Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

viperblade

Jedním slovem parádní, celou větou "já chci taky draka!" :-) Od tohohle animáku jsem moc nečekal a o to více jsem byl překvapený! Skvělé hlasové obsazení (viděl jsem v originále, takže hlavně Butler a Ferguson potěšili) vynikající animace, sice trošičku prostinký a odhadnutelný příběh, ale je to pro ty nejmenší, takže i to jsem přešel. Navíc to postupné sbližování draka s malým a tak "trochu" nešikovným Vikingem mě ohromně bavilo. Stručně řečeno, i když tuším, že na 99 % si Oscara za nejlepší animák odnese Toy Story 3 (na které se chystám) tak pro mě je zatím favorit tento animák. Uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne a jak se mi Hračky budou líbit, ale tady dávám s čistým vikinským… ehm… štítem plný počet. Na pokračování se opravdu těším! ()

Rex Mundi

Štvrtú hviezdičku pridávam za Nočného besa, či ako ho to volali, lebo bol neskutočne chutný - na rozdiel od svojho chvíľami neskutočne otravného pánička ;-) V podstate v rade megaúspešných animákov nejde o nič vynimočné a už vôbec nie nové... ale Ako vycvičiť draka má neodolateľné čaro, ktoré aj dospelého môže na chvíľku preniesť do iného sveta. ;-) ()

D.Moore

Z Jak vycvičit draka jsem měl původně trochu strach - na fotografiích se mi totiž draci vůbec nelíbili. A to včetně hlavního hrdiny Bezzubky. Jakmile se ale ve filmu poprvé objevil a já viděl jeho pohyby a výrazy, zamiloval jsem si ho. A ostatní draky s ním. Čili to bylo první velké plus. Mezi další patří úžasné letecké scény, Powellova hudba, humor... Prostě skoro všechno. Že je to celé klišé jako hrom? No a? ()

Niktorius

Jednoduchý ultra-akční animák, který je odshora dospoda pomazaný klišé, aby klouzal ještě snadněji. A jízda je to tedy pořádná. __________ P.S: Pochybuje tu ještě někdo o tom, že John Powell je nejlepší současná skladatelská volba pro akčně laděné snímky? ()

ripo

Autori predlohy draka sa zrejme nechali inspirovat vizualnou strankou Stitcha .... a tak ho jednoducho z modrej prefarbili na cierno a "bylo vymalovano" ... Film ktory moze zaujat mensieho divaka svojou akcnostou hned na zaciatku. Lenze potom prichadza cast, kde kazdy vie, co bude nasledovat, len nevie ako ... Prave tato stredna cast ma ukrutne nudila a z letargie ma neprebrala ani zaverecna bitka dobra so zlom ... ()

freddy

Kdo by to byl kdy řekl po všech těch filmech, v nichž byli draci vykresleni jako nelítostní dravci (i když výjimky, jako třeba film Dračí srdce, se najdou), že by se mohli někdy pro někoho stát domácími mazlíčky, kteří budou svým chováním podobní pejskům. A právě na toto téma je tento animák, který dokazuje, že ne vše, čemu nerozumíme nebo čeho se bojíme, musíme zákonitě zabít. Mně osobně jako člověku, který má rád zvířata, tento film přesně padl do noty a užil jsem si ho od začátku až do konce. Bezzubka je hrozně roztomilý drak, v jehož chování jsem spatřoval naší fenku, kterou máme doma. To, jak si Bezzubka ohněm změkčila místo, na které si pak lehla, to, jak nabídla půlku syrové ryby hlavnímu hrdinovi a čekala, až ji chlapec ochutná, to, jak okoukala od hlavního hrdiny kreslení klackem do země, to všechno mi přišlo úžasně roztomilé a nepřekonatelně krásné a už tady jsem věděl, že pokud se závěr filmu obejde bez ztrát na životech, dám filmu maximální hodnocení. Ale nejen Bezzubka, ale i ostatní draci byli krásní a vtipně vyvedení, a celkově tenhle film považuji za jeden z nejlepších animáků z těch, které jsem kdy viděl, a prostě nemohu jinak než dát pět hvězd. ()

Hild

Tak tohle jsem nečekala. Pro mě nejlepší animák roku a možná i posledních několika let. Nenapadlo by mě, že může takový animák ukrývat tolik emocí, naprosto krásně natočené, vtipné i dojemné. Skvělý film pro celou rodinu. ()

Spooner

Výborný dobrodružný animák pro malé i velké plné vynikajících akčních scén, vtipných hlášek a s opravdu roztomilým a cool drakem. Postavy jsou sympatické, animace výborná. Co víc si od animáku, u kterého lidé starší 10 let neusnou, přát? ()

MMR

Hezký příběh, místy smutný, místy milý, místy dojemný. Říkám si, že jen škoda, že jsem na tom nebyl v kině ve 3D. Protože tomuhle 3D prostě patřit musí, scény ve vzduchu atd. Konec očekávaný, přesto milý:-) ()

