Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

Paserak

Liam Neeson umí hrát v totálních blbostech i v maxim bijácích. Tohle je naět+stí ten ruhý případ. 96 hodin je jízda. nehledejte v tom přílišný intelektuální zážitek, ale biják šlape jak švýcarský hodinky. Taky jste doufali, že přijde pomoc i pro jiná děvčata ve spárech bídných Albánců? Ha, marně...možná i tenhle fakt pomohl filmu zadřít se pod kůži. Jsem zvědav na "volné" pokračování... ()

pan_ponozka

Tak to dopadá, když se naserete aneb Bourne v důchodu. Hele, nebudeme si nic nalhávat, Liam není na takové akce stavěný. Uvnitř budov se to ještě nějak schová, ale venkovní scény jsou tragédie. Když běží k přístavu, vypadá to, že má o dvě čísla menší boty a chce se mu hodně na záchod. Ale ať nejsou samé negativa. Odsýpá to, Liam je přesný, vychází mu to a ví, co dělat. A když umí utrhnout trubku ze stropu, tak si nezaslouží míň, než 3*. ()

Jack_F.

No, když to vemu popořadě. Vážně jsem nepochopil, kdo Maggie učil retardované pohyby, jak ze základní školy..ale věřte mi, že 17 letí se nechovají jako retardéři(alespoň tak nechodí, pokud nejsou po autonehodě). No celkově ze začátku slabší..pak se to rozjelo a nebylo to vůbec špatné, ovšem na plné hodnocení to ztrácí hodně. Uvažoval jsem mezi 3* a 4*...akce možná lehce nadprůměrná ...ale není ji zas tolik aby to přebilo příběh..no a ten konec je taky solidní nelogičná krávovina. Položme si otázku..když se někdo zeptá, kdo mě to přišel zabít. Prý otec té dívky...bylo by vážně jednoduší vědět, která z těch tří to je, než si jednu vezmu za rukojmí. Béčko jako trám. 193. nejlepší a 166. nejoblíbenější..to je zase úlet. :D Jo. mimochodem, český překlad opět vycucaný, ale tentokrát alespoň přesný, na rozdíl od takového hovno říkajícího "počátku". ()

Muf911

Dost dobrá akčňárna, kde padá jeden padouch za druhým jen to křupe. Mňamka pro ty, kdo si užívají efektní eliminaci filmových záporáků. A že se při castingu podařilo vybrat fakt stylový týpky. ()

ondrach

Říkejte si všichni co chcete, ale u tohoto filmu jsem si v duchu řekl tolikrát: "ty krá*o", jako u žádného jiného. Naprosto perfektní akční film s úžasným hlavním hrdinou, ještě ke všemu hraným Liamem Neesonem! Ten ve filmu předvádí kousky, na které nemá ani James Bond. Líbí se mi zápletka: dcera unesena, otec pro její záchranu udělá cokoliv! Vůbec mě nepřekvapilo, když jsem si v Zajímavostech přečetl počet mrtvých ve filmu. Všechny sv**ě jsou postupně zlikvidovány a divák se tetelí blahem :) Skvěle! ()

Delfador

Po zhlédnutí tohoto filmu mi přišlo, že je to první akční film který jsem kdy viděl. Naprosto dokonalé akční scény mě ohromily tak, že jsem se na některé musel podívat víckrát. Příběh není nic extra, ale je také zajímavý. Liam Neeson pustí dcerku do Francie a potom musí zničit celou Paříž, aby ji zase našel. Dost mě překvapilo jak bez přemýšlení postřelil ženu svého francouzského kamaráda, když chce dostat informace co potřebuje. Od teď kdykoliv uvidím Neesona, vybaví se mi akční drsňák který do telefonu oznamuje: "I will find you,and I will kill you." ()

FuRYaN_iS_BaCK

"I don't know who you are. I don't know what you want. If you are looking for ransom, I can tell you I don't have money. But what I do have are a very particular set of skills; skills I have acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now, that'll be the end of it. I will not look for you, I will not pursue you. But if you don't, I will look for you, I will find you, and I will kill you." "Good luck." ()

Desmi

Po dlouhé době vydařená akční pecka ze současnosti. Liam jako stresu odolný profesionál vystřílí celou Paříž, aby našel svou dceru. Jo, já mu to žral. Vždyť i James Bond je nesmrtelnej a zabije všechno, tak proč ne cvičenej americkej vládní agent.. =) Podle mne jedna z perel žánru posledních let, krátká stopáž je také výsadou. Rozhodně doporučuji. ()

SvobiQ

Jak může Morel natočit něco jako 96 hodin....a pak takovou blbost jako Bez soucitu O_o....No nicméně Neeson je výbornej a mám s ním rád takovýhle filmy kde mu role doslova sedne, akce dobrá, scénář je trochu horší ale 5 dám :) ()

StinkingPooh

Super akční nářez! Jinak samozřejmě film plný klišé (milující taťka zachraňující dceru) a scénář úplně na palici (tolik náhod v jednom filmu, to nemůže být náhoda).Ale bavilo to parádně. ()

endrix

Mstící se tatínkové mají jednu velkou výhodu. Odpustíme jim i to, co by správní hoši běžně dělat neměli. Např. vykrádání obchodů se zbraněmi bagrem nebo postřelení nic netušící manželky bývalého zkorupovaného kolegy. Mstící se tatínkové prostě mohou všechno a dobře se na to dívá, protože si opravdu neberou servítky. Krev teče proudem, mrtvých z východu evropského i blízkého přibývá a princezna je vždy až v dalším hradě. Tři hvězdičky za dobrou akci, jedna navíc za to, že si Liam Neeson docela realisticky nenechává od padouchů vykecat díru do hlavy a naopak jim hned jednu udělá jiným prostředkem. A jedna hvězda dolů za nejasné tušení, že v Pařiži by asi podobná akce vzbudila více rozruchu a po Liamovi by přece jen někdo šel a nenechal ho jen tak vraždit záporáky. ()

Aidina

Liam Nelson je opravdu dobrý táta a pro svoji 17letou dceru by udělal cokoliv. Klidně zboří Eiffelofku, když bude třeba. A nezastaví ho ani albánská mafie. Napětí je na každém milimetrů filmu. Bývalý americký agent Bryan se s tím moc nemazlí a občas rychleji střílí než se ptá. Jeho postava hodně naštvaného otce, který jde nekompromisně po stopách gangsterů, je neuvěřitelně věrohodná. Tak s ním by se to cestovalo jedna radost, každý problém by vyřešil bez zbytečných průtahů a vysvětlování. ()

kouBaMW

Čekal jsem dobrou podívanou, ale tohle je u mě snad nejlepší akční film za posledních 5 let, děj perfektně odsýpá, člověk se nenudí ani na vteřinu (což se mi nestává ani u vychvalovanějších filmů) a zápletka mi také sedla, nemůžu jinak než hodnotit plným počtem. ()

JFlower

Rozhodně nadprůměr - a to i když přimhouřím oči nad tentokrat hodně nadsazeným klišé "jeden klaďák vyřídí během pár sekund tucet záporáků". ()

laurence

Výborná podívaná! Zápletka je jako z levných filmů devadesátých let, Neeson je namazán velmi silným repelentem proti kulkám, ale přesto to funguje, přesto to má spád, perfektní souboje a napětí. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)