Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

blez

Hm... Skoda. Velky potencial bol stiahnuty do hlbin pod morkse brany spolu s Krakenom. Peniaze vidno, ale niektore sceny su az prilis odflaknute a nezrezirovane a to nemenujem mnozstvo chyb a nelogickosti, cool sraciek a zbytocnosti ktore su totalne nudne, zavadzaju a nechcem im tam lebo kazia neatmosferu celeho snimku a tym aj dojmu z tohoto vycucavaca vrecak aj filmovych klasikov ktori sa sli pozriet na ten film z ucty ku nesmrtelnej klasike. Cele zle. Jednu sa Mikkelsena a jednu za Arterton ale len preto, lebo je krasna. ()

Scaevola

Je to krátké, chybí důsledná epika, motivace pro dobrodružství ze začátku filmu se rozplynula (povstání proti bohům začalo, ale jaksi neskončilo. Pokračování? Doufám...) a Medúsa byla v prvním filmu děsivější, ač nechci srovnávat. Ale na druhou stranu to byla zábava, akce byla dostatečná a černý Pegasós mi přišel lepší. Navíc je tu Gemma Arterton... Pokud přibude pokračování a hlavní motiv s olympskými bohy bude rozpracován, tak možná i přihodím další hvězdičku. (Podotknu, že mne to bavilo lépe, jak "Prince of Persia", na kterého jsem se těšil víc.) ()

Skretule

Nevím co si autoři mysleli.....přeházíme jednotlivé artefakty do jiných situací a konec trošku zaonačíme a budeme originální?...Né pánové.....tohle je naprostý děs a běs a milovanému originálu nesahá ani na koneček prstu! ()

p.a.douch

Škoda, dialogy a monology jedna hrůza. Promrhanej potenciál. Se soudobou filmařskou a trikařskou technikou a s obsazením tohoto filmu to chtělo lepší výsledek. Akce slušná, děj o ničem a ti chudáci na place ani neměli co hrát. No poslechl jsem si hudbu až do konce titulků a zvyšuju původní hodnocení na 50 %. ()

Kada80

Jo jasně postavy a příšery jsou tam stejné,ale už od začátku je to úplně jiný příběh než před lety,tak nechápu proč se to zde každý snaží srovnávat.Mě by naopak stokrát víc vadilo kdyby to bylo úplně stejné.Není to úplná pecka,ale určitě je to ke koukání.Jen to prostě nesrovnávejte a užijte si novou nebezpečnou cestu Persea aby nakopal prdel bohu podsvětí. NEZAPOMENUTELNÉ : Závěrečný "letecký souboj" na Paegasovi. Vizuální efekty. 70% ()

popo666

Skusme na film pozerat ako NIE remake klasiky. Hned je to lepsie, ze? Priemerne bajne dielo s kraskou a drsniakom, bez ktorych uz ziaden film z Hollywoodu nevzide :) ()

Branicky

Tak tohle se nepovedlo. Dvě hvězdy pouze za efekty a akci. Výrazně se mi nelíbilo pojetí řeckého přístupu k bohům. Je to další příklad toho jak Hollywood drancuje žánr antických legend. Celá hlavní myšlenka vzpoury proti bohům je podivná, nelogická a v antické společnosti zcela nemožná. Navíc, kdo by trval na odporu proti božstvu, které by se Vám zhmotnilo přímo v chrámu??? Vadilo mi i užívání termínů, které do řeckého světa nepatří - legie?, misionář? Ani hrdinové mi nebyli sympatičtí a nefandil jsem jim. Takže výsledek - ** ()

sydney odpad!

Remake tohoto filmu je s původním naprosto nesrovnatelným. Navíc se opět přesvědčuji, že Američané si nedělají hlavu s dodržením klíčových fakt předloh - v tomto případě řecké báje. Někomu to nevadí, ale mně hrozně. Naposledy jsem byla znechucena otřesnou modifikací Troje. ()

superzurda

Neměl jsem potřebu film vidět, když jsem četl první recenze a slyšel názory některých přátel. Teď jsem se k tomu dostal a nemůžu k Souboji Titánů 2010 zase tek kritický. Akční scény jako boj se škorpiony či chytání Medůzy mě bavili velmi. Bohužel film nenabídl nic jiného. Vedle těchto superlativů nám poskytl velice plochý a přímočarý děj. Krásná role Hada byla i dána dobrému herci, který jí vyloženě odflákl. Mohl být dán i větší prostor k rozvoji Perseových schopností a třeba i k rozvoji jeho vztahu k černému Pegasovi. Kdyby si scénaristé dali víc práce, mohl to být velkofilm. ()

gpx

Film vyniká nesourodostí a zmatečností, místy i vcelku nudí. Jsou tu pasáže, kdy se hlavní hrdina v dialozích s nulovým přínosem nesmyslně vykecává o hovadinách a pak se v ději najednou vynoří postavy bez nějaké souvislosti s příběhem a během 2 vteřin se prostě přidají k výpravě. Snaha odlišit se od originálu je zoufalá a scénář konstantně spadá do jednoho klišé za druhým. Totálně mě dostal Perseův yankee proslov před cestou do podzemí. Na to mají amíci prostě trademark. Vypadal tam jak zoufalej teamleader, kterej si zrovna přečet příručku "Vedení týmu v krizových situacích... for dummies". ()

