie ako voda, ja som sa bavil. Obľúbený soundtrack: Kingdom Dance. 90% - 5* ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)