Alica v Krajine za zrkadlom

• Česko Alenka v říši divů: Za zrcadlem (viac)

Alica Kingsleigh strávila posledné roky v stopách svojho otca a na palube svojej vlastnej lode brázdila oceány. Po svojom návrate do Londýna objaví čarovné zrkadlo, ktoré jej umožní vrátiť sa do fantastickej Krajiny zázrakov. Tam opäť stretáva svojich priateľov, Bieleho králika, Absolema, kocúra a ďalších. Zistí však, že pomoc potrebuje uletený Klobučník. Prišiel totiž o svoju rodinu. A tak biela kráľovná Mirana vyšle Alicu získať Chronosféru, kovovú guľu v srdci Veľkých hodín, ktoré ovládajú všetok čas. Cestou do minulosti sa Alica stretáva so svojimi známymi i neznámymi v rôznych obdobiach jej života. Čaká ju nebezpečná cesta, počas ktorej musí zachrániť uleteného priateľa Klobučníka skôr, než vyprší všetok čas. (Saturn)

MM_Ramone

Tim Burton je jedinečne svojsky kreatívny filmár, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou môjho rebríčka najobľúbenejších režisérov. V roku 2010 natočil snímok "Alica v krajine zázrakov". Bol som sa naň pozrieť v kine, videl som ho na veľkom plátne a predovšetkým vďaka tomu som ho ohodnotil štyrmi hviezdičkami. Inak zvyknem pri diskusii o ňom tvrdiť, že sa jedná o jeden z najnepodarenejších Burtonových snímkov. Nehovorím, že to bolo úplne špatné, ale mám dojem, že pri jeho vzniku na Tima Burtona producenti až moc tlačili a utlmovali jeho prirodzenú režisérsku víziu. Keď som sa teda dopočul o voľnom pokračovaní s názvom "Alica v krajine za zrkadlom", tak som sa do neho zrovna moc nehrnul. Ale priznám sa, že som bol zvedavý akým smerom sa to bude uberať pod taktovkou omnoho servílnejšieho režiséra Jamesa Bobina. Takže som si tento titul predsa len pozrel. Celé sa mi to zdalo len ako drahý, pestrofarebný, nablískaný gýč. *** ()

applause

Ze začátku se mi to moc nelíbilo, přišlo mi to spíš pro děti, ale nakonec se mi to líbilo, jak to bylo všechno propojené a zapadalo do sebe. Děti si z toho mohou vzít, že nemají lhát a krást, protože vždycky se na to přijde a oni na to doplatí. Hlavně mají být sami sebou. Myslím, že je to skvělá podívaná pro malé i velké. Mně to přišlo dojemné, že jsem u toho i brečela :D. Za mě plný počet bodů. ♥ ()

SeBig

Tak Alenka a její přátelé mě opět zase pěkně srali. Já nevim na co si tenhle film hraje, ale je to fakt bídná bída. Spoiler: jestli jsem to dobře pochopil, tak za všechno celý to divadlo co se za ty dva pro mě těžce stravitelné díly dělo může ta debilní bílá královna, která není schopná přiznat svou chybu? Tak to at jde doprdele. Všichni hl. hrdinové (kromě kloboučníka) mě srali svojí demencí.. zde jsem fandil červený královně leč je to taky pěkná píča. ()

vydumnica

"The only way to achieve the impossible is to believe it is possible." Nikdy by som si nebola pomyslela, že udelím pokračovaniu Alice v Krajine Zázrakov také vysoké hodnotenie. Dovolím si tvrdiť, že ide o jednu z najlepších hraných disneyoviek. Pre mňa je práve Alice in Wonderland: Through the Looking Glass najlepší film o Alici, páčilo sa mi to ešte oveľa viac ako jednotka. Všetko, čo mi tam chýbalo, dostala som tu a ešte viac. Krásny príbeh a veľmi zaujímavé spracovanie. Nad moje očakávanie!!! 4 a pol*. ()

juta

Je to překvapivé i pro mě, ale nemůžu jít v žádném případě pod pět hvězdiček, protože tohle pokračování mě opravdu překvapilo a můžu s klidným svědomím říct, že je stejně kvalitní a buňkyničící jako první Alenka od Burtona. Líbily se mi hrátky s časem a jak všechny efekty byly udělané do posledního detailu a je vidět, že i pověření lidé si dali práci s tím, aby byl příběh poutavý a zajimavý. Klobouk dolů. ()

• Stráže Červenej kráľovnej (Helena Bonham Carter) sú vytvorené podľa vzoru umelca Guiseppeho Arcimbolda (1527-1595). Tento taliansky maliar je najviac známy pre jeho portréty hláv vyrobených výlučne z objektov ako sú ovocie, zelenina, kvety, ryby a knihy. (Astonko)
  • Ako prví potvrdili účasť Johnny Depp a Mia Wasikowska. (kacer4)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (viac)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává

14.06.2014

Geniální vědec Kapitán Nemo, známý z románů Julese Vernea, se v kinech naposledy objevil před 11 lety. U nás natáčená Liga výjimečných ale nebyla přijata zrovna kladně a mimo jiné ukončila hereckou… (viac)