Než sa stal Draculom bol Vladom III. (Luke Evans), vládcom malej zeme menom Transylvánia, ktorá sa krčila v tieni mocnej Osmanskej ríše. Dobre vedel, že akýkoľvek odpor proti silnému susedovi by znamenal jeho koniec. Keď ho však sultán "požiadal", aby mu poslal tisíc chlapcov vrátane jeho vlastného syna ako čerstvých regrútov do armády, rozhodol sa neposlúchnuť. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnuteľné, spojí sa so zlom omnoho väčším. Stane sa Draculom. Nezničiteľným démonom, ktorý je schopný porážať obrovské vojská, ale ktorý zároveň stráca tých, ktorých svojím zúfalým činom zachránil. Svojich najbližších. (TV Markíza)

haWranka

No, rozhodně mě to pobavilo, o tom žádná. Řekla bych, že je to něco jako přemostění mezi historickou skutečností, starými pověstmi o Drákulovi a Stmíváním. Vizuálně to byla řežba, hudba všechno pěkně podtrhávala. Jen jsem si chvílemi říkala, že by bylo lepší, kdyby se jednalo o němý film, protože to, co herci dokázali vypustit z pusy, to se jen tak nevidí. ()

Argondia

Tak tohle byl omyl, zklamání, nelogické a utahané béčko. Vypadalo to slibně a těšila jsem se na legendu o hraběti Drákulovi z jiného pohledu, na spojení herců z Hry o trůny a Hobita, ale v průběhu filmu jsem měla pocit, jako kdybych si koupila kindervajíčko a uvnitř byla hračka, které půlka dílků chybí. V momentech, kdy jsem zřejmě měla být dojata, jsem měla co dělat, abych nevyprskla smíchy. Nejhorší scéna byla ta, kde Drákula odhání svého syna, snaží se být srdceryvný, ale šíleně to přehrává, takže to vyznívá lacině a směšně. Druhý trapný a navíc absurdní okamžik je ten, kdy Drákulova láska padá dolů z věže a on se ji snaží zachránit. Batman by to takhle rozhodně nepohnojil. Únavná válka s Turky, chaos, netopýři, rádoby odhodlané pohledy, hromada klišé a závěr filmu okopírovaná 30 dní dlouhá noc. ()

Jaxx84

Další epický film, kde platí pravidlo: viděl jsem trailer, viděl jsem vše. Zajímavý příběh, se zajímavým pozadím, slušným obsazením, ale plochý, bez chuti a čitelný tak až to bolí...Takže jediná invenční myšlenka, která stojí za hodnocení, je proměna v hejno netopejrů. Viděno v CineStar. 7/10. ()

alienemo

Divím sa ľuďom, ktorí pri tomto filme nadávaju na historické nepresnosti. Tento film nemal byť a vďakabohu ani nebol žiadnym historickým traktátom o krutom vládcovi. Toto mala byť zábavna fantasy a tak to aj bolo. Samozrejme aj v tomto žánri su hranice ale tento film sa v nich drží celý čas. Dej je dosť šablonovitý a klišé sa tam tiež nájde ale je to plynulé, bez zadrhávania. Luke Evans je perfektná voľba a už len jeho charisma dáva danej postave iný rozmer. Bohužiaľ je to zároveň aj kameň úrazu, keďže nikto iný výrazny tam nie je a tak to často pôsobí ako sólo jedného muža. (Možno to bol zámer tvorcov, ale v tomto prípade si ja osobne myslím že spravili chybu. ) Samotné postavy sú až na Drakulu ploché, bez nejakeho zámeru zapojenia do hlbšieho deja. Čiastočnou chybou bol rozpočet, kde je vidno pri niektorých efektoch, že nejde o dnešnu top kvalitu. Ale nie je to žiadna do oči bijúca taškarica. Len pri niektorých scenách by si to človek vedel predstaviť lepšie. V konečnom dôsledku sa to pozrieť oplatí, ale nejaký výrazny prínos to nemá. Až na jeden detail kvôli ktorému dávam 4tu hviezdičku: Konečne niekto pochopil, čo je to upír a ako ma vyzerať. ()

Black-star

Taková vyvážená pohádka :-D Celkem koukatelné jen s mírnými nesrovnalostmi. Jinak celkem přesvědčivé herecké výkony. ALe celkově je to takový spíš sranda film - jednoduchý, jasný. Přesto zaostává za možnostmi žánru i za samotnou bájí o slavném drákulovi. ()

1985lula

Nečakala som od toho v podstate nič a na moje prekvapenie sa mi dostalo celkom slušnej dávky fantasy. Charizma L. Evansa dala tomuto filmu dušu, historické postavy mu veľmi pristanú. Ja som sa bavila. ()

Acrobat

A Rumuni opäť hlavy v smútku a nechápavosti. / Nenávidený a prenasledovaný Dracula. Hrdina to negatívny, po ktorom ideme. Ale Stoker je väčší nepriateľ. Nepriateľ dejín a tvorca idey, myšlienky, ktorá už ide, letí dimenziami a bude večná. / Teraz Vlad zachraňuje. Synka, ženu, národ. A hovorí to neustále, lebo divákovi nestačí raz ozrejmiť prečo ide po moc. Moc odovzdáva jaskyňa zlomeného zuba (nie Zlatej ruže). Turci sú vybití, ovláda sa príroda. Výborný Luke, svieža réžia, rýchle ťahy a skvelý pád čiernej a bielej v náruč osudu smrti. Ak teda príbeh išiel týmto smerom a ako divák ho musíš rešpektovať, Ja sa potom pýtam už len jedno. Kde v riti si Vlad bol pri Moháči, ty son of a devil ??? A vlastne ako to, že si ich pustil cez svoje územie...?? (videné 02.01.2015,BDrip) ()

E lan

Vcelku zajímavý příběh, na tuto předlohu velmi netradiční. Když se k tomu přidají slušné herecké výkony a triky, tak máme lehce nadprůměrné dílo. ()

Hashirama

Co hrabě ztrácí v režii a scénáři, dohání Luke a (subjektivně) hezká výprava. Drákula nesnesitelně utrpěl na režii, ale spousta lidí zase mylně přečetla místo Shore Jackson, takže debutantovi odpustím leccos kromě debilně nasnímaných a idiotsky prostříhaných akčních sekvencí. Scenáristům pošlu jasnou zprávu, že pokud někdo půl minuty padá na zem, je zvykem, že dotyčná osoba zemře...nu což, nemůžu se zlobit, když má někdo v hlavě nasráno, což se projevuje hlavně při tý blbý akci. Vlad schopně ohýbá a láme meče stovkám Ahmedů a když mu pak jeden vlepí facku, málem mu upadne hlava. Doslova na poslední chvíli seberou tvůrci poslední síly a závěrečných dvacet minut (vyjma retardovanýho závěrečnýho souboje) převedou v osudové finále a krátkým završením v přítomnosti hodně zvednou výsledný dojem. Úplně v tom vidím 47 Róninů. Je to špatně natočená zábava, kterou zakopává režisér a scenáristi a ven ji vyhrabává ústřední hrdina...Takže, podíval bych se na to znovu? Možná, za nějakou dobu. Šel bych do kina na dvojku? Ano, ale spíš ze zvědavosti, jak by případně příběh pokračoval...Prý se mají postupně na plátně v podobném stylu objevit i další ikonické postavy a já bych se vůbec nezlobil. Zlobil bych se, kdybych už Lukova Drákulu sympaťáka neviděl, to bych se fakt nasral. ()

Franc1s

Vysavač Drákula znovu a jinak. Zvykal jsem si na Evanse, ale teď už klidně ať si ho i hraje dál. Příběh jasnej jak facka, zvraty jak bys met, naštěstí délka tomu odpovídala a nebylo zbytečné natahování, tak se stále něco dělo.Na znovu shlédnutí a kino to určitě není(nebylo), ale zase si rád s překvapením počkám na plánovaný jednotný vesmír Drákulisty, Frankensteina, Mumie a dalších :) ()

EwE.EwE

Zajímavé pojetí Drákula. Nepočítala sem s tím, že by to bylo podle knihy, tak mne překvapila ta dějová linie a konec. Pokud bude pokračování, tak se na něj určitě kouknu. Herecké obsazení bylo na jedničku a naprosto úžasná krajina. Dobře se na to koukalo. ()

Kingjiri

Potěší slušnej vizuál, výprava, dostatek koukatelný akce, charismatickej Luke Evans v hlavní roli a Dominic Cooper v roli záporáka. Příběh má slušnej spád, takže nenudí a jeho dějová linka v podobě zodpovědnýho otce od rodiny, kterej je pro záchranu svejch nejbližších udělat cokoliv, překvapivě funguje bez nějakejch zbytečně patetickejch scén. Chyběj však epičtější momenty, drastičtější krvavý scény (rating?) a důvod pro další projekci. Nenáročná béčková adaptace Drákuly a sympatickej žánrovej průměr, tři silnější hvězdy. PS: Závěr dává tušit, že lze očekávat dvojku. ()

bono22vox

Je to jiné... Ale koukatelne, příjemně... Hlavní role ani nemohla případnout na jiná bedra. Luke Evans je v historickém či dobrodružném prostředí naprosto dokonalý. ()

