Alica v krajine zázrakov

• Česko Alenka v říši divů (viac)

Spadnite do zajačej nory a zažite fantastické dobrodružstvo s Alicou! Toto je nová nápaditá verzia tej najobľúbenejšej rozprávky. Alica (Mia Wasikowska) má 19 rokov a vracia sa do čarovného sveta, aby objavila svoj skutočný osud. Táto Krajina zázrakov sa nepodobá na nič, čo ste kedy videli. Neobyčajné postavy, ktoré milujete, ožívajú v bohatšej a farebnejšej podobe. Sú tu Klobúčnik (Johnny Depp), Biela kráľovná (Anne Hathaway), Červená kráľovná (Helena Bonham Carter), Biely zajac a ďalší! (Disney+)

KajusaK

Krásná a zajímavá pohádka nového druhu.Herecký výběr byl pefektní, výkony taktéž.Deppův tanec na konci byl úžasný :)) .. Tenhle film je zkrátka super ..!! :)) 5* ()

animaxis

Po nějaké době jsem se znovu podíval na Alenku Tima Burtona a zase musím upravit svůj komentář. Představivost a tvůrčí umění Tima Burtona a fantasie Lewise Carolla mě nepřestává udivovat. Rozhodně si v blízké době musím přečíst Alenku v říši divů, ale ted' k filmu. Už v prvních chvílích je jasné, že vizuálně bude snímek hodně zvláštní. Pro někoho to bude pěkně zvláštní a pro někoho ne. Mě ale vizuální stránka filmu rozhodně zaujala a líbila se mi. Co se týče děje, tak mi taky přišel moc dobrý a hezky ladil s vizuálem. Postava Alenky mě hned zaujala svojí představivostí, která neměla konce. Taky mi přišlo dobré její odhalování, že i když je Říše divů v její hlavě, může být skutečnější než se zdá. I ostatní postavy byly skvělé a tím myslím opravdu všechny. V tomto filmu podle mě ani tolik nezáleží na tom, jestli má někdo hlavní a někdo vedlejší roli. Tady mi přišlo jakoby měl každý svým způsobem hlavní roli, protože každá postava do děje většinou přispěla svými vlastnostmi nebo čímkoliv jiným. Hudba ve filmu je nádherná a do Říše divů perfektně pasuje. K filmu bych toho ještě měl spoustu, ale to by už bylo na dlouho. Nakonec řeknu, že Alice in Wonderland je jeden z nejlepší filmů Tima Burtona. Podle mě natočil samé dobré filmy, ale tenhle patří k jeho klenotům. Z tohoto filmu mám vždycky přijemný pocit, tak snad mi nějakou dobu ještě vydrží. ()

majo25

Popravde, rozprávku Alica v krajine zázrakov nemusím, je to skôr "rozprávková podivnosť" pre Američanov. Táto verzia síce rovnako nijako extra neupútala, na druhej strane neurazila. Teda neurazila detské osadenstvo, pre ktoré je tento snímok prioritne určený. Čakal som však viac, aj po stránke animácie, aj po stránke dobrodružnej. Hodnotenie: 55% ()

dr.fish

No tak se teenageři konečně dočkali a Tim Burton jim natočil Alenku. Pro nás starce zbyly obrázky a docela hezky vytvořené postavičky. Zbytek je bohužel zcela sterilní jako většina Burtonových filmů, on holt dává dúraz na efekt a moc mu to pak neodsejpá. Závěrečný taneček a píseň do titulků mne fakt vyděsila. Jelikož se ale jedná o klasiku, do filmu se nepodařilo protlačit černochy se zlatými řetězy, i když by to mládež určitě rozjuchalo. Taže zatím jen nejstupidnější radiopopík, co existuje, aby si děcka mohly hned hitovku stáhnout do mobilů. No tak jsem Alenkou začal a asi i skončil na 60%. ()

bartias

Vizuálně nádherná podívaná je příliš plachá a i ve 3D formátu plochá. Mia Wasikowska je sice jako Alenka okouzlující, Johnny Depp prostě nemůže zklamat a říše za zrcadlem je plná divů. Chybí v ní ale ta typicky burtonovská hravost a hlavně poetika. Na čítankově prostém a disneyovsky přímočarém příběhu je vidět, že Burtona cosi tlačilo. Možná ani ne tak studio Disney jako spíš sám čas. Technologii motion-capture totiž ve své kariéře využil vůbec poprvé. ()

SoolenJV

Cesta do světa nekonečné fantazie podle knihy jistého matematika. A je to právě svět, pro který stojí za to film vidět - barvitý, barevný, nápaditý. Jen se v něm trochu ztratil stylový pojem Tim Burton a zaplavil nás nekončící řadou sice pěkných, ale až zbytečně 3D výjevů, z nichž velká část je čistě "pro efekt". Pokud by Burton točil po svém, bez 3D a více postaru, byl by to skvělý film. ()

czejny

Není to poprvé, co Tim Burton zfilmoval pohádku. A není to poprvé, co se mu povedlo vytvořit jí tak nějak po svém. Skvělé prostředí Podzemního světa, pěkně charakterově propracovaná Alenka (aka Mia Wasikowska), skvělá hudba Dannyho Elfmana. Ovšem nejen na ní je vidět, jak film dostal poněkud komerčnější obleček. Až na pár výjimek zde nenajdeme moc morbidních a nechutných scén, jak bychom u Burtona očekávali. Ale v těchto začátcích 3D filmů nemůžeme čekat, že přijde Burton a natočí něco, na co budou chodit pouze jeho skalní příznivci. Stejně jako Avatar jde především o podívanou určenou širšímu publiku. Co do technologického zpracování - na stejné úrovni (ale mnohdy i výš) jako Avatar. Podzemní svět Tima Burtona je hravý a to mě baví. ()

