Bella Swanová bola vždy trochu iná. Keď sa jej mama znovu vydala, Bella sa rozhodla zblížiť so svojím otcom a nasťahovala sa k nemu do malého daždivého mestečka Forks, neočakávala však, že sa jej život zmení. Na prvej hodine v novej škole si k nej prisadne tajomný a očarujúci Edward Cullen (Robert Pattinson), chalan, ktorý je iný ako všetci, ktorých doteraz stretla. V škole sa o ňom šíria zvláštne zvesti, rovnako tak o jeho súrodencoch, s ktorými vždy sedáva osamotený pri jednom stole v školskej jedálni. Aj napriek varovaniu kamarátov, Edward neskutočne Bellu priťahuje a snívajú sa jej o ňom sny. Postupne začne mať však podozrenie, že Edward nie je úplne obyčajný chalan a skrýva veľké tajomstvo... (TV JOJ)

Beatle

Velké zklamání ve všech směrech, které dělá film filmem. Herci, výprava, hudba (pěkná, ale špatně zařazená)...děj...tam není. Jedna hvězdička je za to, že si okamžitě představíte BUFFY, PŘEMOŽITELKU UPÍRŮ. ()

Natabar

Má ty dobroto!! To bylo k nesnesení! Nejpodřadnější červená knihovna zabalená do rádoby nové a přitažlivé vizáže. Pro mužskou část populace film málem k nedokoukání. Pouze 3 plusy: 1. Na Kristen Stewart se dá koukat. 2. Zasmál jsem se vrcholně trapnému momentu, kdy Edward nese na zádech svou milou vzhůru na vrcholky hor - jak kmitá nožičkama! :-D 3. Cullenovci měli fakt dobrý barák. ()

venalce

Není to špatný film. Bez znalosti knihy je sice těžko pochopitelné, proč se vlastně Bella tak najednou zakoukala do Edwarda a proč je v tom takový problém, když on nepije lidskou krev, ale budiž. Je to prostě emo, kam se člověk podívá. Chápu, že milovníky skutečných upírů, tohle do krve urazí. Taky jsem to těžko vydýchávala. Nejlepší scénou byl bezesporu baseball a tím se dostáváme k největšímu plusu filmu, kterým je soundtrack. Melodie Cartera Burwella skvěle dotváří atmosféru a to nemluvím o příspěvku od skupiny Muse - soundtrack na jedničku. ()

sheldonka.

Něco zvláštního na tom filmu přeci je. Možná je to Robert Pattinson, který vás dostane pouhým pohledem, nebo je to úžasné prostředí na které si já hodně potrpím. Ty lesy, nebe, mokré silnice - pro mě to je fakt povedené. A kdo by v dnešní době neznal příběh Belly a upíra Edwarda? .. Říkám, něco na tom příběhu opravdu je, ale není to úplná bomba. Jsou mnohem lepší snímky, i když Stmívání je dost originální. ()

Unnamed

První díl ságy není až tak špatný, jak o něm lidé tvrdí. Ano, uznávám, vše spojené s upíry působí ve filmu sice dosti komicky a místy až směšné - všichni neuvěřitelně přehrávají, aby jim diváci věřili, že to oni jsou ti zlí upíři (postava Jamese a Edwarda), efekty upírských kousků patří do minulého století a promiňte, ale proč musí být všichni bílí jako stěna a k tomu divně vypadající? - plus na slunci třpytící se upír není zrovna můj šálek čaje, se snahou o originalitu to autorka očividně trochu přehnala. Další slabinou filmu jsou dialogy, které jsou vážně příšerné, alespoň ty týkající se interakce Belly s jejím okolím. Na druhou stranu, kamera a hudba jsou podle mě na velmi dobré úrovni a jedním z hlavním důvodů toho, že jsem se u něj ani na chvíli nenudil a celý v klidu dodíval. Příjemným překvapením pro mě také byli Peter Facinelli a Billy Burke, kteří mě svými výkony přesvědčili z celého hereckého obsazení nejvíce. Tedy pěkné 3* a pokračuji dál v upírské jízdě. :-) ()

Compadre

Stmívání je teenagerskej romanťák s upírama..nic víc, nic míň. Nemá to žádný koule, ani výrazný zapamatovatelný sény..hororový to taky moc neni..tak já nevim...na Stmívání by seděla škatulka EMO ()

morena.jea odpad!

