Než sa stal Draculom bol Vladom III. (Luke Evans), vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán "požiadal", aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. (TV Markíza)

M.i.k.e

jelikož jsem očekával béčkovou slátaninu typu VanHelsinga,přistupoval jsem k Drákulovi s odstupem a jsem nakonec rád,že realita je jiná.Jediné co je na novém zpracování Drákulovské legendy opravdu béčkové je obsazení a ani to nakonec nevadí.Narozdíl od jiných podobných sem zapadá a takový Luke Evans,nebo Dominic Cooper film slušně táhnou.Výsledkem je sice stále béčko,ale takové,které je slušně udělané,má spád a nenudí.Na 4 hvězdy to úplně není,ale moc tomu nechybí...70% ()

Chen

Luke Evans se sice snaží, ale nezachrání to. Triky slušné, ale jinak zdlouhavé, akce je poskrovnu, postavy jsou extrémně jednodimenzionální i na poměry akčního fantasy. Nezbývá než dodat okřídlené - čekal jsem více. ()

Figu

Luke Evans bohužel ještě není herec kvalit, který by měl táhnout sám nějaký trhák, navíc když jde o samotného krále upířího světa. Ovšem legenda se zpracovala solidně a vznikla z toho mírně nadprůměrná fantasy podívaná, které nechybělo napětí ani skvělé efekty. Mě utkví v paměti hlavně scénka, kdy si pro budoucího žíznivce příjde skupinka vojáčků a on si z nich náramně vyzdobí polní cestu za barákem... 60% ()

Pugo

Dracula Untold má celkom v pohode námet a hoci je myšlienka spoločného univerza s Frakentsteinovým monštrom, múmiou atď kus uletená, vôbec sa jej nebránim. Žiaľbohu to by malo štúdio mať nejakú ucelenú predstavu, zaujímavejší scenár, ktorý by ťažil z tejto idey a v neposlednom rade o niečo rozmanitejší dej. Pretože niektoré nápady sú fajn (vampír v jaskyni, osmanská nadvláda, premena na kŕdeľ netopierov), nie sú vyťažená ani z polovice a ďalšie scény sú úplne žalostné (bitka v lese, vzbura proti Draculovi) a dodávajú snímku punc chabého béčka. Film sa žiaľ tejto nálepky nezbaví a nepomôže mu ani záver, kde som teda čakal skôr odkaz na spoločné univerzum s ostatnými príšerami. Škoda nevyužitého potenciálu. Ale ako jednorázová popcornová a jednoduchá zábava určite fajn. Priznám sa, že som čakal niečo horšie. ()

joker.george

Docela jsem se i bavil. Tma zakryla některé neduhy a Evansovi jsem rozervaného vládce věřil. A když je potřeba zapůsobit, tak film dokáže přijít s nějakým ozvláštněním jako je boj ve stříbře, i když akce moc nevyužila schopností, které Drákula mohl předvést. Paradoxní však je, že nejpoutavějším se pro mě stala ta chvilička, která se odehrávala v současnosti. ()

Nach

Příběh, který měl odstartovat hororové universum studia Universal. Byl ale ve výsledku slepou uličkou. Ač efekty napěchovaný a příběh, který má svá pozitiva, je přesto celek neočekávaně nehororový, až dětinský. Hrdinové jsou vám ukradení a jediné tedy co je k obdivu je magie a bojové scény. Zbytek je zapomnětlivý, což se odráží i ve výsledném zapomenutelném hodnocení. 65% ()

Streeper

Docela mile mě to překvapilo. Nevěděla jsem co mám čekat ale výsledek se mi moc líbil. Zatím jsem neviděla film, který by vysvětlovat jak se z Drákuly stal Drákula a tahle verze se mi moc líbila. Luke Evans se do téhle role hodil, Dominic Cooper v roli záporáka byl trochu nezvyk, ale nakonec to ustál se ctí. Jasný, je tam pár momentů, kdy jsem si říkala, že to bylo možná trochu moc a filmaři se nechali unést, protože chtěli z budgetu vytáhnout co nejvíce. Navzdory tomu mě to ale stála bavilo a má to příjemných 92 min. Docela bych se i ráda dočkala pokračování, zajímalo by mě, co by vymysleli. ()

