Alica v krajine zázrakov

• Česko Alenka v říši divů (viac)

Spadnite do zajačej nory a zažite fantastické dobrodružstvo s Alicou! Toto je nová nápaditá verzia tej najobľúbenejšej rozprávky. Alica (Mia Wasikowska) má 19 rokov a vracia sa do čarovného sveta, aby objavila svoj skutočný osud. Táto Krajina zázrakov sa nepodobá na nič, čo ste kedy videli. Neobyčajné postavy, ktoré milujete, ožívajú v bohatšej a farebnejšej podobe. Sú tu Klobúčnik (Johnny Depp), Biela kráľovná (Anne Hathaway), Červená kráľovná (Helena Bonham Carter), Biely zajac a ďalší! (Disney+)

kvasiva

Alenka byla jeden z mála filmů, na které jsem se fakt těšil, byl jsem hodně zvědavý ... A výsledek ? Mě se to líbilo. Víc netřeba - 4* ()

Dannysek4U

Nakonec dobry. Ale ta roztristenost, jestli se urvat z retezu, anebo zachovat konvence, ta je straslive zretelna. O to vic pak z duvodu, ze se nakonec nechal semlit. Jakym zpusobem dodrbal knihy, boli o neco min. ()

Juto

Príbeh je, samozrejme jednoduchý ale som rád že, Alica je už dospelá. Trošku to pomáha príbehu,ale je to celé bizarné. 4/10 ()

c.tucker

V českém znění: Marika Šoposká - Mia Wasikowska (Alenka), Saša Rašilov - Johnny Depp (Kloboučník), Tatiana Vilhelmová - Helena Bonham Carter (Srdcová královna Iracebeth), Lenka Vlasáková - Anne Hathaway (Bílá královna Mirana), Jan Vlasák - Stephen Fry (Kocour Šklíba), Pavel Kříž - Crispin Glover (Srdcový spodek Ilosovic Stayne), Taťjana Medvecká - Barbara Windsor (Plšice), Jiří Bartoška - Alan Rickman (Houseňák Absolem), Radek Kuchař - Matt Lucas (Tydlidýn a Tydlidum), Otakar Brousek ml. - Michael Sheen (Bílý Králík), Jan Přeučil - Christopher Lee (Tlachapoud), Pavel Šrom - Timothy Spall (Ohař Bayard), Jan Skopeček - Michael Gough (Blboun), Petr Rychlý - Paul Whitehouse (Zajíc Březňák), Jana Drbohlavová - Geraldine James (Lady Ascotová), Jan Dolanský - John Hopkins (Lowell), Jaroslava Obermaierová - Frances de la Tour (Tetička Imogene) +++ Tak první co na mě zapůsobilo byl úžasný dabing, který jsem obdivoval v průběhu celého film, následně jsem zjiztil, že se ho chopil Vojta Kotek, kterému se už výborně povedl dabing Vzhůru do oblak, tak doufám, že v tom bude takto pokračovat. No nic, vrátím se k filmu. Jelikož znám předlohu jen tak zbězně z otkazů a erotického filmu, tak nemám s čím srovnávat a v tomto případě se mi to líbilo, je to stále uchvatnej rukopis Tima po vizuální stránce, ale dějově to je rutina. Herci a masky jsou skvělé, ale mohlo by tam být trochu méně toho digitálu, někdy to škodilo, ale většinou to bylo ku prospěchu. [Viděno ve 3D] ()

ewi

Narozdil od Karlika me tento film i bavil (hlavne se v nem tolik nezpivalo!) ale co Burton udelal z puvodni predlohy? Vmestnal postavy do skatulek hodny/zly (navic v kategorii zly zbyly jenom 3 postavy...) vsechno napasoval na ten nejjednodussi mozny pribeh, pridal spoustu cukru a potravinarskeho barviva a vyslal do obehu pro poteseni davu... ne, neni to ten napady a morbiditou hyrici Burton, ale...nektere postavy byly stejne uzasne - treba tydlidyn s tydlidukem...a libilo se mi propojeni "alenky z rise snu" a "alenky za zrcadlem" ... a herci byli take skveli ()

DominikV

Když jsem slyšel poprvé, že se Burton chystá natočit dnes již klasiku od Lewise Carrolla, docela jsem se zděsil. Jak čas plynul, těšil jsem se na film čím dál víc a vrcholem všeho bylo obsazení Johnnyho Deppa do role Kloboučníka. Ale i tak jsem si před pokladnou kina říkal, jestli to nebudou vyhozené peníze a teď, když píši tyto řádky, si říkám, že bych ty prachy do toho vrazil klidně znovu. Digitální triky a fantasticé zpracování Podzemní říše mě zaujali natolik, že jsem nachvíli zapomněl na na rostlinou vegetaci v Avataru ( asi Alenka Avatar v tomto směru nepřekonala, ovšem stopro byla na stejné úrovni). Burton zvládl vše jako pravý profík a to platí i při výběru herců. Deppa nemá cenu komentovat, Anne Hathaway byla správně praštěná a docela jsem se divil, jak mi byla ústřední hrdinka v podání Mii Wasikowké sympatická ( mou favoritkou pro tuto roli byla Amanda Seyfried). Jediné dva nedostatky, které bych vytknul, jsou Helena Bonham Carter, která se mi nezdála dost krutá a hlavně jsem se těšil, jakou animaci si Burton vymyslí k úvodním titulkům (jak je u něj známo), jenže žádné úvodní titulky nebyly. Ale to jsou jen detaily. V kině jsem se bavil skvěle a rád tento film uvidím znovu a znovu... ()

Davosh

Pro menší děti moc depresivní a celkově nesrozumitelné, pro starší zase až moc pohádkové. Především je to ale na Burtona velká slabota. Chvilama sice lze poznat jeho rukopis, ale celkově jde vidět, že je to film vytvořený pro peníze, aby mohl příště zase natočit "svůj" film. Depp předvádí míchanec Sparrowa s Wonkou a poprvé během několika let mě napadlo, že by už vážně potřeboval pořádný film, kde nebude hrát x-tou variaci pořád té samé pošahané postavy. Na 3* to nakonec vytáhla opět skvělá Elfmanova hudba, povedené finále (dokud nezačal Depp tančit - wtf?), Mia v roli Alenky, která zahrála postavu opravdu pěkně, a hlavně jsem se přes všechna negativa celou dobu nenudil. Jen doufám, že si Tim ošahal vše kolem kompletní tvorby pomocí počítáčů, že mu to alespoň na pár let stačilo a teď se vrátí zase ke svým klasicky točeným výtvorům! P.S. Kdybych si mohl vybrat znovu, určitě bych zašel na titulkovanou 2D verzi. Dabing je totiž docela peklo (hlavně oproti originálním hlasům) a 3D mě tentokrát vůbec nenadchlo. ()

Riley

Hezké, hezké, hezké, vlastně průměrný film obohacený 3D efekty a pěknými barvičkami, jehož kouzlo zase rychle vyprchá. A teď si tak říkám, kde je ten Burton, já ho v tom vůbec neviděla? Asi jsem taky čekala víc. 3 a půl. Ale chci Alenky šaty! :) ()

blitzer

Pestrobarevná přiblblá fantasmagórie, kde všechny škaredý a nesympatický postavy mluvěj jak zfetovaný. Samozřejmě, že fantasmagórie je to, co od Burtona očekáváme a co na něm máme rádi, v tomhle případě mi to ale vůbec nesedlo. Co je ovšem nejhoší, je nebetyčná nuda, která provází film od první do poslední minuty. 1* dávám za zakuklenýho Rickmana. ()

campix

Čekal jsem naprostý úlet od Tima Burtona, ale toho jsem se moc nedočkal ( například se mi daleko více líbila Mrtvá nevěsta). Johnny Depp je až nechutně moc ošklivě animovaný a Helen Bonham Cartrové tam mohlo být více. Přesto vše je to překrásná podívaná, která vám na 108 minut vleze kompletně pod kůži. Avšak jsem lehce zklamán, od Tima jsem čekal daleko víc. ()

Ice123

V HD na úhlopříčce 107cm nádherná podívaná ;) Krásné zpracování Alenky dle Tima Burtona, v pojetí napínavé pohádky... Pokud od toho očekáváte něco více nežli pohádku, tak se nekoukejte, jelikož film více nenabízí. A kdyby do zlé královny nebyla dosazena Helena Bonham Carter, tak bych přemýšlel jen o 3*, ale jelikož svojí roli zahrála skvěle tak jsem nepotřeboval dlouhé rozhodování pro 4* ;) Sklamáním pro mne byl spíše výkon Johnnyho Deppa, myslím že měl na mnohem víc než předvedl.... ()

