Ako si vycvičiť draka 3

• Slovensko Ako vycvičiť draka 3 (viac)

Ostrov Blp je dračí raj obývaný Vikingami, alebo vikingský raj obývaný drakmi, ako sa to vezme. Bývalí odvekí nepriatelia tu žijú v závideniahodnej harmónii. Vládne im mladý náčelník Štikút, ktorý miluje lietanie s okrídleným parťákom Bezzubým. A miluje aj svoju kamarátku Astrid, len jej to ešte nestačil naplno povedať. Paradoxne práve láska sa stane predzvesťou mrakov, ktoré sa nad Blpem začnú sťahovať. Štikút je v tom nevinne, môže za to rozkošná biela dračica, ktorá doslova omráči Bezzubého, ktorá sa pod jej vplyvom premení z obávaného Nočného draka na neistého puberťáka. Možno aj preto včas vo vzduchu neucíti nebezpečenstvo pre všetkých drakov, ktoré sa k brehom ostrova blíži. V snahe nájsť pre ne nové útočisko sa Štikút a Astrid vydávajú pátrať po mýtmi ospevovanom Skrytom svete, v ktorom by sa všetci draci mohli pred touto hrozbou ukryť. Nájdu ho? A nájdu ho včas? (CinemArt SK)

filmfanouch

Takže je to tady! V roce 2010 studio Dreamworks nabídlo naprosto parádní animák Jak vycvičit draka, jen aby ho v roce 2014 obohatilo v několika směrech snad ještě lepším pokračováním a nyní v roce 2019 se má celá trilogie Jak vycvičit draka uchýlít ke svému konci. A, že byl hype budovaný vskutku fenomenálně. Samotný Steven Spielberg měl tu čest si scénář v předstihu přečíst a potvrdit, že je to jeden z nejlepších příběhů, který kdy četl. Sám se dle svých slov rozbrečel a bylo tak zajímavé sledovat jak moc parádní Jak vycvičit draka 3 bude. Proměnil se snad ve finále závěr trilogie v jedno velké zklamání? Ani náhodou! Jak vycvičit draka 3 je totiž perfektní závěr trilogie, který definitivně pomáhá uskládat jednu z nejlepších animovaných trilogiích v dějinách kinematografie. Zdá se to možná brát jako příliš velká slova, buďte si ale jistí, že je Jak vycvičit draka 3 vizuálně dokonalý, dějově parádní a emocemi zdatně podojený film, který se ve finále zaslouží o to, že se celá trilogie dostane do seznamu TOP 100 nejvlivnějších filmů dekády. Ten film je jednoduše prostě těžký nenávidět. První díl Jak vycvičit draka nastartoval silně emocionální příběh, který není jen o dobrodružných eskapadách jednoho vikingského chlapce a na první pohled děsivého draka. Je to silný emocionální příběh, který vydojil vikingskou kulturu a mix fantasy co nejvíce to šlo. Dvojka si dovolila jít ještě o trochu dál a spoustu nápadů a rozhodnutí na které většinou tvůrci animovaných filmů nemají odvahu, film u mně zvedá nahoru. Vizuálně či dějově je za mně dvojka přece jen o trochu výš než jednička. A trojka i když možná není nejlepším dílem, nastavuje laťku pro zbytek animované produkce taky velmi vysoko. Animace je prostě parádní. Každý díl má tak trochu svůj specifický vizuální styl a právě proto není možno styl dračí trilogie okoukat. Navíc je tu v rámci trilogie pravděpodobně nejvíc moneyshotů, které jsou fakt parádní, nádherné a strkají do kapsy většinu kamerových záběrů z hrané produkce. Tvůrci na animovaný film celkem důstojně zvládají i akci. Hned úvodní akční scéna ve mně vzbudila pocit, že se jedná opravdu o nejdospělejší díl série a měl jsem pravdu. Navíc od druhé půlky jsem prostě už jen držel tlamu, vůbec nepřemýšlel a nechal jsem se jenom unášet. Unášet perfektními záběry, perfektním vizuálem, perfektním vývojem postav, perfektním dějem..... co v tom filmu vlastně není perfektní? Hudbu navíc znova skládal John Powell a divák nedokáže udělat nic jiného, než se jen jeho hudbou unášet. Powell zvládá poklidnou hudbu i hudbu především pro zápornou stranu mince (tu ve trojce tvoří především záporák Kruťas, který sice nedosahuje kvalit Draga z předchozího dílu, ale pořád je to minimálně zajímavý záporák) a především dokáže zahrát hudbu smutnou. A právě o smutek jde ve finále v tomto filmu nejvíc. Především jak Spielberg sliboval, konec je emotivní jako prase! Posledních 10 minut už člověk nemá opravdu na výběr nic jiného, než jen pomalu strkat prsty do kapsy plné kapesníků a říkat si, že je to pořád jenom film. Emocionální završení společné poutě Škyťaka a Bezzubky ve finále funguje opravdu parádně. A i když jsem se z trailerů bál, že bude postava Bleskoběšky nezajímavá a zbytečná, ve finále není vůbec těžké si jí oblíbit... Jinak je tu zajímavá myšlenka: Emocionální poselství o kterém jsem mluvil se ve finále nosí v tom, že lidé nejsou připraveni na to žít s draky. To by se ve finále dalo zsituovat do dnešní doby, akorát draky bychom mohli prohodit za uprchlíky a třeba lovce draků Kliďˇase vyměnit za hubenějšího Donalda Trumpa. Neříkám, že to v tom nutně musí vidět každý... paraely ale v tom rozhodně jsou! Jak vycvičit draka 3 pravděpodobně nemusí uspokojit všechny, počítám s tím, že stejně jako u Temného rytíře povstal bude většina diváků zklamaná jednoduše proto, že čekala víc. Já ale odcházel spokojený. Házím plnou palbu a prohlašuji to nejen za jeden z nejlepších animáků posledních let, ale zároveň jako jeden z nejlepších filmů posledních let celkově! Velký palec nahoru Dreamworks a děkuju za parádní trilogii! Trilogie Jak vycvičit draka se hrdě může může hlásit mezi legendární trilogie jako Star Wars IV-VI, Star Wars I-III, Trilogie o Temném rytíři, Matrix. nejnovější Trilogie Planet opic, Toy Story nebo Pán Prstenů. Až tak je celá ta trilogie výborná! () (menej) (viac)