Davies182

Ke sbalení holky je potřeba něco tak triviálního, jako ochočit si vlastního draka, a nikdo se mi neobtěžuje to říct! Musel jsem to zjistit přes další nabušený animák čím dál tím snaživějšího studia DreamWorks! Je to jasné, největší rivalové profíků z Pixaru po Zataženo, občas trakaře opět dokazují, že se Woody spolu s Buzzem rakeťákem obávají sesazení z trůnu oprávněně. Pixar už má "jenom" promakanější dialogy a větší důraz na drama. Zdá se mi, že ve všem ostatním přebírá žezlo zprvu nenápadný tvůrce Shreka. V kině jsem tuhle nabouchanou akci viděl ve 3D po boku desítek malých capartů (jejichž brebentění dodává pohádkám v kině tu správnou atmosféru), a už se těším na Blu-Ray, jak si to dám znovu. Sice mi občas nesedly některé do očí bijící hlouposti (knihtisk atp.) a dialogy (otec viking), ale nechci zbytečně šťourat. Jak vycvičit draka je totiž zatím jasná akce roku a je s úsměvem, že byla animovaná. Titáni se budou muset snažit. ()

venus

Konečně animák s pořádným příběhem! Spolu s Vall-im ho řadím mezi ty nejlepší, co jsem viděla. Trailer mě nijak neuchvátil, a tak jsem byla opravdu příjemně překvapena. Naprosto vynikající je ztvárnění draka, který se pohybuje naprosto přirozeně. Jde vidět, že s jak s pohyby, tak s animací si tvůrci vyhráli. Musím pochválit také zvukaře, kterým se povedlo vytvořit skvělé dračí sténání, řev či vrnění. Jak už jsem řekla na začátku, příběh je to, co dělá z tohoto filmu kvalitní podívanou. Dobrodružstvím nasáklý scénář se povedl, nechyběl vtip, ani elegantní vyprávění. A na závěr bych dodala, že není nic krásnějšího než proletět se na drakovi nad mořem :) Na ostrov Blp bych se ráda někdy podívala! ()

Xmilden

Přiznám se, že jsem zde kdysi měl dosti nenávistný komentář, ve kterém jsem do Draků nasypal co se do nich vešlo. Od jasné kopírky od Avatara, přes vykradenou hudební složku atd. Jenže člověk míní a život mění. Jak vycvičit draka, obstál ve zkoušce času. Krásné dobrodružství o klukovi, kterému dává přátelství s Drakem možnost vyspět. 80% ()

Phobia

Neměla jsem tu čest vidět film ve třech rozměrech, ale pochybuji, že by se tím mé hodnocení posunulo výrazně směrem vzhůru. Nenechala jsem se zblbnout humbukem a očekávala "pouze" nadprůměrný animáč... a bingo! Sympatické ano, 100% dokonalé ani náhodou. Příběh o nekňubovi, co ve skutečnosti není až tak nanicovatý a změní svět, je klišé velikosti Čomolungmy. Logika má občas výpadky, no pohádce to můžeme odpustit. Vizuálně povedené, ale sanici to k poklesu nedonutilo. Úsměvné, nikoliv k uchechtání. Pro kindery naprosto skvělé. Pro mě dobré, určitě lepší než žvatlající robůtek či kuchař ovládaný krysou :-P. 77% ()

lesumir

Bla bla bla, tyhle kecy o tom jak jste se vrátili do svých let a nevěříte tomu kolik vá je let, protože se vám to mooooc líbilo, jsou prostě jen kecy. Jasný, dobrý, neberu vám to, ale... cpát do animáku totální nerdy a dementy, kterýho kozí hlas Burachel totálně završil? Nešiky, takový ty smolaře ok, ale fakt geeka? WTF? WTF?!!! __ Já už jeden Avatar viděl a stačilo, nepotřebuji další s podobným motivem. ()

darkrobyk

Očekával jsem dobrý film, ale ne tak výborný, jakým příběh o dracích je. K chválení je naprosto všechno! Skvělá animace - jak draků, prostředí, tak především lesních scenérií. Klidné až sentimentální ( dnes by se řeklo romantické) scény jsou prokládány akční jízdou jedna báseň. Útok draků a boj s nimi, let nejen Škyťáka na Nočním děsu ( Bezzubce), výcvik v aréně i velkolepé finále až berou dech. Jde především o zábavu - drobné vtípky jsou milé a nenásilné, získání dětského diváka - hlavní hrdina je zpočátku smolař, takový H.Potter, s kterým se děti ztotožní snadněji, než s nějakým superhrdinou bez chyby- a pohádkové ladění - dobro bojuje se zlem, kde nakonec by mělo vše dobře dopadnout. Lze tak odpustit nejasnosti, nedovysvětlené, nedopovězené ( původ konfliktu, dračího doupěte či jedinečného Bezzubky). DRACI, Vikingové a velké dobrodružství! ()

Hrabka

Velice vydařený, roztomilý a poměrně netradiční animák. Za animaci a vtípky si zaslouží to nejvyšší hodnocení. Ovšem děj by musel být nápaditější a hlavně ne tak předvídatelný, aby si tento animák zasloužil plný počet. Takže když to shrnu, je to určitě nadprůměrná animovaná podívaná o dracích a Vikinzích, ale k dokonalosti jí chybí lepší příběh. 80% ()

kinej

Je to poprvé co se nějakému konkurenčnímu studiu (Dreamworks) podařilo přiblížit se kvalitou tvorbě Pixaru. A to ani ne tak technickým provedením, zde budou ostatní vždy až v závěsu, ale zkrátka tím, že vytvořili opravdu pěknou pohádku. Kvality tohoto filmu totiž spočívají hlavně v jeho příběhu, který je relativně originální, ale také milý. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům