Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

Master19

Dokud jsem sledoval paralely s verzí 1981 bylo to na odpad. Pak jsem to ale opustil a užil si velkolepě pojatý plácanec bez větší várky děje a logiky. Dívat se na to dalo a ačkoliv si divák nemrava neužije prsa Andromedy o adrenalinové scény není nouze. ()

zdenny

Absolutně neosobní, film. Jeho natočení chápu jako velkou drzost a urážku původního filmu z roku 1981. Toto je přesně ukázka, kdy si někdo myslí, že co je novější, je automaticky lepší neb jsou použity nové technologie. Zde se jasně ukázalo, jak důležité je mít při výrobě filmu cit. Jak důležité je mít smysl pro krásu filmu. Tento film neměl žádnou atmosféru a ani napětí. Sam Worthington pro mě nikdy nebude špičkovým hercem. Dle mého soudu se tak nějak podivně veze na nějaké tajemné vlně úspěchu. Jeho postava ve filmu byla naprosto marná. Když pominu to, že se za pár dní naučil umění boje - dobře, je to polobůh, tak neodpustím to, že víceméně vše za něj zařídili ostatní - vždy někdo z jeho družiny. A korunu všemu nasadil ten divný džin. Takže se jen můžu těšit na letošní Velikonoce, abych dcerám mohl ukázat, jak má opravdová láska k filmu vypadat. Budou totiž dávat původní verzi. ()

Krosmen

Kdo se u filmu nezasmál, ať hodí kamenem..Nic neslyším. Pokud jste viděli původní verzi Souboje titánů a nyní tuhle, asi určitě oceníte starou dobrou klasiku, která do o pouhých 12 minut delší stopáže dokázala nadupat mnohem zajímavější a propracovaný příběh. Nový souboj se původní linie nedrží úplně, nicméně ji celkem okatě vykrádá. V průběhu si budete klást jednu zásadní otázku - Proč? Nechci tady moc odhalovat příběh, když už se s ním v Hollywoodu tak nadřeli. Shrnu to tak, že na efekty se koukat dá, nečekejte mnoho, nebudete zklamaní. Bohužel tolik proklamované souboje jsou zmatené nejen v první řadě kina, ale bohužel i v těch vyšších. Z hereckých výkonů, pokud lze tohoto spojení použít, mne zaujal Hádes..S poznámkou neberte to moc vážně, přeji příjemný zážitek ať už jste pán nebo kmán ()

Ichabod

Přesný opak toho co jsem si od filmu sliboval. Je to prostě uzoufaná měkota a nuda. Nelze nesrovnávat s herní sérií God of War jež jako jediná v současnosti hrdě a kvalitně šíří hloubku a pestrost antického řecka a s brutalitou nešetří a kde skoro každá postava skvěle pracuje se svými schopnostmi a má jasné motivy a ve výsledku vytváří nepřekonatelně lepší atmosféru jak tenhle suckfest od nuly jménem Leterrier. Nejen že zcela vykastroval a pro mne zabil Hulka, ale ještě se vyprasil do kina s tímhle videoklipem a nejtrapnějším 3D snad co lze vidět, kde několik záběrů absolutně není šito na míru 3D potřebám a z postav naopak dělá zakrslé chudáky. Nelze hodnotit víc, pokud film o třicet let mladší není schopen soupeřit s atmosférou předchůdce vybaveným jen papírovýma kulisama a gay-looking Perseusem. Leterrierova neúcta k látkám, které mu svěřují z něj dělá mnohem větší škodnou než kdy byl Uwe Boll. Moje obava že film Worthington zabije byla velmi optimistická a naivní, bohužel. Zahodit Bubo někam mezi haraburdí to je jak říct, že R2D2 je trapnej robot, to se prostě nedělá, zvlášť když jsem z filmového hlediska v plenách, dobrý scénář nepoznám a mám snad za úkol nastartovat sérii co potěší fandy originálu a přiláká třeba jejich potomky ke kvalitnímu fantasy. Leterrier si zaslouží titul nejvíc nenáviděný mamrd chodící po Zemi. ()