bonovox

Priemerné, miestami nudné. Tak taký je Súboj Titanov model 2010. Bohužiaľ je to typický príklad toho, ako formát dokonale prekrýva obsah a žiaľ ani herci a hlavne príšerné dialógy nedávajú tomuto filmu príliš veľké body. Celkovo v rámci letných blockbasterov medzi dvomi a tromi hviezdami. ()

yelcin

Po natočení remaku som očakával pri dnešnej počítačovej animácií a digitalizácií bombastický film ,ale výsledný produkt ma neskutočne sklamal. Myslel som si ,že film bude pre moje deti kultový ako pre mňa predchodca s roku 1981.natočený režisérom D. Davisom To ,že nezaujal mňa /po veľkom očakávaní / ma ani neprekvapilo , ale moje deti 8,14 sa pri ňom vyslovene nudili!!! Nedá mi to neporovnať so svojim predchodcom , pretože názov ,pointa, postavy aj čiastočne dej sú rovnaké. Prevedenie ,charakteristika postáv, dej je podľa môjho názoru prinajmenšom odfláknutý a to ,že tam hrajú : L.Neesom, S.Worthington, R.Fiennes. ešte neznamená ,že napriek scenáru potiahnu film k väčšej kvalite. Nemôžem si pomôcť ale veštice sú hrozné, Kraken nezaujímavý ,Pegas čierny ako z Harryho Pottera ,Calibos už som aj zabudol ako vyzeral /chvalabohu./, Škorpióny z Hviezdnej pechoty a v neposlednom rade Medúza pohybujúca sa rýchlosťou- ala had anakonda v hocijakom s*ačkovom horore. Tento film zabil všetko pekné z filmu, ktorý je pre mňa kultový a patril v svojej dobe k top filmom. Ani neviem prečo som dal 2** /asi z úcty k originálu/,pretože film je zralý na 1*. Vystihujúci komentár Sobis87. ()

tamadas

Kdysy když ještě neexistovaly tak dokonalé počítačové triky se filmaři snažili lidi zaujmout spíš příběhem a dobrým výkoném herců. Tady je to přesně naopak. Tvůrci si asi myslí že divák bude z otevřenou pusou sledovat gigantického Krakena a příběh mu bude ukradený. Však na co příběh ? Máte tu obří štíry, medůzu, létající potvory. To vám musí stačit. ()

brasek

V mladosti som bol veľký fanúšik gréckych bájí a povestí a na remake Súboj Titánov som bol zvedavý. Film ma miestami príjemne prekvapil, ale na druhej strane mi tam aj niečo chýbalo, proste niečo čo by pridalo paru. Prvá hodinka ubehne veľmi svižne, potom od Chárona až po koniec je to také priemerné... aj keď scéna s Medúzou je takou lepšou záležitosťou, ale v zápätí nasleduje súboj s Calibosom, ktorý teda nestojí za veľa. Z celkového hľadiska film nie je zlý a uvidíme čo prinesie pokračovanie Wrath of the Titans. ()

Dr.Abe

Omylem jsem to napsal do obasuhu místo ke komentářům a teď už se mi to nechce psát znovu. Souboj titánů 1981 prostě vede. 2,5* ()

májovec13

Pr*ser to je, ale ne zas takovej. Ralph a Liam v tom hrát neměli, to vědi sami nejlépe, ale spolu s grafickým provedením a hudbou patří ke kladům. Na opačnou stranu vah však patří zprznění mytologie, debilní výběr hlavního hrdiny (jako sorry, Persea si snad nikdo nepředstavuje jako člena SWAT) a hoodně rychlej spád filmu (že by došly prachy?). I tak, 2 hvězdy jsem dal mnohem horším filmům... ()

Hrus

Proč ten film nedává smysl? Proč lidé bojují proti bohům, který jim to můžou dycky nandat? Proč bohové na lidi nesešlou neúrodu, potopy atd.? Proč je v příběhu tolik nesrovnalostí? Proč má Perseus ostříhané krátké vlasy na ježka (ve starém Řecku) ? (nikdo jiný tam krátké vlasy nemá). Proč Hades vypustí Krakena až za deset dní a ne hned (asi aby lidi stačili utéct, ale...). Proč lidi neutekli, když vědí, že za deset dní zničí město Kraken? Proč Sam Worthington má jeden prkennej výraz po celou dobu, takže ani není poznat, jestli se mu líbí Andromeda nebo Io a proč nemá vůbec žádné charisma? Proč jsou dialogy tak hloupé, že se mi při nich chtělo většinou smát? Proč sem někdy až fandil potvorám, aby zabily ty nesympatický lidi? Jinak z hlediska výpravy se nešetřilo, plno přeletů nad krajinou, plno digitálních vychytávek, hezké zpracování Charonovy lodi, Medúsy, štírů a Krakena. Na druhou stranu žádné zvlášť zapamatovatelné souboje. Prostě taková vizuální jednohubka a já jen lituju, že sem na tom nebyl v kině, protože tam bych si nejsilnější stránku filmu - vizuální zpracování a efekty - užil pravděpodobně daleko víc. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj