Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Mr.Ripley

Veliké překvapení, sympatický hlavní hrdina, skvělý záporák, výborný Doylův soundtrack, fungující 3D, ucházející dabing, bohužel zbytečná Natálka, Shakespearovský motiv.... Co víc si přát! Pohodová záležitost par excellence! ()

Cedr

Hahaha, tak tohle ne :) Více než u filmu jsem se pobavil zdejšími komentáři ve kterých je Shakespear skloňován ve všech pádech. Doufám, že se tu mluví o neúmyslné (a hodně nepovedené) parodii Shakespeara, protože jinak si to neumím vysvětlit. Nic proti pohádkově naivním scénářům - naopak - snahy o rádoby hluboké příběhy často mnoha filmům brání od rozletu. Thor je ale od začátku do konce bídou a utrpením a pokus o jakýsi rozlet marně předvádí až v poslední třetině. Obsazení je ok, ale ve srovnání s Black Swan je Natalie Portman opravdu špatná a nehodící se. Thor jako postava celkem ušel, tak snad The Avengers dopadnou mnohem lépe. ()

Remivsremi

Komiksárny už nejsou jenom pro smích a to je dobře. Opět jsme se dočkali slušně zpracovaného příběhu, který k nám přiletěl z papíru. Hemsworth se do role Thora vžil parádně a jeho muskulaturu musí člověk jen tiše obdivovat. Naštěstí nepřišli žádně příběhové kiksy a ten působil přirozeně. I vizuální stránku, plnou počítačových efektů, můžu jenom pochválit. Dočkali jsme se i dalších příběhových drobečků pro Avengers, takže celkově film o Bohu blesků vytěžil maximum potenciálu. ()

filmmovier

Pro mě je tohle nejlepší komiksák roku. Má skvělé obsazení, herci byli vybráni skutečně dobře a do svých rolí padnou jak vyšití. Kenneth Branagh je výborně zrežíroval a jen mi potvrdil své kvality. Triky jsou na té nejvyšší úrovní a film je tím pádem o dost efektnější. Začátek dokonale navnadil a finále už snad ani nemohlo být natočeno lépe. Hlavně část odehrávající se na Asgardu, patří k tomu nejlepšímu. Je tu i dost povedených hlášek a závěrečné vesmírné titulky jsou také dost povedené. Čas mi s tímto filmem krásně utekl a já s ním jsem spokojen na nejvyšší míru. Děkuji studiu Marvel za to, že vůbec vzniklo. Těším se na dvojku, hlavně aby byla co nejdřív.. ()

Laerry

Adolescentní Thor je na facku, naštěstí tenhle film zachraňuje aspoň charismatický Loki. Zbytek se nedá nazvat ani nemastnou omáčkou, jako spíše řídkým vývarem. A chudák Hawkeye se ani nepředvedl... ()

Fanita

Od začiatku som mala pocit ako keby začiatok vynechali...a aj prostriedok a vlastne aj kúsok konca, budovanie vzťahu medzi Thorom a Jane a ako ho poznačila? Ako? Tým, že ho zviezla autom? Alebo tým, že bola taká úžasná, že si spolu sadli k ohňu a pozorovali hviezdy? Nechýba Vám tu niečo? Nepreskočili tvorcovia nejakú časť, kde Jane ukáže aká je čestná a úchvatná a preto sa do nej Thor zamiluje? A Tá časť, kde je Thor skvostný a magnificentný (a nielen pomätený chlap s vyrysovaným telom, ktorý padol odkiaľsi z vesmíru), aby sa do neho mohla zamilovať Jane? Haló, kde sú súvislosti? Napriek tomu sa mi film páčil, boli tu krásne kostýmy a aj dobré špeciálne efekty a Destroyer, fakt premakaný. Takže jedna hviezda za neho, jedna za kostýmy, jedna za Lokiho a jedna za pekný dúhový most. Snáď bude dvojka lepšia. ()

Estrellita

Velkolepá slátanina, barev, efektů a rádoby silných myšlenek, naplácaná do extra "pokročilého" světa, který se svým charakterem nejvíc blíží našemu středověku. Díry v logice a hloupost příběhu nedokáží vyvážit ani sympaťák Tom Hiddleston a krásná Portmanka. Nechci říct přímo, že je to výsměch germánské mytologii, ale není to ani nic hodného přemýšlení nebo nedej bože zapamatování. Mimochodem, jediný a pravý Loki pro mě vždycky bude Matt Damon coby anděl zkázy z filmu Dogma. 40% - EDIT: Po shlédnutí AVENGERS nacházím několik dalších souvislostí a jsem ochotná některé věci filmu odpustit. Proto jednu hvězdičku přidávám. 60% ()

chelseaman22

Překvapivě dobré. Tento subjektivní dojem umocňoval pouze jediný, leč zcela majoritní fakt - slečna Portmanová. Čert vem její NECHUTNOU nadrženost během celého filmu. Ani nevím, v jakých mezích se pohyboval rozpočet, každopádně musel být pořádný. Naneštěstí, producenti nemusejí mít strach - takové KOKOTINY si vždy najdou příznivců, jako je much na lacinym pivě. ERGO volejme sláva! a rychle přejděme na nový film! 64% ()

eye candy

Možná kdyby Thor vznikl někdy před desíti lety na počátku té (zřejmě nikdy nekončící) vlny comiksových adaptací, tak bych byl v hodnocení mírnější. Každoroční příval nových pavouků, netopýrů, zelených svítilen, amerických gay kapitánů, napumpovaných, hezky učesaných Švédů a jiné havěti, už mi ale nepříjde ani moc originální ani zábavnej. Thor se mi zdá víceméně takovým vyvrcholením tohoto trendu, právě na něm mi příjde ta povrchnost a stupidita pořád dokola opakujících se postav a příběhů bez jakékoli přidáné hodnoty, nejvíc patrná. Jo jsou tady vyjímky Watchmeni či Nolanův Batman, ale ty vychází z kvalitních předloh. Thor ale není ani zajímavá předloha, ani zajímavej film a nezachrání ho Branagh ani Portmanka (místo které by se tu mohla klidně prsit Megan) a pro mě ani Hemsworth. Ten to ale zřejmě zachrání u ženského pohlaví. To mi připomíná, dřív se do akčních filmů dávalo trochu té romantiky, aby to v kině nějak vydržely i holky, dnes mi v některých případech příjde, že se naopak dává do akčních filmů trochu té akce, aby to nějak zvládnuli i chlapi. ()

Saraph

Sympatický mladík s vlasy mytými šampónem TH'Óreal, jehož superschopnosti jsou sice jasné, ale podle mého názoru příliš nudné. Připadalo mi, že kdybych náhodně ukázal prstem na jednoho z X-Menů, byl by o něm zajímavější film. Když odložím stranou dramatické vytahování kladiva z kusu skály a přítomnost sympatických slečen, jedná se v celku o nemastný a neslaný příběh, který někoho napadl při jedné z každodenních návštěv sprchového kouta. ()

Motinski

Ničím vybočujúci origin s hviezdným obsadenim ale nie moc zaujímavými postavami. Tým nechcem povedať že by boli nesympatické, každá má svoje miesto v príbehu a Branagh ako režisér ich dobre vedie, len im chýba výnimočnosť oproti iným filmom. CGI občas moc bilo do oči, príbeh bol predvídatelný, no našťastie všetko rýchlo odsype a nenašiel som vyslovene nudné pasáže. Na podobnej úrovni ako prvý Kapitán. ()

Skuby47

Žánr sci - fi nepatří k mým nejoblíbenějším. Občas nedokážu odhalit a porozumnět tomu, kudy se ubírá fantazie tvůrců. V tomto případě, pokud bych si v úvodu nepřečetla obsah, vnímala bych tento film jako vizuální hrátky s ukázkou toho, co dnešní digitální technika dokáže vytvořit, a nějaký hlubší příběh bych jen těžko odhalila. Zajímaví herci, slušná výprava, spousta akce, ale šlo to nějak mimo mne. To bude generační problém, protože moje vnoučata Marvelovky milují. ()

Wall-E

Kenneth Branagh natočil nejepičtější a jednu z nejlepších komiksovek. Dvouhodinová Marvelovka a ani minutu nenudí... Stejně jako v Iron Manovi je tu akce po skromnu, ale vůbec to nevadilo... Naopak THOR je příkladem, že i komiksová adaptace může být víc než jen přehlídka CGI. Obsazení nemá chybu... Chris Hemsworth, kterého jsem znal jen z vedlejších rolí je na "hromovládce" jako stvořený. Natalie Portman byla sázka na jistotu a Anthony Hopkins jako Odin s chotí v podání Rene Russo se jen tak nevidí... Cameo Stana Lee, narážky na ostatní členy Avengers, závěrečná potitulková scéna... nejde jít pod 5 ***** ()

kinghome

Naprosto skvělej Marvelovskej kousek! Až na občas rozmazanou kameru je to úžasná podívaná.Skvělé herecké výkony a hlavně jsem se u toho skvěle bavil.Ale musim říct,že jsem to viděl v kině ale bez dabingu a bez 3D.Všude jsem slyšel,že dabing je příšernej a 3D tomu filmu ubližuje a asi to tak zase bude. První polovina filmu byla spíš taková temná a studená ale po první půl hodině se to pořádně rozjede a je to skvělá podívaná! Koukal jsem na to s otevřenou pusou a párkrát jsem se opravdu ze srdce zasmál! Pro mě jedna z nejlepších Marvelovek co jsem viděl x)) Škoda že to neni za plnej počet ale prostě se mi tam nelíbil ten rozmazanej obraz,kterej byl všudypřítomnej! Jináč opravdu povedenej kousek. ()

pytlák

Dobrá Marvelovka, která mě skvělými herci, vtipem a úžasně prodaným Asgardem odzbrojila od jakékoli větší kritiky. Branagh by sice potřeboval nějaké ty rady při akčních scénách, ale co Thor ztrácí v akci to získává na atmosféře a ve skvělých dramatických scénách. 7/10. P.S. Hemsworth je cool. ()

ivan_drago

Tak čekal jsem od filmu hodně a splnil to. Je na tom hrozně vidět, že to netočil Amík, ale Evropan. Skoro mi to připomnělo Návštěvníky (ty francouzské), když nám sem ten Thor spadnul, vynikající narážky na jeho slovník a odlišnou kuturu. Akční sekvence a pozadí celého příběhu jsou podány beze zbytku vkusně, ale co film řadí k nadstandardu, je hlavní hrdina, v našem světě poněkud nemotorný, s kladivem v ruce vpravdě božský, a je kurva namakanej, Statham aby se začal bát o místo na výsluní namakanců.... No, nechám se přkvapit co nám přinesou další "Evendžři"... a hlavně věhlasný S.H.I.E.L.D. ()

arbitr

Vtipné, technicky dokonalé, skvělá hudba a zvuk, velmi dobří herci a Kenneth tomu vládne pevnou rukou. Viděno v HD a nemůžu jinak než dát za 5. ()

Mrkvič

Mě to prostě nebaví. Branagh ať si točí nějaký umění, ale ne film se spoustou akce. Takhle je akce mizerná a všechno v Asghardu vypadá tak nějak přitepleně. Když se potom ty nadpozemské postavy objeví na Zemi, tak je vidět, jak je to všechno trapný. Jakobych sledoval nové díly Xeny. Zase platí že čím víc triků tím víc addias. Hejblátek a svítilek je tam tolik, že asi nikdo neposlouchá ty strašně pitomý kecy. Po pulhodině, kdy jsem myslel, že se mi působením filmu rozprskne mozek po stěně, se chvíli zablesklo na lepší časy. To když Thor, v podání skvělého Chrise Hamswortha, poznával, že ve smrtelném těle nemá svou božskou sílu. Potom ale, při jeho napravování a poznávání správných hodnot, mi i taková herečka jako Natalie Portman tady přišla jak škeble z nějaký telenovely. A na závěr samotný scénář, který nedokáže ani na pikosekundu čímkoliv překvapit. ()

viperDavid

Konecne zase jednou film, ktery me bavil od zacatku do konce. Velmi pekne natocene sci-fi, ktere pobavi a neurazi. Bozske sily jsou ve stravitelne mire a predstavitel Thora, je sympaticky chlapik. Uz se tesim na pokracovani 4* ()

DivX

Jestliže to budu brát podle originální předlohy nebo komiksu, tak jsem spokojen. Jediné co můžu vytknout je jen jakýsi soudce či strážce, který sestoupil na zem aby zabil Thora v podobě jakéhosi robota chrlícího z hlavy oheň. Tohle mi tam opravdu nesedělo. Jinak Chris Hemsworth, který ztvárnil hlavní postavu byl vynikající. 70% ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)