Ravi

Abych mohl nové zpracování hodnotit trochu objektivně, musím si ho ještě několikrát přehrát v hlavě a nejlépe zapomenout na staré zpracování Desmonda Davise. Podle mě se Leterrier totiž pustil zcela jinou cestou vyprávění "příběhu" a to tak, že na plátno sestříhal 106ti minutový trailer plný krátkých výživných scén, které napovídají o čem příběh je, avšak nevysvětlují jej a ani postavy v něm. V každé desetiminutovce jsem se nemohl zbavit pocitu, že bych potřeboval ještě pár vysvětlivek, ale žádné nepřišly a film utíkal dál. Efekty strhující, na premiéře 3D jsem ale pochytil pár much. Nevím proč, ale zdálo se mi, že okraje hlav a kulis se na plátně protahovaly donekonečna, což se mi např. u Avatara nestalo. Takže celkově vzato nedotažené efekty, zábava, ale to je asi tak všechno. Příběh se ztratil, jak už to někdy u Leterriera bývá. Na herecké výkony nebyl čas. Za sympaťáka chárona jsem byl rád, ale ... zklamaně dávám 45% = 2/5, víc nemůžu ()

Gerret

Je to vlastně trochu předělaný původní Souboj titánů z roku 1981. U tohoto novějšího je lepší určitě vizuální stránka, ale jinak příběh zůstal skoro stejný, tzn. některé postavy, i hlavní část příběhu "zabití medůzy a zkamenění Krakena". Každý z těch 2 filmů má něco do sebe. Teprve až další pokračování ukáže, jestli má série šanci dále uspět. Nejvíc se mi líbil Sam Worthington, který hrál nedávno v Avataru. Hodnocení 70%. ()

Bagr_007

Takže první letošní zklamání bychom měli a to rovnou kolosální. Podivný příběh, kde něco chytrého probleskává skutečně jen v kratičkých momentech (pokud už jste film viděli a nebo vám nevadí spoilery, tak si o tom jak byl změněn původní scénář a přetočen film můžete přečíst zde http://chud.com/articles/articles/23299/1/BY-ZEUS-THE-VERSION-OF-CLASH-OF-THE-TITANS-YOU-DIDN039T-SEE/Page1.html a nebo pokud nezvládáte angličtinu, tak v závěru tohoto článku http://www.moviezone.cz/clanek/16809-tema-dobry-spatny-a-rozstrihany/ ). Z přetáčení plyne řada problémů s motivacemi postav, například když Perseus letí, stejně jako v původním filmu, zachránit Andromedu a každý divák to vidí, se nám film snaží cpát, že chce jenom zabít Krakena, aby oslabil Háda. Konverze do 3D je přesně tak špatná jak se říká, prostě v nechutně drtivé většině případů akorát 2D placky v různých vzdálenostech a nebo jenom 2D. Jsem zvědavý, jestli bude konverze u Harryho Pottera taky takový podraz na diváky, kteří si připlácí. Někdo v takovémto okamžiku může prohlásit, že furt můžeme jít na 2D, tím ale neutečeme ostatním nedostatkům. Film neuvěřitelně postrádá velkolepost, která by alespoň zamatlala díru po chybějící atmosféře. Až příliš vtipně působí, jak se hlavní ženská hrdinka, ale i další postavy, zjevují, jako kdyby to v tom starověkém Řecku bylo všechno od sebe vzdáleno pár kroků. Dokonce i když jdou chlapci na výpravu, tak se neobtěžují si vzít koně. Akce rozhodně žádné terno není a navíc (nevím jestli to ve 2D není lepší) je občas pekelně nepřehledná. Zatímco Zack Snyder v 300 svými slow motiony cool záběry povyšoval na ultra cool, tak Leterrier s nimi vytvořil tak maximálně něco ultra divného. Takže snímek z roku 1981 má sice směšné triky, ale každý, kdo má mozek větší než je mince pro převozníka, u ní s radostí zůstane. 50% P.S. Andromeda byla v původním filmu daleko větší kočka. ()

Mr.Dogman

Originál jsem neviděl, ale chci ho shlédnout, a je dosti možné, že po něm půjde mé hodnocení dolů, ale takhle...Takhle je to naprosto perfektní. Nezaznamenal jsem žádné větší díry v ději, žádné trapné dialogy ani žádně větší nepřesnosti. Tahle jízda jede a nezastavuje. Nikde. A má perfektní výhled, na krásnou faunu (pokud se tomu tak dá říkat) i flóru (respektive výpravu). O adrenalin se na téhle dráze nemusíte bát, a pokud neznáte řeckou mytlogii? Nevadí, krátké a vkusné "flashbacky" vás pro základ zaučí. Dva mínusy tu ale jsou. A to, že si párkrát budete říkat - tuhle hudbu mi už někde pouštěli a tahle jízda by si zaloužila něco originálnějšího. A také Vás bude štvát to trapné 3D, které tady vůbec nemá co dělat. Enjoy your ride! ()

