Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

Rincewind

Filmy tohoto typu (akční velkofilm akorát do kina na dvě hodiny zábavy a příjemného odreagování) se mi většinou líbí. Člověk je musí hodnotit s vědomím, že mají za cíl diváky pobavit a vydělat peníze, nic víc. Ale tohle bylo příliš. Asi těch nelogičností a blbostí bylo až moc, od rybáře-poloboha s vrozeným talentem pro hrdinské činy, přes jediovský božský meč, po džiny v Řecku. Zábavné to bylo jen trošičku, napínavé jen o fous víc. Filmu dost ublížila i mizerně krátká stopáž, děj díky ní působil zkratkovitě. Dávám tři hvězdy, ta třetí je za efekty. Jo a kdyby to měl Perseus v hlavě v pořádku, tak se vykašle na Argos, výpravu i Háda, popadne rozkošnou Io a už o něm nikdo nikdy neuslyší. ()

CorteX^

Starší verzi jsem neviděl a proto neporovnávám. Film jako takový se mi docela líbil. Partička statečných se vydává zachránit svět a postupně překonává různé překážky, ale čekal jsem mnohem...mnohem víc. ()

pasty

Ak to malo byť remake, tak je to čistý odpad. No ak to má byť: bezduchá, coolovská-hovadina, tak dávam 3*, lebo sa to podarilo. ()

Mockrosh

Pokud jste jako děti ujížděli na Xeně a Herkulovi a nečekáte od Souboje Titánů žádnou světobornou hloubavou myšlenku o existenci zla nebo dobra, budete spokojeni. Stejně jako já. A navíc, podle mě jde o velmi zdařilý remake, dokonce se opovažuji tvrdit, že remake předčí třicet let starý originál. ()

mudvayner

Jak jste tomu mohli dát někdo 5/5????? Kam jste dali oči a dobrej vkus???? Typickej barevnej blockbuster, kterejch teď bude bohužel jak hovínek. Zklámání, nuda, zlatej originál. Never again. ()

kwaicheng odpad!

Jejkute mankote! Kdyby pegasové živili svůj let blbostí a Perseův pegas by sežral ty lidi, kteří tohle vymysleli, pak by zřejmě již nikdy nemohl přistát a byl by odsouzen k věčnému poletování. A navíc by z nich měl prdy. Málem jsem zkameněl jak ten Kraken, pche, kam se hrabe nějaká hlava Medusy, mě zkameněl pohled na tuhle pojebanost. Ani postavy, ani efekty, ani akce, ani příběh a smysl je pro tento film stejně bezduchý jako přirovnání vůně fialek k putně sraček. Divák je nucen sledovat kumpanii pakostů, jeden nesmrtelný klasik by je přirovnal k "Cheretejským a Peletejským"....zkrátka Hnůj, Muj, Tvuj, Chuj vedeni Mořicem Sračkou. Táhněte do prdele i s celým svým ansáblem, milý tvůrci, když chcete točit takovýhle kočičince. ()

simplejack

Měl scénárista tohohle kentusu běžného diváka za úplného debila??? Jinak si to totiž nedokážu vysvětlit…Neměl jsem psychicky na to dokoukat to do konce. ()

Luckyman

Nový Súboj titánov je celkom podarený remake, ale aj tak tomu chýbala určitá šťava. Nebolo to zlé, ale ani nejak extra vynikajúce. Sam Worthington v roli mladého Persea je dobrý. Čo sa týka efektov, tak tie boli vynikajúce, rovnako ako aj dej, ktorý však až príliš rýchlo ubieha a niektoré pasáže na seba nenadväzujú ako by som očakával a tým pádom je divák trochu zmätený. V konečnom dôsledku je ale tento film zaujímavým spestrením a hodinka a pol ubehne ako nič. ()

Respex

Komentář začnu netradičně verdiktem, že dávám za 3*. Nyní vysvětlení, jak jsem se k tomu vlastně dostal. Mohl to být velice velice dobrý film a úctyhodné pokračování, ale to by muselo alespoň něco vyjít na 100%. V tomto filmu vše, ale jede tak na půl plynu. CGI nedopracované, herecky průměrné, hudba zapomenutí hodná, režie všední, scénář nic moc s velkým N. Přesto jsem se necítil trapně, že na tento film koukám. Podobně pokažený film, je pro mě Kniha přežití, kde bych mohl pomalu kopírovat komentář. Film skončil a já píšu komentář a chtěl bych dát 2,5* (prosím prosím csfd) nakonec, ale zaokrouhluji nahoru, za relativní zábavný potenciál. Uf. ()