Slovo upír stráca svoj význam. Báť sa nagelovaného, vystajlovaného a fitkom vymakaného týpka so silným výrazom predávkovaného metrosexuála sa ani nedá. Týmto filmom tvorcovia definitívne zabili všetko, čím kedy upírske filmy boli. Vzniká nám tu temná verzia Beverly Hills 902 10 ? ()

Krysa SPK

Nemám rád předsudky, a proto jsem se po dlouhém odkládání podíval na první díl tohoto novodobého fenoménu. Čekal jsem to nejhorší (no jo, ty předsudky:)) ale nakonec jsem nepociťoval ani nutnost sebepoškození, ani jsem neusnul :) Atmosféra funguje (jak by ne, když se natáčelo v Vencouveru), hudba je přenádherná, scénář je béčkový, hloupoučký ale v rámci žánru ucházející a s přivřenýma očima se dá to samé říci o hereckých výkonech (POZOR, mluvím o originálním anglickém znění, dabing je ultra-příšerný). Suma sumárum, první díl rozhodně IMHO nepatří do odpadních vod, naopak v rámci žánru (mluvím o žánru brakové červené knihovny) klasický nenáročný romanťák v upířím hávu. A klidně se na něj podívám po čase znovu. Což rozhodně neudělám v případě druhého dílu. ()

LEGACY

Vzpomínám si, že jsem byl u sestřenice a ona na to koukala, v té době jsem ještě o žádné Twilightu nevěděl. Říkám si, že se zase kouká na nějakou holčičí blbost, ale po chvíli si už říkám, že je to docela dobrý. A nakonec moje myšlenky změnily docela dobrý film, na perfektní film a mě se jednoduše líbil. Vím, že je to spíše holčičí film, ale já prostě tento první díl miluju, další už jsou horší ale tento je suprový. Za tohle megadílo děkuji Stephenie Meyerové nebo jak se píše, skoro tak moc jak paní J.K.R. za Harryho Pottera, jediná chyba je v tom, že u Harryho Pottera mě bavily všechny díly a u Twilightu ne. Jo a nakonec, nechápu proč se na tento film koukají lidi, kteří jej už mají předem odsouzený od kamarádů jako blbou, romantickou slaďárnu, aby vysolily odpad. Takhle filmu jen ubližují. To je jako kdyby se metalový fanoušek koukal na dokument o Katty Perry, myslíte, že by dal pět hvězd? Hodnotím 95% ()

VanTom

OMG, tak neuvěřitelně emotivní a osudové, že hlavním protagonistům přeskakuje hlas, klepou se ruce a těkají oči samým přetlakem citů a touhy! :-) Stejně je první díl megaúspěšné pentalogie jen neškodnou, řemeslně průměrnou teenagerskou upírskou romancí, kde (zábavné!) WTF momenty (baseball za bouřky, lezení po stromech, Edwardovo světélkování a účes) téměř vyvažuje několik vcelku i hezkých scén (návštěva u Cullenů, hra na klavír). Slabší 3. ()

romajz15

Celkem pěkné romantické fantasy natočené podle jedné z nejúspěšnějších knih 21. století. Myslím si, že na svůj žánr je film natočen přijatelně a poutavě. 75% ()

Sany33

Koniec koncov Súmrak dopadol veľmi, veľmi podobne, ako jeho knižná predloha. To z neho asi činí kvázi dobrú adaptáciu a film odsúdený na úspech, keďže húfy milovníčok Edwarda Cullena budú poslušne cupitať do kina a kupovat fil na všemožných platformách aj keby čo bolo. Tie od toho neodradím, nech sem napíšem čokoľvek, ale Vy ostatní upírski fanúšikovia si radšej po x-tý raz prečítajte/pozrite Drakulu či Interview s upírom a s teen upírmi, čo sa na slnku ligocú, svoj čas nestrácajte.37% ()

Bagr_007

Docela příjemné překvapení, jelikož po převážně trapných trailerech jsem moc vysoká očekávání neměl. Film byl levný a je to na něm vidět. Prakticky všechny akční scény stojí za nic a efekty jsou... no slušně řečeno televizní. Za to samozřejmě nemůžou jenom peníze, ale hlavně režisérka Catherine Hardwicke. Na to, že si nikdo z diváků neznalých knihy ani nepamatuje jména vedlejších postav, natožpak záporáků, totiž zvysoka ...., ale hlavně že má čas na jejich "efektní" výstupy z mlhy. Kristen Stewart je fajn, Robert Pattinson je přinejlepším snesitelný, ale měl by profackovat maskérky. Docela fajn romantika s ne úplně hloupým příběhem. ()

blackJag

Úspěchu této nudné hlouposti nerozumím. Nerozumím ani tomu, proč film s tak mizernou atmosférou neleze kanálem rovnou do regálů videopůjčoven, protože ani herecky to není žádná sláva a práce režisérky se vůbec míjí jakýmkoliv účinkem. Bez nápadu, dobrých triků nebo vnitřní logiky. Jestli je i knižní předloha tak blbá jako scénář, začínám chápat proč má mladá generace tak pofidérní vkus - je nekompromisně kažen podobnými odvary. 40% ()

Scar

V kine to bola paráda a na hodnotení trvám. Počkám si na DVD a možno zmením názor. Oscara by si zaslúžil casting, pretože výber hercov je v tomto filme umenie samo o sebe. Má to atmosféru, pekne ponúknutý dej a nádych filmovej zrelosti, ktorá v tomto žánri často chýba. Knihu som nečítal, ale dostal som na ňu chuť. Deň po tom, ako som to videl v kine som sa prichytil, že naň musím myslieť. Nedokázal som ho dostať z hlavy napriek tomu, že je to rozprávka pre teenegerov. A stále sa zasnívam, keď si naň spomeniem. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (viac)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (viac)