Warsheek

Řekňeme, že existuje skupina filmů, kterou nemá cenu vidět jinde než v kině. Souboj titánů do ní patří. Vizuální nářez, který vás zaměstná dost na to, abyste odpustili zbytek. Vyobrazení božstva a Olympu samotného jsem poprvé viděl přesně tak, jak jsem si jej vždy představoval. Díky tomu mi tenhle snímek uvízne v paměti. Bombastická podívaná, která upřednostňuje formu před obsahem. ()

blackJag

Černý Pegas, Zeus ve zbroji, krásná Gemma Artertonová v roli kněžky Íó... opravdu nebyl důvod netěšit se na remake filmové klasiky, kterou v 80 letech rozpohyboval legendární Ray Harryhausen (pocta v podobě zlaté sovy potěšila). A nemůžu říct, že bych byl vyloženě zklamaný. Akce je tu sice málo nápaditá a dost nahodilá, děj mohl být více dobrodružný a vztahy postav méně chladné, ale vizuální stránka filmu se mi líbila a v obsazení bych měnil jen málokoho (Polly Walkerová v roli Kassiopei stačila být trapná i během té půlminuty, která ji byla svěřena). Zásadní výtky budou zaslouženě padat na hlavu scénáristů (že dnes ještě někoho baví zanášet do filmů stydně patetické proslovy vážně nechápu), kteří se sice drželi původního filmu, jenž sám o sobě zacházel s mytologií dost (mírně řečeno) volně, ale navíc hodně vynechávají. To, co je pak nabídnuto navíc, nestojí za nic a jen vžene do mysli diváka otázky, o kolik mohl být film lepší, kdyby se do děje zapojilo více bohů (Poseidon Dannyho Hustona se prezentuje jednou větou) nebo se na plátně (nedej bože) odehrála nějaká erotická scéna... Jak jsem řekla na začátku, nebyl jsem úplně zklamaný, nenudil se, ale pocit z promarněného potenciálu mám. Hudba: Ramin Djawadi. 65% ()

J-o-k-e-r

Očekávání byla asi až moc vysoká. A mé hodnocení spíše nadnesené. Původní film patří mezi mé oblíbené, ta mytologie tam byla prostě cítit jinak. A s těmi předpotopními efekty film působil daleko...daleko lépe. Tady to moc nefungovalo. Bohové v čele s L. Neeseonem a nová a především důleitá postava Háda (R.Fiennes) byli výborní. On celkové i ten casting láká. Ovšem příběh dost pokulkává, působí to děsně zrychleně, zmateně, no a samozřejmě detaily jsou pozměněné. Stále de ale o slušnou akční podívanou s fajn efekty. Originál nepřekonán! ()

ghatos

Bylo nebylo, marxista Perseus se rozhodl ukazat, že i obyčejný řecký fousek může nakopat prdel uplně každému. Proč? Protože mu to politicky myslelo! Nejdůležitější postava není samotný polobožský proletář, ale je to....džin! Ano pouštní zguj s trhavinou v břuchu, superléčitelskými schopnostmi a moci ovládat štíry si uzmul největší kus slávy. Doufám, že těmto pouštním čarodějům bude věnován samostatný film. Černý letající koníček - NE! NE! NE! - tohle je debilita, která kazí vše. I na tomto detailu lze pozorovat celkové diletantsví. Zejména scénaristický humus, kdy dvě třetiny snímku trvá cesta k Medúze a finálové vyvrcholení trvá má 10 minut. Tam se odjebe Kraken, Hades i šílený prorok. Tohle absurdní dílo je zralé na jednu hvězdičku. Dám nakonec dvě a to z důvodů intervence. Ta přichází z Bruntálu. Argument je takový, že v současnosti jsou k vidění horší předražené sračky. Kdyby se měl Souboj titánů posuzovat podle měřítek dobrých filmů, byla by to sotva 1*, leč v současnosti je laťka hodně nízko, a proto se skřípěním zubů dávám dvě velmi slabé hvězdičky. PS: Vidět ochočené pojízdné štíry, které kormidlují zfetovaní džinové.... :) - něco tak vtipného jsem dlouho nezřel. 38%. ()