Jinny

70 % Lehkonohé, vizuálně krásné. Jako zakončení série je to plnohodnotný film, byť jediný vývoj u lidských postav vydíme u hlavního hrdiny. Hvězdou je tedy Bezzubka a jeho nová přítelkyně - bílá dračice je mimochodem neuvěřitelně roztomilá. Asi největší překvapení je ovšem to, že tvůrci si nenechali skoro žádná zadní dvířka pro pokračování a skončili předtím, než sérii zničí. ()

silentname

"How To Train Your Dragon: The Hidden World" je podľa mňa veľmi príjemným a kvalitným zakončením tejto filmovej trilógie. (Možno... nikdy nevieme čo sa stane). Animácie sú tu podľa mňa absolútne fenomenálne a na tento film by som sa mohol dívať ešte niekoľko ďalších minút. Ten svet je tak kvalitne spracovaný, že nemám problém uveriť, že by som v ňom bol schopný žiť a existovať. Čo sa postáv týka, tak sú podľa mňa skvelé. Aspoň na strane hrdinov. Pri našom zloduchovi mám pocit, že ten toho moc neponúkne. Ani svojim vzhľadom, ani svojimi akciami. Len pár rokov dozadu sme mali skoro rovnakého zloducha a začína to byť skutočne staré. Ale čo sa týka všetkého ostatného, tak som vysoko spokojný. Romantická linka medzi Bezzubým a Svetlobeskou je podľa mňa absolútne vynikajúca. Toto je najlepšia romanca v animovanom filme, čo som videl od čias "WALL-E". Je to milé, je to vtipné, má to tonu skvelých momentiek a baví ma to. Romanca medzi Štikútom a Astrid je skvelá a musím povedať, že v závere tu máme skutočne nádhernú scénku, o ktorej by som chcel povedať niečo viac. Ale je to spoiler. Takže si to musím nechať pre seba. Sorry. Ale nádherná momentka, ktorá ma vysoko potešila. Posledných 5 minút filmu je rovnako skvelých a myslím si, že všetko je povedané a došli sme skutočne do veľmi uspokojivého konca. Hudba je stále fantastická a soundtrack rozhodne má čarovné momenty. Neviem čo viac povedať. Podľa mňa je to vynikajúci film. Ak máte decká, tak im to ukážte. Ak ste s tým vyrastali, tak si vás to získa. Má to všetko, čo má film mať a uzatvára sa tým jedna skvelá trilógia (možno). Skvelá práca. Hodnotenie: A ()

Blackhand47

Tak tu máme (snad) finále jedné z nejpovedenějších animovaných sérií, která si naštěstí dokázala udržet kvalitu. Samozřejmě i tady platí pravidlo, že s každým dílem je animák blbější, ale jako důstojné završení to funguje na výbornou. Docela mě mrzelo, že humor byl tentokrát opravdu cringe a stupidní, přičemž jsme s rodinou nechápali, jak se celý sál může smát. Nejvíce to šlo vidět na Škyťákových parťácích, z nichž byli tentokrát opravdoví dementi, kteří se ve své hlouposti neustále předháněli. U záporáka jsem pak zase nechápal, proč draky rovnou nezabíjí, ale první je uspává (nedělejme z dětí blbce, ve starších animácích se normálně zabíjelo). Abych jenom nekritizoval, tak musím pochválit hudbu, která byla tradičně skvělá. Samotná animace byla zase neskutečná a realistická. Doufal jsem v něco lepšího, ale i tak dávám 75% ()

Toren

6/10. Očekával jsem nezapomenutelný zážitek (první dva díly zbožňuji) ale přišla studená sprcha a zklamání. Řemeslná špička s parádní skvadrou charakterů (chemie ústředních draků funguje na jedničku) zapomíná na vše, čím byla dvojice předchozích snímků natolik výjimečná. Závěr Škyťákova přátelství s Bezzubkou postrádá silnější emoce, moment napětí a onen dospělejší přesah, jenž u dřívějších draků nechyběl. Záporák a dětinský humor je pak dalším kopancem do břicha. Hrozně me to mrzí... ()

• So stopážou 104 minút ide o doteraz najdlhší animovaný film štúdia DreamWorks. (Astonko)
  • Každý film série bol distribuovaný iným filmovým štúdiom. Prvého sa chopil Paramount, druhého 20th Century Fox a tretieho Universal. (WalterIK7)

První významná filmová ocenění vyhlášena

První významná filmová ocenění vyhlášena

05.12.2019

První prosincové dny došlo k vyhlášení dvou ocenění a jelikož oba vyhrál stejný snímek, začíná tak velká spekulace o možném vítězi na Oscara. Před pár dny představil režisér Martin Scorsese na… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům