Výjimečná výpověď studenta Trevora Adamse o zážitcích, které zakusil na Rivervale High. Trevor se stal obětí takového traumatizujícího týrání, že ho dovedlo až k pokusu o bombový útok na školní fotbalový tým. Pomocnou ruku mu pak podal učitel dramatické výchovy, když Trevorovi nabídl hlavní roli ve školní hře. Učitel pomáhá Trevorovi zůstat přímým a skromným. Hra je ale riskantní - její temný scénář popisuje život zabijáků a ve spojení s Trevorovou problémovou minulostí provokuje místní rodiče, kteří ji chtějí zakázat. Jestli uspějí, Trevor si už možná nikdy nezahraje - a to by mohlo být spouští lidské časované bomby. (oficiálny text distribútora)

mat.ilda

Tak moc se snažili vyndat třísku, že neviděli trám... Jo, přesně tak to chodí, všechno je o prestiži a prestiž zase o penězích a pořád dokola, a proto se stává, že otázkou šikany se ve školách nikdo nezabývá a když, tak jen tím, co pronikne na veřejnost (jen neztratit dušičky, že?), zatímco opravdové hrozby jsou bagatelizovány... Z fleku bych na školách zavedla povinný dramatický kroužek, který by otevíral sezónu hrou "Bang, Bang, You're Dead", s účastí rodičů, přirozeně, namísto schůzek s předčítáním vnitřního řádu, protože to je manuál pro přežití! Kromě rodiny je i střední škola mikrosvětem, který udává, kam budeš směřovat, jestli začneš právě tam být NIKDO, pak se připrav na společnost stínu ponížení, který se za tebou bude ploužit po zbytek života... Trevor raději ztratil jméno povšechné, aby ho získal ve zvěřinci s názvem Rivervale High, čímž se nejen očistil, ale zároveň vyřval všechno, čím musí procházet nejeden příslušník nižší kasty, případně bezkastovní solitér, takovým způsobem, že i za tu fyzickou nevolnost říkám - rádo se stalo! A Ben Foster? Nenapadá mě nikdo, kdo by zahrál líp, než ten, co nemá fyziognomii obličeje uzpůsobenou k úsměvu! ♥ ()

Handle

No, ze začátku jsem si říkal, že to asi nic moc nebude, ale film plynul a plynul a stával se čím dál zajímavější. Pak se pustilo Trevorovo video, ukazující šikanu na škole, což mi přišlo naprosto geniální a to byl možná i nejsilnější moment celého filmu, samozřejmě spolu se závěrečnou divadelní hrou, kterou bych mimochodem chtěl vidět živě, protože musí být vynikající. Tento film není dokonalý, přesto ho z hlavy jen tak nevymažu. ()

Zeck

Šikana je příšerná věc. Ta psychická je snad ještě horší, než fyzická. Kdo zažil, ví o čem je řeč, kdo ne, má plnou hubu keců, ale ve výsledku o dané věci ví stejně uplné hovno. Šikana je pěkná svině, která někdy přestane a odezní, někdy zajde do takového extrému, že oběť nemá jiné východisko, než vystřílet celou školu a pak si prohnat kulku hlavou. Ve světě nic nevšedního. Na tomto filmu oceňuji hlavně druhou třetinu filmu, kde Trevor popisuje svoje pocity z šikany, které jsou neuvěřitelně přesné, přitom ještě k tomu skvěle hraje, takže při této pasáži jsem prožíval nejsilnější zážitek. Střílečka v jídelně se kvůli americkému publiku nekonala (těm smradům jsem, ale průstřel přál). Kdo by chtěl vidět, jak by to dopadlo, kdyby se neobjevilo svědomí, pak doporučuju Klass. 80% ()

-dRaGoN-

Velmi silný zážitek v geniálním televizním filmu. Jedno z nejlépších zpracování tématu dokazuje že není zapotřebí diváka explicitně šokovat, ale svým originálním záběrem a výborným Ben Fosterem si prezentovaná forma udržuje velmi hutnou atmosféru zejména ve druhé polovině filmu. 95% ()

kinghome

Hodně silnej kousek, který se liší od ostatních filmech o šikaně tím, že hlavní postava už jednou bombu ve škole odpálit chtěla,ale nepovedlo se mu to. Od tý doby se ve škole zvýšil dozor a všechno co může mít s útoky nebo šikanou něco společnýho se trestá. Bohužel to vůbec nepomáhá a šikana pokračuje dál a to vede k další skupince lidí, který se rozhodnout taky takhle rázně zakročit, no a dál nebudu nic prozrazovat. Úžasnej film o lidský osobnosti a druhý šanci. Pro mě byl největší magor ten učitel, kterej udělal divadelní hru přímo pro potencionálního vraha a obsadil ho do hlavní role. Podle mě by to skončilo jinak, ale budiž, tenhle konec by se dal taky překousnout. Nejlepší scéna je jednoznačně promítání videa o šikaně na škole a vlastně Trevorova poslední řeč. Konečná scéna v divadle mě na jednu stranu nasrala, protože nesplnila moje očekávání a celý to bylo takový "zabitý", ale celé to v sobě mělo velké poselství a ani se nedivím, že to stahují do škol a hru hrajou v nápravných centrech a ústavách, protože dost působí na psychiku a dovedu si představit, že se kvůli tomu tyhle magoři trochu uklidní. 85% ()

• Trevor Adams (Ben Foster) ve své videonahrávce jmenuje čtyři školy, na kterých se udály školní masakry. Jonesboro – Westside Middle School, v roce 1998 zde Mitchell Johnson (13 let) a Andrew Golden (11 let) smrtelně zastřelili čtyři studenty a učitele, dalších deset lidí zranili, oba dostali trest odnětí svobody až do jejich 21 let, Johnson byl propuštěn v roce 2005, Golden v roce 2007. Springfield – konkrétně Thurston High School, zde 15letý Kipland Kinkel poté, co byl do slyšení suspendován ze školy za držení ukradené zbraně zabil své dva rodiče, poté šel střílet do školy, kde zastřelil 2 studenty a dalších 25 zranil, odsouzen byl na 111 let vězení. Paducah – Heath High School, v roce 1997 zde 14letý Michael Carneal střelbou zabil tři dívky a pět dalších lidí zranil, o rok později dostal doživotní trest s možností propuštění za 25 let. Columbine – v roce 1999 zde Eric Harris a Dylan Klebold během brutálního masakru zabili 13 lidí, 24 dalších zranili a nakonec se zastřelili sami, jen díky selhání podomácku vyrobených bomb naštěstí nebylo obětí víc. (Nick321)
  • Když se Trevorovi (Ben Foster) zdá noční můra o tom, že se Jenny (Jane McGregor) stane také obětí připravovaného útoku, má na sobě stejný bílý svetr, který se potřísní červenou skvrnou, jaký měl i při svém školním videu, které vedení školy odsoudilo jako hrozbu. (Nick321)
  • Poté, co Trevora (Ben Foster) odváží policie z herecké zkoušky v kapli, je záběr na policejní budovu, na které je zřetelně vidět zednářský symbol – kružítko a úhelnice. (Nick321)