Werde

A tak jsem se těšil, a budu si muset nejspíš zas pár let počkat na další pokus :( .Snad už budoucí režisér bude vědět, že se jen s velkými třesky plesky a dalšími pěknými tríčky nedá namíchat žádný životabudič. ()

Mikule

Zklámání. Film postrádá takovou tu šťávu, která ve vás vzbudí emoce. Škoda jen, že se jedná právě o remake filmu jako je Souboj Titánů. Kdyby to byl nově vytvořený film, řekl bych si, že dobře, že je to taková ta oddechovka, u které človek vypne a nepřemýšlí. Ale v tomto případě divák čeká víc. Pak už to nezachrání ani "krásné, moderní" obleky bohů, ani 3D projekce. Na druhou stranu, některé masky nebo záběry krajiny se povedly. ()

netWoor

hm, kde začít. Předně - kdyby šlo o samostatný film a ne remake, bylo by hodnocení určitě příznivější. Bohužel, nesrovnávat nelze. Takže: 1. první film byl historicky (no dobře, "dle báje") nepřesný, druhý ale předlohou téměř pohrdá. Veškeré změny jsou výmysly autora, myslím, že vždy k horšímu. 2. první film měl vtip. Bubo a jeho vylomeniny se staly vítaným zpestřením. Zde jsem se usmál snad jen hlášce "to povzbudí", kterou pronesl lučištník vedle zkameněliny. 3. hlavní zloun příšera (nepamatuju si jméno). V prvním asi zohavený bratr Persea měl svou šťávu, v remake nevlastní otec Persea byl spíše fraškou. 4. souboje. V prvním pěkně udělané, byť dnes se již jen pousmějeme, v novince chvílemi chaotické. 5. bohové. V prvotině jsem věřil, že jde o bohy. V tomto si asi autor zaměnil Dia s Kristem, Hádes pak byl čertík Bertík. Oprostím-li se ale od všeho výše uvedeného, musím přiznat, že se na to určitě dalo koukat. Scenérie jsou nádherné, triky fascinující. A musím přiznat, že právě kvůli tomu jsem se na film šel podívat. Přesto, váham mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Ale vzhledem k tomu, že můj prťavý synek byl tou pohádkou uchvácen, budu ... viděl jsem podruhý a nebudu ... tři stačí ()

E lan

Já nevím, když přimhouřím obě oči a předtím si ještě sundám čočky, tak je to za ***. Příběh je sice neoriginální ba možná i špatný, herecké výkony průměrné, zpracování slušné a celkově se člověk ani moc nenudí. Že ale zapomenu už za týden o co ve filmu šlo, to jsem si jistý. ()

