Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

tatanapope

Název filmu už v podstatě mluví sám za sebe. Děj sice dost předvídatelný, ale poukazuje na problematiku, která je dnes víc než častá a kam až to může zajít. Film je dobře zpracovaný i podaný a působí v celku docela realisticky. Viděno v rámci Výzva 2015 od Tonach ()

FritoleXx

S hodnocením jsem dlouho váhal, Klass má totiž tak silný scénář, že by z toho vznikl dobrý film i pod dohledem Zdeňka Trošky. Režisérsky sice zvládnuté na koukatelné urovni, tudíž některé scény emocionálně zasáhnou, ale víceméně celé natočené bez jakehokoliv citu pro filmařinu. Kamera pak jen podtrhuje fakt, že to vypadá jako amatérské video na youtube a zpomalené záběry jsou otravně televizní. Ale přesto je to film, který člověka dokáže maximálně znechutit když si uvědomí, že se tohle děje dnes a denně. ()

Avathar

"Čo je to česť? Myslím, že hovoríme o niečom inom. Vravíme "chováš sa ako úbožiak" alebo "si sráč." Nehovoríme o cti." Mrazivé, sugestívne, smutné... Až nepríjemne realistická, temná dráma pri ktorej máte pocit, že sledujete "normálny" život na strednej škole, ale niekto omylom nechal zapnutú kameru. Herecké výkony sú excelentné a filmu nemám príliš čo vytknúť ani po technickej stránke. Je natočený veľmi dobre, zrejme tak, aby dokázal osloviť aj mladých divákov. Film je však poriadna päsťovka tým, čo tvrdia tie bláboly "o kráse života" a rozplývajú sa nad "nádhernosťou sveta" apod. Pokiaľ máte optimizmu na rozdávanie, KLASS vás veľmi rýchlo preberie. Možno vďaka nemu zistíte, aký absurdný je svet okolo nás a v akých sračkách sa nachádza. A bude to pravda. Tento film totiž neklame. A bolí... A čo napísať ku koncu? Asi len jedno: Nevyhnuteľný. Jasných 100% ()

markuc

Velmi svezi film, natocen velmi moderne a pritom resici jedno z nejozehavejsich temat dnesni doby. Konec je velmi prekvapivy, ale (co si budem nalhavat), ocekavatelny. ()

Leni-cka

Estonské filmy moc neznám, jejich kinematografie je mi velmi vzdálená, avšak toto drama z prostředí jedné estonské školy mě zcela pohltilo. Konec je více než překvapivý, mrazilo mě po celém těle a nejvíc mě překvapilo, kam až brutalita může dospět bez toho, aby kdokoli jen něco udělal. Jo, já bych byla první práskač, kterej by šel za učitelkou. Ale aspoň by to nedošlo takhle do extrémů.Co k tomu říct.. síla. Bože. ()

Sfinkter

Děti a mládež nejsou ničím jiným než upřímným obrazem povrchních dospělých. Dokáží ublížit natolik, že odezva je ještě o stupeň přehnanější. Průměrná režie, pár logických zádrhelů, ale skvělá gradace a závěr? Nenávist v syrové podobě. ()

ecceHOMMO

Ako mám toto hodnotiť???...zaujal ma film, alebo to bol námet vychádzajúci zo skutočnosti....bolo to napínavé, alebo proste život to tak napísal a nech by sa ktokoľvek pokúsil dať to na filmové plátno vyznelo by to rovnako - malo by to náboj a emočne by to triafalo do čierneho. Už len tým že sa to udialo a nieje to dáka zlá rozprávka. Som presädčený o tom, že mnohí nehodnotili samotnú kvalitu snímku, ale skôr to čo po ňom pociťovali....ak by som tak učinil aj ja rozhodne by som hviezdu pridal. ()

Mrkvič

Bez zamyšlení bych vypálil maximální hodnocení, protože jsem skoro od první minuty byl plný pocitů. Příběh je docela prostý, ale o to údernější, navíc ho otdobí pár skvělých dialogů. Bohužel se ale občas postavy zachovají dost nelogicky, jen aby se mohl příběh ubírat tím tragickým a bezmocným směrem. Rozhodně jde ale o hodně silný zážitek, jen škoda, že takový film stejně asi nic nezmění, protože se nad ním nezamyslí ti praví jedinci. ()

A.L.E.S.

Velmi sugestivní příběh o chlapci, který nenašel pochopení ani doma ani ve škole a který se rozhodl své problémy řešit poněkud nestandardním, ba přímo zoufalým způsobem. Nechť je to výstraha pro ty, kdo by se jen opovážili vztáhnout ruku na slabšího jedince. Lidstvo staví na pievestal hrdiny, sportovce, génie a nejsilnější vůdce. Pokud bychom však dali šanci těm slabším z nás, pochopili bychom, že i oni mohou být hrdiny. Taková parafráze na známé pořekadlo "tichá voda břehy mele". Nebyl to příjemný zážitek koukat na tento film, ale je to natočeno tak reálně, že, ač to nerad přiznávám, jsem měl pocit, jako kdybych se vrátil zpět do minulosti. Při pročítání komentářů má drtivá většina uživatelů jednoznačně pravdu; buď se necháte nadále šikanovat nebo se jim postavíte. Těžko říct, ze které volby vyjdete hůř. ()

Jizni Tlapa

Jednoduché, jasné, ledově chladné, iritující v každé potyčce, obyčejně natočené, perfektně zahrané (obzvlášť postava Jozefa), gradující za doprovodu smyčců, přímočaré a přitom..........................tak PRAVDIVĚ předvídatelné!! ()

viperDavid

Pokud bych se pridal do diskuze vidim sikanu jako obrovsky problem. Je ovsem sikana a sikana, v filmu Zkazena mladez bych na strane Josefa snad taky vzal bouchacku a ustrelil tomu drsnymu buzerantovi, kteremu byla homofobie videt z oci, hlavu sam. Pokud vsak budu hodnotit film jako takovy tak je celkove ne nijak zvlast dobre natoceny oproti filmum s podobnou tematikou. Proto 3* ()

nemik22

Ufff! Tady to na plné čáře vyhrál silný námět, z kterého opravdu zamrazí. Osobně jsem se z tohodle filmu chvilku vzpamatovával. Na druhou stranu mi děj přišel trochu utahaný, opravdu šokující je posledních asi 15 minut. "Zkažená mládež" je trochu extrémní příklad toho, jak dokáže jeden člověk ovlivnit celý dav a jakou strhující sílu má masa lidí. Mám rád filmy, které šokují, ale tenhle mě spíš mírně zneklidnil. ()

Dado

Pri nejednom filme z takzvanej skupiny TOP, alebo ak chcete spomedzi filmov, ktoré dosahujú hodnotenie asi okolo 85% a vyššie, som sa stretol s tým, že podobne vysoké hodnotenie som vedel pochopiť iba v prípade, že by som hodnotil výlučne samotnú myšlienku a privieral obe oči nad tým, že všetkých až na profesionálnych kritikov, ktorých baví rozpárať vo svojich recenziách celý film a rozpísať sa o tom, aká vynikajúca bola réžia, aký perfektný a duchaplný scenár nám bol ponúknutý, aké dojímavé výkony hercov sme mohli zažiť, takýto film prestane baviť v priebehu prvej hodiny a najneskôr v tej nasledujúcej sa im podarí zaspať. Tak prečo by som teraz ja nemohol vyzdvihnúť vynikajúcu, priam dychberúcu myšlienku filmu, i keď trebárs z pohľadu kvality réžie či kamery sa tomu najlepšiemu rovnať nemôže? Nevidím žiadny dostatočne pádny argument na to, aby som tak v tomto prípade neurobil a preto budem pokračovať v nastolenom, ako to nazval Cival, ČSFD hype. (90%) ()

LiborGondek

Nic jiného jsem po přečtení popisu od filmu neočekával. Trochu mě mrzí, že velké finále bylo předvídatelné. Vlastně jsem věděl jak to dopadne už od začátku, kde hned v prvních minutách filmu čistí otec Josefa svou zbraň. Možná to byla i částečná inspirace pro natáčení filmu Tomáše Magnuska - Bastardi, ale kdo ví. Jediné co bych změnil je sebevražda (možná dvojitá, možná ne) na konci. Bylo to bezesporu jednání v afektu a pravděpodobně by obstáli i u každého soudu. Bylo to tedy zbytečné, na druhou stranu se dá pochopit, proč to tak tvůrci chtěli... 75% ()

kinghome

Takovýhle hajzlové si zastřelit zasloužej. Pokud by mi dělal někdo takovýhle sviňárny, tak bych ho spíš pobodal a neohrožoval tim celou školu, ale takhle to jde taky. Po takovým nátlakem jako byli hlavní představitelé jsem naštěstí nikdy nebyl a snad nikdy nebudu... Radši nechci vědět čeho jsem schopen. Škoda toho pomalejšího začátku, ale ten konec jsem si užil. Celkem rychta. ()