Kotsour

Především je třeba říci, že je to zcela alternativní zpracování klasického tématu, což sám režisér nezastírá. Drákula již byl zfilmovaný tolikrát, že jsem rád, že se zde tvůrci vydali jinou cestou - a podle mě dosti úspěšně. Ano, čekáte-li Drákulu jak jsme zvyklí, tedy nekompromisního ale elegantního zabijáka, tak se až tak úplně nedočkáte. Kníže Vlad se stává upírem proto, aby získal sílu, která mu pomůže odrazit Turky a zachránit svou rodinu a zemi, nikoli tedy pro svou vlastní touhu po moci. A proč ne? Celkově se mi tu dost líbila přeměna hlavního hrdiny, kdy jsem jako divák jeho motivy opravdu chápal, ovšem v určitém okamžiku se vše změní: najednou už to není ten sympatickej týpek, kterýmu jsem fandil, ale mstící se monstrum, který by nevzniklo nebejt jedný blbý blondýny. A tohle byl podle mě záměr: není to jen digitální řežba, ale i velmi dobře popsané a vykreslené téma domluvení smlouvy s podsvětím, ta temná stránka, kterou s sebou nese získání nadpřirozených schopností, které se pro nositele stávají prokletím. To, jak zde bylo vykresleno, co s sebou takové prokletí nese, mě opravdu zaujalo. Dracula Untold pro mě není snímkem, který by si zasloužil žít v opovržení, jaké se mu zde mnozí snaží přišít. Je totiž mnohem víc lidský a pravdivý, hlavně co se týče zahrávání si s "temnou stranou síly", než si možná mnozí chtějí připustit. A v tom mu přičítám mnohé. Mimo to je ale i celý film dobře zpracovaný, herci jsou na správných místech a především Evansovi podobné "středověké" role sednou opravdu jak prdel na hrnec. V pár momentech je to trochu naivní (smrt Sarah Gadon) a zbytečné (závěrečná scéna), ale, ač film nepovažuji za žádný zázrak nebo klenot, stále to není žádný všední snímek a pro mě je rozhodně něčím výjimečný. Jo a líbí se mi to víc, než Coppolův Drákula, ukamenujte mě... ()

R.I.P.

Zprasená legenda v podaní amatéra, který se domnívá, že netopýr je v podstatě krvežíznivá bestie a Vlad III byl probuzený sympaťák chránící slabé a nevinné jenž svá zvěrstva napáchal v pubertálním věku. Ale jakmile měl moc a vládl knížectví byl hodný a láskyplná manžel, otec, strýc a lidumil milovaný široko daleko pro svoji ochotu a porozumnění. ()

vincchuppo

Dobří herci, epické ztvárnění, zajímavá akce, bohužel špatný scénář... I když máte dokonalý scénář, nezaručuje to, že film bude skvělý. Ale když máte špatný scénář, pak se těžko natočí dobrý film. 1,7 hvězdy. ()

vikino1

Svět fantasy Drákulovi nesvědčí... Je smutný, že nejlepší okamžik celýho filmu je jeho poslední minuta, která nám vlastně otevírá možné pokračování - teda pokud si jednička na sebe vydělá. Drákulovi nejvíc uškodilo přepracování směrem k Twajlajtu... Co je to za upíra, když za celej film neuvidíte ani krev ?!?!? Tady je to syrotek, hodnej taťka, milující manžel, ochránce bezbranných a obětavej vladař... a jen tak mimochodem nabodávač - to se bohužel ve filmu vůbec neřeší... Proč kurva neudělají nějakej remake pro dospělé obecenstvo... ()

Tamten

Proč má někdo potřebu točit takovýto film mi zůstává záhadou. Příběh o tom, jak hodný a milující kníže se z lásky k rodině stane zrůdou, aby je zachránil, je možná "dojemný", ale působí spíše komicky než cokoliv jiného. Ale OK, jako záminka k akční řežbě by to stačilo. Nicméně zkuste natočit pořádnou akci s tím, že na jedný straně máte jedno neporazitelné monstrum a na druhé straně sto tisícovou armádu. Půstíte-li se do toho přes kouzla, nebude to moc zábavná řežba. Tvůrci to tedy pojali z druhé strany a vojáci jsou vražděni vlastně po jednom - což zas nedává žádný logický smysl - i při solidní rychlosti by si toho zbytek armády stěží všiml. Takže smysl toho všeho nějak uniká. ()

j.linhi

Nebylo to zas tak špatný jak sem slýchal a čet. Jo, slušela by tomu trochu temnější atmosféra, ale jinak si nemužu stěžovat. Na plnej počet to každopádně není, není to rozhodně ani na čtyři a tak tomu dávám solidní průměr, nenadchne to, ale ani neurazí. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (viac)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (viac)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (viac)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (viac)