Než sa stal Draculom bol Vladom III. (Luke Evans), vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán "požiadal", aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. (TV Markíza)

TeeAge

|| Scenár: Matt Sazama, Burk Sharpless | Hudba: Ramin Djawadi | Distribúcia: Universal | Štúdio: Legendary Pictures, Michael De Luca Productions | Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 216,1 milióna $ | Ocenenia: Spolu - 5 nominácií || Veľmi podarene vystavené fantasy, ktoré aspoň náznakmi dbá na historické súvislosti, pilne rieši psychiku postáv, a dáva námetu reálnejší rozmer i napriek veľkému množstvu nadľuďských prvkov. Luke je ako Dracula úplne skvelý, jeho herectvo dodáva Vladovi hmatateľnú citlivosť a motiváciu. Naviac ani efekty nie sú tak zlé, i keď je pravda, že by vyšší rozpočet prospel. Skvelá jednorázová fantasy jazda, podobne, ako tohtoročný Seventh Son. 78% | FullHD, THX, EN DTS | ()

Eliott

Trailer skvělý a první polovina filmu vypadala nadějně. Veškeré naděje však tvůrci pohřbili někde okolo poloviny filmu kdy se začalo jednat nepochopitelně a film se proměnil v břečku. Dávám alespoň 2 hvězdy za první polovinu a akční scény. 30-35% ()

Ainy

Tak jsem se dnes rozhodla, že alespoň jednou vyzkouším víajpí sedačku v Cinestaru. Na fotkách vypadala luxusně a já se těšila, že si udělám pohodlí, zapnu masážní vibrace, nastavím si podnožník a budu popíjet, v kabelce propašovanou, kofolu. Tož nic moc, kožené to je, vrže to, máte vlastní opěrky na ruce a to je asi tak vše. Nicméně u filmu jsem se zprvu obávala, že stopáž 92 minut bude pro epickou fantasy příliš krátká, ale nakonec ta délka celkem šla. Začátek dobrý, téměř okamžitě nasadili patřičný napnelismus přičemž se hned dostavila kýžená cukatůra, takže žádný pozvolný rozjezd. S požitkem jsem sledovala perfektního Lukyho a zároveň se snažila z hlavy vypudit neodbytnou myšlenku na jeho šokující přiznání. Dracula byl v tomto příběhu vyobrazen jako charakterní vládce Transylvánie, jenž se zvedl proti svému tureckému bratru přesto, že byl ve značné menšině a rozhodl se za každou cenu zachránit svou rodinu a lid. Dobré to bylo! Myslím si, že pan Shore zvládnul svou práci výborně, se ctí a rozhodně se těším na pokračování. ()

NinadeL

Ať už bude novodobé Dark Universe fungovat anebo ne, díky této iniciativě vznikl další příjemný Dracula. Což už samo o sobě je velmi příjemné. Tentokrát ve variantě pro 21. století s přídomkem Untold. Jako upřímně, ať už Luke Evans sáhne po jakékoli látce, tak je víceméně jisté, že části (dámského) publika bude vyhověno už jenom tím, že Evans nesleze z plátna. A pokud jeho hrdina bude romantický (anti)hero, tak je všechno ostatní už jen třešinka na pomyslném dortu. A takto i nový Dracula prakticky bezchybně funguje. Kdo chce něco jiného, může si vybrat jakoukoli jinou verzi z těch nespočetných adaptací, které vznikaly celé 20. století. Já jsem se potěšila. ()

Kaka

Naštěstí to není moc dlouhé, jelikož ke konci už to začně skřípat. Evans charizmatický, bitevní veletoče dostačující a mytologie solidní, tedy na vlídné a divácky nenáročné béčko. Za slušný peníz myslím v rámci možností vyšťaveno maximum. Na to, že Dracula byl zpracovaný už asi 10x, tak Chris Evans se jeví jako jeden z nejlpších a taky nejakčnějších hlavních protagonistů. ()

