Alica v krajine zázrakov

• Česko Alenka v říši divů (viac)

Spadnite do zajačej nory a zažite fantastické dobrodružstvo s Alicou! Toto je nová nápaditá verzia tej najobľúbenejšej rozprávky. Alica (Mia Wasikowska) má 19 rokov a vracia sa do čarovného sveta, aby objavila svoj skutočný osud. Táto Krajina zázrakov sa nepodobá na nič, čo ste kedy videli. Neobyčajné postavy, ktoré milujete, ožívajú v bohatšej a farebnejšej podobe. Sú tu Klobúčnik (Johnny Depp), Biela kráľovná (Anne Hathaway), Červená kráľovná (Helena Bonham Carter), Biely zajac a ďalší! (Disney+)

bukowski83

Ano ano dal jsem pět a vlastně proč ne, mě to bavilo i bez 3D, Johnny byl podle mě opět výbornej a celkový dojem byl parádní! Možná je to tím, že po přečtení zde přítomných komentářů, jsem čekal nějakou hovadinu, ale opak byl pravdou a já se dobře bavil - což u spousty nadhodnocených filmů říct nemohu! 85% ()

DruidKarel

886. hodnocený film: Čekal jsem více. Tak by se dalo shrnou mé hodnocení tohoto snímku, kterého jsem se nemohl skutečně dočkat. Byl jsem v očekávání, že se bude jednat o ještě větší pecku, než byl "Karlík a továrna na čokoládu". Tahleta pohádka ale byla velikým přehmatem a i když grafika byla dokonalá, tak ta "cukrátka" a nesmyslné postavičky byly na mě až moc sladkým čajem. Jinak příběh se nese v milém duchu a určitě není nejhorší. To, co však mělo "Alenku" vyzdvihnout do výšin hodnocení za hranicí 80%, to selhalo. U mě tedy určitě a proto se musím smířit s průměrným hodnocením 3*, protože na víc to rozhodně nebylo. 3* ()

baaaja

Super skvělá trochu strašidelná pohádka jako dělaná mně na míru - s mýma oblíbencema - Johnny Depp, Helena Bonham Carter a Anne Hathaway... a navíc od nepřekonatelně nekonvenčního Tima Burtona, nezklamal.. I přes skoro dvouhodinovou stopáž měl příběh spád a pořád se něco dělo, a navíc NEJ hláška - "Hučkář fixluje! Utnout hlavu!" u toho jsem se fakt musela smát a to nahlas a dlouho :D Prostě úžasně ponurý příběh plný ošklivých děsivých xichtíků, který si ale stoprocentně zapamatujete, a navíc s optimistickým koncem, co víc chtít, já jsem naprosto spokojená :) ()

cubajz

Disney utlumil Burtona! Ani stopy po znepokojivém tušení, že pod všemi těmi barvičkami a úsměvy je ukryto něco děsivějšího, co jen čeká na správný okamžik k vykouknutí. ()

annihilation

Světoznámý příběh o jedné slečně, která je tak trochu jiná, než ostatní. Jednou uvidí králíka v obleku a tak za ním pospíchá, spadne do nory a ocitne se v Říši divů, která je v ohrožení, protože jí vládne Srdcová královna. A ano, je to pohádka, ale je úžasná. Film je krásně zpracován. Tedy pokud máte zálibu ve fantasmagorickém prostředí, zvláštním výběru herců (včetně jejich kostýmů a masek) a netradičním dialogům. Na tohle je Tim Burton jednoduše jako stvořený. Akorát tenhle film nemá tak temnou atmosféru, jako jeho ostatní snímky, mějte na paměti, že je to pohádka. A jestli máte někdy pocit, že jste ten nejšílenější magor, možná zjistíte, že to ti nejlepší bývají. :) ()

Fleinka

Veliké zklamání. Pod hezkým pozlátkem barvitého světa se schovává kýč s divnými "kladnými hrdiny", až na Kloboučníka, Srdcovou královnu a Alenku mi postavy vůbec neseděly a byl mi jejich osud ukradený. Nejhorší byla asi Bílá královna, která mi přišla značně nesympatická, možná to bylo tím, že mi celou dobu přišla,že je pod opiáty. Každou chvilku jsem čekala, že se zní stane černá královna a všem utne hlavy včetně Alence. Nezachránily to ani hezké masky postav, parádní šaty Alenky a dokonce ani samotný Johny Depp. ()

