V každom z nás sa ukrýva superhrdina a k jeho odhaleniu postačí občas trochu mágie. V prípade Billyho Batsona (Asher Angel), stačí vykríknuť jedno slovo – SHAZAM! – a toto 14 ročné decko vychované ulicou sa zásluhou starého čarodejníka môže premeniť na dospelého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). V dospeláckej verzii so superbožským telom no s dušou dieťaťa sa Shazam púšťa do všetkého tak, ako by to robil každý tínedžer obdarený schopnosťami: užíval by si ich! Dokáže lietať? Má röntgenové oči? Môže rukami vrhať blesky či vynechať test zo sociológie? Shazam sa rozhodne otestovať všetky svoje superschopnosti. No osvojiť si ich bude musieť veľmi rýchlo aby dokázal bojovať proti smrteľným silám zla, ovládaných Dr. Thaddeusom Sivanom (Mark Strong). (Continental film)

Shewolff

Herec v hlavní roli působí s prominutím trochu jako blb. Přesto musím uznat, že dokonale představuje teenagera v dospělém těle. Shazam je trochu zmatený film se silnou dávkou rodinného pouta a myšlenkou, že se správnými lidmi kolem sebe zachrání svět i dítě. Je zde však pár nevysvětlených detailů. Příběh jako takový není moc promyšlený, ale divák se celkem pobaví. Máme zde velkou konkurenci v Marvel světě, ale film sám o sobě ujde. ()

strachon

Vlastně jsem čekal míň. A proto jsem byl příjemně překvapen. Svým způsobem je to takový jakoby rodinný film, takže proč ne, musí být do určité míry "neškodný". Ale humor mě (taky trochu překvapivě) chytl. Ideální na zkouknutí při žehlení prádla. ;) ()

GOGAN

Očekávání naplněna. Jde o komiksovou zábavu, která vystihuje přesně "dětského" superhrdinu a jeho uvažování. Baví mě přímočarost, která je s věkem 14-15 let spojena. Trochu mě chybělo větší propojení DCU, ale bylo tam. Celkem si i dovedu představit že diváky bude bavit přidání Shazama do JL . ()

Mograine

Upřímně, hodně jsem se rozhodoval jestli 3 nebo 4 hvězdy, ale musel jsem polevit jednoduše proto, že zkrátka není to na co si tento snímek hraje. Film se snaží tvářit velmi dospěle a rafinovaně, ale bohužel je to spíše taková rodinná podívaná s celkem slušnou dávkou moderního vtipu a scifi-fantasy prostředím. Co mě osobně se tu moc nelíbilo, tak to tempo jako na horské dráze, první dvě třetiny se neděje skoro nic a pak najedou akce až do nebes. Ale abych nebyl jen negativní, tak ve filmu se objevilo pár celkem vtipných okamžiků, borcení komiksových klišé atd. Zkrátka a jednoduše, není to to co bych od takovýho filmu čekal, a to jsem velký fanda DC a Marvelu. Za mě takový 3 kule. ()

JuveIt

Shazam! je příjemný komiksový film, těžící hlavně z originální předlohy, kdy se puberťák octne v kůži dospělého superhrdiny s nadpřirozenými schopnostmi. Asi každý si dokáže představit, co by na místě Billyho Batsona dělal. Bál jsem se především dlouhé stopáže, avšak nakonec film utekl jako voda (i když něco se ukrojit určitě dalo). Zachary Levi společně s Markem Strongem válí, nutno pochválit i dětské představitele. A zejména musím pochválit skvělý soundtrack v čele s Queen a Ramones. ()

ScarFace_V8

SHAZAM! Každou chvíli se to snažím vyslovit to slovo a zatím pořád nic.. asi nejsem hoden. Každopádně na film jsem byl natěšený už od jeho ohlášení. Šel jsem s očekáváním a dostal jsem co jsem chtěl. Vážně jsem se bavil. Originální Captain Marvel je hodně atypický hrdina, který se ke schopnostem dostal jak slepý k houslím, má myšlení 14 letého kluka a neví jak s tím pořádně naložit. Skvělá akce, skvělé postavy skvělý humor, se kterým se tu vyloženě příliš nešetřilo, spousta skvělých odkazů a hlavně skvělý Sivana. V době, kde se sypou komiksové filmy jeden za druhým, které jsou prakticky jak přes kopírák, je tohle jak boží smilování. Během sledování jsem si u toho připadal jako malej nerd, co před mnoha lety otevřel první komiks s touhle postavou, ačkoliv jsem tomu tehdy vůbec nerozuměl, protože byl v angličtině. Stejně jako u Aquamana tu jsou situace, které si myslím, že by si měli víceméně šetřit do pokračování. Ale tím vůbec nepopírám, že to byl vážně neuvěřitelný zážitek vidět tohle UŽ TEĎ. Takže uděluji pět ⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ a SHAZAM!... Uh – zase nic ☹ ()