Spiker01

Překvapilo mě, jak mě vlastně tento odsuzovaný historický akčnák bavil. Nejsem úplně fanda Lukea Evanse, nevyhledávám ho a tento film z něj pravděpodobně hvězdu neudělal, ale má charisma a umí to prodat. Jednou by se hvězdnou stát mohl. Efekty lepší než jsem čekal, nejedná se o žádné terno, ale když bych Drákulu porovnal třeba s Já, Frankenstein, tak je tento snímek nesrovnatelně kvalitativně výše a celkem jsem se bavil, ba co víc, občas i z pusy vypustil prachyobyčejné...wow...71% ()

castor

Tyhle fantasy ptákoviny se mi málokdy trefí do noty. Rozpolceného romantického rozervance nečekejte, tohle je milující otec a manžel, který vládne malé zemi, kterou hájí před armádou Turků. Doufal jsem v zábavné béčko, ve kterém nebude nouze o krvavé scény a obnažená poprsí, jenže rating znovu zvítězil, takže můžeme spíš kritizovat. Cokoliv originálního chybí, příběh je prostinký, motivace postav jsou otravné. Akce není úplně zlá, ale leckdy musíme přetrpět souboje plné tmy a zmateného střihu. A za to se body dávají sakra těžko. Slabé tři hvězdy!! ()

*CARNIFEX*

"Napichovač" Vlad III dostáva ultimátum od nového Tureckého sultána. Musí odovzdať do jeho služieb tisíc mladých mužov, vrátane jeho jediného syna, ktorí si prejdú krutým výcvikom, aby sa stali vojakmi osmanskej armády. Nakoľko sa Vlad III odmieta "skloniť" pred pánom územia, musí voliť rozhodnutie, ktoré navždy zmení jeho život. Musí sa stať Dráculom, synom samotného diabla, neustále bažiaceho po ľudskej krvi! Drácula, alias Blade z 15 storočia, ako nezávislý piaty člen fantastickej štvorky. Zohaviť takýmto spôsobom najpopulárnejšiu upírsku postavu od nepamäti (1922!!), chce dávku odvahy (rozpočtu) a drzosti zároveň. Friedrich W. Murnau sa musí obracať v hrobe! Nie, že by bol "Untold" vyslovene "pukancovou" pohromou, ktorá sa nedá v pohode vzhliadnuť, ale napr. v porovnaní s takým "Van Helsingom" minimálne v porovnaní so zábavou kríva na obe nohy. Z hororových prvkov minimum. Ešte aj "Janči a Maruška od perníkového novinového stánku" majú čo sa gore týka, totálne navrch. Úplný záver bol klinčekom do rakvy princa temnoty. Bodaj by Gary Shora za bieleho dňa dokusali netopiere. Priznávam, z úvodnej polhodinky som bol vďaka vývoju príbehu celkom nadšený. No bohužiaľ, keďže sa snímok následne zasekol na bode 0, a až takmer do úplného záveru (okrem pár efektov, ktoré sa tak či onak, neustále opakovali) neponúkol nič, čo by ma uchvátilo, nemôžem inak, iba ho hodiť do vreca s jeho podobným, tuctovým, tohtoročným prepadákom "I, Frankenstein" - 50%. ()

D.Moore

Nudil jsem se velice, ovšem naštěstí ten zoufalý pocit čas od času něco narušilo, Luke Evans dokáže být charismatický a není to až takový průšvih jako třeba Já, Frankenstein, ačkoliv to místy je úplně stejně pitomé. ()