tomtomtoma

Alenka v říši divů v podání Tima Burtona musí být pochopitelně svým příběhem odlišná od všech ostatních Alenek. A tak Alenka je vlastně pokračováním Alenky, konkrétně jde o určitý druh metafory při vážném rozhodování na rozmezí mezi věkem dětství a věkem dospělosti a možném dopadu vlivu změny vnímání světa reality a fantazie. Jde o film z produkce společnosti Walta Disneye, což znamená, že po vizuální a trikové stránce nelze tomuto dílu nic vytknout, naopak svým provedením uchvacuje. A Tim Burton dodává příběhu svoji hravost a vtip. Hlavní postavou je pochopitelně Alenka, neboli Alice Kingsleigh (Mia Wasikowska, jako malá Mairi Ella Challen), a její vlastní vnitřní boj o zachování fantazie v myšlení a náhled na svět a život jako na dobrodružství a výzvy, které musí jedinec překonávat s hravostí, odhodláním a neústupností díky svému virtuálnímu světu zázraků a divů, kde neexistuje nemožné. Tento boj nemůže rozehrát v reálném životě, ale v jedinečné říši divů a díky své víře ve vlastní schopnosti. Hvězdou filmu je bláznivý Kloboučník (Johnny Depp), extravagantní postava, u které není na první pohled zřetelný důvod jeho jednání a konání. Z dalších rolí: mocichtivá a pomstychtivá Červená královna (Helena Bonham Carter), Bílá královna v ohrožení (Anne Hathaway), samolibý a úlisný rytíř Červené královny Stayne (Crispin Glover), dvojice hašteřících tlouštíků Tweedledee a Tweedledum (Matt Lucas), snaživý Bílý králík (hlas Michael Sheen), létající kočka Cheshire (hlas Stephen Fry), zhulená Modrá housenka (hlas Alan Rickman), bojovný plch (hlas Barbara Windsor), šílený Březňák (hlas Paul Whitehouse), a věrný pes Bayard (hlas Timothy Spall). A tak si film hraje, diváky většinou baví a vše spěje ke svému velkému finále na bitevní pole souboje různých životních postojů a vnímání světa. Proč je havran psací stůl? ()

C0r0ner

Jak už jsem psal u původní Alenky, celý její koncept mě dost sere díky absenci pravidel a logiky. Burton sice příběh dost pozměnil, ale nijak nevylepšil. Filmově je to sice naprostá paráda, ale dějově a scenáristicky absolutní odpad. Carroll mi promine, ale jeho dílo jde kompletně mimo mě. 25% ()

MovieKings

"Nemůžeš, takhle přemýšlet, Alenko. Přece není jedno a to samé, že: "Líbí se mi, co dostanu" a "Dostanu to, co se mi líbí." Nejzlomovější citát z knihy, která již téměř před sto lety byla pojednáním o ztrátě dětské nevinnosti a o tom, že na svoje problémy jsme na světě sami, v novém zpracování Tima Burtona chybí. Ale to je spolu s jeho poloviční účastí to jediné, co mohu filmu vytknout. Film není klasickým Timem Burtone, avšak přesto je stejně dojemný, zábavný a napínavý v těch pravých okamžicích. Hlavním představitelům nelze nic vytýkat, mohu jenom pět slávu režisérově maželce H. B. Carter za ztvárnění Červené královny. Neurotičtější postavu jsem ve filmu snad ještě neviděl. K mému vlastnímu překvapení-Avril Lavigne není otravná, písničkový soundtrack Almost Alice skvělý a hudba Dannyho Elfmana ještě lepší. Nemůžu se dočkat, až se do Říše divů vypravím znovu a znovu... ()

necisty

Alenka jednoznačně splnila mé očekávání. Spojení Burton a Depp ještě nikdy nezklamalo. Celkem se divím, že Burton na zpracování Alenky čekal tak dlouho, ale vše má zřejmě svůj čas a 3D rozhodně dodává říši divů ten správný rozměr. Sice jsem si od Tima představoval trochu strašidelnější pojetí po vzoru American McGeeho a taky, že Alenka bude černovláska, ale tyto dva faktory neubírají na kráse. Původně bych hodnotil asi jen 4h, ale konec tomu přidává tu pátou. Kočičák je super, Mia nic nezkazila a H. B. Carter je vždy správný záporák, i když mi teda A. Hathaway přišla, podle výrazu v tváři, zlá víc :D. Dabing patří mezi ty lepší. ... Utnout hlavu:)! Proč je havran jako psací stůl? Kde je králík? Tam. ... GA Cinema 3D ()

pakobylka

Alenku by od průměrnosti nezachránil ani čtvrtý rozměr. Chybí jí poetika, hravost i fantazie, které byly bez milosti jako nevítané a nepodstatné detaily odstrčeny do kouta a nahrazeny AKCÍ. Jenomže pohádková atmosféra nevznikne samovolně - pouhým vyplněním obrazu roztodivnými fantastickými bytostmi. Navzdory 3D tak snímek nemá potřebnou hloubku ... a kromě toho: Mia Wasikowska mě ani na okamžik nepřesvědčila, že je tou pravou Alenkou. Od Tima Burtona jsem zkrátka čekala méně hollywoodský přístup k tématu - naivně jsem si myslela, že právě on bude tím správným vypravěčem s citem pro pozoruhodný příběh z králičí nory. ()

