Mladý gigolo a hazardný hráč Nick Franco má pomer s bohatou dámou Lauren Statonovou a zároveň aj s mladšou Lisou Martinovou z Európy. Hochštapler ich však len zneužíva a neštíti sa ani hrubého násilia, a tak sa obe ženy dohodnú, že ho zavraždia. Lisa podľa plánu príde s Nickom do svojho bytu, kde už Lauren čaká s pištoľou. Mŕtve telo obete dočasne prikryjú elektrickou dekou, aby polícia určila dobu úmrtia na neskoršiu hodinu, kedy bude mať Lauren alibi. Poručíka Columba tentoraz čaká mimoriadne ťažký prípad. Lauren ho totiž začne zvádzať, a zdá sa, že aj detektív k nej cíti isté sympatie. Do akej miery podľahne vyšetrovateľ zvodom osudovej ženy, ktorú podozrieva z vraždy? (TV JOJ)

Narcis

Jestli jste si všimli kdo napsal scénář tak víte že sám velký Columbo - tento díl si přizpůsobil k obrazu svému a jako někteří jiní scénáristé i on předvedl vraždu kterou nemohl Columbo vyřešit jen pomocí důkazů, ale musel přistoupit na jiný postup - v tomto případě : donutit tvrdým způsobem viníka k přiznání. Mě osobně ale víc vyhovují nachytávky. ()

Dzin01

Skvělý Columbo! Ač na první pohled vypadá, že se chová zamilovaně či že je neprofesionální, ve skutečnosti je to pořád starý dobrý poručík. Opět jsme svědky klasické hry, kdy Colombo má situaci pevně v rukou a nechává podezřelého, aby se snažil vše kočírovat. Všechny stereotipy, které u něj fungují jsou zde opět, ale podány zcela jinak a to je na tom nejzábavnější. Peter Falk je se svojí postavou zžitý a přesně ví co a jak má hrát. Nezbívá než zopakovat, skvělý Columbo! ()

Colonist

Peter Falk si scénář k tomuto dílu sám napsal. A je to také na tomto dílu vidět, zabývá se Columbovou postavou do hloubky, jeho vnitřními pocity. Bohužel to trochu také mění pohled na postavu Columba, jak ji za ta léta známe. Poručík si s podezřelou hraje, ona s ním také a nakonec se z toho aférka vyklube doopravdy. Zásadový poručík blázní a během toho "románku" si na paní Columbovou vůbec nevzpomněl (jednou se o ní zmínil během jednoho z prvních výslechů a pak až v závěru)! Sice to bylo nevinné jiskření, ale ke Columbově postavě mi toto chování vůbec nesedělo. Scénáristicky to prostě skřípalo a závěrečná pointa, proč se ty dvě ženy spojily a jaký je mezi nimi vztah, to už bylo opravdu trochu přitažené za vlasy...Faye Dunaway byla silný ženský protivník, avšak její "kolegyně" už tak valná nebyla, lepší by byla nějaká samostatná epizoda s Faye. Není to špatný díl, ale Falk ve svém scénáři některé věci nevychytal. Slabší čtyři hvězdičky. ()

Homer.p

Tak Poručík pro potřeby šetření případu vraždy flirtoval a nechal se svádět dábelsky krásnou a svůdnou Faye Dunaway a šlo jim to oběma opravdu dobře. Jedinkrát jsem prostě Columbovi přál, aby případ pro tenktokrát nevyřešil a dále žili s Faye ve spokojeném a harmonickém vztahu až do konce svých životů. Bohužel se ale tentokrat happyend nekonal 😢. Další ze skvělých dílů a zdejší výhrady vůči němu prostě nechápu. ()

Godhaj

,,Báječně, kolik?“ ,,Dvanáct.“ ,,Dvanáct!“ Tato epizoda je kouzelná. Poručík si v ní opět trochu oddechne a nechá se obletovat krásnou Faye Dunawayovou až to vypadá, že ztratil sebemenší zbytky profesionality. Že je to pouhé zdání, a že zůstal věrný svému detektivnímu poslání, nás přesvědčí emocionálně nabitý závěr. Vražda a její motiv jsou tentokrát trochu jiné, než na co je divák u Columba zvyklí, a opět je to, myslím, ku prospěchu věci. Z vyšetřování mi tentokrát nejvíce utkvělo v hlavně poručíkovo zkoušení světla v ledničce, kdy donutil uklízečku pět minut řvát ano a ne. To bylo k popukání. ()