Zadlžený hazardný hráč Harold McCain žiada o finančnú výpomoc svojho bohatého strýka Veľkého Freda, ktorý je majiteľom futbalového klubu. Keď strýko odmietne, Harold sa rozhodne urýchliť jeho smrť kvôli dedičstvu. Nastraží mu do auta amatérsky vyrobenú výbušninu, ktorá má explodovať po zapnutí štartéra. Lenže Freda zrazí a zabije na ulici iné auto, ktorého vodič z miesta nehody ujde. Náhodnou obeťou nastraženej bomby sa stane záhradník. Poručík Columbo správne tuší, že pôvodcom bombového atentátu je Harold, ktorý mal dediť časť Fredovho majetku. Bola však Fredova neplánovaná smrť pod kolesami auta skutočne len náhoda? A ak nebola, kto je za ňu zodpovedný? (TV Wau)

Jara.Cimrman.jr

"Buďto lhal Harold Dolores nebo Dolores lhala nám." Mám Columba rád, ale tentokrát mne jeho obvykle bystrý úsudek trošku zklamal. Samozřejmě, že se nemusel nějak moc namáhat, když proti němu nestál geniální protivník, ale ty jeho neustálé vysvětlující komentáře mne trošku štvaly. Na druhou stranu jeho myšlenkové konstrukce tentokrát musely pobrat i děti, zasloužilí boxeři a možná i přežraní američtí diváci, takže to asi bude v pořádku. ()

Rudyamon

Hvězdou dílu byla jednoznačně Tyne Daly, její opilecké scény byly fakt nepřekonatelné, až jsem ji podezříval, že to nehrála, ale prostě se před natáčením sjela. Díl byl ovšem i poučný, dozvěděli jsme se, kde všude lze zjistit informace ohledem sestrojení trubkové bomby, což ocení leckterý nadějný terorista. Ale k filmu - podle mého jeden z nejlepších dílů. Hlavním rysem je dvojice padouchů, kteří zapomněli, že práce v týmu se vyplácí. Jelikož každý pracoval na svou vlastní pěst, dopadlo to blbě, pro ně. Pro poručíka Columbo to byl opět další díl, ve kterém ukázal umění dedukce a policejních metod: „Můžu jít?“ „Jistě, ale nechoďte daleko.“ Skvělá byla scéna v autosalonu, chudák prodavač, měl fakt špatný den... 5 hvězdiček - 100% a mírně absurdní věta z filmu navrch: „Poručíku! Poručíku, ukradli mi auto! Celé auto!“ :-) ()

Autogram

Perfektný hollywoodský výbuch, pri ktorom záhradník vrahom určite nie je. Skutočný vrah je bez nápadu a také sú aj vraždy a celé vyšetrovanie. Scéna v autosalóne s potleskom ma nenadchla, ale skôr to, ako Columbo víťazoslávne vyťahuje smradľavé prepotené ponožky zo skrine a neskôr zo svojej aktovky. ()

Anderton

Tento diel nie je žiaden vrabec v hrsti, ale plnohodnotný, premyslený typický Columbo. Mne sa naopak potácajúca sa vražedkyňa veľmi pozdávala, bola atypickým Columbovým protivníkom. Taktiež mám rád diely, kde sa rieši viac vrážd, ktoré vyplynú z deja a chovania postáv. Dopadnutie vraha je tiež veľmi vydarené, takže nevidím dôvod, prečo nedať za plný počet. V 90tych rokoch je to pre seriál skôr výnimka, ako pravidlo. ()

Godhaj

,,Vlasy. Maličký kousíčky. Úplně prťavoučký vlásky.“ Tento díl u mě ztroskotal především výběrem herců a postav. Vousatý kovbojský karbaník by ještě ušel, ale ta ožralecká hilzna Dolores s naprosto nevkusným šatníkem byla nestravitelná. Příběh se tentokrát odvíjí jinak, než na co je divák u Columba zvyklý. To není vždy na škodu a tentokrát se to docela povedlo. Columbovo vyšetřování tu nedostává tolik prostoru jako v jiných dílech, většinu stopáže tu sledujeme karbaníka a Dolores. Jejich interakce mě ale tolik nezaujaly. A scéna s propocenými ponožkami mi bohužel zůstane v hlavě ještě hodně dlouho. Takže výsledkem je pro mě trochu podprůměrný díl. ()

• Fotbalové záběry, které ukazují dva fiktivní americké fotbalové týmy, jsou výňatky ze skutečné hry kanadské fotbalové ligy odehrané v kanadském Edmontonu mezi Saskatchewan Roughriders a Edmonton Eskimos. (Epistemolog)