Kapitán Solomon Kane sa v 16. storočí preslávil ako mimoriadne schopný bojovník - zabijak. Vyzbrojený pištoľami a mačetami obhajuje česť anglického kráľovstva a ukája svoj krvilačný smäd v bojoch na všetkých kontinentoch, kam cestuje so svojimi dobre vycvičenými kumpánmi - zabijakmi. Spoznávame ho vo chvíli, keď si kliesni krvavú cestu hordami protivníkov v exotickom meste v severnej Afrike. Pri dobývaní tajomného hradu však nastane nečakaný zvrat - jeho mužov začnú likvidovať démonické príšery. Umierajú jeden po druhom, až zostane nažive už len sám Kane. Ocitne sa tvárou v tvár prisluhovačovi samotného Diabla, ktorý sa vynoril z hlbín pekla, aby si vzal jeho beznádejne skorumpovanú dušu. Kaneovi sa síce podarí uniknúť z jeho pazúrov, ale je mu jasné, že pred peklom sa zachráni jedine doživotným pokáním. Preto sa zriekne násilia a zvyšok svojho života zasvätí pokore, pokoju a mieru. Ale už onedlho čelí ťažkej skúške. Keď sa mu nepodarí zabrániť brutálnemu útoku na puritánsku rodinu Crowthornovcov, s ktorou sa spriatelil, prisahá, že nájde a oslobodí ich unesenú dcéru Meredith. Pre vyšší princíp dobra a spravodlivosti je ochotný zapredať svoju dušu a použiť ešte raz svoje excelentné schopnosti zabijaka. Vo chvíli, keď sa vydá na cestu dobra, aby zachránil uväznenú Meredith a ochránil Anglicko pred temnými silami, opäť zasiahne osud a postaví ho tvárou v tvár rodinnému tajomstvu, ktorému sa celý život snažil uniknúť. (TV JOJ)

Morholt

Konečně řádně syrový a temný fantasy, se kterým by byl spokojen i mistr Howard. Purefoy byl trefou do černýho a Basset tímhle filmem zase o něco povyrostl.Doufám, že v tomhle žánru neřekl poslední slovo - Bran Mak Morn a Cormac Mac Art čekají. 90% ()

Sawy

"I am not yet ready for hell!" Solomon Kane působí v dnešních dobách sterilních popkornových blockbusterů a vyměklých studiových srágor jako doušek živé vody.Konečně tu zase máme film,který se nebojí zabrousit do drsnějších vod a představit nám svět,ve kterém není zrovna přebytek kladných hrdinů,kde se se ženami zachází jako s onucemi,kde jen ti krutější a bezcitnější vítězí a slušní lidé končí zabití bandami lapků a zlodějů.A do toho všeho je vrhnut náš hrdina Solomon,na začátku velká svině,na konci muž odhodlaný tomu všemu učinit přítrž.A díky Jamesi Purefoyovi mu věříte nejen tuhle proměnu,ale každé slovo nebo mrknutí mezi tím.Na ostatních postavách ani tak nezáleží (možná tak hezoučká Rachel Hurd-Wood nebo znovu přesný Max von Sydow potěší),hlavní je Solomon.To na jeho nepohasínajícím charismatu se celý film veze.Ovšem u hrdiny klady samozřejmě nekončí.Vůbec celá první půlka se jimi jen hemží.Vizuální stránka filmu plná bláta a špíny je úžasná,do toho obvykle buď sněží nebo prší a za skvělé lesní prostředí taky přidávám body k dobru.Všechny akční scény jsou krásně přehledné,plné nápadů a je jich tak akorát,režisér vůbec většinu filmu neskutečně čaruje s nízkým rozpočtem a dokazuje svůj nesporný talent.Atmosféra temného světa se vůbec skvěle povedla,tohle je přesně fantasy podle mého gusta.Žádné servítky,žádné uhlazování,nekompromisní řežba.Co už ovšem lehce pokulhává je celková prezentace světa,ve kterém se příběh odehrává,jeho představování by si zasloužilo větší prostor na to jak zajímavý je,třeba na úkor několika lehce patetických rozhovorů.Všem je jasné,že se to tu jen hemží různými potulnými čaroději a dalším podobným svinstvem,ale setkní s jednou z nich,jakkoliv bylo zatraceně působivé,mně osobně nestačí.A zatímco první polovina filmu je jedna velká paráda,ta druhá se přece jen občas zvrhává do přehlídky scénáristické nemohoucnosti,působivých scén ubývá a ten finální kříženec Balroga s Megatronem byl jasným důkazem,že pořádné finanční prostředky prostě a jasně chyběly.Jako celek je ovšem Solomon Kane mimořádně zábavným a příjemně staromódním filmem,který se ve svém žánru může hrdě postavit vedle Pána Prstenů a nemusí se vedle něj stydět.Největší nedostatek bych nakonec viděl v tom,že celý film byl spíše představením hrdiny,jeho motivací a minulosti,takovým prologem před tím pravým a velkým dobrodružstvím,které by přišlo v pokračování.Ovšem vzhledem k totální produkční neschopnosti studia bych s druhým dílem moc nepočítal,v kině jsme byli ČTYŘI!!!A zrovna tady by byla dvojka tak moc potřeba! Se Solomonem bych se určitě rád setkal znovu. 80 % ()

oLí

Solidní fantasy podívaná pro odrostlejší s hodně nadupaným vizuálem a oproti zbytku příběhu s trochu slabším koncem. Tohle mě přesvědčilo, že by druhý Silent Hill mohl být ve správných rukou. [7/10 listopad 2010] ()

Lucasion

Van Helsing 2. Filmový Bloodborne. A další zkazky o filmu, co jsme našel. Věřte mi. Ne. Vizuál Bloodbornu, tak leda v prologu v Africe, ale pak se film obrací zcela jiným směrem. Van Helsing tomu možná sedí. Oni tu docela komentáře mých oblíbených uživatelů shrnují moje pocity, až na to, že jsem se u filmu nudil až usínal. Přesto jsem si od filmu odnesl několik poznámek. Marek Vašut se nacpe všude. Zvíkov je nádherný hrad. I v Česku se dá natočit kvalitní zahraniční vizuál. Neustále v Anglii prší. Démoni jsou skuteční. A ukřižování není tak hrozné... Dostanete se z kříže i sami. Ten film měl logických děr jako ementál a i když beru, že to je podle grafické novely... A co? Hellboy (2004) taky a byl o parník dál, co se týče příběhu a vyprávění. A vlastně i všeho ostatního. (Taky se natáčel v Česku, kdyby někdo nevěděl.) Já prostě čekal tříhvězdičkovou zábavu ve stylu Van Helsinga. A nemám ani to, příběh je krutě předvídatelný, hloupý a hlavně nebaví jak má. Nedokázal mě udržet skoro u obrazovky a to má slabě přes hodinu a půl. Tohle je pro mě slabota. Bohužel. (29 %) ()

Lacike

Aj keď nie som fanúšik fantasy, tak tento film mi sadol. Príbeh mi pripomína filmového Constantinea vrátane finálneho rozuzlenia. Len sa to odohráva v 16. storočí. Drsný a neskutočne cool hlavný hrdina tu proti svojej vôli kosí čarodejnice, upírov a rôznych démonov. Purefoy mi strašne pripomína Hugha Jackmana, akurát Purefoy pôsobí drsnejšie. Prvá tretina filmu je taká komornejšia, keďže sa venuje postavám, ale potom o to intenzívnejšie funguje Purefoyova snaha o záchranu jedného dievčaťa. Vo vedľajších úlohách ešte stihnú na chvíľu zažiariť Max von Sydow a Pete Postlethwaite a v relatívne veľkej úlohe aj Marek Vašut vrátane jeho šťavnatého konca. Veľkým plusom je maximum reálne natočených akčných scén. Dočkáme sa rôznych bitiek, ktoré sú tak akurát krvavé a zároveň dokonale prehľadne natočené. Mrzí ma, že sa viac nepreskúmala mytológia rôznych príšer. Napríklad tá čarodejnica mohla mať viac priestoru. No a finálny záporák tiež za veľa nestál a bitka s ním bola odbitá. V mnohých ohľadoch tu bol priestor na zlepšenie, ale aj tak som celkovo spokojný a je mi ľúto, že sa nikdy nedočkáme ďalšieho dielu, keďže film brutálne prepadol. 7/10. ()

ScarPoul

Solomon Kane je hrdina ktorý chodí temným stredovekom, občas využije nejakého toho koňa, ktorý sa dostáva do potýčky z temnými tvormi, ktoré obývajú okolité lesy, kostoly a jazerá. Ako komiksová postava má Solomon Kane vybudovaný takmer dokonalý svet, v ktorom pôsobí. Nie je síce až taký komplexný ako napríklad barbar conan, ale aj tak sa jedná o môjmu srdcu bližšiemu hrdinovi. James Purefoy stvárnil postavu temného, krvou bažiaceho muža takmer dokonale. Rovnako dobre si poradil aj z jemnejšou verziou človeka, ktorý zišiel z cesty a hľadá mier. Neustále balancovanie medzi dobrom a zlom je tu bezchybné. J.Bassett napísal a zrežíroval vôbec nie zlú temnú fantasy, ktorá si z predlohy berie isté prvky, ale viacej sa podobá komerčnejšie ladeným príbehom. A tá komerčnosť troška berie kvalite snímku. Chýbajúci rozpočet je doslova cítiť a bolo vidieť že na filme bolo strašne šetrené, pretože ani finále a ani bitky nie sú spravené z epickým nádychom, ale len z rýchlou a striedmou strihovou skladbou a z pár mľaskavými zvukmi. Osobne považujem prvú polovicu filmu za takmer dokonalú. Tú druhú za príliš preplácanú. Niečo tomu chýbalo aby ma to úplne odrovnalo. Ale zlé to rozhodne nie je. Dokonca mi je Solomon Kane natoľko sympatický, že si jeho prvé filmové dobrodružstvo čoskoro zopakujem. ()

Genero

Být potulným řezníkem ve špinavém středověku je job jedna radost. Má to jen tu vadu, že nemůžete jako Trottel mávat kouzelnickou hůlkou, místo pubického ochlupení vám neroste napomádovaná vlkodlačí srst a hlavně nesvítíte. Movitý producent pak finanční kohoutek ani neotevře a jen sedí v koutě a zpod jeho pejzů se line pořád dokola Samý zlaťáky, samý zlaťáky. Váš brutální fantasy film tak vypadá oproti modrooké homokonkurenci jako chudý televizní příbuzný a takové jste mohli svými šikovnými rapíry vyrábět šťavnaté démoní steaky! ()

Hwaelos

Béčko podle šablony mistra fantasy R. Howarda, které je nejvíc sympatické tím, že si na nic víc nehraje. Televizní rozpočet a laciné triky mu nepodráží nohy, naopak posilují dojem z dobře odvedené práce s minimem rozpočtu. Purefoy je ve své roli naprosto věrohodný a po dlouhé době stvořil kulervoucího všehoschopného hrdinu. Důstojný nástupce Schwartzeneggerova Conana. ()

st.ranger

Ani nevím, co jsem to pořádně sledoval. Chvilku to bylo zajímavé, pak zase ne, ale podstatné je, že mě to nebavilo, chyběla tomu nějaká energie a dokonce mi přišlo, že spousta míst byla zbytečně hluchá, nevýrazná a zbytečná. ()

Litsarch

Takové nemastné, neslané... Člověk kouká, pomalu skoro usíná, pak spozorní, protože se tam něco zajímavého děje a tak dokola... Nemohu zapřít některé dobré, či jen zajímavé scény, nicméně celkově to působilo jaksi necelistvě a nevyváženě... K tomu až nepříjemný Solomon, který mi byl celý film svým chováním spíše nepříjemný, než abych se do jeho příběhu aspoň trochu vžil nebo si ho dokonce oblíbil... Vcelku zklamání, jelikož jsem čekal něco vcelku jiného a na větší úrovni, ale koukat se na to dalo... Jen nevím zda si to ještě někdy pustím... ()

Terva

Příběh začíná v Severní Africe roku 1600. Povedená bitva a nádherný průchod skrze chodbu zrcadel v podání hlavního hrdiny Solomona Kaneho ( James Purefoy ) zasadí laťku docela vysoko a tak z obavou očekávám, jak bude vizuální stránka pokračovat. CITÁT : Jediný Ďábel jsem tady já !!! Naštěstí i zbytek filmu je ve stejné rovině. Ponurý, smutný a krvavý příběh muže, který musí projít Očistcem, protože do Pekla nechce a Ráj ho zavrhnul. Nádherná scéna je " Pád z kříže " za podpory perfektní hudby, to se kameramanovi ( Dan Laustsen ) povedlo. Ono se ve filmu najde dobrých záběrů víc, ale tento stojí za upozornění. Škoda, že finální scéna byla tak krátká, tady to chtělo něco přidat. Solomonova otce si zahrál Max von Sydow. Solomon Kane je postava stvořená spisovatelem Robertem E. Howardem. Scénář a režii měl Michael J. Bassett, produkci Samuel Hodida a Paul Berrow, costume disigner byl John Bloomfield a hudbu stvořil Klaus Badelt a London Metropolitan Orchestra. Na filmu spolupracovalo i studio Barrandov v čele s Pavlem Sagnerem. ()

Chermy

Nějak mě to moc neoslovilo. Hlavní hrdina pořád něco neví. Chvíli vraždí, chvíli se směje, chvíli se upíjí....dokud ho vždycky někdo nekopne a něřekne.."tohle udělej". Na hrdinu nic moc. Charisma má, ale překonání největší bestie v závěru je takové, jako zneškodnění mudžahedína v Indiana Jonesovi, jen to tady mysleli vážně. ()

moviesfan

Zase jsem podcenil evropský film a opět musím uznat chybu. SK je dobře natočené a zajímavé akční fantasy, které poskytuje nejen kvalitní bojovnou akci, ale i příběh se nejeví jako paskvil. ()

evilmind

V rámci současných možností musím přiznat, že filmové zpracování tohoto méně známého hrdiny R. E. Howarda dopadlo skoro nejlíp, jak mohlo. Nejvíc jsem se totiž bál, že navzdory knižní předloze to vyzní nějak pateticky, nebo nedej bože romanticky, ale po téhle stránce je vše jak má být. Atmosféra správně temná, pošmourná, většina postav stylově špinavých a hnusných, nikoliv jako by vypadly z photoshopu, což je dnes skorem standard. Příběh sice schematický, ale to prostě k fantasy patří. Jen se do něj mohlo vejít trochu víc potvor, producenti už by mohli pochopit, že pokud úplně všechno ukážou v traileru, divák pak bude zákonitě nasraný, protože čeká, že dostane aspoň něco navíc...Největší zklamáním pro mne osobně byly souboje a jejich choreografie. Bohužel je více než viditelné, že všechno je trapně markýrované přes zběsilé střihy, aby nebylo tak poznat, že ve skutečnosti se žádná souvislá akce nekonala. Jenže ono to poznat je, bohužel, s výjimkou Solomonova bratra se tam nikdo o meč neuměl ani opřít. ()

JohnCZ

Řádně temné středověké fantasy se zábavně ponurým a špinavým vizuálem. Navzdory jednoduché zápletce mě to okamžitě vtáhlo a i přes technicky levnější efekty a úspornou výpravu to vypadá parádně. Pár českých herců v menších rolích a fakt, že se to točilo u nás, potěší, ale, možná až na povědomou strukturu lesů, bych v tom ty české lokace vůbec nepoznal. Purefoy se do téhle role náramně hodí a Rachel Hurd-Wood zase působí jako skvělá motivace proč se vůbec všechnou tou démonickou špínou probíjet. Klidně bych si v téhle podobě střihnul i nějakou kratší seriálovou verzi. Film mi přeci jen přišel místy střihnutý trochu na hrubo a ten svět v sobě potenciál bezesporu má. ()

joehot

Atmosférické, vizuálně podmanivé... Jen se scénářem jako od malého Péti z 3.B a s klišovitým, až céčkovým výkonem(?) Jamese Purefoye. ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (viac)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (viac)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (viac)