Malá morská víla

• Česko Malá mořská víla (viac)

Dcera krále moří se jmenuje Ariel, je jí šestnáct let a je zamilovaná do prince Erika, kterému zachránila život, když jeho loď ztroskotala v bouři. Protože vládce podmořské říše nemá pro náklonnost své dcery k lidem pochopení, musí se Ariel obrátit se žádostí o pomoc na zlou čarodějnici. Ta ji na tři dny přičaruje nohy pod podmínkou, že jí víla daruje svůj krásný hlas. A ještě je tu jeden háček pokud princ dívku do tří dnů z lásky nepolíbí, stane se z ní opět mořská panna s ploutví a její duše navěky propadne zlé čarodějnici. Bůhví jak by to dopadlo, kdyby Ariel nepomáhali její legrační přátelé krab, racek a rybka

Film získal dva Oscary - za hudbu (Alan Menken) i píseň (Alan Menken, Howard Ashman) a na rozdíl od stejnojmenné předlohy Hanse Christiana Andersena končí šťastně. (oficiálny text distribútora)

Dever

Soundtrack Alan Menken: 1. Fathoms Below ,2. Main Titles Score ,3. Fanfare Score ,4. Daughters of Triton ,5. Part of Your World ,6. Under the Sea ,7. Part of Your World (Reprise) ,8. Poor Unfortunate Souls ,9. Les Poissons ,10. Kiss the Girl ,11. Kiss The Girl - performed by Ashley Tisdale ,12. Poor Unfortunate Souls - performed by Jonas Brothers ,13. Part of your World - performed by Jessica Simpson ,14. Under the Sea - performed by Raven-Symone ,15. Music Video - Poor Unfortunate Souls - performed by Jonas Brothers ,16. "Making Of" Music Video - Kiss The Girl - performed by Ashley Tisdale ()

vyfuk

Další příběh, který se v rámci historie zapsal do nejednoho srdce a myslí tisíce lidí. Ale do mého ne. V životě jsem řádně tento film neviděl a stejně jako zde bylo pár odkazů tak ne tak znatelných, ale lehkých. Taky moc nechápu to, že u Herkula žádný stud s Diem a podobnými a tady místo Poseidona Triton, ale tak dejme tomu. Pro mě slabší kousek, který v mém dětství nebyl. Ale pro mnoho lidí prostě kult. Finále samo o sobě docela nečekaně morbidní. ()

3DD!3

Mnohem lepší než Aquaman. Pohádková klasika o tom jak hezká šestnáctka chtěla mít krásné nohy a sbalit prachatého prince. Menkenova úžasná hudba vás chytne za srdce. Bitka v závěru vám připomene, co všechno vykradli druzí a třetí Piráti z Karibiku. P.S: Krab v kuchyni je téměř geniálně hororová scéna, která určitě spoustu dětí odnaučila jíst plody moře. Ryba je kámoš, ne žrádlo. ()

kinej

Příběhově mi tato verze pohádky o Ariel moc sice nesedí, na můj vkus je to příliš veselé a tedy popření originálu od Andersona. Nechápu trend zlehčování smutných pohádej, chápu to jako znevažování původního díla. Ale po technické stránce je to nádherná podívaná. Zejména momenty ztroskotání lodě, či závěrečný souboj s chobotnicí, jsou prostě vizuální pecka. ()

zdeny99

Walt Disney opět nezklamal a dokázal celému světu své pohádkové umění. Malá mořská víla je nádherně animačně zpracovaná pohádka s příjemně romantickým dějem pro malé diváky. Především ta stylizace podmořského světa a kouzelná Ariel dělají z Malé mořské víly jeden z vrcholných novodobých snímků Walta Disenyho. [7748. hodnocení, 145. komentář, 79%] ()

• Postava mořské čarodějnice Uršuly (Pat Carroll) je první animovaný padouch od Disneyho, který dostal ve filmu vlastní hudební číslo. (LucasAbelle)
  • Celosvětová premiéra proběhla 13. listopadu 1989 v New Yorku. (Varan)
  • Sebastianovo celé krabí jméno v originále zní Horatio Thelonius Ignatius Crustatious Sebastian. (AngelLucy)

Lady Gaga v Malé mořské víle?

Lady Gaga v Malé mořské víle?

16.10.2018

Následující novinku si zařaďte do složky „nepotvrzené spekulace“, nicméně podle čerstvých zpráv projevilo studio Disney zájem o zpěvačku a herečku Stefani Germanottovou aka Lady Gagu (Zrodila se… (viac)

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

24.12.2012

Vánoce bez pohádky? Nebojte, máme pro vás hned dvě. I když jedna z nich bude vlastně letní hit. Možná. Studio Disney původně chtělo uvést Planes, spin-off k pixarovských Autům, rovnou na DVD a blu… (viac)