Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

Talita1

Estónsky film s jasným posolstvom: šikana ničí najprv jednotlivca a neskôr má dopad na celé okolie. Dej sa odohráva na strednej škole, kde sa niekoľko spolužiakov - agresorov naváža do introvertného chlapca. Ide o stále aktuálnu tému, aj keď v súčasnosti už veľa škôl má na chodbách kamerové systémy a prísne smernice na zvládanie šikany. Teraz sa šikana posúva skôr do virtuálneho sveta (tzv. kyberšikana). Film vo mne vzbudil očakávané emócie, ale hnevalo ma niekoľko vecí. Prečo na chodbách školy chýbal učiteľský dozor? Nemohla obeť zájsť za triednou učiteľkou a zveriť sa jej? Chápem však, že tvorcovia chceli dostať emócie na maximum, tak preto bol záver extrém. ()

Palpy

Ale jo, pěkně jsem si na hodinku a půl zanenáviděl záporáky a pak nadšeně ustříkával, jak je rozstřílejí na cucky. Takže tak… Kdyby se ta provařená zápletka okořenila něčím neotřelým a vyházely se ty dementní klipové předěly (jinak kamera super), mohlo to být daleko lepší. ()

Muniez

Velice zajímavý film, ve kterém lze vidět, kam až může zajít dětské chování. Začíná to urážkami, později šikanou a nakonec smrtí několika studentů v chtivosti po odplatě. Divný pocit ve vás zůstae i po dohrání filmu. Povedený film poněkud neznámého IImara Raage. Herci taktéž podali slušný výkon. 90% zaslouženě. ()

HellW10

Upřímně řečeno nechápu, co dělá film jako Klass v žebříčku dvouseti nejlepších filmů. Takovýhle filmů už bylo mnohem víc promítaných dětem v šesté třídě kvůli prevenci šikany. A pro někoho šokující a originální závěr je jen variací na masakr ve škole v Columbine. Na druhou stranu byly postavy věrohodné,až na přítelkyni Joosepova "zachránce". ()

Jelzin

Pustil jsem si 5 minut jako vzorek, jestli to stoji zato tahat na filmovy vecer s kamosema, uz jsem od toho nevstal a dokoukal rovnou dokonce. Film dokaze vyvolat neuveritelne emoce, na konci jsem mel tep 140, tim spis ze je tak neuveritelne opravdovy. Dodnes vzpominam na ucitele predstirajici opravovani sesitu zatimco prakticky nepretrzite probihaly po chodbach rvacky a sikana... ikdyz "eroticka" scena ke konci je uz trochu moc (absurdni a tezko uveritelna), asi jen mela rozmetat posledni divakovy pochybnosti o tom, ze ty hovada si opravdu zaslouzej ustrelit hlavu...o cemz by se bez teto sceny stale jeste dalo tak nejak polemizovat ()

Pattrick

Velmi sugestivní a emocionálně propracovaný film. Hlavně díky skvělé kameře, střihu a hlavně zajímavé hudbě. Scénář místy klišovitý a dosti se tam střídají zajímavé pasáže a nudnější. I přesto je to silný snímek, který svou originalitou a skvělým zpracováním bude v mé hlavě dlouho. Samotný konec předvýdatelný, ale i tak dost šokující. Dokonce se mi do očí vtěsnaly slzy při záverečné scéně a sledoval jsem pak jenom závěrečné titulky, bez jakého koliv pohybu a s husí kůží. Opravdu mě to velmi bavilo, protože takovéhle filmy se netočí každý den a gratuluji Estonské produkci. Co se týče hereckých protagonistů, mírně jsem váhal, zda jim to věřit, protože né pokaždé to bylo opravdu realistické, ale i tak si nezaslouží jiné hodnocení než 5* a to hlavně, že Estonský film jsem nikdy žádný neviděl a tento je první. ()

RebelMe

Dobře natočené, prvoplánově silné, ale chování postav se prostě nedá věřit. Relativně dobře napsaní mi přišli učitelé a rodičovstvo. Žáci žádná hitparáda. Šikana vypadá většinou trochu jinak a na konci nemusí být až tak vyhrocená. ()

Tobby47

Silné, bohužel poněkud předvídatelné drama. Napoprvé vzbuzuje silné emoce. Myslím že by tento snímek byl vynikající součástí výuky na školách. Jinak nic překvapivého pod sluncem. ()

Triathlet

Asi jediný snímek, který jsem měl zatím možnost vidět z estonské produkce, se mi hodně líbil..Školní prostředí, šikana, ponižování, to zde bylo vyobrazeno více než dobře. A ty věci, kterými třída ty dva trápila, byly fakt hrozný, proto máte při dramatickém závěru s chlapci i soucit a pochopení. Nepochopil jsem ale chování zbytku třídy a také Kasparovu přítelkyni, jejich charaktery se mi zdály divné. Jinak skutečnost, že je film natočen podle skutečné události, mu dodává na působivosti a přimněje diváka k zamyšlení. ()

Pauele

Absolútna bezmocnosť ľudí, ktorý sa stanú terčom organizovanej šikany je vo filme odhalená až mrazivým spôsobom. Napriek tomu, že sa dá tušiť ako to celé dopadne, v podstate od samého začiatku, film graduje a divákovi k záveru až tuhne krv v žilách. Film s podobnou atmosférou a dojmom aký na mňa urobil nevidím až tak často. Realita až bolestne naturálna. ()

sanjozko

ja som sa s tymi dvoma uplne pri sledovani filmu skamaratil, bolo mi ich luto a byt ich kamarat v reale tak by som tym sracikom rozmlatil sam huby bejzbolkou, vyvrcholenie filmu smutne a o to sokujucejsie ze je to drama inspirovana skutocnymi udalostami a vobec mi nevadilo amaterske spracovanie snimku. ()

omega_SK

Na margo "DVD EDiCE" --- v kope hnoja sa aj perla obcas objavi K tomuto filmu podla skutocnej udalosti a k vam VSETKYM --- len dalej pred tym zatvarajme oci a ..... ()

BMAXX

Silně emotivní film o šikaně, která se děje po celém světě. Po dechberoucím konci tohoto filmu jsem si sám kladl otázku:"Co bych já dělal na jejich místě???" ()

Nila

snímek který možná z filmařského hlediska je průměrný, ale to mi přijde méně důležité vzhledem k tomu jak autenticky zachycuje to co se opravdu děje. Sama jsem se kdysi stala obětí šikany, byť fyzicky na mě neútočil nikdo. ale chování jedinců ve třídě a chování učitelů přesně odpovídalo tomu jak je zachyceno ve filmu. jediný rozdíl byl v tom že já pak nepostřílela spolužáky ale pokusila se zabít sama. takže za filmové zpracování bych dala 3 hvězdy, za "myšlenku" 5.. tudíž udělám průměr.. ()