Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa cheyene k tomuto seriálu (68)

Smrť v pohári vína (1978) (S07E02)

Tentokrát se Columbo předvede nejen jako výborný detektiv, ale také jako schopný kuchař. Vraha dokáže opět fantasticky usvědčit, objeví se zde také ve smokingu a zmaří vrahovi jeho plán, v němž šlo o poručíkův život. Možná, že by si tato epizoda zasloužila i plný počet hvězd. ()

Predveď dokonalú vraždu (1978) (S07E03)

V tomto díle mi byl poručík sympatičtější ještě víc než obvykle a vražedkyně je tentokrát pohledná..To je asi to, co bych vypíchl o téhle epizodě. ()

Ako vytočiť vraždu (1978) (S07E04)

Kdo by řekl, že pouhý telefonát může vraždit? Poručík Columbo přijde na kloub i tomuto případu. Závěrečné odhalení se psy a vyjmenování chyb, kterých se vrah dopustil, nemá chybu. Rozhodně nadprůměrný Columbo. ()

Sprisahanci (1978) (S07E05)

Tento případ by skoro příslušel CI5! :) Irští teroristé,, zbraně a jejich pašování - svým způsobem jde o organizovaný zločin. Ovšem stane se tu vražda, tudíž je poručík na místě a pouští se do vyšetřování, které ho přivádí na stopu sympatického zaporňáka. Líbilo se mi, jak společně veršují, je mezi nimi takové až přátelství a přesto si jdou po krku. Za jedinou slabinu považuji dlouhou stopáž. Scéna v knihkupectví a kniha o erotice neměla chybu! :) ()

Columbo ide pod gilotínu (1989) (S08E01)

Columbo nahlédne i do světa magie, fíglů a telepatie...a to s noblesou sobě vlastní. Závěrečné usvědčování nemá chybu. Plný počet hvězd. ()

Vražda, dym a tiene (1989) (S08E02)

Zde jsem Columbovi hodně fandil, aby vraha usvědčil a pokud možno, tak mu zatýkání pěkně osladil...Standartně dobrý díl. ()

Sex a ženatý detektív (1989) (S08E03)

Tato epizoda je poutavá, komická a v závěru, kdy poručík usvědčí vražedkyni, velmi elegantní. Kdo o tom neví, tak Columbo na střední škole hrával na tubu a zde ukáže, že nátisk se neztrácí ani po letech. :) ()

Veľké podvody (1989) (S08E04)

Klasicky výborný Columbo v zajímavém vojenském prostředí a s řadou pikantních momentů. Na této epizodě bych vyzdvihl také příjemnou vojenskou hudbu. ()

Vražda ako autoportrét (1989) (S09E01)

Podle mého je tato epizoda výborná! Netradiční začátek s Columbem a jeho psem se mi sice nelíbil, ovšem následná vražda, vyšetřování, malování obrazů a hlavně ta záhada kolem staré vraždy s mysteriózní atmosférou mě uchvátila natolik, abych dal krásné 4*. ()

Planý poplach (1990) (S09E02)

Netradiční díly Columba mám rád a často jim dávám plný počet hvězdiček. Planý poplach nebude výjimkou. Charismatický záporňák zde hraje fikanou hru s poručíkem, který na každém rohu dokazuje svůj smysl pro logiku. I tentokrát jsem Columbovi hodně fandil, aby toho nabubřelého a arogantního machýrka dostal. Musím však uznat, že plán, který si na poručíka připravil, byl do posledního detailu geniální, ovšem i z takové blamáže, jakou bylo pátrání po zmizelé (zavražděné?) Dianě, se Columbo dostal, nedal se, našel, co potřeboval a mohl pronést závěrečné "GOTCHA". ()

Na programe vražda (1990) (S09E03)

Osobně tento díl řadím spíš mezi slabší. Vražedný plán je sice dobrý, ovšem řady chyb jsem si všiml už při vraždění a tušil jsem, čeho se poručík chytne při vyšetřování. Dokonce mě i zklamal, že si nevšiml toho novinového článku, resp. že nenechal sejmout otisky detailněji. Vrah totiž nastražil otisky pouze na jednu stranu. A asi těžko oběť chytla papír jen z jedné strany. Většinou jsou otisky ze dvou stran. Vrah je nesympatický, ale líbila se mi jeho hra s poručíkem. Co mě však zklamalo, bylo finální usvědčení. Takové dost slabé mi přišlo. Tento díl měl mít spíš 75-80 minut, těch 90 mi na něj přišlo už dost. ()

Odpočívajte v pokoji, paní Columbová (1990) (S09E04)