MM_Ramone

Knieža Vlad Dracula panuje svojmu ľudu v Transylvánii. Chce aby jeho národ žil v pokoji. Lenže sitácia je napätá. Jeho krajina je ohrozovaná Osmanskou ríšou. Musí platiť vysoké dane tureckému sultánovi. Turci podkopávajú jeho autoritu a kladú mu zvlášť nevýhodné podmienky pre zachovanie mieru. Drakula to diplomaticky zvláda. Keď však chcú zotročiť jeho jediného syna, Vlad im odmietne poslušnosť. V odľahlej jaskyni navštívi démonickú bytosť, ktorá z neho spraví mocného, krutého a krvilačného tvora. Knieža Vlad Dracula sa stane vampírom. *** ()

kulyk

Já myslel, že to je Blum. A ono Ývns. No je zjevné, že znalec mužských abdomenů, rtů a semknutých půlek už ze mě asi nebude. To však nebyl můj jediný omyl. Mimo jiné... jsem si totiž zhovadilost na téma ,,Drákulda byl hodný, něžný masový vrah, co zabil Mehmeda II" neměl vůbec pouštět. Dosti vypovídá již výše vyvěšené žánrové zařazení Fantasy / Drama / Akční / Válečný / Horor. Ani jedno z toho to tedy není, přinejmenším ne kloudně. Fantasy se snad dá najít v kilnutí sultána, který se ve skutečnosti usral xmrďi někde u Izmitu. Co je dramatického netuším, patrně muzika a srdcervoucí události okolo potroublého syna, v akci jsou především netopejři, válečnost dodávají válející se Turčíci, nakopaní ve své statisícové síle jednomužným oddílem s názvem Draculescu - metelsku blesku. No a horor... to je fakt celé. Abych nezapomněl - taky tam chodí Tywin Lannister převlečený za čamrdu. ()

Spooner

Ve všech směrech průměrné béčko, které však nemá moc čím zaujmout. Zápletka je samozřejmě naprosto předvídatelná, akce je nepřehledná a Luke Evans bohužel nemá dostatečné charisma. A na rozdíl od podobného kousku Já, Frankenstein to bohužel není tolik blbé, aby to tím bylo i zábavné. Prostě nuda, která nemá Draculovým fandům co nového nabídnout. ()

Wacoslav1

Wow! To byla řádná vocasovina. Po pravdě čekal jsem nablblý fantasy na pohodový zabití večera hlavně aby to bylo dostatečně zábavný. No a já se moc nebavil přiměřeně tupý to bylo, ale jinak děsně šablonovitý a působící odfláknutě. Hlavní hrdina co nasadí jeden ksicht a drží ho po celej film ať se děje co se děje. Navíc bitvy dost nepřehledný,ale možná na to nahlížím špatně a je to vlastně dojemný fantasy o knížeti který se nechá proklet i změnit v upíra jenom aby jeho synek nemusel po žních k Turkovi. Mě to však moc nedalo.45% ()

gogo76

Toto nové spracovanie Drakulu nieje tak úbohé ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Osobne som neočakával nič moc, ale kámoš do mňa rýpal dovtedy, až som filmu nedal šancu. Predpokladal som dobre, že viac ako priemer nečakám, ale uznávam, že k spokojnosti nechýbalo mnoho. Neviem či fandov filmu poteším alebo naseriem, ale problém nebol v peniazoch. Hlavný predstaviteľ má charizmu, atmosféra filmu celkom ušla, ale dobré momenty i dialógy pôsobia skratkovito a režisér sa stále rýchlo ponáhľal ukázať, čo dokázal urobiť s trikmi a digitálnymi efektami. K spokojnosti stačilo "iba" spomaliť tempo rozprávania , pridať postavám hĺbku, viac rozvinúť zaujímavé dialógy, pridať filmu tak 20-30 minút naviac, prípadne nejakú zaujímavú postavu. Žiadnu akčnú scénu naviac film nepotreboval, materiál tu bol a stačilo to len správne ukočírovať a dať filmu tú správnu formu. Premárnené šanca. 60%. ()

pepo

Obrovská škoda a premárnená príležitosť. V jadre je to totiž skvelé. Bohužiaľ scenárista zjavne omylom vytlačil iba každú druhú stranu scenára a režisér je príliš zbrklý a príliš sa ponáhľa, takže divák si nemá šancu vychutnať žiadnu scénu. Celé to pôsobí akoby sa to na poslednú chvíľu lepilo aby to dávalo aký taký zmysel ( 90 minút? wtf?). Nad vodou to drží akurát relatívne slušný vizuál a skvelý Evans. Ako jednohubka relatívne v poho ale ešte raz škoda, pretože keby to podľa pôvodného plánu réžíroval Proyas mohla byť bomba. 6/10 P.S. Raminovi Djawadimu by mali nechávať skladať maximálne Panelák. Tá jeho hudba je otrasná. Opäť ()

