Vyšší poddôstojník John Kelly (Michael B. Jordan) je členom špeciálnej námornej jednotky SEALs, ktorej velí nadporučíčka Karen Greerová (Jodie Turner-Smithová). Jeho tím je nasadený v Sýrii a spolupracuje s agentom CIA Robertom Ritterom (Jamie Bell) na oslobodení iného agenta, ktorého zadržiavajú sýrske sily. Počas misie však narazia na skrýšu zbraní, ktorú bránia ruskí bojovníci, a všetkých zlikvidujú. O tri mesiace neskôr prichádza odplata a členov amerického komanda, ktorí sa tejto misii v Sýrii zúčastnili, zastrelia ruskí vojaci. John Kelly len o vlások unikne smrti, ale jeho tehotná manželka zomiera. Po zotavení sa Kelly pripojí ku Greerovej a Ritterovi, aby vypátrali zodpovedných a odhalili medzinárodné sprisahanie, ktoré hrozí rozpútaním totálnej vojny medzi Ruskom a Spojenými štátmi. (TV JOJ)

bearmeedek

Tom Clancy a Taylor Sheridan. Měl jsem snahu věřit těmto dvěma jménům, ale nepovedlo se. Béčkové béčko, které nebylo plánované jako béčko. ()

Nix

Sheridan prostě umí. Jako dycky i když film je místama řekněme ne úplně vyšperkovaný a nesmí u toho člověk přemýšlet. Ale jinak akce je tu dost a film netrpí roztřesenou kamerou ani takovou temnotou, že není nic vidět. Vše je krásně plynulé a nasnímané a Michael si to dává na pohodu. Guy potěšil a celkově s tímto filmem nemám problém, ale musí se brát takový jaký je. ()

alldo.raine

Bez výčitek tomu napálím 4*. Už jen z principu, aby to nalákalo co nejvíce milovníků Toma Clancyho, byť trochu jiného než jsou třeba Ryanovky. Za mě si to rozhodně nezaslouží 55%. Ten film za mě tempo má, akci taky, zápletka na úvod taky né vůbec špatná (už se těším na další díly celé Rainbow squad). MB Jordanovi role sedne perfektně, Bella je vždy radost vidět. Velice solidní akční podívaná. ()

Brooks

Sollimova réžia je remeselne suverénna, akcia fantastická a Michael B. Jordan perfektný agent pomstiteľ, ale ten scenár akoby napísali pred tromi dekádami, v časoch jednoduchých fordoviek. Už druhý tohtoročný Sheridan,, ktorý je prinajmenšom rozporuplný. 3* ()

Mamlas

Ten film není vyloženě špatný. Hudba není protivná, kamera se netřepe, vojáka zahraje každé ucho... Ale nějak to člověka vůbec nechytne. Prostě sled bitek, střílení a velmi protivné nostalgicko rodinné linky a souvisejících zbytečných blábolů a zteacených minut. Nic nepřekvapí, nic nezaujme, skoro vše je potmě, uvnitř. S přetáčením se to dá dodívat. (34%) ()

Midar

Bez výčitek je jen marným pokusem o to, stát se něčím víc než jen dalším filmem o cestě za pomstou. Právě snaha, být něčím víc, mu však paradoxně uškodila nejvíce. Kdyby se totiž tvůrci vykašlali na nějaké politické přesahy a soustředili se více na akci, mohlo z toho vzejít alespoň ucházející béčko. Takhle je to však pouze nesourodý spatlanec, který neví, čím chce vlastně být. A i když pár slušných scén má, vedle takového Johna Wicka či nedávného Nikdo, se na něj hodně rychle zapomene. Velká škoda, tak snad nám to ten Sheridan za ty dva týdny vynahradí. Více zde. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Takže po dlhej dobe akčný film ktorý je natočený poctivo, teda bez nejakých troch ton CGI. A akcia je naozaj dobrá, ale je jej málo, to je prvá chyba. Ďalšou je kurevsky čitateľný zvrat kto je vlastne tá sviňa zradná.(pričom mne ako tomu kto má napozeraný tony takýchto filmov bolo jasné, že je to Pearce a presne tak to aj bolo) A veľká chyba filmu je, že nevie či chce byť akčným, politickým thrilerom alebo drámou s rodinným presahom. Takže potenciál jak sviň na vznik frančízy, na čo odkazuje i potitulkovka sa zrejme nekoná. Škoda. ()

