Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

longercz

Filmařsky to není žádný zázrak, no ale ona skutečnost taky není atraktivní, není zábavná, je černá, tvrdá a tíživá, přesně tak taky film působí, bez špetky optimismu, bez východiska. Možná proto mu nemůžu dát plné hodnocení, je totiž tak znepokující až je mi z toho špatně. Každopádně bych film předepsal povinně shlédnout lidem, kteří tvoří úchylnosti jako Glee, stejně tak jako i spoustě dalších a i mnohým, které znám osobně. ()

Bird_house

Šikana je vždy nehezké téma.. Nesnáším takovéto jednání..!! V tomto filmu se celá třída chovají jako tlupa dementů..!! Neskutečně mě film rozzlobil a znechutil.. Umělecký zpracování se točí kolem bodu mrazu.. ()

red_spirit77

Tento vydarený film presne ukazuje na problematiku, ktorá sa týka zlyhania ľudí pri výchove svojich neohrabaných mláďat. Je až šokujúce sa nato pozerať čoho sú ty dementní puberťáci schopní a napíšem to úplne úprimne zo srdca, že som rád ako to nakoniec dopadlo. Páčila sa mi kamera aj celkové spracovanie plus pekná hudba na záver... ()

GIK

Celkem obstojný estonský film. Až na to stříhání značek, které hlavní antihrdina přetočil uplně naruby, udělal ze sebe ještě většího blbce a posměch svých spolužáků akorát zhoršil. Aspoň že vrchní grázl nakonec dostal taky na prdel. ()

kabel

Co jiného taky mohli čekat, udělal bych to samé a klidně dvakrát zmrdi jedni. Ne málo krát se mi otevírala břitva v kapse. Dobré, Silné, Hutné! Tak jsem si říkal, že by nebylo špatné předehřát troubu na 230°C a pak si upéct Andersavovi Koule ! ()

Pacek

Co dodat k této věci, kde každý herec zahrál svou roli naprosto bezchybně, až sem měl chuť vlítnout za něma a rozkopat jim všech prdele za slunné neděle. Jakožto bývalá obět se dokážu s Joosepem naprosto ztotožnit, ikdyž za špatně odvedený orál bych asi zbraň do ruky nevzal. ()

tompaulman

Film, který ve mě zanechal spoustu pocitů, především negativních. Dlouho jsem neprožíval žádný film tak moc, jako posledních 20 minut Klass. Za největší slabinu považuju to, že konec byl jasný už po nějakých 15 minutách, a hlavně nereálné chování postav. Opravdu to bylo podle skutečné události? Nevěřím tomu, že by se ředitelka, učitelé i studenti a (pra)rodiče chovali tak hloupě. ()

snoodles

No, kdyby nezvolili takový plakát, jaký by zvolili, asi by konec byl větším překvapením. Každopádně slušný drama na sobotní večer. ()

AloeB

Naprosto nechutný film, kterému stačí jen hrstka charakterů za hranicí obvykle překročené hranice morálky, aby donutil diváka nenávidět tu partu šikanujících Harantů při každé scéně kde se ta parta šikanujících harantů vůbec objeví. A ačkoliv bych řekl že ne vždy by se takto choval obvyklý středoškolák, kdo ví co za zvláštní školu ta jejich průmka byla. Že tito středoškoláci nemají nadhled o tom byl film, takže to nevadí, stejně jako nevadí kapičku přestřelený konec, který byl ale natočen s citem takže se z toho nestal závěr #liketarantino, což je dobře. Jediné co tomu shazuje hvězdičku je důvod setkání na pláži. Tedy samotné setkání bylo super a byl to skvělý důvod k tomu si později ze spolužáků tak trochu vystřelit. Ale to jak je spolužáci k setkání donutili je tak stupidní a průhledné, že to shazuje celou úroveň filmu o několik příček dolů. Škoda. ()

kilobyte

Určitě silný příběh, ale přišlo mi to celé takové jednostranně jednoduché. Všichni zúčastnění udělali úplně to nejhorší, co mohli v té situaci udělat. Chování některých postav mi nepřišlo moc realistické. SPOILERNapříklad Thea si nejdřív Kasperovi stěžuje, že šikanuje Joosepa, aby se za chvíli Joosepovi smála a vyčetla Kasperovi, že se ho zastává. Joosep bez nátlaku práskne, že mu spolužáci vzali sešit, i když mu muselo být jasné, že to krutě odnese. Pak si klidně sundá tričko před matkou přestože je samá modřina. Přitom největší problém šikany je, že oběť takové věci zapírá a ukrývá. PS: Jako výchovné video pro prevenci proti šikaně bych to teda nebral. Sice je to odstrašující, ale většina šikanátorů si stejně asi řekne, že u nich to takhle daleko nedojde, že oni to myslí jenom jako srandu. Navíc jak už jsem psal, tak všichni aktéři udělají v podstatě to nejhorší, co můžou, Takže nějaká informace, jak se vypořádat se šikanou zde chybí. ()

