Bryan Mills (Liam Neeson) nepatrí k otcom, ktorí by boli prísni, ale rozhodne patrí k zástancom hesla, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Preto nie je veľmi nadšený z toho, že jeho dcéra Kim (Maggie Grace) odchádza s kamarátkou na pár týždňov do Paríža. Bryan je najskôr proti, ale Kim vie čo na otca platí. Takže jej to nakoniec dovolí s podmienkou, že sa bude pravidelne hlásiť. Pri jednom rutinnom hlásení Kim vidí ako jej kamarátku unáša banda obchodníkov s bielym mäsom a tesne pred tým než unesú aj ju, stihne celú situáciu vysvetliť otcovi, s ktorým práve telefonuje. Bryan však nie je len tak obyčajný otec, je to bývalý špión, ktorý je zvyknutý ísť si tvrdo za svojim a dostať to, čo chce. A svoju dcéru chce späť viac než čokoľvek iné. Púšťa sa po jej stopách odľahlými uličkami Paríža a postupne uťahuje únoscom pomyselnú slučku okolo krku. Posledná vec, na ktorú únoscovia pomyslia než naposledy vydýchnu bude, že asi tentoraz urobili chybu. Veľkú chybu... (TV Markíza)

valesv

Velmi kvalitní snímek našlapaný od začátku do konce. Při prvním shlédnutí jsem snad ani nedýchal. Když se na to člověk koukne víckrát tak nějaké chyby najde a ne vše je zcela logické.. ale přesto 5 * . Liam Neeson hraje fantasticky ()

Martasoft

Naprosto ohraná myšlenka příběhu, ale musím podotknout, že ze z Morela vyklubal luxusní požitek! Akční běhačky, profesionál zabíjí "profesionály".. Podle mě by vás opravdu dobrý film měl po zhlédnutí donutit přemýšlet nebo alespoň chvíli by vás neměl nechat spát. A to tenhle splnil. Každý si z něj vezme asi něco jiného, ale to snad z každého filmu. ()

GOREmaster

Od tohoto filmu jsem si moc nesliboval, čekal jsem že hlavní hrdina bude 2/3 filmu pouze brečet nad ztrátou dcery, ale mýlil jsem se. Liam Neeson do toho skočil přímo po hlavě. Od chvíle, kdy přiletěl do Paříže, je tu akce nonstop. Tento film v kinech chyběl. ()

egbert

Je zde znásilněno vážné téma, problém zjednodušen pro potřeby béčkového scénáře. Nedokáži ocenit pár zdařilých scén ve filmu, který má tu drzost. Podobně už bylo pro praktické účely scénářů zvěčněno snad každé téma, ale zde je to obzvlášť do očí bijící. Navíc je zde stálý problém pohledu na Araby, laskavý prodavač elektroniky nás ujišťuje, že k černobílému vidění nedochází, pěkně děkujem, trapné. ()

djPeťál

Čistý extrakt nekompromisní akční jízdy, které hraje do karet pro lepší koncentraci děje a famózní tempo i kratší stopáž a hlavně chladnokrevné podání Liama Neesona, jehož postava dokonale uplatňuje své profesionální schopnosti a takříkajíc se s ničím nemaže, motivaci má jasnou. Výsledkem je v mém případě totální žánrové uspokojení. ()

Slam7

Jednim slovem SKVĚLÝ! Je to rychlý, bez zbytečnejch průtahů, téměř pořád nějaká akce...film odsejpá a ani chvilku nenudí a to přesně očekávam ()

Mr.Keli

Když Liam Neeson koná pomstu po svém, fandíme mu všichni. Po scéně odletu dcery, jednoduše napsaný za to bez servítek a ani jednu minutu nenudící snímek, kde vidíme jak dostává na zadek jak dobro, tak i zlo. Hlavní představitel odvádí to co je nejdůležitější, nestává se hercem, ale skoro opravdovým zabijákem a díky tomu vyzdvihuje již dávno viděné a nastavuje novou laťku. Viděno v kině 90%. ()

