Píše se rok 1962. Prezident John F. Kennedy byl právě seznámen s tajně pořízenými fotografiemi. Posádka špionážního letounu na nich zachytila přesun ruských jaderných raket na Kubu. Amerika je v šoku a J.F. Kennedy stojí před závažným rozhodnutím. Generál Curtis LeMay žádá okamžitou odvetnou akci, prezidentův poradce Kenny O´Donnell a Robert Kennedy nabádají ke zdrženlivosti. Americká armáda je ve stavu nejvyšší bojové pohotovosti a její rakety míří na Moskvu. Třináct dní trvá krize. Třináct dní stojí lidstvo před jadernou válkou. Stačí zmáčknout jediné tlačítko... (oficiálny text distribútora)

Raven0

Zajímavé drama z bouřlivých dní roku 1962, kdy svět stál na okraji propasti jménem totální vyhlazení. Je až s podivem, jak byl onen okraj blízký a vratký... Teď by mě zajímal i pohled z druhé strany barikády, ale toho se asi nedočkám, jak se říká, historii píší vítězové... ()

SkyHawk

Povedené politické drama se skvělou atmosférou, která neopadá po celé stopáži. Kvalitní herecké osazení nezklamalo a společně s režisérem mě vetšinu filmu drželi svým napětím vtaženého do filmu. ()

cross

Svět nebyl nikdy tak blízko atomové válce... Film pravděpodobně celkem pravdivě a velmi sugestivně zachycuje, co se vlastně tenkrát stalo a jak těžká musela být hromada nesmírně vážných rozhodnutí v nepříliš otevřené mezinárodní hře na vládce světa. V první řadě šlo však o diplomacii a proto ve filmu nelze očekávat přespříliš akčních scén, stejně jako nejrůznějších technických vychytávek. V podstatě s klidným tónem vyprávění působí i herci trochu nevýrazně a místy máte spíš pocit, že jde o tv film. Hodně zajímavý pohled do historie, řekl bych i hodně reálný, ze kterého místy běhá hodně chladný mráz po zádech. Ale jinak ničím uchvacující, zvláštní a zábavný. ()

V.Silver

Jedna z těch slabších dramatizací klíčových dějin světa (a hlavně Ameriky, že:). Kevin Costner byl takový jalový, Greenwoodovi jsem JFK nakonec začal věřit, Culpovi Bobbyho nikoli. Dokumentární kamera mě tady moc nevzala, ty přechody na černobílý filtr mě rušily, že hudbu složil Trevor Jones jsem si všiml až tady - ve filmu mě nijak nezaujala, bohužel. Tenhle snímek měl mnohem na víc, a protože jsem čekal víc, jsem asi nakonec i víc zklamaný. Když si vzpomenu na Costnerův výkon v JFK, bylo to 100 a 1... Dejte si radši věci jako Bobby nebo The Kennedys. 55%. ()

cpt.Lynch

Absolutní politický thriller. Costner špičkový. Culp přesvědčil. Greenwoodovi jsem toho JFK tolik nebaštil. Faktograficky velmi obstojné – alespoň jak dokážu posoudit. Občasný patos a černobílé záběry mě odvedly od plného hodnocení 4,5* ()

Autogram

Film (aj) o tom, že rozhodovanie o použití alebo nepoužití jadrových zbraní je oveľa zložitejšie, ako sa nám na prvý pohľad od piva môže zdať. V dnešnej dobe, bohužiaľ, o niečo aktuálnejší, ako by sme si želali. No aj pri tejto téme je film trochu pridlhý. –––– Oni chtějí válku a udělají všechno, aby ji měli. ()