Dejvecd

"No remorse!" Na tento film som sa z tohtoročnej nádielky tešil asi najviac. Trailery navnaďovali na akčnú krásu a Michael B. Jordan v nich vyzeral dosť cool, preto som bol dosť sklamaných, keď som film dopozeral. Jordana mám rád a v tomto filme ma jeho herecké schopnosti vôbec nesklamali, naopak on bol tým najväčším pozitívom tohto filmu. Vizuál bol tiež pekný a hudba bola dosť vpoho. To čo však nebolo vpoho, je film, ako celok. Skoro som zaspal. Tento film sa snaží byť nejakým politickým akčným thrillerom, ale namiesto toho servíruje neskonalú nudu, ktorá sa ani nesnaží byť akčná. Záporáka máte prekuknutého už z prvej sekundy, čo sa objaví na scéne, takže vás málo čo vo filme prekvapí. Režisérovi by som dal rovno Zlatú Malinu, pretože menej napínavý film už ani nedokázal natočiť. Neodporúčam nikomu. P.S. nezabúdajte na scénu po titulkách.  4/10 ()

Mamutol

Jak si nechali naložit těžkooděnci ve vězení, scéna s hořícím autem nebo havárie letadla, tak ve mně začaly vzrůstat obavy, jestli je to všechno myšleno vážně nebo ne. Čekal jsem, že herci občas zamrkají do kamery nebo řeknou nějaký vtípek a ono nic. Tohle je totiž myšleno smrtelně vážně a to je průser. Navíc všude je černočerná tma. Pokračování vynechám. ()

xxmurphyxx

Nelogická kokotina s plochými postavami, primitívnymi dialógmi, sterilnou akciou, mizernou atmosférou a bandou čiernych zachraňujúcich svetový mier. Presne to čo by človek čakal od sračky určenej negrom. Im stačí, že sa niečo hýbe na obrazovke, pokiaľ možno nič zložité aby nemuseli zapojiť aspoň tú trochu už tak biednej náplne ich lebečnej dutiny. Ale jebať na to. Jebať na to, že knižnú bielu postavu musel zas a znova nahradiť neger, jebať na to, že rusáci sú zas vyobrazení ako banda zaostalých kokotov, žijúcich v rozvalinách schátraného mesta s 30 rokov starým vozovkovým parkom, jebať na to, že bieli sú skoro všetci zas za zmrdov, jebať to všetko. Čo jebať ale nebudem sú ploché postavy, diery v scenári a absurdné, nelogické scény, primitívne dialógy, nudná akcia, tona nelogických kokotín. Nemám chuť to ďalej ani rozpisovať. Od človeka, čo natočil famóznu Suburru som čakal úplne niečo iné. Ale hlavne že sa naplnili zas kvóty. ()

smarkus

fu tak to bolo slabe a zajtra ani nebudem vediet o com to bolo, no mozno uz aj dnes...a to v hodnoteni neberiem tu ciernu propaganu nehercov. ble ()

Emílio odpad!

Ťažko uveriť, že sú pod tým podpísaní rovnakí tvorcovia ako pod Sicario 2, o samotnej predlohe už ani nehovoriac. Klišovitá sračka na objednávku, navyše presne podľa povinného trendu. Zaslúžený odpad. ()

j.sorensen

Jako vážně tomuhle někdo dává 3,4 i 5 hvězd?Moje jedna je za hudbu, která se k tomu sice vůbec nehodila, ale to bylo to jediný, co stojí v "díle" za zmínku.Ještě teď kroutim nevěřícně hlavou a oči v sloup už mi asi zůstanou napořád.Pro mě jedna z největších filmových katastrof, strašnej film :/ ()

cerdax2

Pribeh - jak drsnak k nestesti prisel a pak vsem prd*l nakopal - je k videni v mnoha vyrazne lepsich podanich. Tenhle kousek muzete tedy Bez vycitek vynechat a usetrite tak necele dve hodinky sveho casu a nervu. ;) ()

Facerr

Fajne obsazení. Jinak vzhledem k tomu, že jsem trochu ovlivněný hrou, tak malinko zklamání. Potenciál značky totál prošvihnutý. ()

srolyma

U nás ruští agenti vyhazují do vzduchu muniční sklady, v Americe rovnou likvidují členy speciálních komand. Odveta je pak taky o něco důraznější než je zamávání pár úředníkům z vyslanectví na letišti při návratu do vlasti. Tady se rovnou vypravuje trestná jednotka, aby zlobivé nepřátelské agentíky zklikvidovala přímo v jejich domovině. A neplatí tady žádné kus za kus, Amíci to tam kosí hlava nehlava. Je to takový průměrný, ale celkem koukatelný akčňák, takže v pohodě. ()

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (viac)

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

Čtvrtá řada Jacka Ryana bude poslední

12.05.2022

Je to už, panečku, tři roky, co měla na Amazonu premiéru druhá řada povedeného seriálu Jack Ryan na motivy knih Toma Clancyho s Johnem Krasinskim (Tiché místo) v hlavní roli. Pak přišla pandemie,… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)