Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

DruidKarel

1123. hodnocený film: Podobně jako u filmu "Zlo mezi námi" jsem měl i při tomto snímko pocit severského chlazení, které je patřičné z každého milimetru filmového pásku. Cítíte tu syrovost, s jakou je příběh podáván, jak nechává jeho hlavní hrdiny Josefa a Kaspara napospas kruté třídě, která je šikanuje. Kamera je také nebývale podařená a i hudba, které je zde poskrovnu, je seversky příjemná. Skvělé herecké výkony mohu jen chválit a tak vlastně na tomhle snímku neshledávám sebemenší zádrhel. Je to velice zvláštní pocit, kdy držíte pěsti postavám, které se chystají vyvraždit několik studentů, kteří je šikanovali. Závěr je nicméně hodně brutální a snímek hodně násilnický. O to horší je, že byl film natočen podle skutečné události. 5* si tenhle snímek jistě zaslouží a kdo jej neviděl, jakoby nepochopil osudy mnohých dětí na školách. 5* ()

annihilation odpad!

Dle vysokého hodnocení ostatních uživatelů jsem od snímku čekala mnohem víc. Zpočátku se vyvíjí celkem slibně, ale poté se stává naprosto nesmyslným, protože není možné mu uvěřit. Herci své role zvládají dobře, o to nejde, ale scénář je silně přitažený za vlasy a je naprosto nereálný. A ještě to ubohé zakončení... Žádné ponaučení, žádná perspektiva, žádné hodnoty, žádná hloubka. Jen plytkost. ()

C0r0ner

Emoční brutalita, která člověka vyždímá do poslední kapky, a která je tak realistická (a bohužel taky reálná), že si člověk připadá, jakoby tam byl. Nemohl jsem si nevzpomenout na Kroniku, která má hodně podobný vývoj, jenom tady kluci použili místo moci zbraně. Málokdy bývám po filmu tak vyčerpaný. 100% ()

Lindiště

Tohle by měl být povinný film pro všechny školy, stejně jako je Babička povinná četba. Pak by možná všichni tito hajzlíci a čubičky uvědomili co dělají a jaké to může mít následky. Film působí velice realisticky a člověk nemá problém se vcítit do hlavních postav. Při nejvypjatější scéně na pláži jsem zjistila, že mám ruku zaťatou v pěst a křečovitě svírám deku, co mám na sobě. ()

Fallen_One

Autentické, velice autentické. Během sledování filmu jsem si říkal, že tihle mamrdi by zasloužili hodně pomalou smrt. Ale dnes není středověk a ne všechno se může stát jako v Hostelu. Chtěl jsem dát filmu 5 hvězdiček, ale připadalo mi, že učitelé (ředitelku počítám) se chovali ne zrovna přirozeně, stejně tak lidi ve třídě. Thea? To musela být vážně blbka, nechat se strhnout davem...klasika, prostě ovce následující pastýře, největšího retarda s nahoněnym egem. To samý platí o zbytku třídy. Ale taková je bohužel realita, přiznejme si to. Už jsem si myslel, že nikdo neřekne "jste debilové", ale spasení po hodině konečně přišlo. Jestli se tohle opravdu stalo jak hlásali na začátku filmu, no tak začínám mít vážnou obavu o tom, v čem vyrůstáme. Filmové překlepy á la mám osm kulek ale vystřelim jich deset jsou irelevantní, důležitý je motiv satisfakce. Do TOP 200 mi tenhle film docela zapadá. Rozhodně bych ho promítal na základkách a na gymplech/středních školách jako odstrašující příklad. Fuj, takhle už sem nebyl dlouho nasranej na škodolibí nahoněný egomastiče. Rott in hell ! ! ! ()

Andre3000

Velmi hodnověrně natočený autentický snímek z prostředí běžné školy, běžných problémů jejich žáků. Jenže někdy se blaho třídy začne plést s ideologií nějakých statnějších, ale o to hloupějších a manipulovatelných jedinců. Potom, už nelze přicházející akce kontrolovat a předvídat. Následky pak přichází jako logické vyustění terorizovaných. Pokud lze něco vytknout, tak je to postava třídního šprta, který šikanuje, ten se fakt nepovedl a hlavní hrdinka, kterou když postřelí, tak čumí jak puk, to mi trochu zkazilo dojem z filmu, který vám hne žlučí a zauvažujete si a zafilosofujete. Je milion, věcí jak tu situaci řešit jinak, jenže my nejsme oni!!! ()