matrosh

kromě planety opic rozhodně nejslabší film tima burtona, kterému kromě pestrobarevného obalu postrádá všechno ostatní. Opravdovým paradoxem je že Alenka jako dílo, mělo na Burtona velký vliv v jeho tvobě jako takové a zdal se být ideálním režiserem pro tento film, ale kde nic tu nic :( Pestrobarevná digitalní šeď bez invence jedna hvězdička je za chodníček z usekaných hlav druhá za jeho typické stromy :) ()

Andre3000

Opravdu příjemné a ničím nenucené zpracování, které hraje barvami na všechny strany, ale není tak podbízivé jako Avatar. Herecké obsazení bylo skvělé, mimo tradičních a skvělých Deppa a Bonhamové to jsou především ne moc známa Mia Wasikowska a Anne Hathaway, jejíž výkony se mi fakt líbí a je jen škoda, že nehraje větší role. Rozhodně se vyplatí jít do kina právě na tento film! ()

campix

Čekal jsem naprostý úlet od Tima Burtona, ale toho jsem se moc nedočkal ( například se mi daleko více líbila Mrtvá nevěsta). Johnny Depp je až nechutně moc ošklivě animovaný a Helen Bonham Cartrové tam mohlo být více. Přesto vše je to překrásná podívaná, která vám na 108 minut vleze kompletně pod kůži. Avšak jsem lehce zklamán, od Tima jsem čekal daleko víc. ()

Wormboy

Sterilna, nenapadita a predovsetkym nudna hnusne nasilu 3D zlatanina, ktora ma ku kniznemu svetu Lewisa Carrola asi tak blizko ako ja k Johnny Deppovi. Apropo, Johnny Depp a jeho BurtonovskySparrowovska poza mi uz zacina seriozne liezt na nervy a chlapec by sa mal poobzerat po "trosku" inych materialoch...To iste plati pre Burtona, ktory ma po Sweeney Toddovi opat sklamal a to este viac ako svojim nepodarenym muzikalom. V konecnom dosledku mozem s kludnym svedomim konstatovat, ze Burtonova Alica je poriadny nepodarok. 1,5/5* ()

Flynn

Velke barevne nic,ktere nikde nezacina a nikde nekonci.Nevim jestli to mel byt film na 3D, ktery ma mit jen nejake efekty, ktere divaka nadchnou, ale ja se pri sledovani na TV vyslovene nudil a nenasel si jedinou postavu,ktere bych fandil,nebo kterou bych si oblibil.Nakonec se mi mozna nekvice libila postava zle kralovny s velkou hlavou,ktera chtela vsechny setnout.Jinak vubec nic,zklamani,bida sed. ()

U_S_O

Začiatok...nuda, nuda, nuda...konečne koniec. Ešte aj tie scény, čo mali byť asi vtipné, tak boli všetko, len nie vtipné (mikavica a pod.). Ani výber hlavnej postavy mi nesadol, čo bolo s časti spôsobené aj slabým slovenským dabingom. Ani neviem prečo som dal až jednu hviezdičku, snáď len preto, že Burtonovi sa odpad! nedáva. (20%) ()

pufina

Kombinace Burton, Depp a přidává se i Bonham Carter - díky téhle trojici jsem čekala něco opravdu lepšího než z toho nakonec vzniklo. Je pravdou, že Johnny ani Helena nezklamali, ale pořád citím, že mi tam něco jaksi chybí. Každopádně film byl určitě skvělý, líbil se mi. Dokázal mě pohltit do toho svého imaginárního světa fantazie, kterou já tak zbožňuju :-) Až se na to podívám příště, možná se mé hodnocení změní k lepšímu. ()

danecek24

68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Johnny Depp, Nejlepší hudba - Danny Elfman ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (viac)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Alenka v říši divů, Mocný vládce Oz, Zloba - královna černé magie... co hraná disneyovská pohádka, to obrovský hit, není tedy divu, že tenhle trend pokračuje. Už v březnu dorazí Popelka od Kennetha… (viac)

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (viac)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává

14.06.2014

Geniální vědec Kapitán Nemo, známý z románů Julese Vernea, se v kinech naposledy objevil před 11 lety. U nás natáčená Liga výjimečných ale nebyla přijata zrovna kladně a mimo jiné ukončila hereckou… (viac)