Acrobat

C1: Hladam si svoje miesto na Zemi. Akordeon, klavir, ci trumpeta? Vsetko vyvolava nevdak, smutok a precitnutie. Nahnevany musim obist konstataciu zdecimovaneho greckeho vojska, priat im milosrdnu smrt a s uzkostou sledovat vdalujucu sa lod ich milej. „Kleš of the titáns“ buracajuco pocuvam ten vykrik v hlave, ktory musim dat napovrch, vypustit ho do eteru po zhliadnuti filmu. Rodina spozornie, poklepka si na celo, posle do ustavu, zatvori na sedem retazi, uspi kliatbou a vrati do reality. S natecenou slinou z ust (pre filmovy efekt) a symbol emocneho vypätia, zazeram na rozsvietene mesto a v duchu dookola „Kleš of the titáns“. Mohutne to znie, dobre sa to vyslovuje, citit v tom hrdinstvo, brutalitu, finalny boj, zrodenie a zazitok. Chcel by som chopit neviditelny mec, rozsekat vsetko na kusy, stretnut sa s Prievoznikom a dat nadej trpiacim...Zacinam... C2: Kto tu chce nanucovat dielo z roku 1981 do komparativnej metody? Starsie rocniky si vyberu svoju dan a vyhru v spominanom roku. Zabavia sa, poplacu, zhiknu pri efektoch a reziserskej vizii. Preco hanit terajsie, ked v zazitku (mladych) prekonava starsie? Opomenula sa tu inovacia, dejovost, akcia, bujarost hercov, priamociarost? Hanit vzdy nove len preto, ze existovalo starsie? Kdeze, impulzy, ktore dava Clash2010 su jasne a prihovaraju sa ku mne. Obet marketingu 3D ma nezaujima, nakolko staci ulovit 2D a vsetko je ako ma byt. Vsetci robia svoju pracu vyborne, scenarista dobre. Preco? Je najtazsim kolieskom na filmovom voze, a tarcha uspechu je na nom. Cely Titani sa prisposobuju pojmu „letny mainstream“ , ktory kaze (nie v duchu evanjelia) plne zarobky. Nemozno to brat ako negativum, ale len ako pritaz, s ktorou je nutne sa vysporiadat jednoducho hadzanim jednej sceny za druhou. Esteze je tu slusny „ensamblé“ pocnuc Leterierom, ktoreho som nikdy neodvrhol a predstavuje zaruku rychlej, vyvazenej a prehladnej, priam emotivnej akcie. Vsetko zije, hybe sa, pracuje v prospech timu, necaka kym si oddychneme (ba priam nudime ako v 1981), ak sa serviruje, tak sa serviruje. Tu ma mate! Sekaj, utekaj, rez, bodaj, trhaj, plac, miluj, poznavaj. Perseus (ako aj ostatni) sa nevyvija(u), je uz kompletny od zaciatku, bocne ulicky do jeho mysle hlada Arterton a Mikelsen. Celkova skladba hercov je uzasna, kazdy si svoj „part“ zahra s radostou. Ako ceresnicka na torte a okuzlujuci pocit vitazstva sa dostavi pri pohrdavom uskrne postupne skameneneho Madsa. Vyvolal naval myslienok proti bohom, nabozenstvam, pocitom viazanosti, stadam oveciek a nanovo s maximalnou presnostou definoval pojem znamy uz z traileru - „Damn with Gods“. Charakteristika Clash2010. Aj keby Worthingtom hral 3-4 grimasy, ak sa vyraz hodi do celeho filmu, preco nie? Potrebuje sa nasrat a rubat vsetko naokolo. Proti bohom si grimasy nemozete dovolit. Jednu si vsak nechajme pre Arterton, ktorej musite (aj on) venovat privetivy pohlad, zverit sa do jej pomoci. Hades, zdegenerovany kral Agrosu, skorpioni, Meduza, Kraken. Vsetko skvele akcie s nezabudnutelnym skorpionom burajucim mur. C´mon baby! Bojuj alebo zdochni. To je vsetko, co po nas chcu. Vedel to aj kameraman, strihac a hudobny skladatel Dzawahri (zovseobecnene meno v islamskom svete pre autora), ktori zmykaju zo seba co bohovia daju. Exteriery pocit zadostucinenia znasobuju a (Blu-Ray) zvuk ruca jedno klišé za druhym. C3: Starych Titanov? Dakujem, uz si neprosim. Bol som hladny, ale nedali mi jest. Zodpovedna nahrada na digitalny vek. Nebudem rigorozny, nechcem stat dlhu radu na poucky, preco 2010 nie. Zarobky su jasne, emocie tiez, vizual nevraviac. V Michalovom brneni so „Spear of destiny“ a hlavou „Tabret“ by som sa rad vydal na lov greckych bohov a poslal navzdy do pekla..... „Kleš of the titáns“ a kto by nahodou nepochopil, tak 00:04:30 (cas filmu kde podvedome prstami uchopim(te) imaginarny mec, pretoze viem(te), co bude nasledovat). [videné 05.09.2010. 2D samozrejme] () (menej) (viac)

Beanek

Po nepříliš přívětivých recenzích a jména režiséra, který natočil poslední adaptaci Hulka, na které nebylo nic výjimečného (osobně se mi o několik řádů více líbila verze Anga Lee), nastalo velice příjemné překvapení. Očekával jsem nudný remake starého Souboje titánů, ale nová verze si z něj bere jen základní kostru, přičemž Perseus není ten uhlazený mladík, ale nas*anej chlap, kterej se jen chce pomstít Bohům. Děj velice svižně ubíhá, pořád se něco děje, takže se člověk ani chvilku nenudí. Pár logických kaps se najde, ale já se dobře bavil, a takhle nějak si představuju letní blockbuster. ()

waska

Vizuální stránka povedená, jinak je to bez šťávy. Film hřeší především na to, že je srovnáván se svým - určitě povedenějším - jmenovcem z osmdesátých let. ()

