Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiálny text distribútora)

Al44...

Snaží se podobně jako ONDSKAN zachytit problematiku šikany ve školském prostředí. V tomto případě je to ale daleko reálnější a místy i drsnější. Naprosto zaráží neschopnost okolí pomoci šikanovanému žákovi - tím mám na mysli učitele nebo rodiče. Tento žák a jeho nový kamarád v tom zůstanou prakticky sami a to pak směřuje k dramatickému konci. Velmi dobře natočený film, který nepustí od začátku až do konce a donutí diváka zamyslet se nad tím, co právě viděl. ()

Verner

Při sledování filmů tohoto typu vlastně zjištuju, že jsem si vůbec nemusel žádat o povolení psaní komentů, protože absolutně nevim co mám psát. Posílám díky do Estonska. ()

Pesosek

Trošku jednoduchý přímočarý snímek, ale já bych v tom ani nic moc složitého nehledal. Uvažovaní kolektivu, navíc ještě kolektivu pubertálních dětí, bývá povětšinou jednoduché a mnohdy kruté, primitivní…..Myslím, že se šikanou v nějaké její formě se setkal snad každý, tady to ukazuje jen jeden z mnoha případů, kdy to již přeroste do extrému, což se může stát velmi snadno…s takovým materiálem pak film snadno zapůsobí na emoce diváka, co se mu obstojně daří a nakonec asi hodně z nás podvědomě schvaluje masakr strůjců šikany. ()

towstit

Najsilnejsi zaver v mojom zivote, nevedel som ci mam prestat dychat, plakat, kricat, alebo len mlcky sediet s otvorenou pusou. Robil som vsetko naraz. A nalada v ten den klesla na najhlbsie dno ()

Luczynkaaa

Po celou dobu trvání jsem se od toho nemohla odtrhnout. Po skoro celou dobu trvání jsem měla ze scén husí kůži. Bylo to tak opravdové. Realita. Bohužel mnoho ani neví, že se tohle děje. Asi nejdrsnější film, který jsem zatím viděla. ()

derewi

Výtečně a výstižně natočený film, s korespondující atmosférou. Zajímavá kamera, trochu mi to vadilo. V ději mi scházel pohled na druhý břeh – jaké rodinné zázemí má hlavní agresor. Skvělý závěr, bez zbytečné melancholie. Většina situací měla dokumentovat, jak to chodí. Zastánce může být další obětí, profesor neumí řešit situaci správně, otce štve, že má za syna padavku... Nakonec smrt. V tomto případě vražda, nikoliv sebevražda. ()

wata

Keby som sa na toto dielo dívala iba optikou filmárskou, nebola by som až taká nadšená, rozhodne ale ani sklamaná. Na rozdiel od mnohých iných užívateľov sa mi film páčil aj po formálnej stránke, dynamický strih a kamera ma dokázali vtiahnuť do príbehu. Ja mám ale rada hlavne filmy zaoberajúce sa aktuálnou tématikou. A Klass sa takou témou naozaj zaoberá. Rozloženie zodpovednosti a davová psychóza uplatňujúca sa pri šikane nepotrebujú podrobné vykreslenie jednotlivých postáv. Pokiaľ o týchto javoch nevieme, máme zvýšenú tendenciu podliehať im bez ohľadu na náš vek, presvedčenie či hodnoty. Vážim si preto tento snímok aj kvôli jeho edukačnému potenciálu. ()

Kingjiri

Tolik emocí a tak velký prožití příběhu spolu s hlavníma hrdinama ve mně už dlouho žádnej film nevyvolal. Totálně depresivní záležitost po jejíž shlédnutí jsem si řikal, jak je ten svět hnusnej, nebo spíš jak dokážou být lidi hnusný a zlomyslný. Nejhorší na tom je, že nejde o smyšlenej příběh a takovýhle věci se bohužel čas od času, nejen na školách, dějou. Beznaděj, bezmoc a devastace osobnosti, která z filmu na diváka sálá se nedá ani popsat, to se musí vidět. Pro mě rozhodně větší zážitek, než ze zde zmiňovanýho Zla mezi námi. Nemůžu jinak, než oporučit tenhle film promítat jako prevenci šikany na školách. Myslim, že by konec filmu několik případnejch agresorů od eventuální šikany určitě odradil. ()

Dvoja

V průběhu filmu mi na mysl lezla otázka co je vlastně na tomto snímku tak skvělé. Ke konci jsem začala chápat a s úplným koncem pochopila. Po něm dostalo celé dílo ucelenou podobu. Povedený a smutný přímý pohled do předcházející doby než na nás vyletí odsuzující zpráva z novin. ()

VerenaLord

Jak může skončit trýznění, ubližování a fyzické i psychické týrání. Hrůza dívat se, ale jedině takhle si člověk dokáže plně uvědomit následky svého jakéhokoliv chování! Všechno má své důsledky, jak pro ty zlé, tak pro ty, co to odnáší. Lituji osudu Joosepa i Kaspara, ale chápu, že se ocitli podle všeho v bezvýchodné situaci, které skončila tragédií s oběťmi na životech. Je šílené, jak dokáží šikanisté zničit člověka a dovést ho k tak zoufalým činům. ()

Lucas87

Snímek může působit, že byl natáčen amatérem na ruční kameru, rozhodně je drsné vidět kam může zajít školní šikana, tenhle film byl spíš čekal někde z USA. Estonci opravdu překvapili surovým zobrazením a konečnou odplatou. Rozhodně ten Anders to byl nagelovaný idiot, tomu všechno zlé je přáno hned od začátku filmu, ale ty ženské ty byly totální krávy jak idiotský chechtaly té šikaně. ()

joker30

Zaujímavý snímok, mám rád mládežnícke snímky v ktorých sa dostanete mierne , niekedy až do kože postáv a s totožnujete sa s ňou alebo jej fandíte. Trochu mínus je že istá reálnosť tam síce bola, ale situácia nebola vystavená až do takej bezvýchodiskovosti, aby vystrielali pol triedy. Mohlo sa trochu viac popracovat na dialogoch s učiteľmi - riaditelkov aby zdoraznili to , že pre Joosep iné východisko nebolo, plus je však výkon Joosepovho tatka ktorý to tam trocha v Josepovi vyburcoval. Najmä u Kaspara mi to prišlo trochu nelogické , pretože dovtedy mi prišiel v podstate najnormálnejší z filmu a snažil sa veci riešiť s chladnou hlavou. Ak by to dopadlo tak že by Kaspar ostal stáť pred dverami a neodhodlal sa ku strelbe a čin by vykonal sám Joosep, ktorý mi prišiel reálne natoľko labilný, bolo by to možno aj za 5 hhviezd. ()