Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

B.Jay

Nelíbil se Vám tento film? Nemůžete po něm spát? Je Vám fyzicky špatně? Jste psychicky na dně?...Zvykejte si! Je to jen otázka času... ()

gicous

Neschvaluju, co provedli oba dva kluci. Na druhou stranu chápu, že už neměli jiného vychodiska. Každý chlap má určitou hranici cti, za kterou, pokud je dotlačen, jedná zkratkovitě a náhle. Jak jinak odpovědět na nože? Není způsob, jak morálně zdůvodnit jejich čin. Jediné, co zbývá, je zkusit oba dva pochopit. Zkažená mládež je film, který se soustředí pouze a jen na to, co se děje ve škole. Dění mimo školu odsouvá do pozadí. Právě v zobrazení šikany je film nejsilnější. ()

nula87

Obrovsky silné téma, se scénami dohnanými až na dřeň. Ale musím souhlasit s mnoha dalšími komentáři, že filmařsky to není žádný zázrak, a ze scénáře šlo vymáčknout ještě víc.. Navíc když jsem pointu pochopil už na konci prvního dne. 70% ()

Mikel LetsGo

To si takhle jednou pustím čt2 asi kolem půlnoci a bez jakéhokoliv naplánování shlídnu s otevřenou pusou velice kvalitní drama ze školního prostředí.Ještě dlouho po tom mám o čem přemýšlet. Ono vystřelit si ze spolužáků není až taková prdel jak si někteří myslí... ()

Nightmare89

Sakra!!!! Keby tento bohužiaľ aktuálny a reálny príbeh nenatočil filmový štáb podobne dynamicky a sugestívne ako predvolebný spot HZDS tak by vám to odstrelilo palicu obdobne ako väčšine klassu vo filme! Ale aj tak by vás tento snímok nemal minúť lebo vám síce spomínanú palicu neodstrelí, končatiny a hruď ale rozhodne neminie, čiže mieri na vás so 76%-nou presnosťou. ()

WolfIssen

Vynikající ztvárnění jediného řešení zdánlivě neřešitelné situace. Možná pro někoho příliš kruté, ale osazenstvo této šikanující třídy si nic jiného nezasloužilo. ()

Daertelon

Neskutečně emočně silný film. Jediné, co tomu chybělo byl nástup různých událostí, který mě tam trochu škádlil. Co jsem skutečně nečekal, byla profesionalita herců. Nudné scény vyvažovaly, nebo spíš převažovaly, ty silné, náročné na pochopení. Vložit se do děje chvíli trvá, ale pokud tak učiníte, stane se film nezapomenutelnou perlou východoevropské filmografie. ()

Brano

Prekvapivo výborný film z Estónskej kinematografie, ktorý ukazuje kam až môže šikana dohnať človeka. Príbeh je natočený podľa skutočnej udalosti, tým sú pocity z filmu o to väčšie. Toto by mali povinne v každej škole premietať. Pamätám si, že nám to ešte na strednej škole púštali, v prvom ročníku na hodine etickej a náboženskej výchovy. Film okrem silného až miestami depresívneho príbehu, je aj celkom slušne spracovaný. Výborná hudba, spolu s dobrými hereckými výkonmi. Po opätovnom pozretí už ma to tak veľmi nenadchlo ako prvý krát, preto dávam o niečo menšie hodnotenie. Ale stále ho hodnotím ako vysoko nadpriemerný. ()

fordhont

Film, který vychází z reality a je to na něm hodně poznat. Pro empaticky založeného člověka velmi náročná podívaná. Psychická šikana, fyzická šikana, kyberšikana atd., to všech tu je. Šikana je o pravidelném ponižování oběti tyranem a jeho skupinou (včetně přihlížejících, kteří se svou nečinností podílí na šikaně velmi výrazným způsobem) za účelem zvednutí vlastního ega. Závěr je samozřejmě gradující. Nejlepší a nejtransparentnější film o šikaně ze školního prostředí. ()

kubilov

Až na posledních 10 minut jde o nadhodnocený, přeceněný, místy nudný a docela i předvídatelný kousek, který sice rozhodně udělal poprask a v Estonsku si jej hodně váží, ale na mě až tolik nezapůsobil. Joosep si o to totiž evidentně říkal. ()

PeterJon

Silny film, uplne som prezival to napatie, hrozne, ze dobry clovek doplati na to, ze je ticho a necha sa bit, moc tragicky odkaz, toto nebudem kupovat. Od zaciatku ako otec lestil zbran, bolo inak jasne, ze to smeruje ku tejto tragedii. Preklad Zkazená mládež je dost vystizny v tomto pripade. Uf, serial The Class: Life After nechcem následne pozerať, nemám na to žalúdok vracať sa k tomu. ()

Guran

Najde se i země, která přece jenom dokáže sfilmovat snímek podobně jako amíci z Hollywoodu. Estonci překvapili. Jsem rád, že se sousředili na toto téma. Mládež v dnešní době je hrozná. Podobný případ je Kolumbine, která sice byla mnohem horší, ale i tak zde zemřeli lidé, většina z nich byla hrstka grázlů a bastardů, kteří se krmí šikanou a různými způsoby ubližování na druhých a ke všemu na slabších! Kluci nemohli unést věčné ponižování a když celá třída zbaběle stála proti nim, rozhodli se vzít spravedlnost do svých rukou, ale ne tou správnou cestou. Šikanu bych určitě neřešil střelbou, ikdyž by toho bylo zapotřebí, ale klukům už v tu chvíli nezáleželo na verdiktu a životě, kde se furt jen trápili. Z jedné strany jsem je i pochopil, z druhé strany bych na jejich místě do toho nešel a vyřešit tento konflikt rozhodně jiným způsobem, ikdyž se mi to blbě říká, protože grázlové, jako jsou v tomhle filmu jsou všude ve světě. Zejména český národ ví co říká. ()

joelly01

Povinny Challenge Tour film! Ja mam vzdy tak trochu averzi k necemu o cem se mi rekne "musis" (kakao, kompot, studium, dane, zubar), ale tohle vubec, ale vubec nebylo spatne. Tema dostatecne drsne bylo velice dobre prevedeno do filmu. Me se z sikany vzdycky jezi vsechny vlasy. Zajimave bylo sledovat zmenu pozice (v parte) hlavniho hrdiny, film pekne gradoval a celkove silneho tematu se reziser zhostil opravdu se cti. Plny pocet ovsem nedam, neb konec mi neskutecne pil krev. Strasne vypocitave a na efekt. Za jinych okolnosti bych to mozna zblajzla i s navijakem, ale po Svate Klare ten plny pocet proste nedam ani kdyby trakare padali. ()

Dinsberg

Žádné herecké výkony, jako vytažené z jakékoli střední školy. O to děsivější je myšlenka, že takový zkrat může nastat u kteréhokoli šikanovaného. A pak už se jen nebudeme stačit divit. Amatérkou kameru proto vidím jako záměr a ne jako neumětelství. ()

Maara0

Videl jsem to uz pred casem a porad si vzpominam na tu silenou atmosferu. Takovou sikanu by nikdo nemel zazivat, ale jak nam ukazuje realny svet, tak tomu tak neni. Naprosto paradni film. ()

ervina

Dost velký emocionální masakr.Ještě,že jsem ve škole měla normální spolužáky.Konec je dost drsný vzhledem k tomu,že se to opravdu stalo. ()

Snagleo

Dost drsný a pravdivý film. Přesto jsem byl ohromen tím, jak na mě film působil. Příběh je obyčejný, ale funguje velice dobře. Herci hrají dobře, ale někteří hrají ještě líp a podávají zde neskutečně kvalitní a důvěryhodný výkon (tenhle film je krásný důkaz toho, že neznámý herci dokážou hrát lépe, než někteří slavní). Scény jsou velice pěkně zpracované a autentické. Při sledování jsem furt cítil smutek a soucit s hlavní postavou. Atmosféra také rozhodně patří mezi silné stránky. Nevím, co si tříhvězdičkoví hodnotitelé mysleli, že dostanou. Film je sice obyčejný, ale skvěle natočeny a silný. Ocenění v Karlových Varech bylo rozhodně zasloužené. Tenhle Estonský zázrak by se měl na školách povinně pouštět, aby si lidé uvědomili, co se muže stát, když budou k šikaně nečinně přihlížet. 90% ()

Chrysopras1

Tento snímek jsem kdysi viděl na základní škole. Tehdy to bylo od vyučující dost odvážné nám to jakožto školákům pustit. Film, který je velmi silný a nenechá člověka chladným. Těžce jsme film všichni vydýchávali a dokonce jsem se svojí představivostí viděl například někoho za sklem se smetákem v ruce. ()