Frca

Sem tam jsem se zasmál, ale nebavilo mě to. Jak již někteří zmínili, bylo to strašně dětinské a postava Shazama mi přišla neuvěřitelně nesympatická. Ty dvě hvězdičky dávám jenom za sem tam nějaký vtip. Captain Marvel je pro mě Carol Danvers a ne tohle. Ani náhodou. ()

RobinPM100

Shazam alias Kapitán Marvel. Ano, tak se DC superhrdina původně jmenoval, ale poté, co se zjevil/a Kapitánka Marvel i u Marvelu, bylo logicky vybráno pro nový film čistě Shazam. Byl by to jinak slušnej bordel. Nyní k filmu, nejvtipnější komiksárna od dob Deadpoola. Kid superhrdinou, stačí zařvat Shazam a je z vás chlápek konkurující Supermanovi. 80% filmu je o poznávání schopností a akce je tím pádem celkem pomálu. Nic to nemění na tom, že film vás vtáhne a posledních 20% jsou akční orgie. Samotný závěr v jídelně mě rozsekal, to překvápko jsem fakt nečekal :-) Zachary Levi si to jako Shazam hodně užívá a DC má svou třetí nej komiksárnu - 1.Aquaman, 2. Man of steel a 3.Shazam ()

LordArthas

Příjemné překvapení! John Glover mega potěšil a celkově super trefa od DC! Marvel vs. DC (před Koncem hry a v dubnu 2019) 0:1 Edit: Po konci Endgame je skóre následující Marvel vs. DC 0:2 3 hodiny propluté nejsou ani na ten bod, Shazam! Dal prostě víc ve všech ohledech, ()

Trsto

pozrel som .. a musím povedať, že to bola slabota...pár okamihov rozhodlo o tom, že som nakoniec naklonil misky váh k dvom hviezdam. čakal som od filmu akosi viac, než to čo ponúkol .. a pripomenulo mi to Power Rangers .. tiež strašný prepadák.. DC zúfalo hľadá cestu ako sa dostať na úroveň MCU, ale na to by potrebovali mať lepších scenáristov ..Stále najpozerateľnejším filmom tak ostáva Wonder Woman a Aquaman... i keď aj k tomu by sa našli nejaké výhrady.. no tam aspoň zábava fungovala. ()

Facerr

Byly doby, kdy filmy o superhrdinech vsázely na superakci, supertriky a nějaký ten příběh. Od dob prvního Iron Mana se do děje přidával i humor, jako přidaná hodnota. Postupem času superakce a supertriky byly převálcované příběhem a humorem. přesně to je případ Shazama. Geniální zpracování, které vyždímalo ze zápletky a paradoxu superchlapa kříženýho s teenagerem, co se dalo. Bavil jsem se a ani chvilku nenudil. Shazam je prostě pecka a podle potitulkové scéně má našlápnuto na dvojku, ve kterou doufám. ()

The_soloist

Mark Strong se neuvěřitelně škatulkuje, což projektu trestuhodně škodí. Shazam je vyloženě zbabělý projekt, který po fiasku Justice League sází na minimalismus. To pro DC nemusí být vyloženě špatná cesta, ale nepřináší nic nového a humor, na kterém je snímek postaven, je s prominutím chabý. Myslel jsem si, že nás už podobné filmy přešly, dokázal bych si ho představit deset let nazpátek, kdy jsme měli Percyho Jacksona nebo Kick Asse, ale po MCU je to opravdu málo. A nezachrání to ani vánoční prostředí. ()

t.b.kat

Tak tenhle hrdina je takový klon všeho, vůbec se mi nelíbí, dětský hrdina v dospělém těle - fajn, ale prodávaný takhle debilně, nene, tohle fakt ne. 2* ()

lhrstka

Svěží, vtipný a oddechový film na večer. Nechápu tady ty vlažné reakce, ale přesně takhle si představuji člověka, který dostane superschopnosti (a nemusí být ani dítě). Nečekal jsem nic hlubokomyslného, takže rozhodně nejsem zklamaný a těším se na další díl. Vlastně se jedná o jinou verzi seriálu Chuck, takže 4* bez debat. ()

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (viac)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (viac)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (viac)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (viac)