Odpočívejte v pokoji, paní Columbová je rozhodně jedna z nejlepších epizod. Za prvé se odlišuje od ostatních. Začíná (a takových dílů mnoho není) scénou s poručíkem, která je navíc velmi působivá a i dojemná. Zde se nachází prostor, abych se opět sklonil před hereckým uměním Petera Falka, jehož výraz na pohřbu opravdu vypovídá vše. Za druhé je netradičně natočena, je vyprávěna formou flashbacků, retrospektivou, což je veliké oživení do columbovské klasiky. Za třetí zde najde uplatnění i téma jakési osobní msty poručíkovi a v neposlední řadě bych vyzdvihnul závěr a usvědčení vražedkyně, která je v tomto díle vskutku bestiální. ()

Smrtiaca korunka (1990) (S09E05)

Charismatický vrah, dokonalá vražda, kterou lze těžko prokázat, a filištín Columbo. To je to, oč tu běží. ()

Žonglér - Vražda v Malibu (1990) (S09E06)

Zamotanější případ, kdy není zcela jasné, kdo je skutečným vrahem. Tato epizoda mě zaujala také hudebním podkladem. Jako slabinu ovšem vidím usvědčení, protože mi přijde takové neprůkazné. ()

Columbo na univerzite (1990) (S10E01)

Rozhodně nadprůměrný díl a proto mu dávám plný počet hvězdiček. Dobře promyšlená vražda, až do samotného konce jsem nevěděl, jak ji vrahové vlastně provedli. Je úžasné, jak ledový klid si Columbo zachovává i v situacích, kdy z něj pachatelé a otec jednoho z nich dělají naprostého idiota a neschopného amatéra. Scéna, v níž dva zlotřilí studenti napodobují poručíkova gesta a on je vidí přes okno, je skvělá."Jen se smějte, chlapečkové." Ono se nadarmo neříká, že kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe. :) ()

Vražda škodí zdraviu (1991) (S10E02)

Ačkoliv všechny epizody Columba jsou v podstatě na jedno brdo a rozdíl je pouze v provedení vraždy, prostředí, obsazení herců a pochopitelně usvědčení, šablona zůstává stejná. Poručík od počátku jde po vrahovi a prakticky nikdy nezvažuje mezi dvěma či více potenciálními vrahy. Jeho intuice je neomylná. Přesto je však radost sledovat každý jeho další případ, smát se jeho gestům, grimasám a dialogům, popř. i monologům. Tento díl má nejen zajímavou vraždu, ale také dost humoru a takřka tradičně parádní usvědčení. Líbí se mi, jak Columbo s noblesou zatýká zločince, nedochází k žádným rvačkám, přestřelkám či honičkám. Vrah si vždy nerad vyslechne argumenty proti sobě, pak se možná ještě pokusí chvíli vzdorovat, ale když pozná neprůstřelnost vyšetřovatelových důkazů, s nelibostí smekne před inteligencí poručíka a smíří se se svým osudem. ()

Columbo a vražda rockovej hviezdy (1991) (S10E03)

Columbo je zde o něco starší než v epizodách, které jsem sledoval v nedávné době, ale ze své mazanosti, důvtipu a inteligence neztratil nic. Zde dokazuje, že má i velký smysl pro humor - závěr nemá chybu :) ()

Smrť berie jackpot (1991) (S10E04)

U Columba se nedá říct, že by některá epizoda byla vyloženě špatná, ale jsou tam takové, které baví více či méně. Tato mě sice nenudila, bavil jsem se, ovšem asi v ní nebylo nic, co by mi na delší dobu utkvělo v paměti. Vražedný plán se mi nezdál dokonalý, od počátku jsem tušil, kde bude háček a čeho se poručík chytne, tudíž proto dávám 3*. Konec je tu však tradičně zdařilý. ()

Nie je čas na umieranie (1992) (S10E05)

Netradiční díly Columba mi sedí. Tato epizoda není výjimkou. Má rychlý spád, neustále se něco děje, Columbo jedná rychle a operativně, neboť je to osobní záležitost, je tu ve smokingu a baloňáku, tancuje, má neoholené vousy a konečně řeší i něco jiného než vraždu. :) Dobré je i to, že divák má možnost sledovat čas a vidět tak pokroky, které policisté ve vyšetřování učinili. Akční závěr se mi taktéž líbil a závěrečná poručíkova grimasa také neměla chybu. Solidní 4*. ()

Vrabec v hrsti (1992) (S10E06)

Tato epizoda je zajímavá zejména svými zápornými postavami. ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)