Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

balon

Po shlédnutí filmu jsem měla úplně sevřený žaludek, během celého filmu jsem prakticky nedýchala.Ten konec byl fakt masakr, chvílemi jsem se dokonce usmála, zvláště ve chvíli kdy si naposled zařval třídní boss Anders.Zasloužili si to.Všem doporučuju. ()

lazyfucker

Trochu primocare predhazovana sikana ve vsi sve cire hnusote, nesmyslnosti a konecne spletitosti a vicemene neresitelnosti. Vytkl bych jen obcas az moc slepe a neschopne ucitelstvo, jeste kycovitej zpracovane rodice a tupy nemy dav az na Gaspara, cimz mu dodavaji jeste vice patosu. Dokonale zachyceni toho, ze s pistolkou to neni az tak easy jak v americkych mafo cernoskach, pak to, ze i Viktor cistic ze stredni ma urcite pohnutky a bezi mu myslenky, proste lidi nezabiji poprve az tak jednoduse jak je denne xkrat k videni v bedne. Zavedl bych povinne na skolach a hned v navaznosti bych dodal Mechanicky pomeranc, at je videt i represe;-) film dobry. Nasrany sem byl cely vecer. ()

NikoKovac

Filmy málokdy hodnotím co do hereckých výkonů, režie, kamery nebo tak podobně. U filmu mě zajímá hlavně příběh. Samosebou, že musí být nějak na úrovni zahraný, ale není to pro mě zásadní kritérium. Zkažená mládež ten příběh má. Je to příběh estonské třídy, která by však mohla být třídou klidně i českou, protože i české školy řeší problémy se šikanou. Nečinnost učitelů a okolí šikanovaných je přímo alarmující. Uvádí to oběti do pozice, kdy se samy bojí vystoupit z toho kolotoče a někomu o své situaci říct. Otec Joosepa je takový ten tvrdý "macho", co nutí svého syna řešit problémy násilím, a podle toho to též dopadne. Dívka Kaspara je zase debilní kráva, která ho svým postojem donutí ke spoluúčasti na takové tragédii. Tneto film by měl být promítán ve školách nejen dětem, ale taky i učitelům, aby všichni věděli, jak se (ne)mají chovat, když se do takové situace dostanou nebo budou jejími svědky. ()

Blood311

Hodně hustý, to ano. Na živo jsem se s tímhle však nesetkal, ani neslyšel o ničem takovým v blízkým okolí a proto se mi chce jen težce věřit tomu, že něco až v takové míře může existovat. ()

TynTynka

Velice silný film!!! Jen těžko se píše komentář. Je neuvěřitelné, že existují takový hajzly, co jednomu člověku takhle ničí život šikanou. Není divu, že ten kluk udělal, co udělal. Hrozné, že se něco takového skutečně stalo. Šikana dokáže lidskou psychiku hodně změnit. Film možná nebyl po všech stránkách dokonalý (ostatně, to není žádný), ale důležitý je ten příběh. A ten byl dechberoucí. Rozhodně film doporučuji. ()

tomikulas1

Někdo si řekne, že to je vymyšlené, že díky šikaně se tohle nestane, ale to je omyl. Já ji vídám každý den ve škole. Je jedno kolik vám je, šikanováni můžete být i v práci. Tneto film je udělaný pěkně, ukazuje šikanu a co se může následně stát, když už to psychicky člověk nedá. Viděl jsem ho před pár lety a když jsem ho dokoukal, tak mě to prostě odrovnalo. Že taková věc se může stát i klidně u nás v ČR, když vidím svoje okolí. Nedávno nám to pustili ve škole (což se divím, film je velice tvrdý) a i ti největší pruďasové byli potichu a zírali na film. Po shlédnutí filmu začnete přemýšlet a přemýšlet, což je účelem. Nadále je pokračování Zkažená Mládež: Třída Poté, které ukazuje na to, co se děje po skončení filmu, podle názvu :-) Čtyry hvězdičky ()

J.Trinity

Tenhle snímek názorně ukazuje, kam až to dnešní školství dopracovalo a kam ta bestialita dnešních dětí může zajít. A bohužel, ve většině případů to tak skutečně je. Každou scénku, jak toho nebožáka (později vlastně dva) šikanovali, jsem dosti silně prožíval. Kruté, ale pravdivé drama ze školních lavic. ()

TrokUruk

Ač dramata, jako filmový žánr, nemám rád, tohle mě dostalo. Ve filmu je vidět, jací jsou lidé svině, zvlášť když se z nich stanou stádní zvířata. Doporučuji ještě jako dodatek 7mi dílny seriál, který navazuje na osudy "hrdinů" tohohle filmu. ()

PRASÁK

Tohle drama z prostředí středoškolský mládeže bylo na 42. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary v létě 2007 oceněno zvláštní cenou poroty v soutěžní kategorii „Na východ od západu” a cenou „Europa Cinemas Label.” Film natočil estonskej režisér Ilmar Raag, kterej se může pochlubit i snímky jako: Tappev Tartu, Täitsa Lõpp, Estonka v Paříži, Kertu nebo Já se nevrátím. Pokud jste někdy viděli americkej film „Šikana” (Bully) z roku 2001, pak vězte, že tohle je velmi podobnej příběh s tím rozdílem, že drama „Zkažená mládež” bylo natočeno podle skutečnejch událostí v Estonsku, a navíc je mnohem depresívnější a brutálnější než „Šikana.” V průběhu dramatu „Zkažená mládež” jsme nejdříve svědky šikanování outsidera ve třídě jménem Joosep a posléze i jeho spolužáka Kaspara. Divák si při sledování tohodle naprosto šílenýho dramatu v duchu říká: „Tohle nemůže dopadnout dobře! ” A skutečně! Když pak spolužáci na jedný pláži donutí Joosepa a Kaspara ke gay-felaci před jejich zraky, osud jejich spolužáků je zpečetěn... A nechte se překvapit jak!!! ()

Michal.Sever

Někdo se diví, že je postříleli... já ne. Tohle pochopí jenom pár % lidí. Film je depresivní od začátku do konce, velmi dobře natočený a něco ve vás zanechá. Kdo nezná a chce vidět pokračování, tak si najděte Třída: Život poté. ()

tomkral0

Opravdu mrazivý pohled do světa školní šikany. Doporučuji jen pro diváky pevných nervů. Film vyvolává silné emoce. I když je vyvrcholení spojlerováno od začátku (Josefův otec má doma pistole a chodí střílet), film je napínavý až do konce. Nejde bohužel jen o problém estonského školství, šikana vesele kvete i u nás (vím, o čem píši). ()

lineker

Silný film, který sice filmařsky zas tolik nevyniká nicméně lehce to dohání námětem ztvárněného. Hrůzou je i to, když člověk musí přemýšlet, kdo si co vlastně zaslouží. ()

Vondy

Jediné, co mi ve filmu opravdu chybělo byl pohled z Andersovy strany. Chápu, že takhle ze strany šikanovaného to má daleko větší efekt, ale působí to hodně černobíle. Jinak herecké výkony, scény a atmosféra filmu působily tak šíleně uvěřitelně, že se mi chce zvracet. ()

Bizap123

Film jsem viděl dávno, avšak ten zážitek z něj mi zůstal, je to neskutečně silné, vědí vůbec rodiče co ty děti zažívají? Je to velice smutné, avšak pokud přistoupíme na ten šikanózní rozměr lidské duše udělal to co by udělal každý (Joosep). ()