Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

wege

Námětově na jedničku, filmové zpracování kulhá. Ale asi jsem se na to neměl dívat, protože teď nechci, aby děti vyrostly, jen ať zůstanou nadále těmi malými nevinnými andílky, co se mě občas strašně serou, než toto. Ta šikana a neschopnost většiny s ní něco dělat, kdy je pohodlnější nedělat nic a v podstatě zostuzovat toho, kdo má jako jediný svědomí, je ubíjející. Vůbec mi nebylo při dívání se na film příjemně po těle, to myslím bylo cílené a bylo to velmi působivé. Nehodnotíme ale jen námět, filmařsky to bylo takové odfláknuté, proto nechápu moc místních 84%, to vážně ne. ()

jojoping

Výborne spracovaná dráma so stredoškolského prostredia. Dielko, ktoré má vybudovanú atmosféru napätia a nedovolí ani na chvíľku si vydýchnuť. Celý čas som bol presvedčený, že viem ako to dopadne, ale záver ma šokoval a musím uznať, že takéto finále som nečakal. ()

atlee

Po Ondskane ďalší film s tematikou šikany. Klass je však zo súčasnosti, Klass je však, a to musím priznať s ľútosťou, reálnejší. Klobúk dole pred Ilmarom Raagom, Janák aj Comom aj s Macháčkom by si túto snímku mali každopádne pozrieť a zamyslieť sa nad tým, do čoho sa pustia najbližšie. Smutné je na tom to, že takéto veci sa naozaj dejú, viď prípad Erica Auvinena a ďalších. Len dúfam, že sa práve Klassom Eric neinšpiroval. Rozhodne veľmi nebezpečný produkt, krištáľovo čisté zlo, výborná kamera, moderný strih, soundtrack na vysokej úrovni a všetko bez štipky gýčovitosti. A aj keď už mi z úvodu bolo jasné, kam príbeh speje, tak pena dejovosti tohto trpkého filmového moku neklesla až do samotného konca . Bravó Estónsko. Bŕŕ, ak nie ste psychicky labilní a ak vás nešikanujú, tak si to každopádne ihneď pozrite. ()

Maxmilian

Prvních pár minut jsem sledoval film jako každý jiný. Pak jsem ztratil dech a celý film jsem sledoval úplně v šoku. Šikana existuje asi všude, jen není tolik vidět. Zde je to ukázáno až příliš. To co se tu dějě má jen jedno řešení a to se taky stane. Pro slabé povahy film není určen. Bylo toho dost i na mě. Šikana od začátku až do konce, ignorace rodičů a očekávaně neočekávaný výsledek. Nic jiného si nezasloužili. Celý film jsem sledoval tak zaujatě, že jsem se díval hned jěště jednou. To se tak často nestává, ale tento film stoji rozhodně za opakování. ()

Burrows

První snímek estonské kinematografie, se kterým jsem měl tu čest, na mě udělal hluboký dojem. Co dojem? Jsem v naprostém šoku! Postaral se o to Ilmar Raag, který si vzal na paškál jeden z největších problémů dnešní mládeže – ŠIKANU. Sedm dní stupňujícího násilí, ponižování, posměchu, bez sebemenší úcty a respektu vede k tragedii, kterou nikdo nečekal. Zírám s otevřenou pusou, mrazí mě v zádech a zároveň tleskám. Syrové, kruté, šokující. Jak to mohlo dojít tak daleko? ()

russ1

Takýto emocionálny aký som zažil pri tomto filme som už dlho nie!!! Rozhodne jeden z najlepších filmov aké som videl v tomto období... (a to som videl aj Temného rytiera!) ()

LuNaj

Film, po jehož shlédnutí budete na rozpacích, zdali byste se zachovali stejně jako Josef a Kasper. Můžete si stokrát říct, že vzít do ruky devítku a jít vyvraždit nenáviděné spolužáky by vás vůbec nenapadlo.. Ale... Dali byste za to ruku do ohně? To je otázka do pranice. Psychika člověka je velmi křehká. Jedno přísloví praví- Nikdy neříkej nikdy. ()

koudi

Estonci se předvedli v pěkném světle. Trochu jsem čekal obdobu švédského Ondskanu, ale ta se mi nedostala. Ondskan byl více příběhový a výpravný, zde šlo pouze o to nastínit kam až šikana mezi "dětmi" může dojít. Film byl podle skutečných událostí a ani se tomu nedivím - viz Masakr na Kolumbijské univerzitě. ()

HEROMAN

Priznam sa ze tento film som sa chystal pozriet velmi dlhu dobu , len akosi ma odradzalo to , ze je to Estonsky film a zo skolskeho prostredia. Nakoniec som sa odhodlal a tento film pozrel. Je to asi ediny film , pri ktorom som dopozeral cele titulky. Bolo to preto , lebo som bol z toho filmu plne mimo. Sikanovanie - u nas urcite bezna vec. Ked som bol studentom ja , bola to bezne, len nie vzdy to bolo smerene na jedneho clena triedy.Vo filme sa spiknu vsetci. Potupy , ktore musel tento chalpec prezivat su neskutocne. Lutoval som ho. Je to perfektne natocene , takym svojskym stylom , ktory mne dodal pohlad na realitu , ktoru chlapec prezival. Este stale som z toho mimo ... 5/5 ()

honeybunn2

Prvé dve tretiny filmu som mala pocit, že nie je bohvie ako brutálny a že také „šikanovanie“ sa deje každý deň na každej škole, no potom chlapci pritvrdili a koniec ma celkom dostal. Normálne som pozerala, huba otvorená... Najviac ma pri tejto téme zarazila nečinnosť a prihliadanie násiliu a názor, že je to normálne. Moja pacifistická duša mala paradoxne chuť dať niektorým študentkám a študentom po hube. ()

Pepeto

Jediná vec, ktorá mi vadila pri sledovaní, bola záverečná časť, keď pri streľbe došlo k akému si samovoľnému sa množeniu nábojov v zásobníku...to prebitie zbrane by bodlo, pretože potom by už nebolo možné filmu vyčítať nič...na vojne a na školách som zažil niekoľko druhov šikanovania, preto viem, ako može dopadnuť, keď niečo také niekedy chcete prerušiť s menej početnou partiou proti početnejšiemu zoskúpeniu magorov, ktorí sa neštítia skoro ničoho...a pritom sa na takejto hnusárni dokáže dobre pobaviť i nežné pohlavie, čo je už, žiaľ, fakt príliš smutné...perfektná výpoveď a zároveň akési varovanie pre ľudí, ktorí majú našťastie aspoň niečo zdravé v hlave, aby možno v budúcnosti pomohli niečo také zastaviť...V porovnaní so snímkom Zlo sa určite jedná o slabší filmársky výkon, ale filmárska dokonalosť nie je vo filmoch všetkým...doležitejšie je to, s akou razanciou chcel film na niečo poukázať, a tu jednoznačne víťazí estónsky výkrik do pléna... ()

Lennie

Hodně zvláštní a působivý film, který na mě ovšem v některých částech působil trochu uměle, ale jindy mi z něj běhal mráz po zádech a nechápala jsem tu nespravedlnost. Jen mi bylo lito, že jsem předem věděla, co se stane. P.S. Toho barbara, který to pojmenoval Zkažená mládež by měli aspoň zavřít ;-) ()

Prankster

První půlhodina docela slabá s příznaky německé nízkorozpočtové teen komedie, které však záhy zmizí a rozjede se pravé drama... Možná časem půjdu i na pět hvězd. ()

Pharlap

Takhle hustej film jsem dlouho neviděl... a proto zaslouženě.. 5x hvězda.. *... Neskutečný.. zvrácený.. nechutný.. děsivý.. brutální.. násilnický.. nihilistický.. ignorantský.. sprotý.. ubohý... slzy do breku vhánící.. ale bohužel skutečný.. současný... a pravdivý.. a o to více smutný... :-( ()

Hank

Silná a drsná podívaná, šikana v nejhustší formě, ponížení a naprostá degradace člověka, kdy naprostá ignorace okolí vede až ke totální destrukci a tragédii. Nebýt závěru ve stylu "americká střední škola" a klasického schématu "otec voják", tak 5*, takhle je to za 4 a půl*. ()

monty.cl

A pak se člověk diví, že se týpek naštve, vlítne do školy a vykropí to tam hlava nehlava...nemyslím, že tenhle film nějak extra přehání ,právě naopak, je dost uvěřitelný,až skoro moc....90% ()

RendaVahala

Ilmar Raag natočil perfektní drama, které jasně zobrazuje šikanu jednoho, později dvou žáků střední školy. Šikana je každým dnem horší a horší, a jelikož se Joosep neumí chlapsky bránit a odporovat a nechá si to bohužel líbit, tak to nakonec vyústí v krutou věc. Nakonec se Kaspar a Joosep dohodnou pomstít se všem tak, že při tom mrazí v zádech. A to ještě dělá hrůznější to, že je to natočeno podle skutečné události. Je to perfektní podívaná, ovšem toto je druhý film, který na mne hodně emocionálně působí. Je to kruté. Ale dávám pět hvězdiček za skvělý film, ovšem krutou realitu. ()

ab.dul

Může být někdo více krutý než děti vedené jejich vůdcem, drsňákem, který si nenechá nic líbit, udržuje si svou autoritu na úkor slabších? Do takové party není těžké se dostat, nechat se strhnout ostatními a taky si "kopnout", když je možnost. Ne každý má na to žaludek a vydrží až do konce. Kdo nevydrží je zrádce, je třeba ho potrestat také, ukázat mu, kde je jeho pozice. Když nejde s náma, jde proti nám. Pár snímku s tímto zaměřením jsem viděl a vždy si uvědomím, že to takhle chodí. S odstupem času a sledováním současného dění ve světě není situace překvapením. Agresivita dětí narůstá, nemyslím si, že o moc. Vždy byli parchanti, jen teď je jich o něco víc. Dobře zvládnuté drama završené čekaným, smutným, beznadějným činem. Není nijak moc propracované, jen slouží k trochu zamyšlení, ponaučení nejen dětem, ale i rodičům, že i jejich děti nemusí být takoví svatoušci, jak si myslí. ()