ABCD Marta

Bylo nebylo za devatero scénáři v jednom webovém království se uživatel ABCD Marta dozvěděl o tom, že se chystá remake úžasného Souboje titánů, a proto se rozhodl dne 18.12.2007 v 08:15 místního času napsat příspěvek v diskuzi již zmiňovaného remaku, aby vyjádřil svůj názor k tomuto statečnému počinu, tedy pokusu napodobit něco nenapodobitelného. Dne 18.11.2009 v 13:26 místního času v diskuzi svůj názor přeměnil na pocit, že ten počin nemůže dopadnout dobře, ale též přiznal, že se může mýlit...tedy jen do doby, než poprvé viděl trailer, jenž jasně ukázal, jak nový Souboj Titánů bude vypadat. A když pak dne 16.4.2010 tento snímek konečně měl možnost se svým bratrem spatřit, navíc ve 3D (což byl jeho první zážitek s 3D technologií), bylo mu těch 179 Kč za vstupenku docela líto...a to, protože nový Souboj Titánů svého staršího kolegu v ničem neohrozil, myšleno v žádném parametru. Sam Worthington není Perseus ale Superman, Liam Neeson jako Zeus nemá tu pravou autoritu, Hades Ralpha Fiennese zůstal daleko za očekáváním a Calibos ještě dál a Medusa nevypadá jako hrůzu nahánějící netvor, ale jako modelka s líbivým úsměvem. Film též oplývá nespočtem klišé, děj neudrží diváka v pozornosti, takže se lechce stane, že bude myšlenkami úplně jinde, a celé je to natočeno způsobem typickým dnešní době, kdy bez mainstreamu mraky peněz nevydělám. Plusy snímku jsou pak originální Kraken, velký počet akčních scén, svižné tempo snímku, krásné ženy a několik perfektně zvládnutých momentů. Průměrný blockbuster, nic víc (škoda) a nic míň (zaplať aspoň za to). ()

Scar

V kine to bol rozhodne vizuálny zážitok. Možno aj vďaka tomu, že som od filmu nič nečakal a teraz ho nechcem porovnávať s jeho predlohou. Starý film dal kinematografii mnoho a v tom ho nikto neprekoná, ale nový je vizuálne predsa len lepšie oblečený. ()

strelenaL

Jsem zklamaná a ani přes velmi dobrý herecký výběr mě film nudil. Nejlepší souboj titánu je prostě stará dobrá klasika z r.1981. Hodnotím jednou hvězdičkou za Ralpha Fiennese, mám pro family Fiennes slabost a myslím si že role Hadese mu seděla. ()

NoFiction

Jestli mám srovnávat s originálem, tak je to naprostá katastrofa. Pokud to budu brát jako sólo snímek, tak je to skutečně hodně podprůměrný film. Medúza a Cháron z těch jsem měl vždy respekt, tady jsem se musel opravdu a jen smát. ()

R1CH1E

Efekty dokonalé, akce skvěle odsejpá, ale příběh jsem jaksi ani nezaregistroval. A co je ještě horší, vůbec mě to netrápilo. Emoce by tento film nevyvolal ani u psychicky narušené osoby, natož tak u normálníího diváka. Co vás ale drží ve stavu bělosti při sledování je skvělá hudba. Hvězdu dávám za ni, druhou za toho pouštního Transformera, nebo co to kurva vlastně bylo a třetí dávám za povedené efekty. Jo a mimochodem.. Nebe, ve kterém žijí a vládnou bohové jsem is představoval jinak, než jako rybníček v Teletubbies. ()

headcrab

Naštěstí to nebylo tak hrozný, jak jsem se bál. Ano, je to plný klišé, je tam černej Pegas, je tam s centimetrovym sestřihem Sam Worthington, jehož xicht mi tam TAK neseděl....ale aspoň se tam něco děje a člověk se nenudí (narozdíl od posledně shlédnutých "Predators", což je milionkrát horší počin). Nehledě na to, že aji to CGI je povedený, což je u takovýchhle filmů důležitý, když už je to jejich hlavní tahák (NEviděno v 3D, naštěstí)....A Liam Neeson.....LIAM FUCKIN` NEESON! ()

toyrider

Žádný spád, žádné emoce, ani ty vizuální efekty mě nezvedly ze židle. Přitom je to téma s takovým potenciálem. Ale tenhle film mi přišel spíš jako loutkové divadlo. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj