Alica v krajine zázrakov

• Česko Alenka v říši divů (viac)

Spadnite do zajačej nory a zažite fantastické dobrodružstvo s Alicou! Toto je nová nápaditá verzia tej najobľúbenejšej rozprávky. Alica (Mia Wasikowska) má 19 rokov a vracia sa do čarovného sveta, aby objavila svoj skutočný osud. Táto Krajina zázrakov sa nepodobá na nič, čo ste kedy videli. Neobyčajné postavy, ktoré milujete, ožívajú v bohatšej a farebnejšej podobe. Sú tu Klobúčnik (Johnny Depp), Biela kráľovná (Anne Hathaway), Červená kráľovná (Helena Bonham Carter), Biely zajac a ďalší! (Disney+)

Aljak

Neviem, či mám alergiu na Burtona alebo čo, no doteraz ma ani jeden nejako nezaujal. Trochu som dúfal, že to zmení slávny príbeh o Alici v krajine zázrakov, ale akosi som sa mýlil. Po vizuálnej stránke to bola naozaj paráda a vynikajúco zvládnuté prevedenie postáv a tých rozprávkových scenérii - ale to bolo asi jediné, čo ma tak výraznejšie očarilo. Inak mi celý príbeh prišiel úplne nevýrazný a také mi to prišlo ťažkopádne celé. Radšej zostanem pri tradičnej animovanej verzii, na ktoré mám oveľa krajšie spomienky z detstva. Toto mi proste nezapasovalo, ale že takmer vôbec. Ale treba uznať, že snaha bola. ()

Wiikii

Jo, šklíba byl zajímavá postava. U ostatních to trochu vázlo, ale to i díky tomu mírně nepovedenému zpracování. Což nemyslím masky, ty se povedly. .. Ale Faunův labyrint se mě líbil o něco více. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Martin741

Dalsi Burtonov animak, a film, o kltorom si myslim nasledovne : okrem trikov na nicom tuna nezalezi, herecke vykony su plane, Depp ma byt lakadlom na divakov. A nijak Burtonovi nepomohla ani jeho slavna schopnost vyzmykat maximum z menej talentovanych hercov. Nuda, planoba a sed : 40 % ()

kaposlav

Toto len potvrdilo ako nemusím fantasy. Málokedy to prijmem kladne a pokiaľ je celý film vyložene fantasy, tak sotva. To sú skôr výnimky. ()

vydumnica

Toto filmové spracovanie Alice som doteraz myslím nevidela, musím povedať, že som ostala milo prekvapená! Páčil sa mi ten príbeh na začiatku a vôbec to, že sa tam niečo udialo predtým ako začne Krajina zázrakov. Celkovo hodnotím kladne nápad urobiť z malého dievčatka už veľkú slečnu a vlastne tak celý Disney film pôsobí trošku dospelejšie. Pri pôvodnej animovanej verzi som sa miestami dosť nudila, táto Alice in Wonderland ma zaujala viac a preto dávam 4*. Oproti už spomínanej klasike mi tu chýbala snáď len Tea UnBirthday Party. Vizuálne nápadité, kľudne by som si to pozrela niekedy znova. Škoda len, že White Queen dostala tak málo priestoru a Red Queen až príliš veľa. 70%. A len tak mimochodom, nemala by byť na plagáte aj hlavná hrdinka? ()

Caym

Je to ta Alenka, která kdysi Podzemní říši navštívila? Není. Burton si vypůjčil postavy, prostředí a pár scén z knih o Alence, tím ovšem všechna "alenkovatost" končí. Nevím, kde se vzal ten šílený nápad vytvořit příběh o udatné bojovnici Alence, ale ten, kdo si ho ve své hlavě vytvořil, patrně vůbec nepochopil kouzlo Alenky. Tahle "anti-pohádková" kniha totiž skáče ze schízy do schízy, od šílené události k ještě šílenější, od praštěných postav k ještě praštěnějším, hýří tolika nesmysly, až začnete všemu věřit. Dialogy, na kterých se v Alence převážně staví, neboť jsou nonsensové, ve filmu téměř nenajdete. Linda Woolvertonová použila několik vět, které se opakují do zblbnutí a nutí vás také zblbnout, ale nedaří se to. "Můj otec byl schopen uvěřit až v 6 nemožností během snídaně." a "Já nejsem ta Alenka, na kterou čekáte, ale jsem Alenka." jsou věty, které bych po třetím zopakování kopla z okna. Jako by nestačila plochost scénáře, plochostí se vyznačují i jindy prokreslené postavy (což vlastně se scénářem souvisí) - z filmu je cítit snaha vyzdvihnout Johnny Deppa do popředí, a tak ačkoliv ve většině scén pouze ukazuje svůj roztomilý, trochu šílený úsměv s mezerou mezi zuby, příběh se točí na padesát procent kolem něj a na padesát procent kolem Alenky a královen. Chápu, že barevnost Deppa, jeho neuvěřitelné charisma a barevnost, má asi film dostat do vyšších sfér (a ve většině filmů dua Burton-Depp toto skutečně funguje), tentokrát se to ale nepovedlo. Abych se totiž do příběhu dokázala vcítit, potřebuji příběh a ten příběh by neměl být tupý, americký a průhledný. Rozhodně ne v případě Alenky. Měl by být šílený, burcující, trochu děsivý a hodně neuvěřitelný. Člověk by měl být překvapený. Jestliže se snažil Burton překvapit 3D efekty, které příběh ani v nejmenším nezachraňují, pak je to smutné. Zahrada plná fantastických barevných houbiček a létajících houpacích koníků totiž funguje cca 5 minut, než zase upadnete do letargie. Čas mezi "epickou bitvou" Alenky a Tlachapouda, je vyplněn hluchými místy tak dokonale, až je to k pláči. A samotná bitva je tak nudná, že jsem se ani nestačila bát, že by třeba Alenka nezvítězila. Futrovák Johnny Deppa byl směšně k pláči a potvrdil, že film, který sám o sobě byl vtipný a kouzelný jen v pár scénách, by si neměl na konci hrát na "vtipné zakončení". Zdlouhavé zírání Kloboučníka a Alenky do očí evokovalo "titanic scénu" aneb "bude líbačka nebo nebude", což u pohádky, ve které vztahy Alenky a všech přítomných mají být rezervované až lehce negativní (vzpomeňme scény z knihy, kdy Alenka rozmlouvá s Březňákem a Kloboučníkem a to nikoliv umírněně a ryze přátelsky, ale spíše naštvaně, charaktery si navzájem odsekávají a špičkují se). Zjemnění vztahů mezi postavami tak taktéž obralo Alenku o to "něco" potřebné k vytvoření "té pravé Alenky". A o morálním zakončení příběhu snad nemá ani cenu diskutovat. Chuť "nějak" dílo zakončit, je natištěná řvavou barvou přes poslední záběry, ať se již jedná o domlouvání všem zúčastněným či odjezd Alenky na lodi jako největší drsné mořeplavkyně. Ne, Burtone, prostě a jednoduše ne. Těch pár scén, při kterých jsem byla ochotná a schopná slastně přivřít oči a říct si "tohle je TA Alenka" se dá spočítat na prstech jedné ruky. Recitování Kloboučníka, Sněz mě/Vypij mě, Bláznivá svačina. To máme tři scény, potom pár kapek v podobě vět opsaných z knihy "Proč je havran psací stůl.", a to je vše. Zbytek filmu jsem mohla trávit maximálně skřípáním zuby a žasnutím nad kostýmy a ztvárněním postav, co se herectví a vizuálna týče. Verdikt: Burton ukázal, jak se dá bruslit po zamrzlé vyumělkované scéně a nedostat se pod ni. () (menej) (viac)

Nautila

Uf, čekala jsem to horší. Hned, co se objevily první skicy, jsem si říkala, jakej strašnej cukrkandlovej kýč to bude. A po traileru jsem málem dostala infarkt. Naštěstí, film není tak brutální, jak to prve vypadalo, cukrkandl je tam pěkně naředěnej, že se děcka nabaží, ale břicho je bolet nebude. Bohužel děj je nijaký a místy to dost nudí, u postaviček mi hodně vadila ta disneyovost, opravdu vypadaly, jako kdyby vypadly z Disneyho kreslených filmů a o nějaké Burtonovosti či originalitě se nedá mluvit. A Johnyho Deppa jsem zezačátku měla chuť praštit. Byl opět až příliš Deppovský a po tolika filmech s jeho stejným vystupováním už to dost leze na nervy. Naštěstí se to pak nějak rozplynulo. Burton to není, ale děcka svou porci dostanou, i když po pár hodinách zapomenou. ()