Mr.Lojza

Super nadupaný thriller s vynikajícím Neesonem. Většinu scén jsem sledoval s husí kůží a musím uznat, že mě tento film DOSTAL a stal jsem se i díky němu velkým fanouškem Liama Neesona. ()

turistta

Efektne vynikajúci film, už dlho som také niečo nevidel. Liam Neeson má zaujímavú techniku boja, nikdy by som to na neho nepovedal. Viac takýchto filmov, nie je ich veru veľa a pre mňa rozhodne jeden z najlepších akčných filmov. ()

g.laudeo

Najít, zastřelit, získat indicii. Najít, zastřelit, získat indicii. Dvacekrát opakovat. Poté najít, zastřelit, odvést dceru domů. Sorry, ale uměl se slušně prát, celkem rychle střílel a šel vážně nekompromisně vpřed. Takže proto ta třetí hvězda. ()

MASH_4077

To je ono, to je ono. Liam Neeson je klidný, bez emocí, tichý a špičkově vycvičený profesionál, který si jde za svým cílem. Přidejte špetku akce, okořeňte trochou východních zloduchů a francouzským pokrytectvím a máte minimálně jednoho spokojeného diváka(mě). Jinak nesympatický fracek Maggie Grace - tu bych tam nechal shnít - je trochu zklamáním. ()

ArNEtis

Naprosto krasně zahraný film, bez zbytečných a nudných scen s dobrým obsazením a více méně dobrým koncem, tak to mám ráda. ()

jirijo

Nekomplikovaně přímočará akční jízda ze "stáje" Luca Bessona, která se nezdržuje dějovými zvraty nebo podobnými nepotřebnými peripetiemi. Příběh je jednoduchý jako rána pěstí, kterých Liam Neeson rozdá nezpočet. Režisér Pierre Morel vsadil na jednu kartu a jede na doraz. Liam Neeson je ve své velké solové jízdě, při které se probíjí přes hordy (nejen) albánských šmejdů, snad možná až příliš neosobní a neprůstřelný. Ostaní postavy jsou buď zcela v pozadí (Famke Janssen, Xander Berkeley, Maggie Grace...) nebo jsou nemilosrdně odstraněny (všichni ostatní :-). Jako jednoduchý akční výplach zcela uspokojující. ()

Crybaby

Vcelku novy film, ale zdalo sa mi ze som to uz videl. Ten pocit som mal cely film, cely dej som vedel predvidat. Liam to nezachranil, tu podla mna nezahral az tak dobre ako v jednom z jeho najnovsich filmov "Neznamy". Tento film ma neocaril tak ako ostatnych medzi vami a nad vasimi vysokymi hodnoteniami len neveriacky kruzim hlavou... ()

heavy66

Liam sice vypadá jako čerstvě po plastice, ale film slušně jede, a emocionální benefit v podobě otce hledajícího nevinnou dceru ve spárech albánských pasáků/prasáků přidává tu správnou šťávičku. Dobré to bylo! ()

rischa65

Ještě že měl Neeson k dispozici pouze 96 hodin, neboť mrtvol ke konci přibývalo geometrckou řadou. I tak zaznamenal albánský národ největší ztráty od dob Kosova. Ale jo. Efektní, akční, neobyčejně rychlé-a tak to má v tomto žánru být. Jen mozek vyndejte z hlavy. ()

Der Jaaasne

Dal som tejto parade najskor 3 hviezdy, no musel som to zmenit na jednu, nie vzdy sa clovek citi dusevne v poriadku...keby ma nebol bracho riadne skopal a nevysmial, mozno by tam tie 3 hviezdy svietili dodnes a veru to by nebolo dobre... A co by som odkazal tym Albancom? ,, Papa Noel, papazavtra" ...a to myslim smrtelne vazne ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)

Co čeká Liama Neesona?

Co čeká Liama Neesona?

22.09.2015

Jak jste se mohli dočíst včera, televizní verze 96 hodin se obejde bez Liama Neesona. Třiašedesátiletého drsňáka ale budou plná kina, nedávno totiž dotočil drama Silence Martina Scorseseho (Vlk z… (viac)

96 televizních hodin

96 televizních hodin

21.09.2015

Liam Neeson trénoval Obi-Wana Kenobiho i Batmana, akční superhvězda se z něj ale stala až v roce 2008. Vděčí za to Bryanu Millsovi, vynalézavému tatínkovi z thrilleru 96 hodin, jehož "velice zvláštní… (viac)

Jackie Chan se vrací do akce

Jackie Chan se vrací do akce

16.07.2015

Akčňák 96 hodin vrátil před sedmi lety do módy thrillery o pomstě se staršími protagonisty. Od té doby jsme jich dostali nespočet a teď se na nás chystá další - The Foreigner. V čem bude "Cizinec"… (viac)