Wormboy

Estonsky Klass je jednoznacne vynikajucim filmom zaoberajucim sa sikanou vo forme, s akou je mozne stretnut sa v dnesnej dobe takmer na kazdej skole (v akej miere je otazne). Myslienka filmu je jednoznacna, jej posolstvo taktiez. Avsak motiv, ktory vedie najma Kaspara k akceptovaniu sikanozneho spravania, je z mojho pohladu absolutne nejasny (opakovane proklamovana vec cti???-no neviem,argumentom a odpovedou je len mlcanie a skontatovanie, ze "by to nepochopili", teda babka a priatelka), naproti jednoznacne a bezproblemovo prijatelnemu motivu hlavneho hrdinu danskeho Ondskan. Porovnanie Klass a Ondskan sa napriek odlisnosti prostredia vynara pocas celeho filmu. Ondskan okrem jednoznacnejsej vnutornej motivacie nad estonskym filmom vitazi aj v spracovani, ktore je v Klass strohejsie. Pokial ide o inspiraciu skutocnymi udalostami, neviem do akej miery je cely pribeh, avsak zaverecna scena je vyrazne inspirovana udalostami na strednej skole v Columbine v roku 1999, kde Dylan Klebold a Eric Harris podobne ako Kaspar a Joosep vtrhli do jedalne a pokosili, co sa dalo a nasledne si sami siahli na zivot. ()

pufina

Syrová realita o šikaně podávaná na stříbrném estonském podnose.. Pořád mi běhá mráz po zádech. Nelidské. Odporné. Zdrcující. Nepochopím, jak vlastní rodiče (tady ta snaha nebyla nijak přehnaně znát, kromě toho telefonátu) a učitelé (kteří to mají denně před nosem) můžou něco takového přehlížet. ()

Dannysek4U

Ten konec je proste extremni. Nepochybuju, ze by se v ramci zanru nasly i vetsi pecky, ale tenhle kousek je tak emocionalne devastacni, az z toho boli srdce. Z mala hodne. Jasne hovorici film. ()

zette

Tento film jsem mel v hledacku nekolik let a konecne jsem ho videl. Mozna za to muze me velke ocekavani, Zkazena mladez me ale trochu zklamala. Presto se jedna o slusne drama, ktere je z vetsi casti neherci dobre zahrane. Prave herecke vykony a namet je duvod, proc film videt. Nejednat se o neprilis velkou estonskou produkci, hvezdicku uberu. ()

fars

Tak si rikam.. videl jsem ja vubec nekdy neco z Estonska? Tohle je snad prvni film a je hodne slusny. Pomerne drsna podivana. Definice sikany predhozena ve sve nejsyrovejsi podobe. Hierarchie tridy, mentalita akteru, postupne pritvrzovani, to vse je zpracovano dobre a verohodne. Po herecke strance taky nemam co vytknout. Jen u vedlejsich postav uz to trosku skripe. Chovani They (nebo jak se ta holka jmenovala) - no budiz, kdyz je to teda podle skutecne udalosti. Ovsem vsichni ostatni tam pusobi jen jako nejaka vypln. Vata. Sceny ze tridy - tri lidi sikanuji jednoho kluka, dalsi se ho zastava a ostatni nedelaji nic. Nemyslim to ze by nejak zasahli nebo nezasahli, nebo situaci nejak komentovali, oni proste nedelaji vubec nic. Obcas to pusobilo az trosku prihlouple. A proto filmu k plnemu hodnoceni jeste kousicek chybi. Sice chapu duvody proc tomu nekteri jini dali 5 hvezdicek, ale neni petka jako petka. Klass bych do top 200 nejlepsich filmu teda nezaradil. Ovsem i filmy mimo top200 jsou vynikajici, i pres me vytky je to narezova zalezitost, u ktere mi na konci fakt spadla celist. ()

EstéCaňa

Jáj! No škoda! Z filmařského pohledu se nedá dát nijak líp než za 4 hvězdy, ale scénář pana Ilmara Raaga a celkoví příběh mě zaujal. Tento snímek rozpoutal diskuzi na téma jestli to tak trochu nepřehnali páni tvůrci s agresí. Podle mě ne! Zavedl bych to jako výchovný film na školách. Jen škoda že se toho ujali Estonci. ;) 8/10 ()

Carrie_3

Zkažená mládež je film, jež je mnohými přirovnávám ke švédskému snímku Zlo mezi námi. Srovnání je na snadě, oba podobně zpracovávájí téma šikany na škole, ovšem každý z nich se k němu staví jiným způsobem. Estonský příběh natočený na motivy skutečných událostí dává divákovi možnost jej sledovat téměř dokumentárním způsobem, režisérovi se skvělě dařilo postupně stupňovat napětí až do závěrečného finále, které se, vzhledem k odehraným skutečnostem, dalo očekávat. Souhlasím se zde uvedeným názorem, že by tento a jemu podobné snímky měly být povinně promítány ve školách, aby si žáci, ale mnohdy i učitelé plně uvědomili, kam až může šikana a násilí dospět. To, že lidé některé skutečnosti ve svém okolí přehlíží, může vést jedině k vystupňování tohoto chování, jež s sebou ovšem nese i své následky... - 90 % ()

metal.storm

Film donúti človeka zamyslieť sa nad sebou a nad tým, či svojim konaním neubližuje okoliu. Možno dodáva pocit, že ešte nie je neskoro začať konať dobro. ()

filmharmony

jak dlouho trvá, než se zoufalství přetaví v konání... jak dlouho se budeme dívat na to, jak party vyplatlanců vybíjí své problémy na druhých... (ve třídách, firmách, politice, honbě za mamonem) kde je vnitřní linie každého z nás, abychom v naprostém zoufalství vzali bouchačku a beznaděj vyvrátili... možná nás drží jen to, že namáme možnost jednoduše získat pistoli... ještě, že tak... protože tato forma světa nám každému denně přilívá do pomyslného poháru... chápu tento příběh jako symbol... a mrazí mě ()