enjoi

WTF? Scénář psal asi někdo na cracku, jinak si to nedovedu vysvětlit. Blbost, na kterou se ale dá v klidu podívat, pokud chcete vypnout u nějakého akčního béčka. 40 % ()

bourec

Upírský,potažmo filmy o Drakulovi mě nikdy příliš nebavily,a ty,který si uchovávám,by se dali spočítat na jedný ručce.Tenhle film je poměrně slušnej.Temná atmoška,peprný souboje,sice s absencí krvavosti,ale to už je v týhle době pravidlem.Evans sympaťák,chvíli sem si přál,aby ty tři dny vydržel,pak už sem byl rozpolcenej.Dobrej počin,obsahující dvě skvěle gradovaný scény(předávka syna a netopýři ve tvaru pěsti),jen prostě moje malinkatá odtažitost k upířině a jim podobnejm mě brání dát vyšší hodnocení.60%. ()

dubinak

Tento film jsem viděla opravdu jen "nechtěně" a nikdy bych se do něj plánovaně nepustila. Takže ani nevím, co a jak hodnotit a komentovat. Jediné, co mě zaujalo byla asi výprava a výkon Luka Evanse, načež jeho vzhled stejně trochu zklamal, já osobně si Vlada představuji krapet jinak. Příběh jednoduchý jako facka a efekty ucházející, až na to, že tyhle filmy nevyhledávám a nemám je ráda, takže to tady nechci moc poplivávat. Ale ta typicky americká finálová scéna byla fakt na hlavu a vycucaná z prstu. ()

C0r0ner

Ze začátku to bylo ještě jakž takž na nějaké slabší tři hvězdičky, nicméně pak začalo přibývat čím dál víc scenáristických píčovin, totálních nelogičností a absolutních nesmyslů, až jsem to dokoukával jenom z povinnosti a zvědavosti, kolik ještě debilit tam bude. Nic jsem nečekal, ale tohle byla vážně ukrutná sračka. 25% ()

Flynn

Koukatelné, bál jsem se že to bude horší a ono to překvapivě fakt šlo. Koukatelné. Nic co by si člověk nechal vytetovat a pouštěl si to každý den před obědem i po večeři, ale jako neurazí. ()

Martrix

Tak tato legenda mohla neznámou klidne zůstat dál. Matt Sazama, Burk Sharpless jsou američtí patlalové, kteří o historii neví nic a nejspíš nebyli ani ve skautu, protože jinak by věděli, že přesun 100 tisícové armády by za jeden den o stovky kilometrů, turci nezvládli ani pendolínem. Snaha vyplnit "chybějící" pasáž příběhu o Drákulovi, tak vyznívá díky naivitě tvůrců, (pro mě jakožto evropana) velmi rozpačitě. Navíc jediné "obohacení" Draculova příběhu spočívá v tom, že uvidíme jinou verzi toho, jak Déčko přešel na temnou stranu. Herci. Jestliže byl Luke Evans dobrá volba jakožto Dracula...u ostatních středně důležitých postav, by se o tom dalo polemizovat. Charles Dance byl použit snad nejhorším možným způsobem a jeho postava je jeden z nejdivnějších upírů, které jsem viděl. Mína(tady se jmenuje jinak), je jako z jiného filmu (béčkového) a to samé platí i o megaturkovi, kterého hrál týpek, který buď usnul na solárku, nebo používá mrkvový sprcháč. Přesto mě to rozptylovalo míň, než příběh samotný. Drákula a Mína, Kráska a zvíře, Romeo a Julie...zamilované příběhy s tragickým koncem. Namixovat romantiku s hororem tak, aby se romantik bál a monsterfil uronil slzu, se podařilo naposledy nejspíš Coppolovi. Gary Shore svůj film oblékl do áčkového kabátku, ale nevytvořil jedinou originální scénu (a o atmosféře nemůže být ani řeč) a nejspíš tak utvrdí producenty v tom, že správný upírský film musí cílit na rozhormované puberťačky, které budou okupovat pokladny kin, jen pokud bude upír krásný mladík se smutnýma očima, který hledá někoho, kdo ho bude mít rád, i když občas někoho vycucá. Koho by napadlo, že upírský král bude upozaděn Bladem, Selene nebo Edwardem a bude paběrkovat v pitomém seriálu? Drákula: Neznámá legenda, není úplný průšvih, ale je to slabota. I když závěr nabízí pokračování, nijak nepřekvapuje, že k němu nedošlo. ()