Šimpy

Škoda, není to dokonalé, ale to kniha také není. Přesto je to Burton a je to Elfman, i když už se sám dost vykrádá. Ale poetiku a kouzlo i vizuální film má. Hlavní hrdinka je obsazena excelentně, je sympatická, roli zvládá a v brnění ji to fakt sluší. H.B. Carter konečně má roli, v které je dobrá, snad proto, že v ní není, co hrát a stačí rychle a nahlas vykřikovat jednu větu, což je ovšem vtipné. Za zmínku samozřejmě stojí herci ve vedlejších rolích, či pouze v rolích mluvených....Alan Rickman či Christopher Lee. Anne Hathaway je správně afektovaná, jen mi moc nesedí její barevné ztvárnění, ty rudé rty působí dost rušivě...ale Burtonovi, co jeho jest. No a na závěr, velmi milé překvapení v podobě interpretky titulní písně. Avril Lavigne bych nečekal u Burtonova filmu. Za mě čisté 4*. ()

emo

Vizuálne úchvatná avšak obsahovo prázdna psychedelická rozprávka pre dospelých od majstra Tima. Johny Depp je opäť raz skvelý. ()

Saraswati

Hm, pekné... Ale kde v pekle je Alica??? Je možné, že sa stratila vo víre úžasne prepracovaných kostýmov a nekonečných farieb Burtonovho Wonderlandu. Tento chlap mal kedysi čaro. Bohužiaľ, stratil ho. Už viac nevdychuje filmom tú fantastickú bizarnosť ako kedysi. Je veľkolepý, je drahý, je umelý, je prázdny. Toto mala byť Alica v krajine zázrakov? A kde zostali zázraky? Kde zostala Alica? Kde je tá znepokojivá kafkovská atmosféra, kde je tá novátorská logika? Ako farebné nič s úžasnými vlasmi Johnnyho Deppa a zaujímavo neurotickou Červenou kráľovnou to obstojí. Ako adaptácia legendárnej Alice to však vháňa slzy do očí. ()

mortak

Sigmunde Freude, mám tady pro vás případ. Teenagerka Alice musí poprvé v životě volit sama, a tak utíká do svého dětského snového světa a musí tu vybojovat bitvu se svým "superego" - tím, co po ní požaduje společnost a nalézt tu pravou Alici (učebnice Vývojové psychologie, kapitola Adolescence, hledání své role v životě). Vlastně jde o docela solidní překlopení Carollovy knihy, která vychází z logických paradoxů (neboť autor byl matematik), do světa psychoanalýzy. Alice neumí pojmenovat ty vnitřní zákoutí memoria, a tak si vypomáhá pokroucenými jmény a dětskými symboly. A koho v tomto světě ztělesňuje Depp, je snad všem jasné. Bohužel disneyovští manažeři mají moderní teenagerky podchycené, a tak závěrečná čtvrhodina je nechutná svým vnucováním se určité cílové skupině a sráží celý film na kolena. Burtone, opravdu ti ty peníze dokažou nahradit ustřižená křídla? Natočíš někdy film o tom, jak umělec podlehl ďáblovi - pardon Disneymu? ()

forsythia

Kolik těch Alenek vlastně máme? Lewis Carol měl svou, já mám tu svou, no a Tim Burton má taky tu svou. A teď která z nich je ta Alenka? Inu asi každá. Tahle má kouzlo obrazu, skvěle zahrané postavy, dramatičnost a no dobře, děj má strašně jednoduchou linii, na to nepotřebujete žádnou představivost. A to je asi tak to poslední, co bych v tomto případě očekávala. A na tu moji Alenku mi stejně nikdo nešáhne. ()

WolfR

Příběh Alenky v CGI a s Burtonovskými prvky, i když je to stále náš Tim? Ono je to vlastně docela komerční ohyzdnost, ale pobaví, 3 hvězdy. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (viac)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Alenka v říši divů, Mocný vládce Oz, Zloba - královna černé magie... co hraná disneyovská pohádka, to obrovský hit, není tedy divu, že tenhle trend pokračuje. Už v březnu dorazí Popelka od Kennetha… (viac)

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (viac)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává

14.06.2014

Geniální vědec Kapitán Nemo, známý z románů Julese Vernea, se v kinech naposledy objevil před 11 lety. U nás natáčená Liga výjimečných ale nebyla přijata zrovna kladně a mimo jiné ukončila hereckou… (viac)