Noviik

Alenka v říši divů není typický Tim Burton. Jestli jdete jen na něj, tak budete zklamaní. Není to ani typická pohádková Alenka. Je to ale však velmi zdrařilá pohádka a hlavně skvělá zábava zejména u scén se skvělou Helenou Bonham Carterovou, která byla z hereckého ansámblu nejlepší. Depp opět nezklamal, ale asi jsem čekal, že bude trochu víc šílený. Celkově mě mrzí, že ve filmu nebyla typická Burtonova atmosféra, ale na druhou stranu se mi líbili pasáže, u kterých bych to nečekal. Závěrečné titulky pak byly taktéž velmi dobré. Takže spíše pozitivní zážitek podpořený v trochu zbytečném 3D (imax). ()

kopfa

Zábavný, ale nepodnětný a sterilní hřebík do rakve všech imaginativců na volné noze. Fakt, že Burton uvízl v atributech svého stylu už mnohem dřív je dnes už téma sotva na hospodskou diskuzi. Takže si nemyslím, že Burton zblbnul z Disneyho, ale sám ze sebe a naučil se aplikovat svůj kdysi svébytný svět na míru zakázce, což znamená jedině "la petit mort". ()

E=mc2

dosť slabé popravde. Typický duch Burtona je cítiť iba niekedy. V podstate sa tam nič nedeje. Mohlo to byť dramatickejšie. No nič Time..Pár dobrých úvodných scén a niektoré vtipné postavičky. Ale ten nechutný trend 3D ktorý nastupuje..no mám strach. Škoda že to bolo celé s digitálnymi efektami. Burton predsa len zvykol používať ateliér.. ()

Radiq

No tak jako nevim, nebylo to nic až tak zvláštního. Jindy extra nápaditej Burton je jako vždy opět nápaditej, akorát tomu něco chybí. Nevim, jestli to tak beru proto, že nemusim americký pohádky typu Alenka v říši, Čaroděj ze země a fazolovej stonek do nebe. Taky některé triky nemají tu potřebnou kvalitu (řek bych, že ve 3D se to ztratí, ale ve 2D ne). Ale jako nestěžuju si, že. Taky to mohlo byt děsně pičovský a dementně vyloženě zaměřený jenom na děcka. A mimochodem - taky vám Mia Wasikowska připomíná Gwyneth Paltrow? ()

Safenat

Ze začátku se zdálo, že se celý film utopí v příliš fantaskních obrazech, ale posléze se to poměrně hezky rozjelo. Alenka sice ve druhé půli připomíná spíše Pána Prstenů, ale to vlastně není na škodu, vždyť doslovných přepisů Carrollovy Alenky bylo již dostatek. ()

sir-dave

Ze vzpomínek mám Alenku zafixovanou jako barevnou pohádku překypující veselými barvami. Roztomilé zvířátka, masky, fantasy.. V novém zpracování mi Burton sice naservíroval zábavný svět plný digitalizovaných zážitků ale příběhem mi moc nesedl, nehledě na mírně pesimistický svět. Mia Wasikowska jako Alenka skvělá! ()

vesper001

Kdo by odolal Johnnymu a jeho další šílené kreaci! Nebo spíš kreatuře. V kombinaci s Timem Burtonem je předem jasné, že ať už je příběh jakýkoli, ať je hraný nebo kreslený, bude to místy zábavné, místy temné, hravé, propracované, nepředvídatelné a zcela originální. Alenka v tomto ohledu nezklamala. Alespoň mě ne. ()

mr.filo

I když už nepatřím mezi *náctileté, přesto tato pohádka dokáže okouzlit... a nebo právě proto si vizuální slast dokážu užít, aniž by mě trápili osudy postaviček. ()

Sabrewulf

Kdo vybíral tak nehezkou Alenku? Chvílemi vypadala jak chlap, fuj! A vůbec jsem nepochopil ten psychopatický výraz Deppa, když se snažil probodnout záporáka. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (viac)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Alenka v říši divů, Mocný vládce Oz, Zloba - královna černé magie... co hraná disneyovská pohádka, to obrovský hit, není tedy divu, že tenhle trend pokračuje. Už v březnu dorazí Popelka od Kennetha… (viac)

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (viac)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává

14.06.2014

Geniální vědec Kapitán Nemo, známý z románů Julese Vernea, se v kinech naposledy objevil před 11 lety. U nás natáčená Liga výjimečných ale nebyla přijata zrovna kladně a mimo jiné ukončila hereckou… (viac)