Rypley

"Odpad" jsem nedal jen vzhledem k úctě k některým mým oblíbeným hercům, kteří se pokoušejí hrát v této bohem zapomenuté, absolutně dementní parodii na filmový klenot SOUBOJ TITÁNŮ z roku 1981. Pokud máte jen trochu vkus a hlavně rádi tento počin z r.1981, tak prosím na tento nepovedenec radši zapomeňte. Já osobně společně s tímto názorem končím i s tímto filmem a od teď budu dělat jakože neexistuje. Cože? Jakej novej Souboj titánů? Myslíte tu klasiku z 1981? http://www.csfd.cz/film/17962-souboj-titanu/ Jo tak tento film mám moc rád. :-) ()

Petulka88

Není to tak úplně nejhorší jak by asi člověk očekával. I tak je to ale jen další z řady naprosto zbytečných remaků, který se opírá jen o speciální efekty a slavné jméno svého předchůdce. Největší problém nového Souboje Titánů je v tom, že Vám v podstatě nedá možnost nějak lépe poznat hlavní hrdiny. Víte o nich jen to, co o nich někdo ve filmu řekne. Poctivě jsem film dokoukal a kdyby se mě někdo zeptal na charakteristiku hlavního hrdiny Persea, dokázal bych jen odpovědět, že je to Diův syn. Nic víc, žádná charakterová vlastnost se z filmu vyčíst nedá. A tak je to se všemi postavami, jsou ploché, absolutně bez života. To se týká i bohů na Olympu. Asi by měli být hrozní, protože to o nich každý říká, jenže to tak nějak nejde poznat. Snad jen z vyjímkou Háda, ten je prostě zlý a tečka. A přitom by tu byla příležitost se s postavami trochu více seznámit. A to jako mezihra mezi akčními scénami. Jenže to by nesměly být veškeré dialogy o ničem a pořád dokola neopakovat to stejné. Jinak dějově je remake trošku odlišný a nemyslím si, že je to tak úplně ku prospěchu věci. Například z Kaliba se v podstatě stala vedlejší postava a stejně tak jeho zjev nepatří k nejpovedenějším. Dalo by se říct, že cca 70 minut je to i docela nuda. V závěrečné půlhodince se ale začne konečně dít něco zajímavého (souboje s Medúzou a Krakenem) a Souboj Titánů dokazuje, že umí i pobavit. Bohužel, na to aby spravil dojem z celého filmu to ale nestačí. ()

Slimakovec

Původní souboj jsem neviděl, tohle bych označil jako průměr. Na jednu stranu hezký potvory, graficky propracovaný do nejmenších detailů, na druhý straně scény s bohy, který díky třpytivosti a rozmazanosti působily spíš jako z venezuelský telenovely, než aby to navozovalo nadpozemskej dojem. Příběhem mi to chvílema připomínalo pána prstenů, z toho mi ovšem narozdíl od tohohle běhal mráz po zádech. ()

Ceberus

Bez srovnání s originálem to prostě nejde... Je pravda, že ten pohádkový bájný nádech originálu je prostě neduplikovatelný. Tohle je spíš akční blockbuster než legendární pohádka. A rozhodně je lépe to vidět v kině. Přesto však svému předchůdci imho vůbec nedělá ostudu. Nebo to řeknu z jiného úhlu pohledu - lépe to asi natočit ani nešlo. Potěšilo mě, že dialogy nebyly nijak vleklé a celý film tak měl velmi svižné tempo, žádné hluché místo. Jakožto akční blockbuster se film nepouštěl u postav do nějakých hlubokých studií, stačilo to akorát na rozlišení na ty dobré a zlé. Při vší úctě k Fiennesovi, toho Hádese mohli obsadit nějakým pořádným záporákem typu Oldman nebo Travolta. Perličkou je autor hudby, který je podepsán také pod mým oblíbeným seriálem Útěk z vězení. Mimochodem chcete-li akčnější a krvavější nakládačku obsahující antická božstva, můžete zkusit novější Válku bohů (od tvůrců filmu "300"). ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj