Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

hasacisko

Je pravdou, ze film ani na chvilu nenudi ale niekedy sa rozum zastavuje nad tym ako hlavnemu hrdinovi vsetko vychadza. Niektore situacie su naozaj smiesne. ()

kormoran92

Akční thriller založený na pomstě za únos neposlušného dítěte - dospívající dcery. Herec Liam Neeson, agent ovlivněného svým povoláním čeká nejtěžší životné zkouška- najít unesenou dceru a porazit nechvalně známou balkánskou mafii. První cesta v místě unesení v Paříži vede k bývalému kolegovi z práce. Ten se z počátku ochotně snaží pomáhat. Balkánská mafie však ovlivnuje každého a hlavní hrdina se dovídá, že jeho bývalý kolega je na mafii také napojen. To z něho dotvoří chladnokrevného zabijáka bez zábran a jediným cílem- najít unesenou dceru. Liam se s nikým nemazal a na cestě za unesenou dcerou využil bohaté zkušenosti z povolání a neváhal ani vraždit. Ve většině případech mu nic jiného nezbývá. Liam si s každým bravůrně poradí a unesenou dceru najde. Vše tedy dobře dopadne. Film nabízí strhující akční podívanou a divák se často až diví kam až je hlavní hrdina schopen zajít aby zachránil své nejbližší. 92% ()

vodkasesemte

čekám od toho fakt velkej výprask nudy, kdy se bude ještě týden červenat, že jsem si to pustil. tak já dávám nakonec 5, a to jsem ještě nevrhnul, možná bych si v tom zneklidnění přeřadil na automat, pustil relaxační CD a zapnul klimatizaci, ale jinak velice trefné! ()

Roman1983

po dlouhé době jsem se dokopal shlédnout tento tolik chválený smínek a rozhodně nelituji, když pominu prvních 10-15 minut úvodu filmu, tak zbytek byla prostě jízda, i když v některých scénách bych lehce ubral, už to připomínalo Jamesa Bonda, a to je jiná liga, ale i tak to bylo dost dobré => 4,5* protože Jasona Bourna to prostě nemá:-) ()

Diskantka

Starostlivej tatík zneškodňuje Albánce spalující láskou ke své dceři. Pár dialogů vyloženě vtipnejch. Napnutá po celou dobu trvání filmu sem nebyla ani nepamatuju, to bude zřejmě i důvod tak vysokého hodnocení. Stačilo pár minut a z 96 hodin by bylo 69...bohužel pro slečnu dceru. Tento film má mou pečeť kvality. ()

lobo87

Možno životná rola pre Liama Neesona, ktorý bol v úlohe otca - pomstiteľa fantastický. 96 hodín pre mňa znamenalo neskutočne svieži závan v rámci žánru a film sa zaradil k mojim najobľúbenejším... 85% ()

salamun30

Vynikajúci akčný film, kde sa v kuse stále niečo deje, film nabitý množstvom osobných súbojoch prestreliek, kde Liam Nesson ukazuje, že je stále chlap na správnom mieste. ()

zzzzzjjjjj

Akčňák s Liamem Neesonem zahraný na jasných 5*.Neesonova drsňáctví na mě udělalo dojem.Jen se mi ta hodina a půl zdála hrozně krátká.87%. ()

Hruskovice

Crrrrrrrr ! Pomoc, tati, unesly mě. :( Dojdu si pro tebe. Flýýýýýýýýýýý. Buch, Buch. Buch. Prásk. Prásk. Bum. Bum. Buch. Kde je moje dcera ? Neřeknu :P Buch. Bum. Plesk. Kde je moje dcera ? Tak jo.... Vrmmmm. Prásk. Buch. Bum. Vrmmmmmm. Hop. Bum. Prásk. Prásk. Prásk. Prásk. Prásk. Říz. Říz. Křup. Říz. KIM ! Prásk. TATI ! Sláva a teď můžeš zpívat. Ano takhle svižný tempo tento film má a je to luxusní, bavil jsem se skvěle, ale pak jsem já debil detailista nad tím začal moc přemýšlet a přišlo mi to dost postavený na hlavu. Jen trochu zauvažuju.. kdyby se takhle každý policista či agent zasnažil jako Bryan tak by jsme byli na světě bez kriminality :D Však on sám zvládl vyčistit skoro celou Paříž :D. Ne kecám blbosti je to parádní bournovka jen mě nasral, ano s prominutím vyloženě nasral, tak slaďoučký konec se zpěvačkou... ehmmm! co to jako je v takovém to filmu... jako by nestačilo že jí zachránil před šáhem jako Joffrey de Peyrac Angelicu před Sultánem. Kolem a kolem je to přesně to co mě baví ale musím dát 4,40/5. (Kdyby jí na konci trefil místo toho šáha tak by to byla krimithrilerová topovka :D ) ()

silak_xup

Ve zkratce: Bryanova lehce postižená dcéra (usuzuji tak z jejího stylu běhání - ve filmu btw někam běhá pořád) která žije se svou matkou a nevlastnim bohatým tátou a má všechno, odletí do Francie se svou kámoškou, kde je unesou týpci co obchodujou s bílím masem, pravej táta jí zachrání, mezitím co její nevlastní otec ojíždí jeho bejvalou ženu a dcérka se zase vrátí k nevlastnímu tátovi kterej pro její záchranu nehne ani řasou. Film je skvěle natočenej, trochu pomaleji se rozjíždí ale jakmile začne tatík hledat dcerku, je to super, likvidace mafiánů na různé způsoby (obzvláště si Neeson libuje v úderu malíkovou hranou do ohryzku) a o neustálou akci není nouze. Jen mi tam moc neladilo celkově to chování dcery, matky a nevlastního fogina, dělalo to z toho trošku frašku, až jsem se kolikrát zasmál jako wtf? Ale celkově dobrý hele. ()

NeMiQ

Bryan, rýchlejší ako svetlo, a jeho likvidácia tuctov škôlkárov hlava nehlava. Polámané väzy, dopraskané chrupavky v krku a prederavení nepriatelia. Dokonale sa vyzná v každom novom prostredí, šťastia má za ôsmych, pozná celý Paríž, každú ulicu, každé dvere a to nehovorím o šoférovaní auta v dvoch pruhoch v protismere, pričom dáva sťaby zamilované pohľady na jachtu na Seine. Proste Rambo, Chuck Norris a Segal dokopy. Ako akčný oddychový film vpohode, ale trochu viac reálnosti by nezaškodilo. ()

JoeM

Výborný je slabé slovo. Na nízkorozpočtový snímek se jedná o jednu z nejlepších žánrovek vůbec. Prostě a jednoduše - realističnost, chytlavé akční scény, napínavý děj, správný člověk na režisérském křesle a to vše podtrhuje brilantní hlavní herecké obsazení v podání nezapomenutelného Liama Neesona. Opravdu vynikající zážitek v rámci žánru, který neurazí a rozhodně je do této doby stále nedostižný. ()

a0001

Ach... Prečo musí dospelé 25 ročné dievča hrať vo filme 17 ročnú, ktorá má mentálne 12 rokov. Úplne príšerné. Inak by neboli žiadne výhrady. Jediný diel ktorý je pozeratelný. ()

Spilif

Pro mě od roku 2008 jeden z nejlepších filmů ožná vlastně nejlepší film tohohle stylu. Nemůžu mu nic vytknout a chválím za akci která není prošpikovaná výbuchy a spousty efekty. Bavila mě ta vrcholná surovost a přímost. Prostě takový to jakýpak copak prásk... Zkrámováno a jdem dál... Liam Neeson mě absolutně pobavil a překvapil bohužel od tohohle filmu čekám vždy něco podobného co nepřichází.:) Ale za tohle palec nahoru možná nosit nějakou pokrýtku hlavy tak i smeknu. Fajn biják ()

Aywes

Luc Besson a Liam Neeson ve stylu "jsem tak drsnej, že nežeru ani nízkotučnej jogurt". Super. Tedy kromě akce. Ta by byla super nebýt kameramana, kterej by zasloužil kopanec do koulí. Parkinson jak hajzel. ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)