Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa Master19 k tomuto seriálu (49)

Smrť ponúka pomocnú ruku (1971) (S01E02)

Velice propracovaný díl s hodně silnou pointou, která je díky bramboře i vtipná. Pro mě naopak jeden z nejlepších dílů. ()

Prázdny rám (1971) (S01E04)

Vynikající díl, kde je padouch opravdu důkladný. Vlastně je důkladný až moc a je s podivem, že mu to tak dlouho prochází. Navíc je díl vygradovaný dějovým zlomem - zmatek s motivem vraždy - asi v polovině, dále skvělou scénou s paní domácí a vrcholem je poté finále, které je opravdovým bombónkem, nejen pro fanoušky. ()

Jej príležitosť (1971) (S01E05)

Bohatě stačí se podívat na posledních deset minut a máte dokonalý přehled o charakteru všech postav, motivu, provedení i odhalení vraždy... Naštěstí tohle je Columbo a proto se divák nenudí ani minutku od začátku až do konce. ()

Vražda podľa plánu (1972) (S01E07)

Velice zajímavý díl. Protivník je opravdu chytrý a nenechává nic náhodě. Už už to vypadá, že dokonce Columba převeze, ale chyba lávky... Perličkou je Columbova anabáze na úřadech při vyřizování povolení bourat a u návštěvy kardiologa. ()

Etuda v čiernom (1972) (S02E01)

Pro mě jeden z těch lepších dílů. Pointa je sice celkem předvídatelná, ale stejně se jedná o velmi zajímavý a vtipný díl vyšperkovaný hledáním jména pro psa "psa". ()

Džungľa v skleníku (1972) (S02E02)

Celkem nuda, protivník to chce promyslet tak dokonale, že je pro Columba až trapně snadnou kořistí. ()

Rozhodujúci zápas (1972) (S02E03)

Pěkný případ a klasické vyřešení ve stylu když to nejde tak, vyřeším to naopak. Columbo mezitím zvládá brnkat i na komediální strunu "příběhem" s botami. ()

S dýkou v mysli (1972) (S02E04)

Columbův výlet do Londýna se skutečně vyvedl. Mimořádně vtipný díl s trošku rozporuplnou pointou. Výborné jsou postavy sluhy a vrátného. A záporáci jsou skutečně protivní, to se musí nechat. ()

Zločinný steh (1973) (S02E06)

V podstatě jediný počin Leonarda Nimoye mimo Star Trek, který jsem viděl a je tu opravdu démonický. Je až škoda, jak krátkou dobu je věnováno rozuzlení a zobrazení toho, že doktor Mayfield prohrál... ()

Nebezpečná hra (1973) (S02E07)

Tahle vražda byla až příliš dokonalá. Bohužel se mi tu nelíbila ani až přehnaná intuice Columba, který si cucal z prstu i to, co by snad nedošlo nikomu. No, ale ten závěr je efektní... ()

Dvojnásobný šok (1973) (S02E08)

Trochu podivný díl s velmi roztržitým Columbem a nejistým divákem, protože vrahem nakonec není zahradník. ()

Sladká, no smrtiaca (1973) (S03E01)

Je zajímavé, že i po padesáti letech je zázračná omlazující kosmetika stále na stejné úrovni. Není moc dílů, kde by vraždila žena, určitě to ale neznamená, že by nebyla Columbovi důstojným soupeřem. Geniální je dialog, kdy se Columbo ptá, kdo má k inkriminovanému místu klíče a Viveca odvětí, že: "já a spousta dalších lidí, chcete seznam?" a Columbo odvětí s potutelným pousmáním "Seznam nebude potřeba, madam." ()

To je vražda, povedalo portské (1973) (S03E02)

Jeden z nejlepších díků, zejména zásluhou výborného "protivníka", ovšem na Columba si nepřijde ani tento lišák. ()

Dvojexpozícia (1973) (S03E04)

Možná trošku slabší Columbo, ale vynikající nápad s podprahovou reklamou. Mě osobně se velmi líbil. Jo a mimochodem, ať je to jak chce, pro mě zůstává křestní jméno Columba - poručík :-) ()

Dobrá povesť nadovšetko (1974) (S03E06)

Trošku zvláštní díl, kdy jde v podstatě o dokonalou vraždu a jedinou možností je vynutit si přiznání pachatele... Doufám, že jsem toho neprozradil moc. :-) ()

Labutia pieseň (1974) (S03E07)

Jeden z těch dílů kde divákovi celou dobu vrtá hlavou, jak na to sakra přijde... A vida, přijde. :-) Navíc je zde výborná scéna s pohřebákem. ()

V núdzi poznáš priateľa (1974) (S03E08)

Jeden z nejdotaženějších dílů, který jasně převádí genialitu jednoduchosti, kterou Columbo mistrně zvládá, a tím i to, proč jsou vrazi v jeho přítomnosti mírně řečeno paranoidní. ()

Osudné cvičenie (1974) (S04E01)

Ono to v současnosti vypadá trošku divně, ale tehdy to byl opravdu technický zázrak! :-) Každopádně tenhle díl je také nadupán bezchybnými vtípky - vysýpaní písku z bot, odložení doutníku, mrkvový džus... Paráda. ()

Obrátený negatív (1974) (S04E02)

Tento díl Columba je opravdu vyšperkovaný. Nechybí tomu nic a závěr je naprosto typický - Columbo ze sebe naoko udělá úplného hlupáka, čímž pachatel ztráceje obavu z odhalení udělá fatální chybu... ()

Na úsvite (1974) (S04E03)

Nejnapínavější je ovšem scéna, kdy se plukovník zeptá poručíka na křestní jméno.;-) ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)