Rocky88

Tož pěkná to pohádka. Když to srovnám třeba s Karlíkem, tak musím hvězdu ubrat, ale i tak - velice pěkné. A ty dva Jani Krausové jsou k popukání. ()

Petoss1

Tak na mňa toho už bolo priveľa. Rozprávajúce tvory, fajčiaca húsenica a vlastné celá populácia podzemného kráľovstva je padnutá na hlavu. Očakával som, že to bude 100% fantázie, ale že až tak. A ešte ktomu to bola aj nuda. Márne sa mohli snažiť klobúčnik Johnny a kráľovná Anne, boli síce pre mňa svetlými bodmi, ale celú túto maškarádu zachrániť nemohli. Mám z toho podobné pocity ako z Imaginária. 45% ()

Jino

Burtonova fantazie opět vyloudila spokojený úsměv na mé tváři. Říše divů plná všelijakých barevných mutací spolu s hereckým projevem, hudbou a animací dává za vznik něčemu, čemu se jednoduše říká útěk z reality ... a je to jedno jestli je to do klobouku kouzelníka Pokustóna, v tomto případě do klobouku bláznivého Kloboučníka anebo jen slastné navrácení do dětských let, kdy fantazie je jednou z nejlepších vlastností dítěte, kterou mu leckterý dospělý člověk může jen tiše závidět ... ještě, že existuje Tim Burton. 80% ()

lebowski!

Musim říci, že jsem si tento film užil i navzdory slabší kvalitě obrazu (prátství je zločin!) a ještě slabšímu konci. Krásný fantazy svět plný nejpodivnějších stvoření se jednoduše povedl a já zvedám palec nahoru. P.s.: Za ten konec by měl opravdu někdo viset!!! ()

Streeper

Alenka v Říši divů patří k mým nejoblíbenějším filmům. Hlavně proto, že pochází od skvělého režiséra Tima Burtona a společnosti Disney. Když se tyhle dvě věci spojí vznikne něco kouzelného, vznikne Říše divů. Helena Bonham Carter jako srdcová královna je skvělá, naopak Anne Hathaway mi docela lezla na nervy, ale podle mě to bylo jen tou rolí, většinou se mi vždy líbí ta zlá strana. Tenhle film mě rozhodně nikdy neomrzí. ()

Crawler-D

Mám značně rozporuplný dojem z nekonzistentní dramaturgie a vyprávění. Burtonova verze vylepšila jednu z věcí, která mi třeba na animované Alence z poloviny dvacátého století vadila, a to že fantazijní svět, ačkoliv je nám předkládán jako skutečný, tak má spojitost se světem, ze kterého Alenka přichází, jsou tam podobné postavy nebo Alenka řeší podobná dilemata a poznává, jaká je správná cesta v jejím životě. Na druhé straně si myslím, že každému bude dělat značný problém se v Alence orientovat, jestliže už dobře nezná původní příběh, a to i když je tentokrát hodně založená na jasném a dobrodružném příběhu narozdíl od prvního příběhu, ale právě Burtonova Alenka hodně spoléhá na divákovu znalost originálu, a tak si pohrává se spoustou narážek. Jako by tohle bylo pokračování filmu, který nikdo nenatočil. Deppova kreace je pro mě osobně za dlouhou dobu hodně nepovedená, ale dost za to může i matné ukotvení a vytyčení mantinelů jeho role v příběhu (je přítel, rádce, otcovská figura nebo naopak objekt potenciální lásky, respektive jak moc se změnil s tragédií, kterou zažil, a co přesně ho v té tragédii ovlivnilo), ani Carterová není nic moc (i když příkazy "Setnout hlavu" si vysloveně dokáže užít) a Wasikowska nepředvádí žádný extra výkon, který by jí měl zajistit budoucnost v Hollywoodu. Nakonec jsou v Alence cítit i některé typické Burtonovské motivy - odcizení jedince nvětšinové společnosti (většina Burtonových hrdinů), adaptace dětské pohádkové knížky (Karlík), nenaplněná (platonická) láska (třeba Střihoruký Edward), ale méně než obvykle. ()

