Ako vycvičiť draka na Vianoce

• Česko Jak vycvičit draky: Dar Nočního běsa (viac)

Všetky draky z Berku kamsi zmizli – a explózie spôsobené liahnutím mláďat zmenia Berku na hŕstku popola! Počas zimných prázdnin všetci draci z Berku nečakane odletia, čo obyvateľov ostrova, pochopiteľne, poriadne rozruší. jedinou výnimkou je Bezzubý, ktorý nedokáže letieť samostatne. Súcitný Štikút mu preto postaví protézu, vďaka ktorej môže opäť lietať i sám – a nanešťastie i uletieť... O tri dni neskôr ujde i gronkleský drak, ktorý bol dlho spútaný a... Nechtiac so sebou odvlečie i Štikúta! Jeho majiteľ sa preto vyberie na ostrov s horúcimi sírnymi prameňmi, kde draky zvyčajne chodia hniezdiť. Nanešťastie Astrid a jej partia tiež natrafia na dračie vajcia, ktoré rozmiestnia všade naokolo v nádeji, že zroneným obyvateľom Berku sa tak uľaví na duši. To sa, žiaľ, skončí totálnou katastrofou, pretože keď sa liahnu malé dráčiky, vajcia explodujú - a z Berku ostane len hŕstka popola! (TV Markíza)

ABLABLABLA

K naprosto úchvatnému filmu Jak vycvičit draka tu máme vánoční speciál, který není o nic horší, ba naopak. A musím pochválit producenty, že se nenechali strhnout cliché, a když se na konci vraceli všichni draci s malými dráčátky - které mimochodem byly naprosto k zulíbaní - tak Bezzubce malého oheň chrlícího tvorečka nenadělili. ()

LencaN

Škyťák a Bezzubka jsou moje krevní skupina :) přiznávám, že na konci jsem měla slzy v očích. Z charakterů postav a draků se nic nezměnilo, je to pořád stará dobrá parta tak, jak ji známe. Animace je trochu horší, ale v tomhle případě odpouštím, protože tenhle kraťoučký film má svoje kouzlo a poslání. Ach :) PS: Jediné co mě irituje, ale co není chyba filmu, ale spíš těch kdo měli na starosti dabing nebo titulky, je hraní si s rodem Bezzubky, jednou je to ona, jednou on, přitom by to byl měl být on, někdo v tom zbytečně dělá zmatek. Ale to je drobnost. ()

dopitak

Tak tahle si představuju ideální vánočně nevánoční pohádku. V anglickém originále nepadne ani slovo o Vánocích, přesto všichni vědí, o jaké svátky jde. Správná stopáž pro dětský film, ve kterém sice není čas na vykreslení dobra a zla (protože zlo ve své podstatě není), pocitovou cestou však dětský (ale i leckterý dospělý) divák projde. Abyste znali kontext, je třeba vidět film související (viz.) ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby za predaj Blu-ray v USA $1,525,234 //počet predaných kusov 80,318Tržby za predaj DVD v USA $5,445,088 //počet predaných kusov 403,674║ Podarené, toto opäť spoločnosti DreamWorks vyšlo, lebo pravažne tieto krátkometrážne záležitosti dopadajú dosť priemerne(Shrek, Kung Fu Panda, Madagascar) a tu je celkom svižný a zábavný dej, plus samozrejme poteší lietanie a celkom nápaditý príbeh, videl zatiaľ len Anglický originál. /80%/ ()

RajAthen

Koukám, že s nimianimáky provázejícími úsměšní celovečerní filmy se začíná pomalu trhat pytel. Inu, proč ne. Narovinu se přiznám, že nemám rád vánoční speciály jakéhokoli druhu. V tomto případě mohu alespoň spokojeně pozvednou obočí, jelikož vánoční motiv tolik nebije do očí. Přesto pokud si chcete rozšířit obzory v této oblasti, pak Legend of the Boneknapper Dragon je mnohem zábavnější varianta a vůbec nevadí, že z poloviny nejde o klasickou animaci. ()

• Film se měl původně jmenovat „How to Hatch Your Dragon“. (pajik)