Malá Alica má vystupovať pred hosťami jej rodičov pri popoludňajšom čaji. Aby sa tomu vyhla, odíde z domu. Cez králičiu noru sa dostane do rozprávkovej krajiny. Spočiatku sa tu všetkému čuduje, no postupne sa v rozprávkovej krajine cíti ako doma. Spriatelí sa s jej obyvateľmi - s mačkou Škľabkou, Bielym králikom, Klobučníkom či majorom Húseničiarom. Veľa sa od nich naučí, prežije medzi nimi neopakovateľné príhody a dobrodružstvá a keď sa nakoniec vráti späť domov, ochotne zaspieva hosťom pieseň. Lenže inú, ako mala spievať na začiatku... (oficiálny text distribútora)

Jeer

Příběh o holčičce, která propadne jámou do podivného světa plného bláznivých postaviček, světa, kde neplatí žádná pravidla a žádná logika. Chápu, že se někomu nemusí líbit, občas je až nervydrásající :-) Jinak se jedná o celkem pěkné a věrné zpracování Alenky v říši divů. Takhle nějak jsem si ten příběh představovala, když jsem čítávala knížku. ()

Shit

Strašná nuda a nepomůžou tomu ani známý herci jako Goldberg nebo Coltrane. Celý to je takový pomalý, nezáživný a ještě aby toho nebylo málo tak to má dvě a půl hodiny, který nějak uplynuly a nic to ve mě nezanechalo, ani to, že by to byla nějaká sračka nebo že by to bylo dobrý, prostě dvě a půl hodiny v prdeli, bez jakýhokoliv zážitku. Doufám že už to nikdy dávat nebudou je to akorát ztráta času ()

fabecc1222 odpad!

Bohužel, nedokoukáno...Snažil jsem, ale vážně to nešlo a někde na konci druhé třetiny jsem to definitivně položil. Dvě věci, co mě neskutečně iritovaly a kvůli kterým to fakt nešlo: V první řadě naprosto příšerný vizuál, který mi navozoval permanentní depresivní atmosféru a celý působil extrémně lacině a nevkusně. S tim souvisí i druhá věc, kterou z mého pohledu byla až amatérská scénografie, kdy opět, scény působili, že na postavení všech měli tak pět doláčů a samotné jejich provedení mi přišlo na hranici zvláštní školy. Když se pak k tomu přidalo všudypřítomné přepálené pitvoření, a to i od známějších jmen, které měli zřejmě lákat dospělejší publikum, tak už to bylo za hranicí únosnosti. ()

Lima

Knižní předlohu jsem nečetl (z filmových zpracování znám pouze kouzelné Švankmajerovo ´Něco z alenky´), takže nevím, do jaké míry se jí tvůrci drželi, ale některé scény dělají z tohoto filmu obstojně koukatelnou záležitost. Vzhledem k menšímu rozpočtu občas ucházející triky a masky, vypíchl bych skvěle namaskovaného Martina Shorta s digitálně upraveným krátkým tělíčkem a šklebící se kočku s tváří Whoopi Goldberg. Na televizní film celkem obstojný průměr. ()

Stanislaus

Alenka v říši divů patří mezi povedenější hallmarkovské projekty, byť by se dalo mnohé vytýkat, ale i přesto si drží nějakou úroveň. Toto zpracování dokáže na první pohled zaujmout zejména dobře vybranými hereckými hvězdami, které se ve filmu sice většinou jen mihly v podobě cameí, ale i tak mě potěšily - nejvíce jsem byl spokojený s výkonem Elizabeth Spriggs, Martina Shorta, Gena Wildera a (jako vždy) Mirandy Richardson. Rovněž Tina Majorino se hlavní role ujala velice dobře a jako mnozí, tak i já oceňuji Whoopi Goldberg v roli Šklíby. Vlastně mi ani moc nevadilo, že byly ve filmu viditelné TV efekty, jelikož to pak celé působilo více hravě až potrhle, což jen podtrhovalo úžasně šílenou Říši divů, plnou různých bizarních a bláznivých postaviček, které stále křičí, padají, spí, pijí čaj, sekají hlavy atd. Ve výsledku jde o celkem slušnou adaptaci, jež dokáže oslovit i dnes, zejména díky hercům, výpravě a chytlavým písničkám. ()

• Asymetrický kostým zajíce vyděsil Tina Majorino (Alenka), což považoval režisér Nick Willing za úspěch, protože chtěl, aby králík vzbuzoval hrůzu. (HappySmile)
  • Většina postaviček z Říše divů vystupuje v rámcovém příběhu jako hosté na dýchánku u Alenčiných (Tina Majorino) rodičů. Toto dvojí obsazení mělo posílit hranici mezi Alenčiným reálným a snovým světem, a rovněž šlo o poctu Lewisu Carrolovi, jehož knižní postavy měly základ v kruhu jeho skutečných známých. (Stanislaus)
  • Hlava Martina Shorta byla digitálně 3x zvětšena, aby se více podobala šílenému kloboučníkovi z Tannilových ilustrací. (HappySmile)

Návrat do Země-Nezemě

Návrat do Země-Nezemě

06.09.2010

Britský scenárista a režisér Nick Willing je uznávaným televizním veteránem. U nás jsme od něj viděli minisérie Alenka v říši divů či Iásón a Argonauti, mnohem vstřícněji ale byly přijaty jeho… (viac)