Xmilden

To se zase jednou vysokorozpočtový Hollywood vyznamenal, když dal látku, která nejde pokazit, naprostému začátečníkovi, takže se dostavil hodně rozpačitý výsledek. Luke Ewans představuje snad jedinou silnější stránku v tomto krajně nesmyslném příběhu, který hlavně s blížícím se koncem předvádí jeden kolaps za druhým. Závěrečná scéna, kdy Charles Dance prohlásí že Let's the games begins snad ani nemůže být myšlena vážně. Přestože je příběh hodně béčkový, minimálně zpočátku si mou pozornost určitě zasloužil. Škoda že studio nedohlédlo na to, aby vznikl ambicióznější projekt. 50% ()

Tom_Lachtan

Oh, bohové, tohle je špatný, dokonce tak, že je tahle Neznámá legenda podobná Herkulovskému Zrození legendy a to je film, kde hraje hlavní roli homodlak ze stmívání, do háje a tohle má Luka Evanse! Naprosto nepochopitelně rozfrcaný rozpočet v nudných rumunských lokacích (tím neurážím Rumunsko, ale produkční neschopnost) s neskutečně hloupým obsazením, z kterého se vymyká naštěstí jen titulní Napichovač (ale sultán Dominica Coopra je neskutečně vhotafakální). S příběhem si tu asi nikdo taky moc práce nedal, je neskutečně nudný a dal by se popsat jednou větou, motivace přihlouplé, postavy ploché a přihlouplé... Z toho by jeden usoudil, že je to takřka odpadová záležitost, ale hle, Buddho div se, není! Je jen, žel, neskutečně promarněnou příležitostí, která by mohla trochu resuscitovat vampýrské záležitosti po tom, co ďábelské krvesaje do ucha znásilnilo stmívání, výsledek je proklatě podprůměrné fantasy hodné čtvrtinového rozpočtu a především mnohem větší práci scenáristického týmu. ()

darkrobyk

Dracula je pro mne ikonickou postavou spojenou s dětstvím. Dracula je pro mne navždy Ch.Lee (promiň, Belo). Samozřejmě jsem nečekal žádný áčkový film, jelikož znalci žánru vědí, že o Draculovi se točí jen béčkové filmy (béčkový neznamená v tomto případě hanlivý), jedná-li se o fantastický film. Velmi mě potěšilo, že tvůrci nevytěsnili mytologii, ani se ji nepokoušeli upozadit, jak tomu je ve filmech Trojou počínaje, přes pokračování 300 a posledním Herculem konče. Osobně bych do filmu dal více nahoty a krve, mlhy, mrtvol, vlky, zašpinil ho a ztemnil. Na druhou stranu exteriery jsou fajnové stejně jako příběh. Triky jsou standardní a nemohu mluvit o mizerných po té, co za otřesnosti předvedl druhý Hobit s obřím rozpočtem. Malé očekávání mi přineslo pěkný zážitek. Těším se na pokračování. Hra začala.... ()

cheyene

Drákula: Neznámá legenda není vyloženě špatný film, jak by se mohlo z mého slabého hodnocení zdát. Sledoval jsem jej poměrně se zájmem, avšak v některých pasážích byl příběh proti zdravé logice a ne vždy mi zcela sedělo zabřednutí do fantasy žánru. Držet se příběh více "na zemi" a v realističtějším pojetí, byl bych spokojenějším divákem a snad bych i přidal na svém hodnocení. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (viac)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (viac)