Tosi

Měl jsem to štěstí, že jsem během jednoho týdne viděl Zlo mezi námi a Klass. Stejné hlavní téma, ale jinak filmy dosti odlišné. Ve Zlu se obětním beránkem stal silný hráč, který se jen už nechtěl rvát - v Klass to byl uzavřený kluk. Nemám šikanu vůbec rád, přesto jsem si film sebemrskačsky pustil. Estonský film, odkud jsem dosud znal jen kvalitní repetitivní beaty v podání Rulers Of The Deep, popisuje drsnou skupinovou šikanu normálního kluka Josepha, který štval třídní frajírky svoji uzavřenou povahou. Být každodenním terčem šikany celé třídy si nedokážu vůbec představit. Jejich zprvu verbální, později už fyzické útoky za hranou chápavosti, ale Joseph snášel apatickým a smířeným postojem. To že se na jeho stranu zakrátko připojil Kaspar, kluk ze třídy, který už nedokázal nečinně přihlížet narůstajícím útokům, nezměnilo nic. Jen to, že na budku dostával nejen Joseph, ale i Kaspar. Když si jednou oba kluci snad ze srandy řekli " co kdyby jsme je postříleli? " , nehnul jsem ještě brvou. Ale při sborce a rozborce pistolí bylo jasné k čemu se schyluje. Při závěrečném masakru jsem jen seděl a několikrát opakoval " to snad ne ". Hluboké vnitřní dojetí a lítost ve mě ještě dlouho po filmu přetrvala. I chlapům ten konec drásá srdce... ()

-dRaGoN-

Na šikanu, téma které je stále na pořadu dne a bylo již základem pro několik více či méně úspěšných filmů se tentokrát podíváme z Estonského pohledu režiséra Imara Raaga. Co se příběhu týče, tak zde nelze žádnou originalitu hledat, to ale musí být jasné každému už předem. Proto můžeme pouze očekávat a být zvědaví, jak si režisér poradil se zpracováním tématu. Příběh je prezentován několika kapitolami, kde každá vyobrazuje události jednotlivých dní. Osobně mě tenhle způsob příliš neoslovil, na druhou stranu to bylo jakési zpestření. Na začátku několika z nich si režisér pohraje se střihem, kamerou a barevnými filtry a zdálo by se že inspiraci hledá v Tony Scottovi. Několik zpomalovaček s "on-bass-only" efekty při vypjatých momentech asi taky nikoho nepřekvapí a závěr už vůbec ne. O tohle tu ale ani nejde, jako o fakt upozornit na stále aktuální téma, které je kolem většiny z nás, ať už v jakýchkoliv podobách. Proto také hodnotím tento film z tohoto pohledu. Jsem rád, že se takovéto filmy točí a že Klass není pouze průměrný či špatný zástupce. Klass ukazuje krutou realitu šikany a její možný tragický dopad na jednotlivé aktéry, kde vlastně i přihlížející jsou jen tímto faktem i samotnými učástníky, a to určitě není dobře... 80% ()

PavelR

Poměrně dobrý film, ale vykreslení postav mě přišlo trochu ploché - všichni byli svině, kluci i holky. Od prvních minut bylo celkem jasný, že budou postupně stupňovat svoje útoky až... se něco stane. ()

Chasm

Přehlídka těch nejodpornějších charakterů, celé třídy zbabělců a pokrytců, a především výtečnou kamerou umocněná hodně sugestivní a naturalistická podívaná. Za jakou cenu stojí si uchovat čest a důstojnost? Jak se bránit fyzické převaze a bezhlavému násilí? Sílu a působivost snímku jsem docenil až pár hodin po promítání, kdy jsem nebyl schopen myslet na nic jiného... Skvělé sestřihy obrázků a klipů v úvodech kapitol, dobrá hudba a civilní (v tom nejlepším smyslu) herecké výkony dělají z Klass unikátní kousek... 90% ()

youtoo18

No asi na začiatok by som mal uviesť, že tento film si možno nezaslúži plné hodnotenie, pretože je tam veľa slabých miest. Od roztrasenej kamery, ktorá pôsobí strašné nízkorozpočtovo až po niekedy trápnu hudbu. Ale inak film ma úplne dostal, hoci priznávam, že asi nie je celkom reálne aby bolo toľko hajzlov v jednej triede. Každopádne môj tlak počas celého filmu bol omnoho vyšší ako je to bežne :-). Hodnotenie 90%. Tento film by som spolu s Requiem for a Dream odporúčal premietať na školách. Music by: Martin Kallasvee, Paul Oja, Timo Steiner ()