Morzael

Těžko říct, kdo měl ve filmu úžasnější schopnosti, jestli Drákula se svou širokou škálou upíří moci, nebo Turkové, kteří dokázali v cizí zemi cestovat mnohem rychleji než domorodci, zjevovat se z ničeho nic v nedobytném klášteře, aniž by si jich kdokoliv všiml, nebo unášet Drákulovo syna takřka ze scény na scénu. Evans byl dobrej, efekty se povedly, ale zbytek? Příběh nedotažený (Co ten upír v jeskyni, o co mu šlo, proč si Drákulu pak nenašel, kdo to je? Co ten pimpas, co chtěl Drákulovi sloužit? Proč to dělal, kdo to byl? Atd.), komparz mizerný (působí to jako pokus o hodně laciný velkofilm), nějaký smysl nebo poselství v tom taky nebylo. Jo, počkat, vlastně jo, že princ Drákula není dobrý princ, který by se snažil uchovat mír ve své zemi, princ Drákula je pěkný zmrd, neboť zaprodá svou duši, zmasakruje nepřítele, pak nechá povraždit své poddané, kterým následně ukradne duše, aby je poté mohl ještě jednou zabít - jo, jo, princ Drákula na Hrad. Já chápu, že šlo o to vyobrazit Vlada jako nepochopeného hrdinu, bohužel ale záměr totálně selhal. Blbost. Jo a ještě detail, kdy sultán pošle svou armádu do boje se zavázanýma očima - úžasná strategie, kámo, s tebou bych někdy chtěl jít do války. ()

c.tucker

Tak jestli tohle byla předzvěst přicházejícího Universal crossoveru s Frankensteinem, Mumií apod., tak jsem díky konci velice zvědav. Jinak to byl takový akční průměr s pár zajímavými prvky a nějakými posranými CGI scénami. Celkově jsem z toho měl pozitivní pocit. ()

animaxis

Když jsem se dozvěděl, že má jít tento film do kin a že to má být nějaká úplně nová verze Drákulova příběhu, vůbec nic jsem se o Dracula Untold nechtěl dozvědět až do doby, kdy se na něj podívám. Nakonec jsem možná udělal dobře. Ze všech Drákulů je tento rozhodně nejoriginálnější. S Bramem Stokerem to nemá na 99% nic společného a s historií taky moc ne. Jen mi ve filmu občas přišlo, že se Dracula Untold snaží být napůl fantasy a napůl historicky naladěný film a z prvu se mu moc nedařilo ani jedno. Po pár scénách se ale film obrátí do hodně akční fantasy. Bitvy tu jsou natočeny dobře a dovoluji si napsat, že i ony jsou natočeny dost originálně. Dramatických scén tu rozhodně moc není, ale když už se nějaká vyskytne, tak to podle mě stojí za to. Vlastně ani nejsou vymyšleny nějak chytře, ale prostě ve mě zanechaly dobrý dojem a to je důležité. Celkový konec filmu mě velmi překvapil a rozhodně se mi i líbil. Film mi hlavně přišel trochu moc krátký a myslím, že tvůrci by do něj ještě pár dobrých scén nacpat mohli, at' už akčních, dramatických nebo hororových. Herecké výkony vedlejších postav mě ve filmu moc neoslnily, ale asi hlavně proto, že ve filmu ani nemají dostatek prostoru nějak "zazářit". Kdo mě ale zaujal je Luke Evans. Ten tu hraje opět velmi dobře a já už jen doufám, že nakonec bude hrát i v remaku Vrány. Hudba ve filmu je správně temná a dokáže silně navodit atmosféru. Původně jsem chtěl dát filmu tři hvězdičky, ale po jeho konci si uvědomuji, že na mě celkově zanechal dobrý dojem, takže nakonec dávám silnější tři. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (viac)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (viac)