junxi91

Tento film mi tedy dost pohnul žlučí. Šikanu vnímám jako jeden z nejodpornějších projevů lidského chování zahrnujícího tupou stádovitost, konformitu, podřizování se silnějším a naopak ubližování slabším. Pořádný a správný chlap se má samozřejmě zastávat slabých a naopak dát na držku rádoby alfa-zmrdovi. Tomu hajzlovi Andersovi bych rozkopal držku a kopal bych do ní do té doby, než bych mu z ní nevykopal všechny zuby. Teď se mi to říká, ale v jejich věku bych toho schopen nebyl a ani jsem naštěstí nemusel - nějaké ústrky a lehkou psychickou šikanu jsem sice za svých školních let poznal, ale oproti tomuto to byla fakt pohoda. Kaspers je můj nový hrdina, ten, který má čest, který se neposere z celé třídy, ani z toho mamrda a nakonec nepodlehle ani té hloupé Thee, která jako ostatní hloupé husičky obdivovala a následovala despotu Anderse. Tento film by se měl podle mě povinně promítat na všech ZŠ a SŠ průměrně jednou do roka. Všem agresorům bych přál stejný konec, jako byl v tomto filmu. Ano, zní to drsně, ale na hrubý pytel hrubá záplata. Jako společenský druh bohužel příliš oceňujeme agresivitu, dominanci, nadřazenost, despocii, autority a jsme příliš konformní. Díky této stádní morálce také mohla existovat zvěrstva komunismu a nacismu. Takže lidi - bděte, nebuďte poslušní poskoci podobných Andersů a při první příležitosti jim rozbijte držku. Jo a ještě mě strašně sral ten třídní premiant s tím debilním mikádem, který tak věrně poklonkoval tomu modrookému zmrdovi. Tomu bych tu kulku taky vpálil přímo do ksichtu. A stejně jako Redakovi mi z těch děvčat taky trochu vřelo v genitáliích, tento pocit byl však přebíjen emocí zhnusení z toho, co Anders a spol. udělali těm dvěma chlapcům, především to nechutné homo divadlo na pláži. Prostě drsný film, který mě udržel u obrazovky od začátku do konce. ()

Vabr

Velice zdařile natočený film o šikaně, který obsahoval snad vše, co takový film s takovým tématem obsahovat má. Čím déle jsem snímek sledoval, tím více jsem přál šikanátorům jenom to nejhorší... a taky že to dostali. Za mě snad jediné mínus, že se Zkažená mládež mohla snažit být trochu inovativnější i v jiných ohledech (po technické stránce atd.), přesto však dosáhla svého cíle. Vyhodnocení: Za mě nejlepší estonský film, co jsem kdy viděl ()

ecis

Film, pri ktorom som zadrziaval dych kazdu minutu. Aj ked viete ako sa to vsetko skonci, mavate mraz na chrbte cely cas. Splynutie vlastnej psychiky s protagonistami je az neuveritelny. Vsetko plynie rychlo - kamera, strih, scenar rezia su tip-top. Nemozem najst tak silne slova na opis niektorych skvelych scen. Konecne velky filmovy zazitok a zaradenie do mojho TOP rebricka. ()

Sosak

Musim uznat, že estonsko příjemně překvapilo. Věrně natočená dráma ze života s pořádnym koncem. Vypadá to uvěřitelně a tak vůbec bych furt chválil. (Hm a kde je vlastně sakra estonsko?) ()

Toochman

Tento film by se měl stát nědílnou součástí výchovně-vzdělávacích procesů na našich školách, aby si i ti nejnatvdrlejší uvědomili, kam až šikana vede. Silné téma, výborně zpracované...úžas ()

Gardenboy

Zažil som šikanovanie ... nie v takejto extrémnej podobe (nakoniec sa mi vždy podarilo povedať si to svoje), ale viem ake to je keď partia zakomplexovaných hrdinov je proti jednému samému ... Na filme oceňujem to, že je realistický aj keď častokrá veľmi preháňa (scéna na pláži). A možno ani nie. ďalej sa mi páčil odstup s akým je film predložený - od holywoodu by sme sa dočkali potokov sĺz, z estónska k nám prichádza snímka s reálnym a o to viac drvivým pohľadom na vec. Záverečný (síce iba štvorminútový no o to silnejší a koncentrovanejší) zbesilý slasher je už iba logickým vyustením dovtedajšieho deja. Áno aj ja som pomýšlal na to, čo tým parchantom spravým a následne nad tým, čo spravím sebe ... ()