Wladi.mir

Tak teda Alenka. Plná očekávání se k nám konečně dostala v celé své kráse zpracovaná Timem Burtonem ve 3D.Ve 3D jsem to zrovna teda neviděl, musím tedy uznat, že to přidá na dojmu. Ale já to viděl jen ve 2D, a cítim tu určité zklamání. Začnu tím pozitivním a to jsou jednoznačně právě herci. Johnny Deep, moje oblíbená Helena Bonham Carter, ale překvapila také Mia Wasikowska. A teď negace z mé strany. Tak tedy na Burtona jsem zvyklý takže na mě už jen prostředí nezapůsobí. Chyběli mi zde také nějaké momenty, které strhnou diváky, na což jsem se pravě těšil, ale ono to nepřišlo. Takže pro mě je to víceméně zklamání. "Jen" pohádku jsem vidět nechtěl. ()

starbrejkr

Nemám tomu filmu v podstatě vůbec nic vytknout. Přesně takhle si představuju pohádku, na kterou bych vzal celou rodinu a sám se při tom nenudil. Když jsem vycházel z kina, říkal jsem si, že dám plný počet, protože to opravdu nemělo chybičku, ale teď si říkám, že pětihvězdový film by bez ohledu na žánr měl nechat hlubší dojem a pocit, že to bylo "něco víc", takže to nechám takhle. Ale jinak si to opravdu nemůžu vynachválit. Bylo to moc příjemné odpoledne v kině s tímto filmem, který můj oblbený příběh z dětství zobrazil přesně tak, jak jsem si představoval. Pro tyto hrátky z fantazií jednoduše nemohlo být lepšího tvůrce než Burtona a přestože mám k jeho tvorbě poměrně dost výhrad, tohle bylo jeho bojiště. Obrovskou pochvalu zaslouží i 3D, které je takřka na úrovni Avataru a magii příběhu jen umocňuje - 3D u Souboje titánů proti tomu působí jako hloupý vtip...I herecké výkony a vtipné momenty, všechno v Alence klape. Snad už jen dodám, že Alenka mi zezačáku neskutečně připomínala Gwyneth Paltrow, až jsem na chvilku zapochyboval :-) ()

Amroth666

____ 20.5. 2010 ____ - Celý film byl doprovázen perfektní hudbou. Tim Burton udělal z říše divů spíše několik míst pro popravy. Myslím tím scény. Vymyšlené postavy trochu něco jiného, než jsem si představoval. Film byl po technické stránce perfektní a ta poslední bitva hodní proti zlým byla úplně nejlepší. Co ale přišlo pak, tomu jsem nemohl uvěřit. Totálně pokažených posledních 15 minut. Nejdřívě začně tancovat na takovou moderní hudbu Depp a pak vyleze Alenka z díry a má názory jako 50tiletý člověk. Ten konec jsem fakt nepochopil a zkazilo to celé hodnocení na tři hvězdičky. Ty dávám také kvůli pár zaspalým částem, kdy příběh skutečně uvízl v časové smyšce. Tim Burton předvedl hodně komerční dílo a trochu nadprůměrné, ale nebylo to zase ono oproti jeho předchozím filmům. Zkrátka musíme si ještě počkat. ____ KOMERCE !!! ____ ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (viac)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Alenka v říši divů, Mocný vládce Oz, Zloba - královna černé magie... co hraná disneyovská pohádka, to obrovský hit, není tedy divu, že tenhle trend pokračuje. Už v březnu dorazí Popelka od Kennetha… (viac)

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (viac)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává

14.06.2014

Geniální vědec Kapitán Nemo, známý z románů Julese Vernea, se v kinech naposledy objevil před 11 lety. U nás natáčená Liga výjimečných ale nebyla přijata zrovna kladně a mimo jiné ukončila hereckou… (viac)