Pecival

Přestože všichni víme jak to dopadne, jedná se o parádní, napínavou sondu do pater vysoké politiky. Musím ocenit smysluplný scénář, napětí a v neposlední řadě skvelé herce. Jedinou, malou výtku bych měl k zbytečným pasážím rodinného života O 'Donnella. No jelikož jsou ty pasáže velmi krátké - zasloužených pět. ()

ethos

No na mna to bolo trosku moc dlhe, aj ked ma tieto politicke thrilleri bavia 100 min by bolo tak akurat. O krem toho dej sa vyvijal len velmi pomaly dlho sa vkuse krutil okolo toho isteho potom sa o nejaky maly kusok pohol a znovu zastal jak pokazene auto. Ale inac to bolo celkom obstojne aj co sa tyka hercov ale najme cele zobrazenie studenej vojny a ako zssr a usa pouzivali silu a to aj vojensku na dialog. ()

xaver

Celkem slušně natočený film o Karibské krizy, jedné z nejzávažnějších, kdy lidstvo nikdy nebylo blíž jaderné katastrofě. Mělo to být jakési historizující zpracování, ele zde michybí reálnější pohled z druhé strany. Bylo to zracováno příliš jednostranně. Takže takový průměr za 3. ()

Hopper

Americkí chlapáci na čele s najväčším chlapákom, tentoraz pod menom JFK, zachraňujú svet počas kubánskej krízy. Solídne natočená dráma so slušnými hereckými výkonmi a so správnou dávkou patriotizmu. ()

prezdivaka

Politické Apollo 13. Skvělá režie a dokonalý timing střihů. Svět na pokraji války. Většina historiků napsala, že nikdy nebyl svět tak blízko jaderné válce. Patetické to právěže nebylo a to, že si to někteří tady myslí, je jen velké nepochopení lidí, co netuší politické souvislosti té doby. ()

cityman

"Jak daleko stálo lidstvo od záčátku třetí světové války?" Na tuto otázku se nám snaží odpovědět tento poměrně zajímavý film s Kevinem Kostnerem. Jak a zdali vůbec se mu to daří už musí posoudit každý sám. Co do zábavnosti uspokojivé, ale nikterak vybočující z průměru. ()

Tomyfrok

Těžko něco vytýkat, jelikož Třináct dní je natočeno velice věrohodně, a pokud ne třeba zrovna dialogy, odehrává se vše pravděpodobně přesně tak, jak tomu bylo na podzim roku 1962. I po padesáti letech běhá mráz po zádech z toho, jak blízko jsme byli tomu, abychom tu vůbec nebyli. Celý film má pak asi jen tři drobné neřesti. Začnu hned s Kevinem Costnerem, který hraje perfektně, ale právě kvůli tomu trochu vyčnívá nad všechny ostatní, na což jsem si chvíli zvykal. Tak trochu mě provokovalo ono neustálé stavění Kennediho na piedestal. Přestože jsem si vědom, že to byl právě on, kdo se zasloužil o vyřešení krize, tady je za hrdinu trochu zbytečně od počátku filmu skoro jako superman. Mno a pak už jen ta politika... Kvůli ní totiž Třináct dní není pro každého. Film je jí nadupaný, neustálé intriky, dohody a porady střídají různé šarvátky a napětí Příliš akce tedy neuvidíte, ale milovníky historie nemůže urazit. (70 %) ()

Mikino00

Politické drama rekonstruující vypjaté události Kubánské krize postrádá napětí, vypjatější dialogové situace, ale je pro neznalého diváka hlubší sondu do tehdejší politiky USA, komplexní pohled to však není, ale přesto dostačuje (skupina kolem generála Curtise LeMaye je zde vykreslena ještě mírně). Úvod do situace a načrtnutí problému trvá dlouho a je poněkud prázdné, i Costner je zde jen jako spojka postav, po hodině se to však již s eskalací napětí mění a film nabývá na dramatičnosti, aby zase skončil poklidně, tak jako začal. Podle mě bylo chybou obsadit Costnera do role poradce, zbytečně zastínil postavu JFK, který šel v této krizi proti většině a vyšel více než se ctí. ()

Yoss

Z tejto témy sa dalo vyťažiť oveľa viac, toto spracovanie sa strašne vlečie a je nezáživné, najmä keď si uvedomíme, že svet bol vtedy na pokraji jadrovej vojny. ()